Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Гост gele11

Mного интересно как се взимат 12 играча на ниво за един трансферен джам? И как бихте дефинирали "ниво"? И сега като ми кажете 12 титлуляри, тип Марко Ройс - колко ли пара ше треее да извадим?/ Примерно 12х40 млн?? А Финансовия ферплей?? И какво правим със сегашните играчи+тия 12 при разрешена бройка 25?

Апелирам да се чете много внимателно преди да се влиза в каквито и да е дискусии!

1.Никаде не е споменато 12 за един джам !

2.Дефиницията НИВО го дават съответните първенства и турнири не АЗ !

3.12х40 млн е пожелателна сума а не задължителна !

4. Финансовия ферплей е проформа която успешно се заобикаля- не ти е нужно да правиш справка,знам че добре знаеш това !

5. По тази точка за приходящи/изходящи колегата го е обяснил така че аз ще пасувам.

post-7492-0-18140800-1406718423_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Гост Podlecii

Апелирам да се чете много внимателно преди да се влиза в каквито и да е дискусии!

1.Никаде не е споменато 12 за един джам !

2.Дефиницията НИВО го дават съответните първенства и турнири не АЗ !

3.12х40 млн е пожелателна сума а не задължителна !

4. Финансовия ферплей е проформа която успешно се заобикаля- не ти е нужно да правиш справка,знам че добре знаеш това !

5. По тази точка за приходящи/изходящи колегата го е обяснил така че аз ще пасувам.

 

По точка 2: Трансферите ни са предимно на млади играчи с опит в евротурнирите. Изключвам хангличаните. Демек НИВОто е премислено.

По точка 3: От снимката ти виждам ,че си бил на Анфийлд и в Ливърпул - значи знаеш, че няма как да стане това с 12х40. Ако стане дори с 2х40 би било вълшебно като приемем разбира се, че измерваме класа с пари. Въпреки че аз съм против камионите с пари за футболисти, но очевидно реалността в съвременния футбол е друга.

По точка 4: Има варианти за заобикаляне, но те са свързани със затварянето на очите на определени органи на УЕФА., а ние там май не се ползваме с голямо лоби.

 

Аз лично смятам ,че Роджърс успешно развива проекта си. Ясно е, че ще купуваме младо и талантливо, ще го градим и ще продаваме (Дай Боже) скъпо. Дотук съм доволен от джама, без сделката за Ориги, която ми е малко мистерия. Сега просто трябва да продадем Борко, Асайди и Рейна (първите двама на печалба) и да ударим парите на масата за Ройс/или някой подобен и за читав нападател + десен защитник. ИЗбийте си от главите играчи като Бензема примерно, който недвусмилсено показа отношението си към Пуул като клуб. Не че на мен той ми харесва, но реакцията му е показателна. Няма начин някой от Мадрид, Мюнхен, Барселона, Париж ( Изключвам сделки тип Сакхо), Лондон и т.н. да дойде при нас освен ако не го желаят от изброените вече градове, респективно отбори.

И продължавам да се чудя защо никой не се опитва да вземе Роналдиньо примерно, който вчера си прекрати договора и е свободен агент? Колко ли печалба ше направим само от фланелки>? :sarcastic:

 

Докато не удвоим капацитета на стадиона, докато не спечелим титлата и/или не направим школа, подобна на Аякс, която да извади редовно поколения като на Кара, Стиви, Оуен, Мака и Роби - така ще е... :60:

Link to comment
Сподели другаде

Гост MarioFC

Ако не се бяхме циганили с тия "комитети" и не бяхме правили глупости, бройката щеше да е по-малка, ама ние реално кои играчи взехме миналата зима ? Е като не си свършиш работата зимата, то лятото ще трябва да вършиш тая и за зимата. И за тия неща не мисля, че Брендо има вина.

Link to comment
Сподели другаде

Гост gele11

По точка 2: Трансферите ни са предимно на млади играчи с опит в евротурнирите. Изключвам хангличаните. Демек НИВОто е премислено.

По точка 3: От снимката ти виждам ,че си бил на Анфийлд и в Ливърпул - значи знаеш, че няма как да стане това с 12х40. Ако стане дори с 2х40 би било вълшебно като приемем разбира се, че измерваме класа с пари. Въпреки че аз съм против камионите с пари за футболисти, но очевидно реалността в съвременния футбол е друга.

По точка 4: Има варианти за заобикаляне, но те са свързани със затварянето на очите на определени органи на УЕФА., а ние там май не се ползваме с голямо лоби.

 

Аз лично смятам ,че Роджърс успешно развива проекта си. Ясно е, че ще купуваме младо и талантливо, ще го градим и ще продаваме (Дай Боже) скъпо. Дотук съм доволен от джама, без сделката за Ориги, която ми е малко мистерия. Сега просто трябва да продадем Борко, Асайди и Рейна (първите двама на печалба) и да ударим парите на масата за Ройс/или някой подобен и за читав нападател + десен защитник. ИЗбийте си от главите играчи като Бензема примерно, който недвусмилсено показа отношението си към Пуул като клуб. Не че на мен той ми харесва, но реакцията му е показателна. Няма начин някой от Мадрид, Мюнхен, Барселона, Париж ( Изключвам сделки тип Сакхо), Лондон и т.н. да дойде при нас освен ако не го желаят от изброените вече градове, респективно отбори.

И продължавам да се чудя защо никой не се опитва да вземе Роналдиньо примерно, който вчера си прекрати договора и е свободен агент? Колко ли печалба ше направим само от фланелки>? :sarcastic:

 

Докато не удвоим капацитета на стадиона, докато не спечелим титлата и/или не направим школа, подобна на Аякс, която да извади редовно поколения като на Кара, Стиви, Оуен, Мака и Роби - така ще е... :60:

Гледай сега,на мен лично не ми харесва никак точка 2 ! "Трансферите ни са предимно на млади играчи с опит в евротурнирите. Изключвам хангличаните. Демек НИВОто е премислено." - Оттук само думата "млади" я разбрах.Щото с какъв ли опит в евротурнирите са новодошлите ??? Както и да е.....
Link to comment
Сподели другаде

Гост HaTeR

Дай примери за тези доказани играчи, дето трябваше/можехме да закупим този джам.

 

Ами Бензема , Кедира , Марсело , Хунтелаар , Дани Алвеш всички са доказани и след една година ще са свободни агенти , а сега няма да струват кой колко , Крос на Реал излезе 25млн. , Манджукич също беше вариант , както и Гризман , но там дори не се опитахме . Примери много , а ние изкупихме отбора на Сотон , не ме разбирайте погрешно , наистина трансферите които направихме имат потенциал и качество , но ще им трябва време за да се развият и това означава , че този сезон за титла няма как да мислим . А каква е гаранцията , че да кажем Ориги след няколко сезона като стане топ играч световна класа няма да го продадем на Барса или Реал ? И после какво , пак отначало . Аз искам да видя отборът ни да вдига тази дългоoчаквана титла , но с тази трансферна политика не виждам как това ще стане , както казах в предния си пост Арсенал опитаха с млади играчи , но всички знаем крайният резултат , да ние не сме Арсенал ние не сме Юнайтед ние сме Ливърпул , но в отборът си замина играч който беше голмайстор и не смятам , че сме купили достатъчно класа за да го заменим по един или друг начин . Това е моето виждане относно трансферната ни политика , не ангажирам никой с мнението си .

Link to comment
Сподели другаде

Гост MarioFC

Не, че нещо, ама доста от играчите просто вече са минали пика си или няма как да дойдат при нас. Аз съм на мнение, че играчи за повечко пари трябва да се купуват до 25-26 години. Дани Алвеш е минал пика си вече и е на 31, да не говорим, че няма как да го вземем. Ще иска голяма заплата и най-малкото няма да си струва. Хунтелар ще прави и той 31 и до момента все се проваля в големите отбори. Манджукич е на 28 и е с проблемна дисциплина и струва не малко пари, ако сме искали такъв нападател, да бяхме взели Лукаку, който е страхотен талант и е само на 21. Всъщност аз още не проумявам как се насочихме към Ориги, а не към Лукаку. Явно Брендо има друго виждане за атаката и партньора на Стъридж.

Марсело за мен е един от най-добрите бекове и ми е трудно да повярвам, че Реал ще го продадат. Същото и за Бензема. Кедира би бил добър вариант за цена до 25млн.

Има и млади и вече с достатъчно опит играчи като Ройс Шакири, Гьотце, Азар, Йозил, Мюлер, Мата, Силва, Агуеро и още. Тия играчи доста млади бяха по топ клубовете и бяха вече напълно готови. Азар на 23 има вече 300 мача. Лукаку на 21 над 200 мача.

Такива играчи обаче трябва да ги взимаме преди да отиват в топ клубовете.

Става и с по-малко пари и Атлетико и Дортмунд го показаха това. Трябва обаче правилна трансферна политика.

По-добре да дадеш 30млн. за един млад талант, отколкото да ги дадеш тия 30млн. за двама, които в най-добрия случай ще станат средна класа.

И на мен ми е интересно защо не се пробвахме за Гризман. От два сезона хваща окото много сериозно. Няма да е лошо и да се насочим към немския пазар, защото там цените не са така завишени и е бъкано с талантливи играчи.

Аз лично не разбирам това купуване на англичани, в голям застой са като вадене на играчи.

Сега гледам, че Евертън били взели Лукаку за 28млн. паунда, тия ми убиха всички мечти. Много го исках при нас, жалко.

Link to comment
Сподели другаде

Гост tony

Аз лично не разбирам това купуване на англичани, в голям застой са като вадене на играчи.

 

Тази година само 2-ма сме купили, а както знаем има правило за "домашно-тренираните". Все пак се очаква да продадем някои от тях - Кели, Борини, защо не и Алан(не че някой би го поискал).

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

Тази година само 2-ма сме купили, а както знаем има правило за "домашно-тренираните". Все пак се очаква да продадем някои от тях - Кели, Борини, защо не и Алан(не че някой би го поискал).

 

:sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост abadon_d

Мисля, че трябва да си отворим очите. Ще ви върна 1,5 г. назад, когато в зимния трансферен прозорец почти сигурно беше обявено че У.Снайдер ще дойде в Ливърпул... и то със свободен трансфер!!! Какво се оказа- проблем бе заплатата, която беше около 6 млн. годишно. Лесно може да се сметне, че за 3,4 годишен договор бихме дали по-малко за заплата, отколкото само ако трябваше да го купуваме( не е и кой знае колко умопомрачителна- сещам се за много по-големи)! Така... аз лично си го обясних с факта, че ако нов играч в отбора дойде с тази заплата , това би довело до проблем с другите играчи. Ха сега нека някой ми обясни как да очакваме в отбора играчи като Ройс, Видал, Ди Мария и т.н., като явно нашите хора не искат да дават големи заплати, да не говорим,че за тези играчи трябва да се плати и солидна трансферна сума. Как и някой от тези играчи да предпочетат да дойдат при нас (освен ако някой не е луд фен :D ). Мисля си, че точно Снайдер щеше да е малкото, което ни трябваше миналата година, колкото и да не е бляскав след контузията. Аз съм фен на Ф.Коутиньо, но и на него му дойде в повече. Политиката е да се плаща малко на недоказани играчи,които я станат нещо, я не(то колко плява мина през отбора). Не ми е ясна идеята, не ни липсват пари,не малко се пръска за трансфери, напротив, за няколко години бая милиони отидоха, но...не искат да плащат заплати. Ами няма как да стане и да искаме супер звезди в отбора - все пак Дон Кихотовците... измряха, или поне са малко!

Link to comment
Сподели другаде

Гост L13

Почти сигурно е щял да акустира Снайдер ? Ти сериозно ли ? Пари за заплати за топ футболисти винаги сме имали тъй е че несериозно твърдението ти

Link to comment
Сподели другаде

Гост Belyov

Много си прав abdon_d въобще не очаквам някоя наистина доказана звезда да дойде. Все ще бъдат такава, като досега купени от трансферният ни гений младоци, резерви, които си нямат и хал хабер от футбол.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Mario_Shinobi

Коментирам стратегията на собствениците на двата клуба, не конкретните сцени, резултати и всякаква конкретика дори. Ясно и точно съм написал стратегии, нещо не разбираш ли ? Или по някакво лудо стечение на обстоятелствата трансферите в Ливърпул вървят в същия тон, както във филма ? Интересно ми е мнението ти тук.

Link to comment
Сподели другаде

Гост blank

Мислех си, че едва ли остана фен на Ливърпул, който не е наясно какво е Мънибол и самата му идея като цяло. Явно обаче има хора, които продължават да си мислят, че Брендо еднолично взема решения...

Link to comment
Сподели другаде

Гост tsbalabanov

Е то е повече от ясно, че не ги взема еднолично той. Нали затова я има тая измислена структура, наречена "Комитет по трансферите". Аз все си мисля, че хора като Алберто, Асайди, Шахин, Илори не са негови трансфери, поради самото му отношение към тях. Те не играеха при никакви условия. При победи, той не вадеше никого дори в последните минути, за да пусне някого от тия. Например, разликата с хора като Борини, Алън, Аспас, Моузес, Яго, които смятам, че са трансфери на Роджърс е, че тези хора в даден момент бяха титуляри и получаваха шанс, докато предните не бяха и трансферите им си остават енигма за феновете на отбора. Докато има такива трансфери като на Алберто, Илори и Асайди, които нямат сумарно минути за 5 мача, Ливърпул ще страда. За съжаление, мисля и че Ориги е същия тип трансфер, който се взима, само за да не струва, евентуално, повече през следващия сезон, но и той си остава безсмислен трансфер към настоящия момент.

Link to comment
Сподели другаде

Гост HaTeR

Според мен това което трябва БР да потърси до края на трансферният прозорец е един нападател , видяхме че след напускането на Суарез беше привлечен само Ламбърт като нападател , а както всички се убеждаваме той не е това което ще запълни мястото на уругваеца дори и не се приближава . Не може да даваме 20млн. за защитник , 25 за халф , 20 за крило , а да не извадим поне едни 30млн за един класен нападател .

Link to comment
Сподели другаде

Гост forfisher

Според мен дали ще вземем крило/атакуващ халф зависи от решението на Брендън за Сусо. Реши ли да му гласува доверие, няма да търсим друг такъв играч. С него ще имаме 4 играча на тези позиции. Вече за нападател трябва да се напънем. Яд ме е, че с Реми се провалиха нещата. Бони не е лош, за под 20 млн ще е сделка. Няма да иска голяма заплата(поне 1ят сезон, след като вкара 25 гола ще ревне ;) ), колегите по темите си казаха кои са му силните страни. Не съм сигурен, че отборът иска да дава много пари за нападател. За мен няма име налично име в момента, което да струва повече от 20 млн, и ние да можем да си го позволим(може и да бъркам :) ). Бих се радвал ако се пробваме за черната перла от Суонзи или за Лаказете(?) от Лион. Като 2ят е доста по-универсален играч, може да си играе и по крилото, и втори нападател. Млад - няма да иска нереална заплата и ще гори да се доказва.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Гост Stojkica

Ето накратко как ми изглеждат трансферите, 2 дни преди първия мач на отбора за първенството.

 

Лалана, Ловрен, Ламбърт - идват от отбор в горната половина на ВЛ, т.е. няма да имат нужда от адаптация към първенството. В последната година и половина Почетино играеше с много висока преса и с изтеглена напред защита - нещо, което и Роджърс цели. Може би затова се спекулираше и за още 1-2 играчи на светците. На хартия трябва да паснат. На практика ще разберем след известно време.

 

Лазар Маркович - почти не съм го гледал, но ако може да комбинира играта на крилото с играта в дясната част на тройката халфове, тогава би трябвало да се впише идеално в схемата на Роджърс. По принцип харесвам идеята в отбора да има 1-2 играчи от бивша Югославия. Същото се отнася и за Ловрен. Дано да не е издънка, ще разберем най-рано след година.

 

Емре Джан - супер физика. От тази гледна точка е идеален за ВЛ. Млад, перспективен. Недоказал се в Байерн, ще видим дали е било заради огромната конкуренция там или заради нещо друго.

 

Манкийо - никога не съм го гледал. Играч с 3 мача за последната година си е риск отвсякъде. Двегодишният наем е добре, но цената за след това ми изглежда ниска, а Атлетико не са отбор, който би продал наистина перспективен играч за толкова малко пари. Този трансфер за мен е притеснителен. Но пък Арбелоа дойде при подобна ситуация и се оказа супер удар (като цяло Бенитес може да не разбира нищичко от английските черти на футбола, но в нацелването и привличането на защитници за отбора беше отличен).

 

Морено - абсолютно необясним за мен трансфер. Нисък е, няма го никакъв при високите топки, а ще играе срещу играчи като Крауч, Холт, Ба ... ще му е ужасно трудно. От клипчетата останах с впечатление, че търси топката преди да е стиганала до крилото срещу него. Т.е. ако мине, това е 100%-тово положение за другия отбор. В нападение го няма никакъв на клипчетата, значи го няма никакъв и в действителност. Пасовете са му само настрани и назад, не може да мине човек. Обратното е по-честият случай - да е перфектен на клипчета, а да е пълна дупка в реалността. Ще го видим, но с него ми се струва, че си вкарваме таралеж в гащите.

 

И накрая Ориги - на световното ми направи впечатление, че на няколко пъти поемаше топката на крилото и с огромната си крачка преминаваше през защитника срещу него. Доста висок е, а такъв тип играчи се развиват малко по-късно, така че по-скоро мисля, че е удар. Не можах да разбера защо не беше взет в отбора и да бъде даден под наем след НГ, а веднага бе върнат в Лил. Те пък от своя страна имат доста силни позиции в Белгия, така че не биха взели случаен играч. А в белгийските школи 4-3-3 е задължителна схема до навършването на определена възраст (май беше 16). Така че би трябвало да е свикнал със схемата на Роджърс.

Link to comment
Сподели другаде

Гост 0ne

Тема за размисъл по въпросите от този туит :

 

 

Mihail Vladimirov ‏@mihail_v 20m

So, what changed in such a short space that the reality appears to contradict BR's assertive 'no'? Or did BR simply lied back then?

 

 

Не мога да изкажа твърда позиция. От една страна, Роджърс никога не говори за трансферите си нито ги отрича,както направи категорично за Балотели, от друга страна ,ако беше основна цел, преговорите трябваше да се разивят бързо, както сега. Мнения ?

Link to comment
Сподели другаде

Гост deadpoll

Балотели е бил последна опция в един лист с имена като Фалкао и Ето'о. На този лист Роджърс е казал "Да". Едно след друго имената са били зачерквани от листа. Останал е само италианеца.

 

Д-р. Стийв Питърс ще трябва да оправдава дипломата си за втора поредна година.

Link to comment
Сподели другаде

Гост gele11

Балотели е бил последна опция в един лист с имена като Фалкао и Ето'о. На този лист Роджърс е казал "Да". Едно след друго имената са били зачерквани от листа. Останал е само италианеца.

 

Д-р. Стийв Питърс ще трябва да оправдава дипломата си за втора поредна година.

С нашата "тр.политика" тоя д-р никога няма да остане безработен.
Link to comment
Сподели другаде

Гост Stan1

С нашата "тр.политика" тоя д-р никога няма да остане безработен.

 

Хм,с тази трансферна политика,дали въпросният доктор няма да му се наложи да мине от другата страна.... :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...