Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Гост Podlecii

Tрансферната ни политика е толкова добра последните години, че очаквам ние да дадем пари на китайците, за да ни купят някой играч. Не че с тая игра имаме друг шанс да ги "продадем" де....

Link to comment
Сподели другаде

Гост NikolaY

Не знам къде да пиша.. мисля, че мнението не е много за "Летен трансферен прозорец", затова го публикувам тук.

 

Защо пък не да бъде изградена изцяло нова титулярна двойка защитници? Дали играчите в защита с които разполагаме не са изчерпани? Не виждам накъде по-зле може да са нещата от сега. С привличането на Матип като свободен агент, ако той ще е единият централен защитник, съвсем спокойно може да се дадат пари за втори централен защитник, а защо пък да не бъде даден шанс и на Илори, той изигра един нелош мач преди няколко дни? Не ни остава нищо каквото да изгубим, така че Юрген може да експериментира малко. Същото важи и с младите играчи, които използвахме в купите и определено заслужават да получават повече игрови минути в първия отбор, визирам Тейшейра, Стюърт, Бранагън, Смит, Чиривела.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Scarface

Точно за "трансферна политика" си е.

 

Мнението/идеята ти въобще не е лоша (така мисля аз поне)

С нова двойка, Клоп знае коя, можем да сме в пъти по недостъпни отзад. Ще ме е яд за Шкърта, но Агер преживях, така и него ще мога.

Въобще никак лоша идея.

Но и вратар, просто е задължителен, прекалено много шансове получи и прецака Монката, с цялото ми уважение

Link to comment
Сподели другаде

Гост NikolaY

Именно, в момента синхрона между защитата и вратаря не съществува, така че едно коренно преобразяване отзад може да ни даде някакви надежди за в бъдеще. Все още недоумявам как така дадоха на Миньоле да подпише нов договор с още по-голяма заплата, сега дори и да продължи със слабите игри, то няма да има отбор който да иска да го купи, а на нас ще ни трябва нов вратар за първи избор, а резервният ще взима немалка заплата. Агер успяхме да прежалим, ще успеем и Шкъртел (въпреки че не вярвам да бъде продаден, а по-скоро да бъде малко на пейката).

 

Не знам дали някъде има залози за трансфери на дадени футболисти, но варианта Невен Суботич да бъде взет от Клоп и при нас, както преди това го е взимал в Майнц 05 и Дортмунд не е малък. Сърбина въобще не влиза в плановете на Томас Тухел, а все още не е свършил с футбол (според мен). На 28 години е и има оставаща година и половина от договорът си с Дортмунд.

 

 

П.С.

 

Ето нещо интересно за него - роден е в бивша Югославия, баща му емигрирал в Германия в търсене на работа още когато Суботич е бил на 2 години, след още 4 години с настъпването на Босненската война баща му тегли цялото семейство в Германия. След още няколко години срокът им за пребиваване в Германия приключва и те били принудени да са преместят в САЩ, за да не бъдат депортирани обратно в Босна. Съответно там остава да играе футбол. След това е забелязан от мениджър, който му предлага проби във вторият отбор на Майнц, където бива одобрен и взет. С цялото си това пътешествие той разполага с босненски, сръбски, американски и немски паспорт.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Гост oZZy

Чисто като фен за лафа, аз се надявам нещата през лятото за нас да се случат така:

 

Да купиме:

 

- нов вратар за 20 млн. Ако Клоп ще пробва Уорд до края на сезона да го видим дали става за 2ри избор - да го пробва, ако не да си остава Миньоле за резерва

 

- централни - Сако и Ловрен да бъдат продадени и да се вземе нов лидер на защитата за 30 млн. примерно, който да оформи двойка с Матип или Шкъртел.

 

- ляв бек - да се вземе конкуренция на Морено, по възможност да не е точно с неговия профил на игра. Предпочитам да е по-висок и да е добър в защита. В нападение може да не е толкова активен. Някой за 10 млн.

 

- централен халф. Много пъти съм писал, че Хендо-Джан-Милнър заедно на терена убиват всичко креативно (да не кажа красиво) в играта ни, затова се надявам поне един от тях да бъде заменен с топ-креативен халф, примерно за 40 млн.

 

- крило - трябва ни бърз футболист с техника и дрибъл, който да умее да вкарва голове - тоест много по-умен Айб вкарващ и голове. Примерно за 50 млн.

 

Дотук купуваме за общо 150 млн.

 

Продаваме Сако и Ловрен за 30 млн, Алън и Лалана за 25 млн, Балотели за 10 млн, Бентеке за 25 млн, Илори и Алберто за 10 млн, Маркович - 15млн, от младите като Уиздъм, Синклер, Йешил там 5 млн, да съберем и така общо продадени за 120 млн, тоест нето ще сме похарчили 30 млн, което е нищо. И това без да продадем Миньоле. Ако има пари да се вземе и някой топ-нападател за 50-60 млн.

 

Така съставът би изглеждал така (като новите имена са примерни, но смятам, че е възможно да се вземат горе долу за тези пари):

 

-------------------------------------------------Щеген (не го харесвам, ама понеже има спекулации) (Миньоле/Уорд)--------------------------------------------------

 

 

Флано(Клайн) -------------------- Хумелс (Шкъртел) - Матип (Гомез) --------------------------Морено (нов за 10 млн)

 

 

 

----------------------------------------------------------Джан (Лукас)------------------------------------------------------------------------

 

 

 

---------------------------------Хендо (Милнър)-------------------------------Гьотце (Груич)--------------------------------------

 

 

 

Ройс (Айб)----------------------------------------------------------------------------------------------------------Коу (Фирмино)

 

 

 

-------------------------------------------------Стъридж (Ингс, Ориги)--------------------------------------------------------------

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dilyan Damyanov
..., Алън и Лалана за 25 млн, ..., Илори и Алберто за 10 млн,

 

Ха, не се засягай не го казвам с лошо, но това е по скоро за рубриката забавни и смешни истории. Ако има някой достатъчно заблуден да даде 15 за Лалана и 10 за Алън примерно направо ще си отрежа главата от кеф. За Илори и Алберто ако вземем пари изобщо, а не се наложи да им платим за първият сезон квартирите в новият клуб пак ще е някакъв успех, въпреки доброто представяне от Алберто този сезон.

Link to comment
Сподели другаде

Гост oZZy

Ха, не се засягай не го казвам с лошо, но това е по скоро за рубриката забавни и смешни истории. Ако има някой достатъчно заблуден да даде 15 за Лалана и 10 за Алън примерно направо ще си отрежа главата от кеф. За Илори и Алберто ако вземем пари изобщо, а не се наложи да им платим за първият сезон квартирите в новият клуб пак ще е някакъв успех, въпреки доброто представяне от Алберто този сезон.

:) Не се засягам. Надявам се да съм прав, ако ги продаваме де.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Canopus

Тя трансферната политика на Ливърпул от години е повече от плачевна, надявам се сега Клоп да сложи малко ред, че не ми се гледа вече играчи като Алонсо, Масчерано, Торес и Суарез да напускат и на тяхно място да идват футболисти като Поулсен, Акуилани, Керъл, Ламбърт и Балотели. След това се чудим защо сме я докарали дотук.

 

Днес има статия в Мирър в която Деле Али казва, че негов идол е бил Стивън Джерард. И цитират Стивката, който по БТ Спорт е заявил, че е бил наистина разочарован, че Ливърпул не са се опитали да го привлекат особенно във връзка с края на неговата кариера. И резонно Али е подписал с Тотнъм за колосалната и непосилна за Ливърпул сума от 5 мил. паунда! Пестили сме за да се изхвърлим мощно за Бентека.

 

Сега подобно е положението с Бен Чилуел, левия бек на Лестър, който в момента е под наем в Хъдърсфийлд. Бил цел на Арсенал, Челси, Ливърпул и Тотнъм. Раниери много го хвали, да видим накрая кой ще го прилапа.

 

Пак казвам, дано Клоп сложи малко ред и нещата да се обърнат - да продаваме поулсеновци и да купуваме суарези, че иначе няма излизане от дупката в която сме.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dilyan Damyanov

Тя трансферната политика на Ливърпул от години е повече от плачевна, надявам се сега Клоп да сложи малко ред, че не ми се гледа вече играчи като Алонсо, Масчерано, Торес и Суарез да напускат и на тяхно място да идват футболисти като Поулсен, Акуилани, Керъл, Ламбърт и Балотели. След това се чудим защо сме я докарали дотук.

 

Днес има статия в Мирър в която Деле Али казва, че негов идол е бил Стивън Джерард. И цитират Стивката, който по БТ Спорт е заявил, че е бил наистина разочарован, че Ливърпул не са се опитали да го привлекат особенно във връзка с края на неговата кариера. И резонно Али е подписал с Тотнъм за колосалната и непосилна за Ливърпул сума от 5 мил. паунда! Пестили сме за да се изхвърлим мощно за Бентека.

 

Сега подобно е положението с Бен Чилуел, левия бек на Лестър, който в момента е под наем в Хъдърсфийлд. Бил цел на Арсенал, Челси, Ливърпул и Тотнъм. Раниери много го хвали, да видим накрая кой ще го прилапа.

 

Пак казвам, дано Клоп сложи малко ред и нещата да се обърнат - да продаваме поулсеновци и да купуваме суарези, че иначе няма излизане от дупката в която сме.

За Али проблема бил заплатата, за която бил оценен. 5те пари за трансфер в случая не били фактор толкова колкото, че за играч на неговите години с неговият опит ръководните органи позволили лимит от 4к на седмица. Та тъй де, работата в клуба не се ръководи като във футболен отбор и лично аз не очаквам кой знае какви промени и сътресения по тази ос и на лето.

Link to comment
Сподели другаде

Гост niki 50

Съгласен съм с предложенията на Ози за евентуални продажби,но искам да не виждам още -Хендерсън,Милнър,Стъридж,Ориги,Бентеке,Алън,Лалана,Минъоле!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Davidkov

Много плява има в отбора, много...

 

- Миньоле - регреса му е много голям.Страхлив и паниран. Няма класата за клуба, дано го разкарат лятото. Няма начин това да не се отразява и на централните защитници. Да не говорим за Богдан, това си е вратар за Конференциите, няма какво да се лъжем.

- Лалана - става за резерва.

- Милнър - някой тук във форума му викаха Форест Гъмп - еми същия е много точно описание.

- Бентеке - 32 млн., супер надценен играч, не го харесвам и не го исках в отбора, имах големи съмнения за него, засега се оказвам прав. Забележете в мачовете в които играе, та той не може да си спре топката като един нормален играч. Спиране с коляното или с кората, идва ми да заплача от смях, като видя такова спиране. Ако слуховете за Китай са истина, да пали с 200.

 

Иначе не съм сигурен за Сако и Хендерсън, дали имат място в отбора. Хендо като Миньоле е шубе голямо, а Роджърс и капитан го направи. Не става само да се разправяш със съдиите, да зализваш косата наляво и надясно и да се перчиш с капитанската лента.

Много работа го чака Клоп лятото, с нетърпение очакваме да видим кой остава и кой си заминава.И разбира се кои са новите попълнения, защото имаме нужда от 2-3 играчи от световна класа, около която да се гради отбора.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Canopus

За Али проблема бил заплатата, за която бил оценен. 5те пари за трансфер в случая не били фактор толкова колкото, че за играч на неговите години с неговият опит ръководните органи позволили лимит от 4к на седмица. Та тъй де, работата в клуба не се ръководи като във футболен отбор и лично аз не очаквам кой знае какви промени и сътресения по тази ос и на лето.

 

Не е към теб коментарът ми, който ще направя по-долу, а към трансферната ни политика. Уточнявам, за да не помислиш, че ти "скачам" на теб. Всъщност ти не си от ръководните органи на клуба, така че няма как коментарът ми да е насочен към теб.

 

Та ето това не мога да разбера - ръководните органи не позволили да се надскача определен лимит?! А сега като гледат какво прави този играч какво казват ръководните органи?! Как така ръководните органи с широко сърце дадоха на Морено 40 хилки на седмица за да гони в гръб Агуеро на финала за КК, а на Деле Али им се досвидя?! Значи ръководните органи са съгласни всяка седмица да "цакат" 75 хилки на Енрике за "Бог да прости", а на това младо момче решиха, че не му е редно да получава повече от 4к?!

 

Убеждавам се, че има нещо сбъркано в клуба по отношение на трансферите и политиката на възнагражденията, ама дано да се оправят нещата.

 

ПС - Сега се сетих нещо: Бен Чилуел в момента бил на 800 паунда на седмица, а Лестър му предлагали нов договор за около 2500 паунда на седмица. Дано на нашите пак да не им се досвидят парите и да не изпуснат и това момче.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Специално Деле Али в даден момент , ако не заиграе на Анфилд ще ме е страшно яд . Едно на ръка , че откак гледам този футболист , той гори във всеки един мач при това за Тотнъм , а какво ли би правил за отбора на който е луд фен ? – Ливърпул

 

При него няма скатаване , няма бягане от отговорност . Бори се във всеки един мач , длъжен на никого не остава .

 

Като характер малко ми прилича тип , Скоулс , Кийн , Джерард . Умирам си за да имаме такъв тип играч в халфовата линия . Да е страшен боец , но да има и много футболни качества и интелект . Ето тук можеше да намерим Капитан за дъълги години ама нъцки .

 

Иначе от трансферната ни политика очаквам поне да вземем малко повечко немци в състава и да не ми се налага отново да изживявам загуба след дузпи .

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Гост HARRY

За преследване на високи цели през следващите сезони ни трябва по един нов класен играч на всички линии: вратар, централен и краен бранител, дефанзивен и офанзивен халф и бърз флангови нападател. Предвид реалностите това означава около 200 млн., т.е. това е една невъзможна цифра. Вероятно Клоп ще разполага с не повече от 100 млн., като ми се иска да вярвам, че той ще ги използава най правилно. Ако приемем Матип за добро попълнение в центъра на отбраната, а Маркович и Груич за такива в халфовата линия, какво остава? Без всякакво съмнение е необходим нов вратар. Според мен са нужни и още: по висок краен бранител /от Морено и Клайн/, още един дефанзивен полузащитник /Лукас върви към изчерпване/ и един бърз нападател /тип крило/, какъвто бе Стърлинг. Смятам, че нов ценрален нападател не е нужен, защото имаме трима. При по добре комплектован тим те ще намерят себе си и ще станат по ефективни. Да стискаме палци за успеха на Клоп през лятото....

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Треньорът ни има доста да поработи този летен трансферен прозорец. Както последните 26 години.

 

Критично важно е да вземем ляв бек и вратар

 

Задължително е да се купи класен ляв бек, защото нямаме. Морено е супер в нападение (повечето мачове), но за бек в ангийски клуб е необходима изключителна тактическа грамотност, която на нашия липсва. Стойкица е изписал достатъчно по темата, че да се публикува малък наръчник как да НЕ играем в защита. Трябва да се провери развитието на Лука Дин от ПСЖ.

 

Трябва ни освежаване в нападене: Фирмино и Коутиньо като типични бразилци се скриха в големия мач. Гьотце ще бъде добро решение, но е на 23 години и идва от немското първенство. Фирмино и Джан се нуждаеха от около 6 месеца, за да се адаптират в Англия, а Швайнщайгер все още не се е адаптирал, така че очаквам и за Гьотце солиден преходен период.

Явно друг вариант е Браими. Но без европейски футбол, не мисля, че можем да си позволим да имаме и двамата. Освен ако не пуснем Лалана в Тотман.

 

В центъра на защитата е тотален мишмаш. От четиримата ни защитници само Ловрен е сигурен оставащ (и ненаказан за допинг). Аз мисля, че Дядо Коло заслужава още един сезон, както и Шкъртел, ако е съгласен да бъде трети избор. Трябва да купим някого за втори избор. А ако Клоп ще ползва Матип като ЦЗ, може той да е този втори избор. Или Матип е трети, Шкъртел излита и идва друг като втори. Пълен мишмаш :D Не знаем какво се върти в главата на Клоп.

 

Вратари: НОВ, Миньоле

Бекове: НОВ, Клайн, Морено, Флано

ЦЗ: Ловрен, Матип (или НОВ), Шкъртел, Коло, (Сако)

ДЗ: Матип (или Лукас)

ЦХ: Милнър, Джан, Хендо, Алън

Нападателна четворка: Лалана (или Браими), Фирмино, Коутиньо, ГЬОТЦЕ, Стъридж, Ориги

 

21 играчи са дотук. за сезон без европейски футбол са напълно достатъчни като количество. Само че дали стига като качество:

 

В центъра на нападението нещата са много сложни. Стъридж вкара 13 гола за 25 непълни мача този сезон, хубава статистика, ама 25 мача за цял сезон са малко, както и не е същото главоболие за противниковите защитници. Топката достига трудно до него в последната третина на игрището, а като стигне, я губи. Когато му я дадеш в наказателното, ще ти я вкара, ама в нашия отбор се очаква малко повече комплексност, да дриблира през защитник или дори най-малкото - като получиш топката далеч от наказателното поле на противника, да не я губиш. Именно заради това Дани изгуби титулярното си място за сметка на Ориги. Ориги пазеше топката великолепно и умее да я вкарва.

От друга страна Фирмино изигра най-силните си мачове като централен нападател.

Нито един от тримата не е комплексният нападател, от който се нуждаем, но смятам, че Фирмино има най-голям шанс да се превърне в такъв. Мисля, че трябва да бъде налаган на върха на атаката, а не да мъчим него като десятка, а Коутиньо като крило:

-- -- -- -- Фирмино -- -- -- --

-- Стъридж

Гьотце -- -- Коу --

 

 

Като Стъридж търси позиция в наказателното поле от втора позиция, както и извеждащи пасове от Коу; абе нещо, което Роджърс успя да осъществи през втория си сезон. Като че ли в ляво ми се щеше да видя някого по-бърз от Гьотце.

При този вариант Ориги е план Б на Фирмино при мачове, в които трябва да задържаме топката повече.

 

Алтернативата е да купим нов готов централен нападател (22-ри играч в състава), за да елиминираме възможността да увиснем пак с човек по-малко при контузия на Стъридж и да си спестим месеци чакане Фирмино да придобие желаните качества. Но без Шампионска лига наистина не виждам как достатъчно класен нападател ще кацне при нас.

Link to comment
Сподели другаде

Стъридж не става за тая роля. Той трябва да си играе баш отпред. Той не е човек, който тича и покрива периметър, който да взима топката от задна позиция и да гради. Да не говорим и че е лаком. Той трябва да играе с топката В наказателното, а не преди него.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен Стъридж е от типа нападатели, които обичат да играят на ръба на засадата и са готови във всеки момент да излязат зад гърба на защитната линия на противника сами срещу вратаря или поне в почти сигурни голови ситуации. Поне за мен това е една от най-силните му черти. Ако разполагахме с играч, който да раздава пасове по конец, на момента да разпознава празните пространства и да извежда нападатели на стрелкови позиции, например подобен на Йозил, мисля, че Стъридж направо би засиял във всеки един мач.

Link to comment
Сподели другаде

Тука съм съгласен с колегата Тео. Според мен лично ни трябва много спешно разиграващ халф тип-Банега, Крос,Джака , а след това крило и ляк бех. Нападатели за първенството има достатъчно, още повече след връщането и на Дани Ингс. Всичко е в ръцете на Клоп, той си знае най-добре.

Link to comment
Сподели другаде

Нападателският пост е добър. А халф от световна класа е напълно необходим, с играчи по крилата като риера и Пенант сме достигали финали на шл, но тогава имахме the best midfield in the world.

Link to comment
Сподели другаде

с играчи по крилата като риера и Пенант сме достигали финали на шл, но тогава имахме the best midfield in the world.

 

Която не можеше да пробие затворени защити, защото крила бяха Каут и Риера.

 

П.П. Блънт е прав, Бентеке трябва да бъде заменен от нов нападател. Стридж, Ингс и Ориги са малко, макар и да няма да има евротурнири догодина.

Link to comment
Сподели другаде

Нападателският пост е добър. А халф от световна класа е напълно необходим, с играчи по крилата като риера и Пенант сме достигали финали на шл, но тогава имахме the best midfield in the world.

 

Не,не е.Последните две години сме слаби в атака.Нападател за титуляр ни трябва.

Link to comment
Сподели другаде

Коутинъо,Фирмино,Ингс,Джан,Алън,Ловрен,Коло,Милнър,Шкъртел май за друг не се сещам.Всичко друго на тезгяха.И който където види!Не е речено ,че бройката трябва да се попълни само от топ футболисти.Къде са тия фигури дето отговарят за намирането на таланти ,как пък скаутите Лестър да могат,а ние не?С Хендерсън и Фланагън шампионска титла нанайси!Харесами Конте,още преди да е кацнал каза:на тоя и тоя няма да разчитам,ще си прави отбора по негов вкус!Клоп да не го обхване сантимента само/След снощния мач съм убеден,че няма/

Link to comment
Сподели другаде

Първата година на Клоп в Дортмунд са дошли над 10 футболиста и още повече са си заминали...така че не очаквайте сантименти...ще има МНОГО промени...въпроса е дали след тях ще се обиграем бързо догодина или реално ще чакаме резултати през третата година

 

Link to comment
Сподели другаде

Първата година на Клоп в Дортмунд са дошли над 10 футболиста и още повече са си заминали...така че не очаквайте сантименти...ще има МНОГО промени...въпроса е дали след тях ще се обиграем бързо догодина или реално ще чакаме резултати през третата година

 

Аз смятам че ако дойдат много нови това няма да е проблем. Имаме достатъчно време първо лятна подготовка след това през сезона имаме само ВЛ ФА къп и КЛ . Цяла седмица ще тренират и ще се сработват.

Link to comment
Сподели другаде

Toва лято ще е изключително интересно защото предстои да видим как Клоп ще модулира отбора си, а и дефакто за пръв път германецът ще има възможност за пълна подготовка с играчите преди сезона. Отделно след месец ще има Европейско така че се надявам да направим доста бързо някои от трансферите. Следващата кампания няма да играем в евротурнирите, което означава, че ще можем да се фокусираме за първенство+ някоя от купите. Не се съмнявам, че ще се търсят точните хора с подходящ характер и умения.

 

Всъщност трансферите както знаем започнаха - взехме Матип и Груич, а Енрикето и Оситър си тръгнаха.

По една или друга причина аз лично очаквам следните играчи да напуснат отбора в следващите два-три месеца - Богдан, Миноле, Морено, Илори, Шкъртел ,Смит, Уиздъм, Лукас, Рандал, Алън, Балотели, Бентеке, Синклер. При доста добра оферта мисля, че Клоп ще се раздели и с Хендо, Лалана или Стъридж. Дори и при тези продажби оставаме с 10 hоme grown players, което си е ок, защото мисля че разрешения минимум беше 8.

 

Входящите трансфери по важност според мен са - вратар, ляв бек, още един централен защитник, десен бек, дефанзвивен халф, плеймейкър и централен нападател. Защо така по важност - защото отбор се изгражда от защитата, а се вижда, че дори и с наличните играчи Клоп съумява да изгради атаката на отбора. Изключително много се надявам на поне едно голямо име този сезон! И така, по позиции:

 

Вратар - ясно защо - 23 точки този сезон само от грешки на Миноле, което обаче не е единствения проблем. Вратарят във ВЛ трябва да излиза, да пресича центриранията, да ръководи защитата и най-важното да е стабилен, да прави малко грешки. Какъвто белгиецът не е . Според мен новият човек ще е титуляр дори и Миноле да остане.

 

Ляв бек - тук мога много да напиша, но толкова години без наказание във форума ше отидат напразно :) Проблемът с тактиката на Клоп е, че пред Морено играе Котиньо и когато последния няма ден, и го мързи повече от обичайното - лявата ни страна вече я няма на терена, защото Морено просто не го може в защита. Единият вариант е да се премести някой като Милнър, Лалана отляво, от което обаче ще загубим силните страни на Котето - другият - нов ляв бек, който поне има елементарни дефанзивни умения.

 

Централен защитник - тук според мен Шкъртел напуска, Сакхо е аут поне за година, Туре е на 36. Остават Ловрен и Матип - ще има още един нов със сигурност.

 

 

Десен бек - тук не е съвсем задължително да имаме нов, в състава са Флано и Гомез. Но пък Клоп може да вземе някой който играе и от двете страни. Клайн трябва да има алтернатива(това го написах за Скар) :)

 

Задължително е да вземем дефанзивен халф- дори във финала онзи ден се видя ползата от един висок човек в халфовата линия. Аз лично се надявам тука на някое "животно" особено като се има предвид, че зад тримата магьосници отпред трябва да има три "пчелички".

 

Плеймейкър ни трябва със сигурност защото се вижда, че когато Котиньо не играе или няма ден нещата се свеждат до пасове по ширина на игрището и/или крилата и мудно, безидейно изнасяне и атаки без креативност и свежи идеи.

 

Централен нападател - тук е изключително интересно какво ще стане защото Клоп закрепи физически Стъридж, имаме Ориги, който направи страхотен сезон, очаквам и голямо Евро от него, както и Ингс. Останалите за мен нямат бъдеще в Ливърпул. Бентеке ще заспи в един отбор като УХ или Лестър, където има кой да му центрира. Бало е ясен.

Казусът Стъридж обаче е изключително интересен. Дани безспорно има страхотен нюх към гола, но е невероятно чуплив, а и има склонности да се цупи периодично. В този ред на мисли не знам какво ще предприеме Клоп, има голяма вероятност да се разделим със Стъридж още това лято.

 

Онзи ден се замислих, че реално в отбора няма играч, който да е непродаваем за нас феновете, каквито бяха Суарез, Стиви, Кара, Шаби, Маше, Торес, Оуен, Фаулър и т.н. При този пазар с нарастващата финансова мощ на отборите от ВЛ и не само, както и с агресивната политика от последните месеци на китайските отбори всеки един може да бъде продаден при страхотна оферта без да разбуни духовете из Мърсисайд.

 

Пак повтарям - надявам се да подпишем с поне едно голямо име. Отделно ни трябва лидер, човек с характер на терена.Човек, който да поведе отбора като в мачове като онзи ден. И обезателно Стиви в треньорския щаб!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...