Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

 

Хубав анализ, но имам някои забележки:

 

Не знам защо, но и ти , както всички напоследък забравяте че се връща цз - Джо Гомез. Не знам Матип дали ще успее да се наложи в отбора, но си мисля че по скоро Гомез, който направи не лоши мачове на не неговата позиция на бека, ще пасне като дялан камък в центъра на защитата ни.

Мисля че Монката ще остане да се бори за място със новия ни вратар, а за Уорд се беше писало че ще бъде даден един сезон под наем за да се развива.

Алън също може да му бъде даден втори шанс. Той е перфектен за резерва, още повече че като не играем в турнирите трудно ще успеем да привлечем добри играчи, а пък камо ли такива за резерви.

Високото "животно" за деф. халф го привлякохме и се казва Марко Груич, друг е въпроса колко време ще му трябва за аклиматизация, а отделно може и Матип да играе на тази позиция.

Link to comment
Сподели другаде

Аз дори смятам, че ни трябват дори две крила, като Маркович не трябва да е едно от тях.

 

За Джо Гомез не се знае в каква форма ще бъде. Цял сезон извън терените не знам как му се е отразило. Поне е млад, дано направи пълноценна подготовка и бъде оставен в отбора, защото показа, че има огромен потенциал, като дори беше по-добър бек от Морено, когато играеше в началото на сезона.

Link to comment
Сподели другаде

Ей това ако го бях написал аз, веднага щеше да бъде изтъкнато, че единствената причина е, че не е англичанин.

 

Иначе всеки може да изгледа финала с Ман Сити и мача с манго навън, за да види, че освен двата гола Коутиньо нямаше нито едно друго вярно отиграване. И това се повтаря системно.

 

Абсолютно заменим играч, особено с оглед факта, че и в защита не прави абсолютно нищо.

 

От целият клуб , единствено Клоп не бих го заменил за нито 1 друг човек на този свят. Всеки един от футболистите ни е заменим. Хора като Джерард, Алонсо, Торес, Суарес , това са футболисти които трудно се заменят , а понякога е и невъзможно да ги замениш .

 

Сегашните ни играчи са далееееееч от това да бъдат незаменими . Всеки един от тях.

Link to comment
Сподели другаде

Хубав анализ, но имам някои забележки:

 

Не знам защо, но и ти , както всички напоследък забравяте че се връща цз - Джо Гомез. Не знам Матип дали ще успее да се наложи в отбора, но си мисля че по скоро Гомез, който направи не лоши мачове на не неговата позиция на бека, ще пасне като дялан камък в центъра на защитата ни.

Мисля че Монката ще остане да се бори за място със новия ни вратар, а за Уорд се беше писало че ще бъде даден един сезон под наем за да се развива.

Алън също може да му бъде даден втори шанс. Той е перфектен за резерва, още повече че като не играем в турнирите трудно ще успеем да привлечем добри играчи, а пък камо ли такива за резерви.

Високото "животно" за деф. халф го привлякохме и се казва Марко Груич, друг е въпроса колко време ще му трябва за аклиматизация, а отделно може и Матип да играе на тази позиция.

 

 

Съгласем съм за Гомез, още повече че може да играе на повече от една позиция. Джо Алън според мен ще предпочете да играе титуляр някъде, все пак момчето не е на 30+ и едва ли ще се задоволи да е резерва. Ако се съгласи да е ротация ок, но с оглед на слуховете, че Роджърс ще ходи в Селтик като нищо да си прибере любимеца. Груич според ще има нужда от време да се адаптира. Много ми хасерва как се развива Стюарт и колко умно играе, с все повече самочувствие. За Маркович, както и Луис Алберто не съм сигурен, предстои да видим. Имаме Айби, Оджо, Кент, Лалана на тази позиция, някой ще изгори.

 

 

Като цяло нападението и халфовете не ме притесняват толкова. Простата статистика и набл'дения показват, че ако имахме стабилен вратар+защита щяхме да сме в топ 4, ако ли не и повече този сезон. И вероятно с поне един трофей. Колкото до липсата на евротурнири - Харизмата на Клоп+висока заплата и евентуално опцията за домашен трофей би изглеждало апетитна за всеки. Още повече че в така наречените големи отбори в Англия тази година ще има яко промени с оглед новите мениджъри. Може да намажем изненадващо някое име оттам.

Link to comment
Сподели другаде

Високото "животно" за деф. халф го привлякохме и се казва Марко Груич, друг е въпроса колко време ще му трябва за аклиматизация, а отделно може и Матип да играе на тази позиция.

 

Груич не е ли с по-офанзивни функции ?

Link to comment
Сподели другаде

Гледам потенциалните трансфери в другите отбори, гледам и нашите, ами леко съм притеснен.Чета днес, че Конте е трябвало да избира нападател м/у-Мората,Игуайн,Лукакку.Взвмал и Варан/слухове естествено Манафите и те със-Хамес Родригес,Бейл и т.нНие със Зелински, Матип, вратаря от Майнц и Бен Чилуел, Груич. Нямаме лидер и това си е.След финала забелязах, че хората с характер в тоя отбор липсват, освен Клоп, който за първи път видях един обезверен и празен поглед, дори да не кажа безпомощен от случващото се второто полувреме.

Link to comment
Сподели другаде

Груич не е ли с по-офанзивни функции ?

 

Четох че бил универсален и можело да играе и като дефанзивен, а също така и като офанзивен - нещо от типа на Яя Туре ще се окаже май. Че и на физика го докарва :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Колкото до липсата на евротурнири - Харизмата на Клоп+висока заплата и евентуално опцията за домашен трофей би изглеждало апетитна за всеки. Още повече че в така наречените големи отбори в Англия тази година ще има яко промени с оглед новите мениджъри. Може да намажем изненадващо някое име оттам.

 

Напълно съм съгласен, ама тука идва проблема с високата заплата! Та ние заради няколко хиляди заплата изпуснахме Деле Али, а ти искаш да предложат на някой висока заплата - трудно, но за жалост задалжително ако искаме да привлечем добри играчи.

Link to comment
Сподели другаде

:morning1: Benteke: I will try to speak with Klopp and see what his plans are (for my future). I’m not the only who is going to do that, a lot of players are going to want to know what will happen next season.

 

 

http://www.telegraph.co.uk/football/2016/05/19/christian-benteke-demands-talks-with-jurgen-klopp-to-discover-hi/

Link to comment
Сподели другаде

Дано да успеем да го продадем Маркович, че нали се пишеше че Клоп щял да му даде шанс да се докаже. Ама играч който няма елементарни технически познания и не може да спре една топка не мисля че трябва да му се дава шанс да се доказва!

Link to comment
Сподели другаде

Напълно съм съгласен, ама тука идва проблема с високата заплата! Та ние заради няколко хиляди заплата изпуснахме Деле Али, а ти искаш да предложат на някой висока заплата - трудно, но за жалост задалжително ако искаме да привлечем добри играчи.

 

Еми, според мен затова няма да му продължат договора на Айри - от чисто бизнес гледна точка направи супер неща , но тия "циганийки" при трансферите провалиха не 1-2 сделки.

Горе в дългия анализ не видях Маркович, а снощи четох, че той и #45 са сред първите чао

 

Маркович го забравих, признавам - и той обаче нещо горд го играе. Иначе може да се впише в тактиката на Клоп с енергичността си, а и е млад. Обаче ако мисли повече за себе си е пътник.

Link to comment
Сподели другаде

Подлеций, не забравяй на кое място завършихме, както и това колко са "щедри" босовете ни откъм финансови възнаграждения... поне аз не мисля, че точно в този момент на класните футболисти им е изгоряло ухото за нас. Да не стане така да разкараме с лека ръка Коу и Джаксъна, след което да извиваме на умряло... не че са Капитана и уруса, но и не знам кой класен играч ще хукне да ги замества точно сега. Дори в този момент считам, че за нас са си като Капитана и уруса... на фона на останалите. Тръгването е само едната част... пристигането е другата... а не е ясно дали класата се интересува от нас. Дано само пак не плащаме някакви астрономически суми за някакви играчи от средняшки отбори, че ще полудея.

 

Та така... не сме някаква топ дестинация за играчи от световна величина... затова трябва да се действа разумно... такива като Коу и Джаксъна не са много... че току така да се разделяме с тях!... Просто сме се нагледали на малоумщини... как уж прибираме прилична сума за някой... и после се набиваме зверски за някакви футболисти средна ръка. Клоп ми е безкрайно симпатичен, но определено не ми харесват голяма част от имената, с които ни свързват. Не дойдат ли топ играчи ще сърбаме попарата, в това съм може би на 90%, че и отгоре, сигурен... с пръдня боя на Острова... веднъж на дваЕсе-триЕсе годин... това не е Джърмани... един орангутан на клона, до него едно шимпанзе, и останалото разни макаци за бройка.

Link to comment
Сподели другаде

Изпитвам големи тревоги за това трансферно лято. Спряганите за трансфер не ме изпълват с надежди. Имена като Дринкуотър и Лонг НЯМА да вдигнат КЛАСАТА по никакъв начин.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Трансферът на Мане е 7-мият път, в който правим сделка със светците в ерата на Висшата Лига - като само веднъж от тези случаи наш играч е преминавал при тях, но въпреки това отборът, с който най-често въртим бизнес е Уест Хям - 16 пъти (12 в посока Лондон, 4 към Анфийлд). Следват Съндърланд с 12, Тотнъм и Астън Вила - 11, а извън острова - Реал Мадрид с 8.

Отборите, които най-често са правили сделки помежду си са Тотнъм и Портсмут със 17.

Link to comment
Сподели другаде

@Дачка, мисля, че се досещам кой е източникът на този дълбок "анализ" - powered by Rebuff :sarcastic: Стилът на писане, епитетите, черните краски, правописните грешки... не оставиха в мен никакви съмнения. :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Някой може ли да ми обясни как Мхитарян струва с 8 млн. паунда по-малко от Мане? Ама на по-прост език, щото изглежда не съм акълия.

 

Спомена се няколко пъти, но нека повторим. Мхитарян влиза в последната година от договора си. Другото лято няма да струва и цент. Дортмунд му предложиха нов контракт по-рано през сезона, но арменецът отказа. Продажбата бе най-добрата алтернатива пред клуба. Това лято бе единствената възможност пред Борусия да му вземат прилична сума. Това е цялата история.

 

И една вметка. Мхитарян изкара 3 сезона в Германия. През първите два определено не отговори на очаквания и не се представи задоволително. Едва през изминалия сезон демонстрира класата си и се отличи с доста голове и асистенции. Добър трансфер за Юнайтед, но ще видим как играчът ще се приспособи към футбола в Англия.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...