Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Кои думи на Клоп по-точно?

Аз се сещам за тези, в които казва, че той решава за трансферите и че никой не му е казвал досега колко може да харчи, а ти се съмняваш в неговите думи, с което аз не съм съгласен, защото не смятам, че точно Клоп е мишка като Брендо примерно и аз лично вярвам на всяка негова дума.

 

Предполагам, че става дума за изказването му на първата пресконференция след пристигането му, че ако до 4 години не ни направи шампиони, ще отиде треньор в Швейцария.

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че става дума за изказването му на първата пресконференция след пристигането му, че ако до 4 години не ни направи шампиони, ще отиде треньор в Швейцария.

Нещо става объркване, аз визирах тези думи на Клоп в мненията с Ред1:

 

He added: "We talked about it for 10 seconds. I have the first and the last word on transfers.

 

‘I don’t know exactly how much money we could spend because nobody has told me, “No, you can’t do this.”

 

Думи, на които вярвам напълно и не съм съгласен с мненията, че не са давани пари на Клоп да харчи заради предстояща продажба, че примерно искат от него само млади играчи, които да продадат на печалба и т.н., много подобни има в темите.

 

 

П.С. Статия по трансферите:

http://www.sportal.bg/news.php?news=622906

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

http://www.thisisanf...10-club-europe/

 

Ливърпул е продал футболисти за най много пари в Европа от 2010 насам- 374 милиона паунда

После сме нямали футболисти,в които отборите да се огледат.Лошото,че не само ги оглеждат,а си ги взимат.В доста случаи задържан играч е по-голям ''трансфер'' от закупен такъв
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Задължително ПОНЕ 2ма защитници ако ли не да разкарват помощните на Клоп, които отговарят за защитата и да идват други. И този Кариус е един палавник, от 15 мача е направил един стойностен, нито може да ритне топката, нито може да я подаде, нито да я хване, какво може освен да седи и да си оправя буйната руса коса!? Крайно време е в защитата да ни е изградена от защитници, а не с халфове, крила и т.н. да отбиваме номера. Контузят ни се 2-3 играчи и нивото на отбора спадне с 80%, до преди това говорехме, че не сме зависими от играчи, но дотук тази теза не се доказва.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Няма как да стане с такава трансферна политика. Клоп не обича да хвърля големи пари и да се впуска за най-нашумелите таланти. Ама аз поне не виждам как може да стане с такива трансферчета като нашите. Лестър са случай едно на милион, на всички е ясно че бяха one season wonder и сега се борят да не изпаднат.

 

Имам най-слабия вратар от конкурентите ни. Как си мислим. че с тва вратарче за 4млн ще ставаме шампиони или ще бием в ШЛ? Много слаб.

В защита купуваме Клаван за 4млн, другите взимат Давид Луиз ....

В средата са ни титаничните трансфери Вайналдум и Груич ..

 

Сега слуховете са, че може да върнем Маркович да ни оправи играта. Това е някаква подигравка.

Link to comment
Сподели другаде

Или свободни трансфери...или такива като Клаван...или много пари за играчи които никой не е чувал, или one season wonders от Висшата Лига...да може на 10 да улучим един път ама другите 9 са леж...дори и да поиграят добре нямат постоянството на класния футболист и съответно редуваме силни и слаби мачове...не променим ли нещо вечно ще сме между 5-8 ми

Link to comment
Сподели другаде

Проблемите в защита не са само в самата защита. Ако имахме адекватни халфове, които да играят на местага на Джан и Вайналдум, със сигурност ще започнем да допускаме по-малко. Ако имахме адекватен ляв бек, можеше да изтеглим Милнър в центъра, който е многократно по-добър халф от Джини и Джан.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Проблемите в защита не са само в самата защита. Ако имахме адекватни халфове, които да играят на местага на Джан и Вайналдум, със сигурност ще започнем да допускаме по-малко. Ако имахме адекватен ляв бек, можеше да изтеглим Милнър в центъра, който е многократно по-добър халф от Джини и Джан.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Тука си мн прав! Чан е бил титуляр във всичките ни издънки тоя сезон без мача с Бърнли..само казвам.. Вратар, класен ляв бек и централен защитник! Това ни трее спешно..другото е поправимо

Link to comment
Сподели другаде

Халфовете не са ни толкова виновни, че от 4 атаки ни вкарват 3 гола най-слабите отбори в лигата. Като 80% от головете този сезон, които сме допуснали са от статични положения.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Нещо интересно - изказване на Комоли за политиката на ФСГ през 2012 год.

 

Накратко: Тогава чичо Хенри е поставил лимит до 10 мил евро за всеки нов играч, при това да е под 21 год.

Друго интересно: Оказва се, че още тогава Каутиньо е бил искан от Бенитес като заместник на Дирк Каут, но се е наложило да се отложи за другата година. Тогава пак Рафата много е помогнал за този трансфер.

 

 

http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/transfer-news/comolli-liverpool-owners-fsg-set-12526966

Link to comment
Сподели другаде

Добре, тоя човек защо говори само глупости.

 

Ако наистина бяха сложили таван от 10 млн. евро и таван на възрастта до 21 години, защо по негово време се купиха Коня Керъл за 35 млн. ПАУНДА, който беше на 22 год., 23 млн. за Суарез, който беше на 24, почти на 25, 20 млн. за Стю Светкавицата, който беше на 27, почти на 28 и 10 млн. за Чарлей Адамс, който беше на 26.

 

Може и да е имало такъв таван за млади играчи до 21, но по негово време просто не се взеха такива, а играчи с уж по-голям опит и за доста повече от 10 млн. евро.

 

Това твърдение си противоречи и с доста други трансфери като тези на Сако, Ловрен, Лалана, Бентеке, Мане, Вайналдум, Маркович, Морено и прочие играчи, все за повече пари от посочените. Не изключвам, че е възможно да са имали такива намерения съвсем, съвсем в началото, но дори тогава, болшинството от трансферираните не са били в тази категория, която описва този... тип.

Link to comment
Сподели другаде

Не са глупости, прочети статията и ще разбреш. Има ги и отговорите на твоите въпроси.

 

 

Добре, тоя човек защо говори само глупости.

 

Ако наистина бяха сложили таван от 10 млн. евро и таван на възрастта до 21 години, защо по негово време се купиха Коня Керъл за 35 млн. ПАУНДА, който беше на 22 год., 23 млн. за Суарез, който беше на 24, почти на 25, 20 млн. за Стю Светкавицата, който беше на 27, почти на 28 и 10 млн. за Чарлей Адамс, който беше на 26.

 

Може и да е имало такъв таван за млади играчи до 21, но по негово време просто не се взеха такива, а играчи с уж по-голям опит и за доста повече от 10 млн. евро.

 

Това твърдение си противоречи и с доста други трансфери като тези на Сако, Ловрен, Лалана, Бентеке, Мане, Вайналдум, Маркович, Морено и прочие играчи, все за повече пари от посочените. Не изключвам, че е възможно да са имали такива намерения съвсем, съвсем в началото, но дори тогава, болшинството от трансферираните не са били в тази категория, която описва този... тип.

Link to comment
Сподели другаде

Един приятел преди години тръгна да си търси кола, която:

- да не се чупи (че работи много и не му се обикалят сервизи)

- да върви (че все пак е мъж, иска мощна кола, не малка и маломощна женска такава)

- да е горе-долу нова (все пак да има по-нови екстри и глезотийки)

- да е хубаво изглеждаща, спортна ако може (че е ерген, да хваща окото)

- да не харчи много и там да няма много вредни газове (че е модерен и е еко)

- и да не струва много (че предпочита да си дава парите за екскурзии и курви)

 

Та и ние сме така с играчите.....нямало подходящи играчи, смех... :sarcastic:

Не знам при нас кой да упрекна - Клоп ли е прекалено взискателен, скаутите ли не ги бива, ама това да намираш точните играчи когато ти трябват е КАЧЕСТВО, необходимо на футболните хора в големите клубове. При нас явно липсва. Та затова по-добре поне да не се говорят много глупости.

 

П.С1. Тоя приятел още я търси тази кола

 

П.С2, дано продадем Сако, след като е ненужен за Клоп, ама по-тая логика защо в отбора са още и Морено, Лукас, Стюърт, Ингс и други.

Link to comment
Сподели другаде

аз мисля (мое мнение, без да го натяквам), че тия ФСГ не дават пари. Не дават да се коментира това , ама май има нещо схема там с / около отбора. Или ще го продават или свърши ресурса за Англия (не техния) , ама на тях ми се струва, че хич, ама хич не им се дава .................... ако има чалъм даже да вземат нещо от някъде

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
---

Така е, всепризнат факт е, че откакто Юнайтед продават много фланелки на Погба и Ибрахимович, са абсолютен футболен хегемон в Англия и Европа.

 

П.П. Сега се зачетох и аз - в статията много ясно си пише, че източникът е парцалякът.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...