Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

В деня,в който купим Мората(ако въобще се случи) хората около мене ще усетят вкуса на някое хубаво уиски... ;)

Стискам палци да не се случи :) Ако се случи и вкара повече от 15 гола на сезон, ще ти купя аз уискито :) По-голям балон от този няма..
Link to comment
Сподели другаде

вие давате примери с отбори дето инцидентно са пропуснали една година да се класират

Да и на мен ми е странно как се дават примери "Юнайтед без да са в ШЛ взимат еди кого си", "Сити без да са в ШЛ взимат еди кого си", "Челси не били в ШЛ ама пак взели някого"... Смисъл може този сезон да не са в ШЛ, но е въпрос на 1-2 години да се върнат, или поне няма да отсъстват системно по 4-5 години от турнира. Така че този аргумент отпада.

Link to comment
Сподели другаде

Кое му е странното? Ами като не можем да се мерим с топ отборите в Англия, къде сме тръгнали? Явно за да дойде някой сносен футболист задълже трбва сме в Шампионска лига, иначе тежко им горко на Сотон като ги изцедим отново. Буфал/новия Азар/ :)

Link to comment
Сподели другаде

Кое му е странното? Ами като не можем да се мерим с топ отборите в Англия, къде сме тръгнали? Явно за да дойде някой сносен футболист задълже трбва сме в Шампионска лига, иначе тежко им горко на Сотон като ги изцедим отново. Буфал/новия Азар/ :)

Колега, прочети пак мнението ми. Ще го парафразирам така: отбори като Юнайтед, Челси и Сити нямат чак такава нужда да са в конкретния момент в ШЛ, защото те не отсъстват системно по 5-6 години, а се е случило инцидентно по-скоро. Ние от друга страна отсъстваме често и затова при нас е добре да сме И в ШЛ освен парите. Ако се закрепим примерно 3-4 години да си участваме редовно, тогава и една година да пропуснем, надали ако извадим пачката някой ще ни откаже.

Link to comment
Сподели другаде

Аха, трябва ни последователност в ШЛ за да минем в лигата на големите, че да видим и ние нещо от каймака.Само жените им да не са префърцунени и да почнат да избират града :)

Link to comment
Сподели другаде

Първо се сее, после се жъне колеги! :) Челси и Манчестър Сити колко посяха, преди да пожънат? И преди да се утвърдят като име? Номерата на Хитър Петър са ни ясни... но не минават! :) В Англия първо се плаща... мъжката при това... жътвата после. Приказката за ябълките на Рокфелер може да я разказвате на децата си! :)

Link to comment
Сподели другаде

Явно скаутите ни са толкова добри че не се сещат за други футболисти освен тия които ни вкарват голове

 

https://www.thisisanfield.com/2017/05/liverpools-scouting-methods-revealed-sign-score-us/

Link to comment
Сподели другаде

Според мен - ако искаме да сме "добри", трябва да имаме, не резерви от типа на Клаван, Морено, ТАА и т.н., тоест за запълване на бройката, а титуляри не успели да попаднат в стартовия състав от типа на Моузес и Фабрегас, Габриел Жесус, Лерой Сане и т.н.

Така, че има доста работа по селекцията това лято! Да се освободят 4-5 човека / да не кажа 6-7/ и да се купят ПОНЕ 4 класни играча - Голаджия, Дефанзивен халф, Ляв защитник и ЦЗ ! Трябват ни още и 1-2 сносни в защита / десен бег/ и резервен разиграващ халф! Ама това го знае "всяко хлапе" :e055: , но какво ще направят ония чичковци паричковци е отделен въпрос... :ppp6:

Link to comment
Сподели другаде

То който трябва ги е сметнал. Според последния финансов отчет за периода до Май 2016 сме 20млн на загуба. Само преди 2 години и половина УЕФА ни разследва за възможно нарушение на финансовия феър плей. Откъде да ги изкараме 300млн?

 

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Сметни билети, реклами и фен артикули + някое турне..

Все ще ги докарат.

А съм писал само 54 от продажби и само 100 да дадат.

Според даните от преди една година, за момента просто няма други официални от клуба, та миналата година по това време клуба е бил на загуба от 19.8 милиона паунда. След това направихме печелившо от към трансфери лято, но пък се инвестира огромна сума в стадиона и около стадиона под формата на заем, за който се беше писало, че трябва да се връща по 20тина милиона на година. Та това са още разходи. Да вдигнаха се приходите от ТВ права през тази година отново, но заплатите на някои играчи също се вдигнаха значително. Та в този ред на мисли не вярвам клуба да е на някаква печалба, а ако има печалба то не вярвам да е над 50тина милиона.

Значи нека предположим, че е някаде там, в такъв случай дори да се инвестира цялата тази печалба плюс евентуалните пари от продажба на играчи, не вярвам да минем 150 милиона за трансфери. По повод 100 милиона американците да дадат за трансфери, то е също толкова вероятно да се случи колкото ние с теб да дадем по 50 милиона щото са ни останали от дъвки.

Link to comment
Сподели другаде

На загуба е щото (по спомен цитирам) около 700 души взимат заплати, кво правят само те си знаят.

Да спрат тва разсипничество малко. И без тва не са свършили кой знае какво

Link to comment
Сподели другаде

Въобще има ли отбор на печалба,и ако има те са единици.Така поне се декларира,определено има и скрито счетоводство.

Има и то не един и два. Юнайтед за същият период, в който ние сме на минус, са с 70 милиона паунда печалба, Челси с 5 милиона, Арсенал към края на 2016 имат 10 милиона печалба, Сити са с 20 милиона печалба, Тотнъм са с 33 милиона паунда печалба . В Германия всички клубове са горе долу на печалба, къде 1 евро, къде няколко милиона, примерно Байерн са с 50 милиона евро печалба. В Испания големите отбори също са на печалба, Реал и Барса са с по около 30 милиона нетна печалба също. В Италия е малко по кофти положението, там поради огромните си разходи и разточителство миланските грандове са на минус, но Юве са с печалба от 4.1 милиона.

Изобщо всички топ клубове трупат печалби, ние засега сме назад, но с времето и това трябва да се промени. С ШЛ тия 20 милиона загуба могат да бъдат 20 милиона печалба поне.

Link to comment
Сподели другаде

Любопитно ми е кога ли ще се скъса синджира... едно евентуално слабо трансферно лято + евентуален провал през следващата кампания, гарниран с още някоя купа на Юнайтед... ще направи ситуацията страшна дори за описване! Ходи се по някакъв тънък лед в този отбор... говорят се разни глупости на феновете, но напрежението се усеща. Ако съвсем скоро нещо не заблести във витрината, тълпата ще озверее и ще подкара с псувни и клетви цялата тумба там от 700 човека ли са, колко са не знам. Убеден съм в това.

 

От поемането ни от ФСГ до този момент, в чисто футболен аспект, деградацията ни е пълна... тогава поне имахме някакви мъже тук-там, лидери в отбора, някакъв дух... а сега само сбирщина дечурлига разнасят червените фланелки... ще ни побарат следващата кампания в сгъстен цикъл и ще ни скъсат задниците от бой.

 

Не знам... аз поне имам страшно лошо чувство... и то не така от нищото, а от това, че сме изключително предвидими като политика на клуба.

Link to comment
Сподели другаде

Любопитно ми е кога ли ще се скъса синджира... едно евентуално слабо трансферно лято + евентуален провал през следващата кампания, гарниран с още някоя купа на Юнайтед... ще направи ситуацията страшна дори за описване! Ходи се по някакъв тънък лед в този отбор... говорят се разни глупости на феновете, но напрежението се усеща. Ако съвсем скоро нещо не заблести във витрината, тълпата ще озверее и ще подкара с псувни и клетви цялата тумба там от 700 човека ли са, колко са не знам. Убеден съм в това.

 

Много филми гледаш май.

 

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Любопитно ми е кога ли ще се скъса синджира... едно евентуално слабо трансферно лято + евентуален провал през следващата кампания, гарниран с още някоя купа на Юнайтед... ще направи ситуацията страшна дори за описване! Ходи се по някакъв тънък лед в този отбор... говорят се разни глупости на феновете, но напрежението се усеща. Ако съвсем скоро нещо не заблести във витрината, тълпата ще озверее и ще подкара с псувни и клетви цялата тумба там от 700 човека ли са, колко са не знам. Убеден съм в това.

 

От поемането ни от ФСГ до този момент, в чисто футболен аспект, деградацията ни е пълна... тогава поне имахме някакви мъже тук-там, лидери в отбора, някакъв дух... а сега само сбирщина дечурлига разнасят червените фланелки... ще ни побарат следващата кампания в сгъстен цикъл и ще ни скъсат задниците от бой.

 

Не знам... аз поне имам страшно лошо чувство... и то не така от нищото, а от това, че сме изключително предвидими като политика на клуба.

никаква тълпа няма да ,,озверее,,Термина ,,английски фен,, е загубил значението си преди доста време.Тя Маргарет Тачър мамата им разката.Това ,ако бяха фенове на Левски или Цска още Брандао щяха да го линчуват.Така ,че каквото и да става в Ливърпул публиката ще е настроена минорно.
Link to comment
Сподели другаде

Настроена е минорно само външно Ники. :) Вътрешно повечето от тези хорица представляват кълбо от комплекси, които избиват по всевъзможни начини... такива типове изведнъж превключват. В един момент парите, които харчат водещите отбори, скъпите и класни играчи, които купуват, трофеите, които печелят, най-вече Юнайтед... в един момент всичко това ще пречупи тези хорица. За нас е важно да свършат работа... целта винаги оправдава средствата!

Link to comment
Сподели другаде

Новият изпълнителен директор на Ливърпул Питър Мур заяви, че "червените" няма да харчат 100 милиона паунда за играчи, както това прави Манчестър Сити. Напомняме, че към момента "гражданите" осъществиха два трансфера - на Бернанрдо Силва и Едерсон Мораеш - плащайки 75 милиона паунда за сделките. Като цяло, Сити възнамерява да похарчи през това лято четвърт милиард за нови футболисти. Ливърпул обаче няма тези средства, независимо от това, че отборът се завръща в Шампионска лига."Мениджърът и спортният директор имат пари за трансфери и този въпрос сме го решили. Ключовите играчи вече са по местата си, пъзелът е сглобен, но подсилване на отбора няма да попречи на никого. Но при всички случаи няма и да харчим както го прави Манчестър Сити. Всички очакват големи покупки през това лято, но талантливите играчи трябва да се купуват на правилната цена. В миналото сме купували играчи на ниски цени, а след това стойността им е скачала. Виждате какво се случи с Коутиньо - платихме 8 милиона паунда за него, а сега той струва четири пъти повече. За това трябва да бъдем много внимателни пазара и да преценяваме всяка една сделка с поглед в бъдещето, търсейки правилния баланс", заяви Мур.

 

Futbol-TV.com

Link to comment
Сподели другаде

Виждате какво се случи с Коутиньо - платихме 8 милиона паунда за него, а сега той струва четири пъти повече.

 

Четири пъти повече..???

Демек 32М..??

Този новият директор трябва малко повечко да внимава какви ги блещи!!

Link to comment
Сподели другаде

Сега прочетох статията и на английски, и превода не е точен. За конкретния случай Муур казва "Купихме Коутиньо за 8млн и той е толкова добър колкото играчи струващи 4-5 пъти повече".

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че си искала да напишеш 'плещи' а не, 'блещи'.

Всъщност е казал 4 или 5 пъти повече, което пак не съответства с реалното

And so you have a kid called Philippe Coutinho playing out there who cost £8m and then you have other guys who cost four or five times that around the league.”

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...