Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

 

Същите тези собственици, които са готови да отпуснат 200 000 паунда седмична заплата за защитник? Айде стига с тия митове за стиснатите собственици...

 

Така ги отпуснахме че мани

Link to comment
Сподели другаде

Докато сме с тези собственици, и с тази трансферна политика, няма по-подходящ човек от Клопо за нас.

 

Анчелоти нямаше абсолютно никакъв шанс да успее при нас. Той е свикнал да поема вече изградени отбори, с много опитни футболисти, с много ресурс в състава си. В тези отбори той намираше начин да бъде успешен, но при нас нямаше как да завари подобна ситуация.

 

Силата на Татко Карло е във всичко друго,но не и във изначално изграждане на един отбор. Още повече когато този отбор е пълен с млади футболисти, липсва му манталитет и опит на терена.

С политиката която имат собствениците ни, тези футболисти с манталитет и опит, така и нямаше да бъдат привлечени.

Далеч, ама далеч не съм убеден в това, че италианеца щеше да направи нещо по-успешно,отколкото Клоп до момента.

Айде обясни пак с какви собственици сме и с каква трансферна политика. Аз виждам собственици, които не се бъркат на мениджъра и го подкрепят достатъчно финансово. Позволяват да се купуват всякакви избушеняци на нереални цени.

 

А това за Анчелоти няма какво да се коментира. С такава убеденост го казваш все едно си Ванга.

Тук преди сезона така се коментираше и за Конте, че е некадърен, че с 3ма защитници няма начин да стане във Висшата Лига, пък то какво стана....

Link to comment
Сподели другаде

Айде обясни пак с какви собственици сме и с каква трансферна политика. Аз виждам собственици, които не се бъркат на мениджъра и го подкрепят достатъчно финансово. Позволяват да се купуват всякакви избушеняци на нереални цени.

 

А това за Анчелоти няма какво да се коментира. С такава убеденост го казваш все едно си Ванга.

Тук преди сезона така се коментираше и за Конте, че е некадърен, че с 3ма защитници няма начин да стане във Висшата Лига, пък то какво стана....

 

Не знам какво виждаш ти, но аз виждам собственици които няма да извадят парите за световните звезди с които е свикнал да работи Анчелоти.

Това го показва практиката в последните 7 години, и по нищо не личи, че този сезон ще бъде нещо различно. Това, че били готови да дадат 200 мил, не значи, че тези пари ще се инвестират в играчи тип - Кроос, Бейл, Гризнам и т.н.

 

И защо да не се коментира това за Анчелоти? Историята при него показва точно това което казвам аз. Досега той не е работил в отбор който се нуждае от изначално изграждане. Отбор с млади футболисти, с футболисти които нямат шампионски сезони зад себе си.

Не е трудно да се предположи, че щом на италианеца до момента не му се е налагало да работи в подобна обстановка, шансовете му за успех не са с голям %.

 

При Конте ситуацията е съвсем различна. Преди да дойде във ВЛ, той вече беше показал, че умее да изгражда отбор. Пое Ювентус когато бяха в огромна дупка, завършваха 7-8 в първенството, и без огромен финансов ресурс успя да ги направи няколко пъти шампиони подред. Като дори записа сезон без загуба.

Естествено, че нищо не може да бъде сигурно, и предречено на 100 %, но когато даден отбор избира своят мениджър, вероятно гледат какво е правил той в миналото, с какви ресурси, какво е успял постигне.

 

Анчелоти докато не го видим в отбор който се нуждае от цялостно изграждане, и докато не видим резултатите които той би имал там, Клоп винаги ще стои като по-добрият избор от него.

Аз лично и тогава и сега се радвам, че точно Клопо ни стана мениджър, а не Анчелоти.

Link to comment
Сподели другаде

Байерн може и да не плащат повече от нас, но са в много по-различна позиция и по-лесно взимат играчи, защото могат да им гарантират трофеи. Ако Байерн бяха във ВЛ щяха да пръскат поне колкото Юнайтед. Ювентус също не дават повече от нас, сигурен съм. Тъпо е да ги сравняваме така, За добро или лошо ВЛ е поставила други условия, така че...

 

Нашите може да не са европейски шампиони, ама и Ван Дайк не е. Коу има повече основание да иска по-висока заплата от Ван Дайк.

Ван Дайк може да не е шампион,но в момента той е топлата тема в Англия.Има ли друг футболист от ВЛ за който да се шуми така,да се спекулира в колко отбора би могъл да заиграе?За Коутинъо нещо,ами нищо никой не проявява интерес към него.Една стока струва толкова ,колкото си готов да платиш.Вярно ,че трансферната сума и заплатата не са правопропорционални винаги,но да не забравяме ,че сме 2017г пък и човека си е прав и да иска 300000,това е пазар все пак.
Link to comment
Сподели другаде

Не знам какво виждаш ти, но аз виждам собственици които няма да извадят парите за световните звезди с които е свикнал да работи Анчелоти.

Това го показва практиката в последните 7 години, и по нищо не личи, че този сезон ще бъде нещо различно. Това, че били готови да дадат 200 мил, не значи, че тези пари ще се инвестират в играчи тип - Кроос, Бейл, Гризнам и т.н.

 

И защо да не се коментира това за Анчелоти? Историята при него показва точно това което казвам аз. Досега той не е работил в отбор който се нуждае от изначално изграждане. Отбор с млади футболисти, с футболисти които нямат шампионски сезони зад себе си.

Не е трудно да се предположи, че щом на италианеца до момента не му се е налагало да работи в подобна обстановка, шансовете му за успех не са с голям %.

Само дето това не значи, че няма да се справи. Отделно и всичко това, което си написал за Анчелоти, важи и за Клоп. Досега немецът не беше работил в такъв голям отбор с подобен трансферен бюджет и с такива очаквания, тоест важи: "Не е трудно да се предположи, че щом на немецът до момента не му се е налагало да работи в подобна обстановка, шансовете му за успех не са с голям %"

 

Това за Конте го дадох като пример. Не знам какво си писал преди година и не визирам теб, но и той беше много подценяван, както и схемата му на игра, пък видяхме какво се случи.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Много ми е интересно какво ще стане до края на джама. ВвД съм почти сигурен, че ще го вземем. Ако дадем 60 за него и 60 за Кейта, ще сме изхарчили 160 паунда за 3ма души. Не сме продали абсолютно никой обаче, а имаме огромна бройка футболисти, а същевременно скамейката ни цял сезон беше плачевна. Говори се и Мбапе, който ще струва над 100.

Върти се, че имаме 200 милиона, за 6-7 нови попълнения. 160 за трима, а останалите 3-4ма? Ляв бек дали ще вземем. Адски интересно лято се очертава.

 

Дали някой ме разбра какво написах? Това са просто едни размишления и въпроси...

Link to comment
Сподели другаде

Гост Vlad

Добре де, защо си заслужават тези пари за Кейта, ако приемем, че трансферът е сигурен? Аз не мога да вдяна.

Link to comment
Сподели другаде

защото е млад, перспективен и може да внесе разнообразието , което липсва в средната ни линия.

Така аз смятам. Пък и пари има , стига с пестенето.

И да не забравя, направи силен сезон

Link to comment
Сподели другаде

То може да сме продали и за 2 млрд., но какво значение има като витрината седи празна (титла на Англия).

 

Челси и Сити (Манго трябва и те да са близо) също са (ще) преминат тази границата, но имат 1+ титла на Англия, т.е. някакъв вид успеваемост, която всъщност и търсят.

 

Не съм сигурен, че за нас може да се каже същото. Според мен, ако на ФСГ предложат 10г да са на печалба от 5млн чисто, вместо 2 титли на Англия за този период, то те ще изберат $ или иначе казано бизнеса пред футбола.

Link to comment
Сподели другаде

Целта на трансферите е да се поддържат добри спортни резултати, но дотолкова, че да осигуряват повече на брой предавания и повече приходи от ТВ, които от своя страна да докарват и повече приходи от богати спонсори и рекламодатели.

 

Редовното участие в турнирите на УЕФА ще донесе много повече приходи, отколкото една титла веднъж на 10 години.

Примери от последните 12 години - Арсенал и Тотнъм са редовно там и прогресират финансово, макар и без титла.

На другия полюс са Лестър - вече с титла, но не могат да се мерят с "големите". Примери от миналото също бол - Нотингам, Лийдс, Астън вила ...

 

Предпочитам всеки сезон до февруари-март да се стремим към някаква титла, като според резултатите ни дотогава може една от Европейските да е относително "по-лесно" постижима.

 

Ето след създаването на Висшата лига в нея нямаме титла, а само 3 пъти втори места, но играхме 2 финала за ШЛ, единия спечелен!, също 2 финала за ЛЕ, пак един спечелен.

 

мангала след отказването на съра направиха и продължават да правят много бомбастични трансфери, но засега резултата е само че се докопаха до участие в ШЛ, а дали скоро ще вземат титлата в Англия един дявол знае.

Link to comment
Сподели другаде

Целта на трансферите е да се поддържат добри спортни резултати, но дотолкова, че да осигуряват повече на брой предавания и повече приходи от ТВ, които от своя страна да докарват и повече приходи от богати спонсори и рекламодатели.

 

Редовното участие в турнирите на УЕФА ще донесе много повече приходи, отколкото една титла веднъж на 10 години.

Примери от последните 12 години - Арсенал и Тотнъм са редовно там и прогресират финансово, макар и без титла.

На другия полюс са Лестър - вече с титла, но не могат да се мерят с "големите". Примери от миналото също бол - Нотингам, Лийдс, Астън вила ...

 

Предпочитам всеки сезон до февруари-март да се стремим към някаква титла, като според резултатите ни дотогава може една от Европейските да е относително "по-лесно" постижима.

 

Ето след създаването на Висшата лига в нея нямаме титла, а само 3 пъти втори места, но играхме 2 финала за ШЛ, единия спечелен!, също 2 финала за ЛЕ, пак един спечелен.

 

мангала след отказването на съра направиха и продължават да правят много бомбастични трансфери, но засега резултата е само че се докопаха до участие в ШЛ, а дали скоро ще вземат титлата в Англия един дявол знае.

 

Ти тва сериозно ли го мислиш и пишеш, или колкото лаф да става във форума?

Link to comment
Сподели другаде

То може да сме продали и за 2 млрд., но какво значение има като витрината седи празна (титла на Англия).

Несериозно е да се каже, че няма значение. Не ми се води пак разговора за брутото и нетото и как важното било колко се харчи. Онагледявам го с пример: Ливърпул иска да купи 2 топ играчи, на обща стойност 100 млн. За целта обаче продава Суарез/Коутиньо или там който е в момента топ играчът на отбора, за 80 млн. Нетото ти е 20, а по горната логика разходите са 100 млн. Е да, ама в крайна сметка се принуждаваш да отслабиш първо отбора си, за да харчиш. В това време Ман Сити вади 100 милки чисто и си купува тия двамата зверове без да продава Агуеро. Сега пак ли няма никакво значение дали е нето или бруто?

Link to comment
Сподели другаде

Вероятно грешката е у мен, но не разбирам какво искаш да кажеш. Има какви ли не счетоводни и финансови похвати, с които да се покрие разликата. Защо трябва да е свързано с продажба на топ играч? Ако има ненужни на отбора играчи за продажба? Ако има скок на продажбата на клубни артикули, по-висока цена на билети и сезонни карти и всичко свързано с маркетинг? Нови, по-големи като стойност, договори с различни фирми? Както и спонсорски договори от самите собственици?

Има си финансово-счетоводен отдел за целта, който следи процесите ежемесечно. Сити не мисля, че са точния пример, защото точно тях ги глобиха за неспазване на финансовия феърплей.

Link to comment
Сподели другаде

Вероятно грешката е у мен, но не разбирам какво искаш да кажеш.

Искам да кажа, че 1 млрд изхарчени звучи огромно, но ако в реалността имаме примерно 600 млн продажби за тоя период, то тогава нещата придобиват друг оттенък. Едни 100 млн изхарчени за един трансферен сезон звучи много, но като си продал Коу примерно за 80 от тях, реално си си отслабил отбора с основен играч, за да можеш да похарчиш 100 и да го подсилиш. В същото време друго отбор харчи чисто 100, подсилва си отбора, но едновременно с това не го отслабва, продавайки си звездата. Абе разбираш ме :)

Link to comment
Сподели другаде

Дали може да се нарече огромен харчлъка зависи от приходите към портфейла на харчещия. :)

 

От създаването на висшата лига минаха 25 години.

Допускаме, че наистина са похарчени някакви 1 000 милиона досега.

 

Приемаме за удобство, че разходите са нараствали равномерно през годините и се получава, че (мерено в милиони) сме харчили годишно както следва:

 

93, 94, 95,....15, 16, 17 <= години

28, 29, 30,...,50, 51, 52 <= милиони - вариант 1)

16, 18, 20,...,60, 62, 64 <= милиони - вариант 2)

04, 07, 10,...,70, 73, 76 <= милиони - вариант 3)

 

все средно по 40 мил/год

 

Помислете и преценете сами дали е "нето" или "бруто", след като поне за последното десетилетие има достоверни публични данни.

Link to comment
Сподели другаде

Има голяма вероятност Леонардо Бонучи да финализира трансфера си от Ювентус в Милан още тази вечер, пише La Stampa, чийто собственик е фамилия Аниели. Буквално цялата спортна общественост в страната е затихнала в очакване на развитието на преговорите.

Различните медии съобщават различни неща относно параметрите. Според едни Юве иска 40 млн. евро, а според други - 45 млн. Милан пък дава 30 млн. евро, но е готов да включи и Матия Ди Шилио.

Иначе повечето издания са единодушни, че самият Бонучи се е договорил за 6 млн. евро заплата на сезон.

как Ван Дайк струва 2 пъти повече......?

За тия пари да го вземаме ние.

Link to comment
Сподели другаде

Клоп прави огромен риск с подхода „всичко или нищо” на пазара

 

 

След първата предсезонна контрола на Ливърпул в сряда мениджърът на отбора Юрген Клоп имаше импровизиран брифинг. Обграден от журналисти и привърженици, той бе запитан дали усеща нервното напрежение у фенмасата на „червените” заради протакването на жизненоважни трансфери за тима. „Ако някой от феновете трепери от това, че другите клубове действат, а ние нищо не правим, не мога да направя нищо по въпроса – съжалявам. Няма да купуваме играчи само защото другите купуват. Ние си вършим работата по възможно най-добрия начин, по който умеем, и сме убедени в това, което правим. Съжалявам, не съм длъжен да отправям послания към нервните фенове. Аз не съм нервен… е, може би пък това е посланието.”

Проблемът с отричането на нервност е, че всъщност повече задълбочава, отколкото облекчава тревогата. Това е като да се изцепиш с „Не съм ти ровил в нещата”, когато половинката ти те хване в крачка – накрая се стига до бързо разследване, разкритие и тежък разговор.

jurna.jpg

На пръв поглед можете разбра настояването на Клоп за запазване на спокойствие. Въпреки все по-нарастващата глъчка около трансферния пазар и усещането, че ни се позволява да надникнем твърде далеч зад кулисите, никой клуб от Топ 6 в Премиър Лийг още не е спринтирал на разстояние пред конкурентите си. Арсенал, Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити добавиха по двама играчи за титулярните си единайсеторки (Сити ще увеличи бройката на трима с предстоящата покупка на Кайл Уокър), Челси и Ливърпул – по един, а Тотнъм още не е добавил и един.

Обратната страна на монетата обрисува подобна картинка. Челси изтърва Ромелу Лукаку, Юнайтед – Тиемуе Бакайоко, а Сити – Даниел Алвеш. Арсенал пък още не е решил огромния си проблем с Алексис Санчес, а Тотнъм бързо осъзнава трудността на това да убедиш мишените си, че пейката на „Уембли” предлага красива гледка към мача. Елитните клубове може и да се къпят в пари, ала това не улеснява задачата им да изпълнят списъка с покупките си.

laluk.jpg

edcity.jpg

И все пак, при един по-задълбочен поглед към действията на Ливърпул, бихте могли да разберете тревогите на техните привърженици. Водещите шест тима в ПЛ имаха до един всеки своя очевиден проблем за решаване в кадрово отношение. Ман Юнайтед купи нужния нападател, Арсенал – също, а Ман Сити доведе вратар, докато най-най-най-очевидният проблем на Ливърпул бе защитата. И си остава на дневен ред.

„Червените” допуснаха с 16 гола повече от Тотнъм миналия сезон и най-много от всички в Топ 4. Няма как да не сте забелязали серийните гафове на Деян Ловрен, неуместността на Джеймс Милнър на левия бек и скъсаната връзка с Мамаду Сако, чието напускане още не е уредено. Добавете и съмненията около Натаниел Клайн (Трент Александър-Арнолд започна титуляр в първата контрола с Транмиър), оставащия да виси въпрос около надеждността на Симон Миньоле и евентуалните осем допълнителни мача в Шампионската лига до Нова година и ще видите, че списъкът със задачи на Клоп си остава доста назад откъм постигнати решения.

milov.jpg

Макар германецът моли за доверие, лятото на Ливърпул до момента едва ли го заслужава. След като Клоп убеди Върджил ван Дайк да дойде от Саутхамптън на „Анфийлд”, преди двата клуба да са се разбрали за цената на играча, Ливърпул бе принуден да се отдръпне на Мърсисайд с подвита опашка. „Червените” прескачат от една към друга мишена за 70 милиона (паунда) и сега са изправени пред втора лятна сага в опита си да докарат Наби Кейта от РБ (Лайпциг). Това, ясно е, няма да е лесно.

У феновете остава усещането, че Ливърпул е неспособен да работи по два или повече трансфера едновременно, и то при положение че няма гаранция за краен успех на нито един от тях. Това загатна в четвъртък и отразяващият клуба журналист на „Дейли Телеграф” Крис Баскъм, който написа, че Юрген Клоп не е подготвил списък с алтернативи за топ мишените си, защото твърдо вярва, че Ливърпул трябва да купува само такива футболисти, които ще вдигнат качеството на състава му, без компромиси в името единствено на задоволяване на глада за нови попълнения сред фенмасата.

kkd.png

Все пак линията между принципността и наивността е тънка. Ако Клоп наистина залага на позицията „Кейта или нищо!” или „Ван Дайк или нищо!”, клубът трябва да е готов да плати до стотинка исканите съответно от Лайпциг и Саутхамптън пари. А ако иска те да се приспособят навреме към неговите методи на работа и към новите си съотборници, трябва да настоява работата по трансферите им да бъде свършена възможно най-рано. И дори още не сме отворили и дума за левия бек…

Най-честата контра на този род мислене е поддалият му се да бъде обвинен в нетърпеливост, ала Ливърпул има повече причини от всеки друг клуб в Топ 6 в ПЛ да приключи успешно и рано трансферите си. Отборът на Клоп е изправен пред пет жизненоважни мача още през август – в това число сблъсък с Арсенал в лигата плюс плейофите в ШЛ, които могат да определят сезона му.

Трудно е човек да не се възхищава от здравото придържане на германеца към своя План А, още повече че той все пак може да се окаже успешно изпълнен. Доведете на мениджъра Кейта, kedw.jpgВан Дайк и ляв бек в идните три седмици и призивите към запазване на спокойствие ще се окажат оправдани.

Клоп обаче трябва да има предвид, че проваленото ухажване води само и единствено към нещастие. И тогава може да стане така, че паника да залее улиците на Ливърпул… освен ако не се окаже, че през цялото това време германецът все пак е крил в ръкава си списък с впечатляващи алтернативи.Даниел Стори, „Футбол 365”

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...