Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

38 милиона паунда.

 

55-те за Кейта аз ги броя за следващия сезон.

Питам, защото един разбирач от форума ги изкара 150 милиона. Как ги е смятал не знам. 38 милиона та това си е рекорд за янките!

Link to comment
Сподели другаде

Според http://www.transferleague.co.uk - 30 млн :)

Логично е Кейта да се води в баланса за другата година /все пак сделката, не плащането, се осъществява, когато стоката смени собственика си/.

 

post-580-0-82865700-1504254840_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Отново същата песен "догодина". Догодина трансфер на ЦЗ догодина Кейта . ФСГ щели изминалия прозорец да тропнат 200 млн панди :sarcastic: ! И какво излезе 38млн! Пак Хенри ще има пара да подсилва "чорапите" Пък Ливърпул ФК е печатницата за бейзболните му инвестиции! И отново "догодина" догодина до амина така цели 27 години и неясно още колко!

 

П.П. Очаквам "оптимистите" да ме определят като "хейтър". С тях в диалог няма да влизам! Те си живеят в паралелна Вселена!

Link to comment
Сподели другаде

Аз не мисля че американците са виновни че няма покупки.Клоп си е човека за тези неща.Видя се че като не може да вземе играчите които иска и не проявява никакъв интерес към други.А Лемар беше заместник на Коу,но явно бразилчето ще остане.Всеки мениджър си е чешит в някое направление.Все пак силния характер не е само в една насока.

Link to comment
Сподели другаде

Аз не мога да разбера от какво сте недоволни ? Сложихме ли 90 милиона на масата за Лемар ? Сложихме ли 75 милиона за ВВД ?

 

Официално такива оферти не е имало.

Link to comment
Сподели другаде

Аз не съм доволен от трансферния прозорец, оценка 3,5. Една единица за Салах, 0,5 за Андрю бека и АОЧ.

 

Няма да вземам отношения по трансферите на Саленко Соланке, понеже това е трансфер на млад футболист, който се съмнявам, че ще окаже влияние този сезон, и по този на Кейта, понеже това даже не е и трансфер все още.

 

Но за мен през този трансферен прозорец трябваше да бъдат купени задължително:

1. Централен защитник - не се купи и даже се надявам заради това тоя трансферен прозорец и сезон като цяло да не се окаже провал. Единствено липсата на контузии и евентуално добро представяне на Джо Гомез могат да попречат това да стане.

 

2. Ляв бек - купи се, обаче все още съм скептичен към качествата му (въпреки че много ми хареса и бях много приятно изненадан от първия му мач) заради това, че след всички тия врътки накрая пак Морено е титуляр. Тоест миналата година испанецът не ставаше и заради това мястото му бе взето от халф и заради това тая година решихме да купим бек, обаче изведнъж низвергнатия Морено задобря толкова, че халфът Милнър му освободи мястото и реално новозакупеният Андрю му се явява резерва :cheesy: Честно казано ми е много интересно как ще се развие тая позиция, няма да се учудя ако в края на сезона Милнър ни е пак титуляр там.

 

3. Централен халф - такъв който да тича, да е як и в дефанзивен план и в единоборства, и да има акъл (тоест Джан с повече техника и акъл) - за мен АОЧ не е този халф. Както писах той е компромисен вариант или заместник на Кейта от следващата година след като Джан си тръгне. Не съм доволен от този трансфер, особено и след напускането на Лукас, който поне според мен в момента не можем да заместим (дано не се налага)

 

4. Крило тип Мане - взехме и съм много доволен, Салах за мен е класа и даже писах, че е на ниво Мане. Въпреки, че на някои колеги не им се вярва смятам, че той ще го докаже това, особено ако си подобри завършващия удар, което вярвам, че ще се случи.

 

Още нещо, надявам се трансферът на Ориги да не се окаже грешка. Не смятам, че белгиецът има класа за Ливърпул, но поне можеше да прави нещо - което другите не могат, да задържа топката и да я печели при изритвания, когато сме притиснати. Миналата година Клоп винаги го пускаше в такива моменти и той се справяше добре, което е голям позитив за защитата. Сега реално разчитаме най-вече на Фирмино и Стъридж, което може да се окаже недостатъчно. Не вярвам Ингс и Соланке до могат да помогнат много.

 

Но и трябва да отчетем, че за първи път и Клоп и ФСГ имат да харчат толкова пари, което не е лесна задача и въпреки,че можеше да се справят много по-добре, все пак има и позитиви и уроци, които ще им помогнат много в бъдеще.

Link to comment
Сподели другаде

Каквито и оценки да се опитваме да даваме на прозореца , всички те са в сферата на предвиждането и в сферата на гадаенето. Да не купихме така нужния ни ЦЗ , което и за мен както за почти всички тук е основен проблем,

Каквото и да правим резултата добър или лош ще се види съвсем скоро . Времето ще покаже дали Клоп е бил прав или ината му , или може да се каже стила му е бил нужния за справяне с проблемите. Било какво било , Кака се ожени , кепенците хлопнаха , сега ни остана да се въоръжим с търпение (което си го имаме по дефолт) и да подкрепяме отбора. Началото е поставено и не изглежда никак зле.Няма смисъл да се вайкаме от тук насетне.

Link to comment
Сподели другаде

Няма да се разпростирам много. Както каза Менчо, можем да съдим категорично само след време.

Ще кажа само едно нещо което ми направи впечатление. И то лошо. Преди известно време защити собствениците за трансферната им политика до онзи момент. Сега е ред да ги разкритикувам. Недопустимо е да ти трябва централен защитник, да си уговорил един от най добрите (ако не и най добрия) от предния сезон, да имаш парите, играча да пусне искане за трансфер, да излезе с декларация и накрая дори и да не направиш оферта в последния момент! Адска глупост!!! Адска! Подведохме Ван Дайк. Не ми е за играча, за принципа ми е. Не му пазим гърба. Обърна се срещу клуба си, а от наша страна напикани гащи. Не! Се! Прави! Така! Като си катил, играй го катил до края!

Кой е този човек от клуба, който е раздул за срещата на Клоп с Ван Дайк? Защо не е уволнен? Изобщо с този случай си вкараха голям автогол. Явно не могат все още да преговарят за "големите" имена.

 

За другите сделки - раздвоен съм. Нека да им дадем шанс и да ги съдим по това, което покажат. А накрая на сезона да ги съдим и със златни медали на шията

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Разочарован съм от това трансферно лято.

Не се взе централен защитник.Матип е чуплив,Ловрен и Клаван са слаби.Та ние дори нямаме бройка за централни защитници,не е само до качеството.Голяма грешка,която дано бъде поправена зимата.Със ситуацията с Ван Дайк целият клуб я оплеска.Но да не натиснем за друг защитник при положение,че има пари.то Клоп е виновен.Джойс/Пиърс писаха в началото на лятото,че не сме заинтересовани към централни защитници,ако не е Ван Дайк.Аз не го вярвах това,ама се оказаха прави.

 

Има положителни неща.Не сме се отслабили от миналата година (ако Коутиньо не бъде продаден днес) и добавихме 2-3ма играчи,които ще играят доста мачове този сезон - Салах,Чембърлейн и може би Робъртсън.Соланке пък изглежда като някой,който си заслужава да бъде развиван.

 

Жалко,че не взехме Кейта това лято,но все пак го осигурихме от следващия сезон,което е много добре при положение,че е топ цел на Клоп.

 

 

Клоп подобри опциите си в атака,което е много важно.Но централните защитници,вратарят и халфовете,които ще отговарят за по-дефанзивната част,са си същите.Ще играем още 40-50 мача,а имаме трима централни защитници и един млад,който е играл като десен бек за мъжете,но уж може и централен.

Link to comment
Сподели другаде

Няма да се разпростирам много. Както каза Менчо, можем да съдим категорично само след време.

Ще кажа само едно нещо което ми направи впечатление. И то лошо. Преди известно време защити собствениците за трансферната им политика до онзи момент. Сега е ред да ги разкритикувам. Недопустимо е да ти трябва централен защитник, да си уговорил един от най добрите (ако не и най добрия) от предния сезон, да имаш парите, играча да пусне искане за трансфер, да излезе с декларация и накрая дори и да не направиш оферта в последния момент! Адска глупост!!! Адска! Подведохме Ван Дайк. Не ми е за играча, за принципа ми е. Не му пазим гърба. Обърна се срещу клуба си, а от наша страна напикани гащи. Не! Се! Прави! Така! Като си катил, играй го катил до края!

Кой е този човек от клуба, който е раздул за срещата на Клоп с Ван Дайк? Защо не е уволнен? Изобщо с този случай си вкараха голям автогол. Явно не могат все още да преговарят за "големите" имена.

 

За другите сделки - раздвоен съм. Нека да им дадем шанс и да ги съдим по това, което покажат. А накрая на сезона да ги съдим и със златни медали на шията

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Не отправихме оферта към него, защото такова е било разбирането ни със Сотон. Да не пращаме оферта без те изрично да кажат, че играча се продава.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен през този прозорец от топ 6 само ние, мангалите и Сити се подсилихме. Челси продадоха ключови играчи като Коща и Матич, да, взеха Бакайоко и Мората, но първите двама бяха в основата на последните им две титли. Арсенал са в огромна дупка в момента, в каквито Ливърпул бяха при Брендини и уж взимат някакви играчи, но от състава им не се вижда никакво желание. Тотнъм имат да се адаптират към новия стадион, ясно си пролича в мачовете до сега, техният стил не е с типични крила, а по-скоро с плеймейкъри, които пробиват през центъра и не могат да използват правилно широчината и дължината на Уембли, заради което ще губят доста точки през сезона- вече си пролича миналия сезон имаха няколко равни на Уайт Харт Лейн, а сега почват със загуба и равен. Далеч съм им мисълта, че няма да са битката за топ 4, но ще им трябва доста време за адаптация.

 

За съжаление, мангалите ще са в битката до края, като се вземе предвид елементарната им програма първите 10 кръга, докато дойдат на Анфийлд. Според мен ние и Сити ще сме другите намесени в борбата за титлата, с тази защита не знам дали ще я спечелим, но определено смятам, че този сезон ще сме близо. Другата седмица ще е много важна за настроението на играчите, защото вземем ли мача като нищо и ние може да сме без загуба до сблъсъка с мангалите на Анфийлд.

Link to comment
Сподели другаде

Винаги съм си мислел,че само по един качествен играч да взимаме на трансферен прозорец,но без да продаваме такъв и за отрицателно време ще се усети разликата...

Link to comment
Сподели другаде

Мнение на фен в друг форум, което до голяма степен се припокрива с моето.

 

Още след мача с Хофенхайм на Анфийлд ни лъснаха всички проблеми, които ще имаме през сезона. Клоп не знам какъв Метъл му е футбола, ама с тая игра няма да мръдне от топ 4 нагоре. Нямаме вратар от години, така не се взе един вратар, който да се налага, дори да пропилее 1 сезон е по-добре от тея шарани, които имаме. Един вратар дава сигурност на целия отбор и те вади в важните мачове, това всеки треньор, които иска титли и купи го знае. Погледнете само конкурентите ни Юнайтед имат Де Хеа супер класа, Челси Куртоа пак класа, Сити имат също по-добър вратар, Арсенал и те, дори Тотнъм имат Лорис, който от години е номер 1 вратар в Франция. До като не се вземе вратар всеки сезон ще губим по 10-15 точки само от шараните, а тея точки тежът много и като добавим неорентираната защита и ето ви разликата с останалите топ отбори в лигата. Всички фенове на отбора трябва да гледат обективно на отбора, на треньора и тн. С този състав, с този стил на игра и с тая рехава защита никога няма да вземем титла. За защитата ни трябват 200 милиона + вратар, цялата защита е за смяна и вече тогава като имаме стабилна основа, може да се мисли за нещо по-голямo, за сега максимума е топ 4.

Link to comment
Сподели другаде

Мнение на фен в друг форум, което до голяма степен се припокрива с моето.

 

Още след мача с Хофенхайм на Анфийлд ни лъснаха всички проблеми, които ще имаме през сезона. Клоп не знам какъв Метъл му е футбола, ама с тая игра няма да мръдне от топ 4 нагоре. Нямаме вратар от години, така не се взе един вратар, който да се налага, дори да пропилее 1 сезон е по-добре от тея шарани, които имаме. Един вратар дава сигурност на целия отбор и те вади в важните мачове, това всеки треньор, които иска титли и купи го знае. Погледнете само конкурентите ни Юнайтед имат Де Хеа супер класа, Челси Куртоа пак класа, Сити имат също по-добър вратар, Арсенал и те, дори Тотнъм имат Лорис, който от години е номер 1 вратар в Франция. До като не се вземе вратар всеки сезон ще губим по 10-15 точки само от шараните, а тея точки тежът много и като добавим неорентираната защита и ето ви разликата с останалите топ отбори в лигата. Всички фенове на отбора трябва да гледат обективно на отбора, на треньора и тн. С този състав, с този стил на игра и с тая рехава защита никога няма да вземем титла. За защитата ни трябват 200 милиона + вратар, цялата защита е за смяна и вече тогава като имаме стабилна основа, може да се мисли за нещо по-голямo, за сега максимума е топ 4.

Отдели още 200-300милиона ,че и полузащитата е като защитата!
Link to comment
Сподели другаде

Аз също съм на мнение, че АБСОЛЮТНО ЦЯЛАТА защита е за смяна / барабар с ТАА, Матип ... абе всички /! И за това, че ни трябва по-добър вратар от Монко за титуляр! / Кеф ти Облак, кеф ти Шмайхел, кеф ти ... някой друг /!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...