Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Какво КПД да има със играчи като Даунинг,Хендерсън,Керъл,Адам,Спиъринг,Борини и т.н. до себе си?

 

Какво му пречеха изброените на КПД-то? Говорим за положения сам срещу вратаря. Трябваше да го крепят ли или?

Link to comment
Сподели другаде

За мен и лигата има своите специфики,които оказват влияние.

Но по-важна роля играе дадения отбор - как използва играча,пасва ли на стила и тн.

 

Суарез излезе по-добър играч от Ливърпул,но това е нормално.Дойде на 23-24,тръгна на 27.Дали нямаше да почне още от началото много добре,ако вместо Керъл,Даунинг и Адам имахме Коутиньо,Стъридж и Стърлинг.Очевидно беше,че Далглиш не можеше да изкара максималното от Суарез,след като го обгради с играчи,които въобще нямаха допирни точки на терена с него.То си беше и очевидно,че е специален играч,чийто съотборници не му помагат въобще.Затова и се смях на Боби Борисов,като каза,че Суарез не бил голмайстор.А доста тук се съгласиха с него в онзи момент.

 

Ако Роджърс пък беше продължил да изпозлва Фирмино на крилото,сега още щеше да се говори как бразилецът не може да се справи с премиърлийг.

 

За не малко примери мога да се сетя за играчи,които са се провалили в английското по-скоро заради това,че не са паснали в отбора си,отколкото заради особеностите на лигата.

Link to comment
Сподели другаде

Но това стана даже и по - късно. Факт, че в началото даже му излезе името, че е много добър футболист, но не е голмайстор. Коефицента на точните му удари беше под 15 % сигурно /цитирам по спомен/. И това е шут / уцелена врата. Как Керъл,Даунинг и Адам му пречиха - нямам идея.

 

Очевидно беше,че Далглиш не можеше да изкара максималното от Суарез,след като го обгради с играчи,които въобще нямаха допирни точки на терена с него.

 

Това толкова очевидно НЕ Е ТАКА, че чак тъпо звучи. Ама то си има история де - пробвай да провериш, ей така за да не пишеш глупости, колко положения на мач е излизал Суарез, колко от тях е реализирал, колко сам е създал /за да не влизаме в допълнителен спам, как сам си ги е създавал/ а може и видео да си пуснеш ако искаш.

Ама колко по - лесно е да кажеш - Суарез е бог, ама нямаше мениджър, който да го развие ... Не мога да я разбера тази мода - да се хейти всичко британско, свързано с клуба.

Link to comment
Сподели другаде

Към Равина.

Все повече се убеждавам,че грам не разбираш от футбол.И се съмнявам и да гледаш,сигурно четеш статистиките след мач просто.

 

И не е въпросът в националността.Не мисля да споря повече с теб,защото не съм виждал каквото и да е разбиране на играта от теб.

Продължавай да си пускаш статистики за похарчените пари,за пасовете на Хендерсън и тн.

Link to comment
Сподели другаде

Суарес няма под 15 гола всеки сезон. Сега няма играч с по толкова на сезон. Независимо, че вкарваме много.

За 110 мача в вкарал 69 гола.

На всички тогава с които играеше ще им трябват по две кариери да го нсправят

Link to comment
Сподели другаде

Към Равина.

Все повече се убеждавам,че грам не разбираш от футбол.И се съмнявам и да гледаш,сигурно четеш статистиките след мач просто.

 

И не е въпросът в националността.Не мисля да споря повече с теб,защото не съм виждал каквото и да е разбиране на играта от теб.

Продължавай да си пускаш статистики за похарчените пари,за пасовете на Хендерсън и тн.

 

Абе момче - убеждавай се в каквото си иска. Никой не държи да знае за убежденията ти.

Просто престани да пишеш нещо, което няма връзка с действителността /т.е. понеже съм сигурен, че няма как да ме разбереш -> престани да излагаш мислите си като факти/.

 

Каква статистика съм пуснал - че Ливърпул за 10г е изхарчил 200 млн ? Що да не би да е повече или по - малко ? "Говори" ми с факти, не ми пускай мнения.

Link to comment
Сподели другаде

Приказваш наизуст, пак, отново.

 

Гледай го, не се заяждам бе, човек. Шегувам се. ...Леле, тая страстна седмица ви е наострила всите :sarcastic:

 

Иначе колегата Jurgen Klopp ти е отговорил за головете на Суарез, не съм ги проверявал, но съм почти сигурен, че са така..Поправка, има цели 13 мача и 4 гола за един полусезон. Останалото е история, сега струва 300 кебапа..

Link to comment
Сподели другаде

Иначе колегата Jurgen Klopp ти е отговорил за головете на Суарез, не съм ги проверявал, но съм почти сигурен, че са така..

 

Колегата има фактологическа грешка, ама ще оставя на него да си разсъждава по въпроса.

 

EDIT след твоя EDIT:

 

Поправка, има цели 13 мача и 4 гола за един полусезон. Останалото е история, сега струва 300 кебапа..

 

Суарес е бил наличен за 14 мача, в които вкарва 4 гола. Ако се екстраполират в цял сезон, това означава 10,85 или да кажем 11 гола.

Подобно постижение във въпросния сезон имат: Йохан Елмандер - 10, Клинт Демпси - 12, ДЖ Кемпбъл - 13, а Одемвинги има 15.

 

През следващия сезон Суарес има 11 гола. Важно е да се отбележи 8-мачовото безумно наказание. Ако приемем, че е бил наличен за тези 8 мача и екстраполираме головете, те ще станат 14. Подобен брой голове в този сезон имат: Дани Греъм, Стивън Флетчър (по 12), Грант Холт (15), а Клинт Демпси и Якубу имат по 17.

 

Точно за този период говорех - Суарес се е развил по това време, а не е дошъл готов футболист, който да "шие наред от първия мач". За да дойдат следващите 2 сезона, в които вече беше наистина топ, а през 13/14 вече №1 в света.

Link to comment
Сподели другаде

Колегата има фактологическа грешка, ама ще оставя на него да си разсъждава по въпроса.

Така е, това са само във Висшата лига.

Иначе са повече 133/82.

И все пак относно головете на сезон си е така

Link to comment
Сподели другаде

Така е, това са само във Висшата лига.

Иначе са повече 133/82.

И все пак относно головете на сезон си е така

 

На полусезон - не се поддавай на провокации..13 мача даже не е полусезон, ама хайде. :D

Link to comment
Сподели другаде

Започвам да се замислям вече , дали верно Суарез е некакъв играч, още повече при нас.

Дааа , добре , че се отървахме от тоя флоп , маани маани , Окса бритиша къде къде си е класа.

Link to comment
Сподели другаде

Започвам да се замислям вече , дали верно Суарез е некакъв играч, още повече при нас.

Дааа , добре , че се отървахме от тоя флоп , маани маани , Окса бритиша къде къде си е класа.

 

Друго са бритиш титани като Керъл, Даунинг....Адам...

Link to comment
Сподели другаде

Започвам да се замислям вече , дали верно Суарез е некакъв играч, още повече при нас.

Дааа , добре , че се отървахме от тоя флоп , маани маани , Окса бритиша къде къде си е класа.

Брат, това последното никой не го е казвал :sarcastic:

 

= = = = =

Моето двайсе за слабите първи сезони на Суарес: той не беше човек за тактиката на Далглиш. Краля налагаше по-олд-скул бритиш футбол, докато Суарес си е латинос. Особено след продажбата на Раул Мейрелеш, КПД-то му падна. Но хората пак го харесваха, защото беше луд :sarcastic:

 

Когато дойде Брендън и свалихме топката на земята, Суарес полетя.

 

Тъй ги виждам нещата аз през моите очила. Да видим обаче как админитие ще видят този безкраен спам в темата "Трансферна политика" :sarcastic:

 

 

И за да не съм офф (за да се спася от евентуално наказание :sarcastic: ): според вас кой отбор във ВЛ има най-добрата трансферна политика :D

Link to comment
Сподели другаде

Ето как Барса и Коутиньо действали зад гърба на Ливърпул

 

 

Германското издание „Дер Шпигел” публикува документи от Football Leaks, които ясно уличават Барселона в нерегламентирани контакти с Филипе Коутиньо през лятото. Медията показа част от официалните писма, разменени между страните, както и споразумение между каталунците и футболиста на Ливърпул, сключено напук постоянните откази на английския клуб да го продаде.

Разкритията направиха на пух и прах официалната версия на Барса, който през цялото време отричаше да е действал зад гърба на своите колеги от „Анфийлд”. Документите потвърждават позицията на Ливърпул, за който в Каталуня се пишеше, че е поискал 200 милиона евро за Коутиньо в последния ден от летния трансферен прозорец. Всъщност през цялото време мърсисайдци не са поставяли конкретна цена на играча си, а са показали ясно, че не желаят да го продават.Публикацията показва ясно разменените електронни писма между Оскар Грау, изпълнителния директор на Барса, и Майкъл Едуардс, спортния дрикетор на Ливърпул. Двамата влизат в контакт за първи път на 20 юли, когато пристига и първата оферта на каталунците. „Не се продава на каквато и да е цена”, гласял отговорът на Едуардс.

В началото на август Барселона се връща с ново предложение – 90 милиона евро плюс още 40 милиона под формата на бонуси. Шефът на Ливърпул отговаря повече от красноречиво: „Моля ви съвсем приятелски да спрете да тормозите Коутиньо публично и лично. Няма сума, която би ни накарала да размислим”. По същото време Ливърпул обвини Барса в непозволени контакти с 25-годишния играч, а „блаугранас” отвърнаха, че всичко това са измислици.

От документите на Football Leaks обаче става ясно, че англичаните имат право да бъдат недоволни. Между Барса и Коутиньо има сключено 20-странично споразумение на 31 август, по силата на което през следващите 5 години бразилецът е щял да заработи общо 115 милиона евро като играч на каталунците. Агентът на играча пък е щял да получи 10 милиона евро комисионна, ако трансферната цена е била фиксирана на 100 милиона.

Link to comment
Сподели другаде

Дано след тази статия ако е истина да се сезират съответните органи и накажат Барселона със забрана за трансфери.Ако е вярно то Коутиньо много грозно ни е предал след всичко което Ливърпул е направил за него.

Link to comment
Сподели другаде

Дано след тази статия ако е истина да се сезират съответните органи и накажат Барселона със забрана за трансфери.Ако е вярно то Коутиньо много грозно ни е предал след всичко което Ливърпул е направил за него.

 

"Германското издание „Дер Шпигел” публикува документи от Football Leaks, които ясно уличават Барселона в нерегламентирани контакти с Филипе Коутиньо през лятото. Медията показа част от официалните писма, разменени между страните, както и споразумение между каталунците и футболиста на Ливърпул, сключено напук постоянните откази на английския клуб да го продаде."

 

може лесно да се провери дали е вярно, нали?

 

https://gong.bg/football-sviat/transferi/multimedia/video/eto-kak-barsa-i-koutinio-dejstvali-zad-gyrba-na-livyrpul-450768

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...