Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Клоп купува това, което иска и когато той прецени. Това е политиката. Няма да даде грам стотинка ако не е правилният човек, на правилната позиция, в правилния момент. Може да е криво в момента, но се гледа в перспектива. И предпочитам след година да гледам играчи играчи в Ливърпул отколкото пак да се пълнем с моментна баластра закупена на пожар.

 

Така е. Повечето хора тук, май си мислят, че трансферите стават, като на CM и FM. :ppp6:

Link to comment
Сподели другаде

Сега може да си говорим всичко но конкурентните ни отбори не са продали никой по сериозен техен играч- нито Юнайтед са дали Де Хеа, нито Сити Агуеро, нито Челси Азар...латиноси а у...никой даже и не смее да пита за тях. При нас идва някой и хоп купува- Суарез, Коутиньо, преди тях Масчерано, Алонсо и тн. Не знам дали е до трофеи, дали до заплати или до собственици но определено не създаваме впечатление за сериозен клуб с който не можеш да се ебаваш. Това едно на ръка...после...харесвам Клоп...обаче според мен поема огромен риск да не се подсили тая зима...ако не дай си боже не се класираме в топ 4 сме свършили курса. Много по рационално щеше да е да поеме риск с покупката на някой...пък ако не стане да го продаде лятото. Тва игране на сигурно и изчакване все едно имаме 10 години нещо ми се струва че ще ни изиграят лоша шега накрая.

Link to comment
Сподели другаде

. Много по рационално щеше да е да поеме риск с покупката на някой...пък ако не стане да го продаде лятото.

Тонка, добре знаеш, че това не е ОЛХ, където да си купиш телефон и като не ти харесва - шиткаш го за 300 кинта в продавалника. Колко пъти отбори се опитват да се отърват от играчи и не става, и не става. Купуваш януари, опа, тоя не е много добър, шиткаш го август. Това не е Женския пазар. И според мен точно заради това Клоп не бърза. Щото после ще се чудим сега кой ще купи я Маркович, я Хендо, я още някого.

Link to comment
Сподели другаде

Напротив ако се купи някое голямо име а не някой анонимник като Маркович и тн винаги ще можеш да му вземеш поне половината пари после...пък и честно да ти кажа трудно можем да вземем толкова слаб футболист че да не помирисва терен при нас...

Link to comment
Сподели другаде

Сега може да си говорим всичко но конкурентните ни отбори не са продали никой по сериозен техен играч- нито Юнайтед са дали Де Хеа, нито Сити Агуеро, нито Челси Азар...латиноси а у...никой даже и не смее да пита за тях. При нас идва някой и хоп купува- Суарез, Коутиньо, преди тях Масчерано, Алонсо и тн.

 

Не е вярно това. Единственият отбор, който не го е правил това е Сити. Тотнъм и Арсенал са ясни. Челси продадоха сериозни играчи през последните години - Де Бройне, Мата, Матич, Чех. За говнайтед се сещам примери от най-силните им години - зализания, Бекъм, Стам, Нистелрой.

 

А в момента Ливърпул има по-значими играчи от Коутиньо.

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Не е вярно това. Единственият отбор, който не го е правил това е Сити. Тотнъм и Арсенал са ясни. Челси продадоха сериозни играчи през последните години - Де Бройне, Мата, Матич, Чех. За говнайтед се сещам примери от най-силните им години - зализания, Бекъм, Стам, Нистелрой.

 

А в момента Ливърпул има по-значими играчи от Коутиньо.

 

Продават играчи които не искат вече в отборите си...кой си е продал основен играч последните 5-6 години?

Link to comment
Сподели другаде

Напротив ако се купи някое голямо име а не някой анонимник като Маркович и тн винаги ще можеш да му вземеш поне половината пари после...пък и честно да ти кажа трудно можем да вземем толкова слаб футболист че да не помирисва терен при нас...

Е това не е много добър бизнес :) Да изсипеш 100 милки за някого и да го шитнеш за 50-60 лятото не е най-добрата трансферна политика. Даже вече и шейховете ще избягват тия неща заради регулациите, не че толко им пука за парите.

Link to comment
Сподели другаде

Е той и Филю не искаше да остава в отбора.За мен проблема не е че се продават играчи, а това че на тяхно място не се вземат футболисти от същата или по-висока класа.Това е разликата между нас и останалите водещи отбори.Примери бол-Акуилани за Алонсо,Балотели за Суарез и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

 

Е това не е много добър бизнес :)/> Да изсипеш 100 милки за някого и да го шитнеш за 50-60 лятото не е най-добрата трансферна политика. Даже вече и шейховете ще избягват тия неща заради регулациите, не че толко им пука за парите.

 

Еми точно...явно мислим много повече за финансовия баланс отколкото за трофеите...а можем да увеличаваме приходите и по други канали...не само с продажба на футболисти.

Link to comment
Сподели другаде

Е той и Филю не искаше да остава в отбора.За мен проблема не е че се продават играчи, а това че на тяхно място не се вземат футболисти от същата или по-висока класа.Това е разликата между нас и останалите водещи отбори.Примери бол-Акуилани за Алонсо,Балотели за Суарез и т.н.

 

Не, проблемът е че не гарантираме трофеи на играчите и за това искат в Барса, Марса. Азар щеше ли още да в футболист на Челси ако не бе спечелил значими трофеи или пък редовно участие в ШЛ? Ние дори бяхме 5 години извън футбол с марка ШЛ, как да задържаме звездите си?

Под ръководството на Клоп се гради нещо сериозно, но виждаме как и той е принуден да попълва отбора си с магически трансфери - от нищо да направи нещо. Клаван, Кариус, Робърстън, Матип, Соланке, да не изброявям, все такива трансфери, иска и от футболисти като Гомез и ТАА също да ги направи футбилисти от най-високо ниво. Ако той не направи нещо с ФСГ, няма кой друг.

Link to comment
Сподели другаде

Едва ли не се мисли за трофеи. Трофеите вдигат цената. Проблема, според мен, ако мога да го нарека проблем, е че се мисли в доста по-дългосрочен план, отколкото ни се иска на всички тук. Доста по-пестеливо от топ паралиите в лигата, но пък упорито и методично се преследват набелязаните футбалери. Клоп казва този и този и се действа, докато му ги осигурят. Ся, по-яваш, ама се бачка по въпроса, видно е.

Link to comment
Сподели другаде

Гентазу,как да го разбираме тоя дългосрочен план,дето се мисли?5-10-15г ли?Ами,че на Клоп скоро ще преполови договора?Ако не друго Ливърпул е най търпеливият клуб на света,шампион дори.Говоря за търпението към посредствени играчи и някои тренъори.

Link to comment
Сподели другаде

Ники, не питаш правилния човек. Може да са пет, шест години, знам ли? Колкото и да ни се ще да се хвърлят кинтите, като при мангала, примерно, вижда се, че няма да стане тая работа. Аз, друго, освен да чакам, не скивам какво може да се прави...

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм съгласен с дългосрочното...ама дали са взели предвид всички фактори свързани с толкова чакане? Защото докато докараш един двама футболисти други ще поискат да се махат...разчита се на това да паснат всички парчета от пъзела което не знам дали е постижимо.

Link to comment
Сподели другаде

Те и Тотнъм нямат трофеи ама гледам Кейн, Ериксен, Лорис, Деле Али не са се затръшкали да ходят някъде. Що ли?

 

Светът чу за тях преди 1 сезон(говоря най-вече за Кейн и Али), ти искаш веднага да ги продадат, ами според теб ще изкарат ли още 5 години в Тотнъм ако не спечелят трофей? Още един нулев сезон и единия е в Мадрид, да не говорим пък за още един сезон без ШЛ, Лорис и Ериксен също ще потеглят на някъде. Да давам ли пример с Уолкър, защо отиде при Гуардиола, пряк конкурент, той също беше заедно с Кейн и Али сред най-котираните им футболист, е не успяха да го задържат.

Link to comment
Сподели другаде

Те и Тотнъм нямат трофеи ама гледам Кейн, Ериксен, Лорис, Деле Али не са се затръшкали да ходят някъде. Що ли?

Тотнъм са Б-отборът на Реал. Чакат Бензема да остарее, а Кейн да набере още скорост и веднага ще го приберат.

За Деле Али и Ериксен Тотнъм ще искат по 150 млн. Но нито Реал, нито Барса ще платят такава сума, защото нито са чак толкова добри, нито са комерсиални фигури, каквато е Коутиньо.

Link to comment
Сподели другаде

Просто Тотнъм още не е това, което е Ливърпул. Иначе парите, които взимат Али, Кейн и Ериксен, със сигурност не са повече от колкото взимат нашите играчи. Кейн сега стана толкова голямо име. Ще го прилапат някъде ако Тотнъм не играят 1-2 сезона в ШЛ. Али ако не беше англичанин, щеше да струва 40 милки макс. Но понеже е англе, пресата се съсипва да го хвали. И точно щото са си повярвали, ще му искат сигурно 100 млн. Е няма кой да им ги даде. Чак феновете на Тотнъм си бяха повярвали, че Али е по-добър от Коутиньо :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Пичове, не сте ме разбрали. Не става въпрос дали ще ги купуват или продават. Въпроса е що не искат, поне публично не са споменавали, да ходят в Катунарево и Лебедово езеро? Някак си не съм чел, че мрънкат. Или поне не така настойчиво както някои наши бивши играчи.

Link to comment
Сподели другаде

Пич, като не ги искат, що да си отварят устите? Коутиньо пищя, щото Барса го искаше. Деле Али никой го не ще. Къде ще иде, като ревне, че иска да се маха от Тотнъм?

Link to comment
Сподели другаде

5.Деле Али (Тотнъм) – офанзивният халф ще струва повече от 100 милиона евро

 

10.Хари Кейн (Тотнъм) – Реал бил готов да плати 227 милиона евро за английския национал

 

11.Мохамед Салах (Ливърпул) – египетският национал премина от Рома в Ливърпул за 42 милиона евро миналото лято, а Реал ще трябва да даде много по-голяма сума.

 

http://www.novsport.com/news2668471_1004.html

 

Явно забравихте в какъв срок е дългосрочната програма на Клоп :

" Ако на четвъртата година не направя Ливърпул шампион, отивам да ставам треньор в Швейцария "

Link to comment
Сподели другаде

Пич, като не ги искат, що да си отварят устите? Коутиньо пищя, щото Барса го искаше. Деле Али никой го не ще. Къде ще иде, като ревне, че иска да се маха от Тотнъм?

За Али не знам, но преди малко четох в Дейли Мейл, че Балета пак се натиска за Кейн наред с Де Хеа и Азар. За Кейн това не първи път. Та в тоя ред на мисли не е заритал да играе там. Знам ли, може да не му е мечта...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...