Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Невърче, всичко дето казваш е точно така / без да знам за твоето съм написал много от тези неща в друга тема/, само не разбрах към кого точно е насочена твоята критика.

Моята е насочена 50 % към Хенри и 50 % към Клопо за всичко казано от тебе. Щото не може да е само единия виновен, пък другия чист като детска сълза. Клоп да беше казал, че не му осигуряват средства за исканите от него и да беше постъпил като други големи треньори- трапваш по масата и ако не ти удовлетворят поне част от исканията си тръгваш с достойнство. Ако е обратно Хенри да беше казал че осигурява исканията от мениджъра си, ама той нещо трудно се справя / има си начини как да го кажат умни хора каквито все още вярвам че са и двамата/. Щото наистина това положение откровено взе да идва в много повече.

Link to comment
Сподели другаде

Трябваше ли Ричи (Симпли) да вади тази таблица за да разберем, че нашите собственици пари не дават?

Кристално ясно ни е . Сега е онагледено просто по-добре.

Тоз проблем не е отскоро. Да се надяваме, че няма да е и за дълго.

Сещам се обаче , че чичко Хенри на времето не беше чак такава циция, като дойде счупи рекорда с Керъл , взе Суарез за не малко кинти. За онез времена си беше сериозно пазаруване . После се сещам за Стю , Хендо , все скъпи покупки за онуй време , единия 17 другия 20 милиона. Не е като да са били винаги стиснати.

Link to comment
Сподели другаде

Че какво им е на скорошните покупки. По 35-40 млн за Чембърлейн, Салах и Мане.

70+ млн за централен защитник,50 млн за Кейта.

Да не би Клоп да не е е бил подкрепен на пазара?

Вярно, наложи му се да се раздели с основен играч. Ще видим какви трансфери ще последват.

 

Клоп е похарчил 300 млн за играчи и се е разделил само с един значим играч.И не включвам 50те млн за Кейта в тези сметки, защото ще е наш играч чак от лятото. За мен си е подкрепен добре от ФСГ засега.

 

 

Иначе, недоволен съм от невзимането на централен защитник лятото и от липсата на трансфери тази зима. Но нали за Клоп е по-важно да си вземе топ целите макар и да трябва да чака. Взе Ван Дайк, ще получи Кейта с година закъснение, ще видим кого е набелязал да смени Коутиньо и така. Но рискуваме много, че на няколко пъти оставаме къси откъм играчи.

Link to comment
Сподели другаде

Че какво им е на скорошните покупки. По 35-40 млн за Чембърлейн, Салах и Мане.

70+ млн за централен защитник,50 млн за Кейта.

Да не би Клоп да не е е бил подкрепен на пазара?

Вярно, наложи му се да се раздели с основен играч. Ще видим какви трансфери ще последват.

 

Клоп е похарчил 300 млн за играчи и се е разделил само с един значим играч.И не включвам 50те млн за Кейта в тези сметки, защото ще е наш играч чак от лятото. За мен си е подкрепен добре от ФСГ засега.

 

Е, тогава излиза по твоите приказки, че Клоп нещо не може да се справи- натам водят двата последни резултата / 0-1 от последния и 2-3 от предпоследния/

Link to comment
Сподели другаде

Ами то и Керъл и Суарес ги купи с парите от Торес. Не е бил циция единствено на думи, там каза , че и Меси можем да купим. Сега купихме зимата играч за 75м при положение , че лятото ни го даваха за 70. Иначе слушаме приказки как ще купуваме само точните играчи в точното време, но явно преди това трябва да сме продали някой за точните пари.

Link to comment
Сподели другаде

Скоро правили сме трансфер на играч, който е печелил някаква купа през кариерата си? Да знае какво е усещането, как се действа...

 

Сещам се за Милнър и... Соланке.

 

Мане, Фирмино, Салах, Вайналдум, Матип, Робъртсън, Ван Дайк, Кариус, Клаван, Кейта...

Link to comment
Сподели другаде

 

Лесно е да се провери, че от този списък само Фирмино, Робъртсън и Кариус не са печелили купи на клубно ниво.

 

Мане и Кейта са печелили със Залцбург.

Салах с Базел и Челси.

Вайнълдум с ПСВ.

Матип с Шалке.

Ван Дайк със Селтик.

Клаван с Флора и АЗ Алкмаар.

Link to comment
Сподели другаде

2 ЛЕ, 3 ФА Къп, 1 Шотландия... сигурно и други ще изскочат, но все пак няма ШЛ, Евро, Световно, Копа Америка... поне някакви резерви на титулярите да са, да са били там, да знаят какво е...

 

За мен това е проблем, с който се разбира защо винаги сме първи в класациите, но след топ отборите.

Link to comment
Сподели другаде

Явно Клоп вярва, че с наличните футболисти може да я докараме до топ 4. Аз имам своите съмнения.

 

Ако топ 4 този сезон не е задълже и си гоним дългосрочните трансферни цели на летъска - ОК. Ама ако не е така?

Link to comment
Сподели другаде

Явно Клоп вярва, че с наличните футболисти може да я докараме до топ 4. Аз имам своите съмнения.

 

Ако топ 4 този сезон не е задълже и си гоним дългосрочните трансферни цели на летъска - ОК. Ама ако не е така?

 

Абсурд е да не е задължителен топ 4...просто си мисли че може да се справи и с тия играчи...проблемите ни откакто е дошъл са оттам че си мисли че може да мине с наличното... мислех си че е разбрал че не може ама...

Link to comment
Сподели другаде

Явно Клоп вярва, че с наличните футболисти може да я докараме до топ 4. Аз имам своите съмнения.

 

Ако топ 4 този сезон не е задълже и си гоним дългосрочните трансферни цели на летъска - ОК. Ама ако не е така?

 

Да припомням ли миналото лято как не успяхме да вземем нито една от големите ни трансферни цели, която да заиграе в отбора от началото на сезона, за да не губим точки. Салах 2 месеца сага, едвам го взехме. Така че да не таим напразни надежди, че идното лято веднага ще дойдат Лемар, Алисон и Милинкович-Савич. Ще има и Световно, ФСГ ще искат минимални разходи и пак да са на плюс, абе ще е дълга и широка. Аз очаквям освен Джан и други играчи да напуснат по собствено желание като Ловрен например, за Миньоле знаем. Ще трябва освен атакуващи играчи, да търсим и защитници.

Link to comment
Сподели другаде

Ами тя транферната ни политика последните години се описва с един прост факт.Реално след като купихме Торес не сме привличали играч, който да е звезда, утвърдена класа, който веднага да вдигне нивото на отбора.Оттогава вземаме едни добри или много добри футболисти, които чакаме да се развият в отбора и евентуално да му вдигнат нивото.Тоест преминали сме от купуване на звезди към изграждането на такива, ама не от всяко дърво става свирка.Това е причината и последните години да се напълним с "талаш", от който после трудно се освобождаваме.Аз така ги виждам нещата и ако съм в грешка моля някой от колегите да ме поправи.

Link to comment
Сподели другаде

Сега да ви питам...нали догодина е годината в която евентуално трябва да ставаме шампиони...или поне да влезем в борбата за титлата? Е...тогава колко играча мислите че ни трябват за да се пробваме да го постигнем...аз мисля че поне 4 освен Кейта....Тогава в тоя ред на мисли дали според вас Клоп ще намери толкова хора които да му паснат на условията...колко време ще им отнеме да се напаснат? Не беше ли по добре миналото лято да бяхме взели още един...зимата сега един и евентуално лятото 3ма? В тав ситуация в която сме сега лятото трябва да станат чудеса че да се борим за титла догодина.

Link to comment
Сподели другаде

Никой не може да види в бъдещето , можем само да гадаем и да предвиждаме . Предвижданията се основават на миналото , прави се анализ , ретроспекция на изминал период и се прави прогноза.

Та , от това което наблюдаваме в действията, собственици и на Клоп , по никакъв начин не ме кара да мисля, че ще изсипем рога на изобилието лятото и ще цъфнем.

Link to comment
Сподели другаде

Интересно е какво би било мнението на феновете ако Ван Дайк не беше обявен за наш играч по Коледа, а тая вечер в полунощ без една минута. Откъм резултати през януари нямаше да има кой знае каква разлика, единствено можеше да се стигне до преиграване с Евертън за ФА Къп и най-много да бяхме отпаднали в 3 кръг, а не в 4-ти. Също така всички щяхме все още да приемаме Ван Дайк като месия и нямаше да сме видели, че и с него можем да получим три гола от Уест Бром. Щяхме да си казваме - ех, продадохме Коу и не му взехме заместник, но поне оправихме защитата с ВВД. Нямаше и толкова да се жалваме за Стъридж, защото (let's face it) сега го правим не защото напускането му е някаква реална загуба (колко мача игра той от началото на сезона и колко гола вкара, не бяха ли Соланке и напоследък Ингс така или иначе преди Стъридж в списъка на Клоп за резервен нападател), а най-вече като израз на отчаяние, че само даваме играчи, а не взимаме нови. Като цяло усещането за трансферния прозорец щеше да е ако не позитивно, то поне клонящо към фифти-фифти...

Link to comment
Сподели другаде

забравяш един малък, но само по размери факт.

Играчите струват в пъти повече от годините , които споменаваш

 

Това е факт колега, но реално без особено значение за счетоводният баланс който гони клуба.

 

Няма значение, че играчите в момента струват примерно 4 пъти по-скъпо отколкото преди 5 години, щом в края на годината излиза, че ти си на печалба от трансферите, които си направил.

Тук говорим за НЕТНИ разходи, а не за общите такива, които се дават за трансфери.

 

Примерно ние само за последните няколко месеца пръснахме близо 200 мил за трансфери и въпреки това отново ще се излезе на печалба. Преди година дадохме по-малко пари и пак се излезе на печалба.

Демек някъде по веригата изчезват едни пари, които останалите клубове спокойно пускат на трансферният пазар, а само ние не.

 

И все пак говорим за отбор в топ 10 на най-богатите в света. Като тази класация е правена без да се има предвид участието ни в ШЛ откъдето се печелят сериозни пари.

Link to comment
Сподели другаде

Никой не може да види в бъдещето , можем само да гадаем и да предвиждаме . Предвижданията се основават на миналото , прави се анализ , ретроспекция на изминал период и се прави прогноза.

Та , от това което наблюдаваме в действията, собственици и на Клоп , по никакъв начин не ме кара да мисля, че ще изсипем рога на изобилието лятото и ще цъфнем.

Менчо,аз мога да видя в бъдещето!За да стане шампион Ливърпул,не трябват 4човека както иска Тони.Според мен 8-9 ще са необходими,но изградени с комплексни качества.В този формат имаме само Фирмино,Салах ,Мане и евентуално момчето с топчето на врата,които им отива шампионският трофей.И тъй ,като началниците едва ли ще бъдат активни лятото на пазара ,аз съм скептик че и догодина ще бъдет в играта за титлата.Мисля,че и трудно ще продадем някой за добри пари.Не желая сругият сезон да виждам един от сегашните ни халфове.
Link to comment
Сподели другаде

В този формат имаме само Фирмино,Салах ,Мане и евентуално момчето с топчето на врата,които им отива шампионският трофей

От любопитство - кое е момчето с топчето на врата?

Link to comment
Сподели другаде

Една интересна статия даваща различна гледна точка от присъстващото мнение тук, че като изсипеш много пари, нещата ще се получат.

https://www.sportal.bg/news.php?news=706876

 

Да, разбира се едното не изключва другото, но най-важното е какво е в главата на мениджъра, защото според мен ако той работи правилно и праволинейно и ако има нужния късмет, резултатите ще дойдат. Разбира се резултатите за едни са едни, за други - други.

Link to comment
Сподели другаде

смет, резултатите ще дойдат. Разбира се резултатите за едни са едни, за други - други.

Хах,качил съм я 2 мин след тебе и във "Висша лига" без да съм погледнал тук,но смятам да не я трия от там.Доста е интересна,нека има по-голям отзвук ;)
Link to comment
Сподели другаде

Според крайно скромното ми мнение има трети вариант тоест и двата гореспоменати варианта в едно.Пример Ман Сити .ПСЖ, Байерн ,Реал,Барселона .Гуардиола е пример как се купува и гради едновременно.Клоп също го може за мен ,но трябват и масивни трансфери откъм качество.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...