Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Байване, тази статистика, която си извадил нищо не значи - Чех има допуснати с 3 гола по-малко.

 

Иначе - това беше най-силният сезон на Рафа Бенитес и само една-единствена победа в първите 6 кръга го спря за титлата на края.

Link to comment
Сподели другаде

Бай Иване последният сезон се изкачихме до 7-мо място в света по приходи, при това без участие в Европа. Този сезон сега където мина най-вероятно ще се изкачим до пето място. Финанси има и наистина трябва да имаме вратар отговарящ на възможностите и амбициите на клуба.

Link to comment
Сподели другаде

То не е нужно да е един и същ. Това показва, че в нашия клуб не разбират от треньор на вратарите от години, че все назначават разни, дето резултатите им са гореописаните. Това трябва да се промени.

 

П.П. За Рейна няма да се съглася, че не беше добър вратар. Имаше си самочувствие, рефлекс, беше пъргав, физиката му е е идеална за вратар. По едно време беше много близо да сгъне Касияс за титуляр. Не знам как му разкатахме фамилията. За Дудек съм напълно съгласен. За Миньоле също. Направо е престъпление това, което се случва с вратарите при нас и не се взимат мерки.

 

Ако беше Рейна на мястото на откровено казано страхливия Кариус, тоя сезон щяхме да нанижем повече голове от Сити с тази контра дето имаме. Рейна за ман беше номер едно в света, докато беше при нас, в паса от ръка. Иначе и аз съм на мнението, че Миньоле го натириха незаслужено, да проправят път на протежето Кариус и то след счупване на ръката..

Link to comment
Сподели другаде

Иначе и аз съм на мнението, че Миньоле го натириха незаслужено, да проправят път на протежето Кариус и то след счупване на ръката..

Във въздуха Кариус е много по-добър от Миньоле и според мен това беше причината да се наложи в отбора. Иначе всяко центриране изтръпвахме. После с Кариус и ВВД нещата се промениха драстично при високите топки.

Link to comment
Сподели другаде

Байване, тази статистика, която си извадил нищо не значи

 

Остави статистиката.

Пиша, че Рейна е бил избран за номер едно в Испания преди да дойде при нас!

За първа година все пак. Така че не е дошъл слаб в никакъв случай.

После имаше колебания при нас, но с времето след като ни напусна вече може би узря.

Остава с най-дълъг стаж при нас за 21 век - 8 години.

Дано улучим и следващия да изкара поне толкова и да е по-добър.

Link to comment
Сподели другаде

Рейна никога не е бил от класата на Облак. Статистиката не е всичко. Това да направиш суха мрежа не зависи само от вратаря, а и от цялостната игра на отбора.

 

И как си помисли, че за двама играчи с 15 години разлика във времето, в което са се представяли на топ ниво статистиката не е всичко и казваш убедено кой спрямо кого какво не е бил. Ти на базата на какво го казваш? И още повече с какво това, което си казал е нещо повече от казване, та трябва да го приема като истина? Са, извинявай, ама нито си Буфон, нито футболно гуру, нито си Кан. Защо мнението ти трябва да е по-вярно от моето, например? Моето е подкрепено от факти и статистика. А твоето от какво?

 

П.П. Освен това дебело подчертавам, че не сравнявам Рейна с Облак. Това е супер тъпо, най-малкото, че Облак в Англия не е играл. Нито искам да кажа, че Облак не става или нещо такова. Защитавам си тезата, че ако няма промени в стафа, работещ с вратарите, то и Облак да дойде, след две-три години ще спече и формата му ще падне. Ти казваш няма, ама незнайно защо. Щото тъй, примерно. Еми не е сериозно това.

Link to comment
Сподели другаде

То някой футболно гуро ли трябва да е вече, че да изказва мнение във форума?

Аз си казвам мнението, пък който иска да го приема, който не иска да не го приема.

 

А колкото ще разлика да има между годините, Облак вече години наред е слаган между топ 3 в света, докато на Рейна ме съмнява някой някога да го е смятал измежду топ 3, когато и да било.

Link to comment
Сподели другаде

Не, не трябва да си. Аз само попитах защо трябва да е вярно. Ако ще ми се палиш, давай да спираме. Време за глупости нямам. Ако ще говорим по същество ми кажи, ако тренерът на вратарите ни е ала-бала, защо Облак няма да си развали формата. Според теб, естествено. Целта ми е дискусия, не простотии.

Link to comment
Сподели другаде

А може би никой от вратарите ни не е станал по-добър, защото просто не е имал потенциал за това.

 

Вратарският пост все още си остава единствената позиция на която не сме инвестирали масивно за играч.

Все сме търсили нещо тънко с което да минем и да ни върже евентуално. Вземи си ти Облак или Куртоа, пък после да видим къде са проблемите.

 

Ето това е първото ми мнение по темата за вратарите.

 

Тезата ми тук е, че досега не сме инвестирали солидна сума за вратар и не сме си осигурявали световна класа такъв, за да можем напълно обективно да кажем къде са точно проблемите.

Рейна докато отборът вървеше нагоре до 2009 г. си пазеше на едно горе-долу постоянно ниво. След като отборът тръгна надолу, и неговато форма спадна.

 

След това съм написал, че нека вземем някой измежду Куртоа и Облак и да видим какво ще се получи.

 

Ти след това ми излизаш тука с някакви фермани, със статистики и факти, и ми казваш, че аз съм се палил. Много съм си спокоен да ти кажа.

А всяка една теза ще се докаже, ако дай боже вземем някой топ вратар това лято. Тогава ще си проличи какво и що.

Link to comment
Сподели другаде

Присъединявам се към мнението, че нещо куца в екипа, който работи с вратарите.

Как пък всички регресират при нас?

Дори да приемем тезата на Невърчето, че не се вземат качествени, пак нещата опират до хората, които ги избират.

От една страна - не могат да намерят точния човек, от друга - не успяват да развият нито един от тези, които намират!

Примери за това, как се вземат недоказали се вратари в други отбори, а после ги правят топ, дал Господ!

Има си нещо гнило в този сектор!

Link to comment
Сподели другаде

Може да са много причините. Първо, отборът не може да се защитава вече колко години. Това със сигурност се отразява на вратарите, но трябва да се каже, че и те не са помагали с играта си.

Второ - нито върху Миньоле имах особени наблюдения, нито върху Кариус. Но за първият четох мнения на хора, които за мен разбират и следят играта, и те не го цениха. За Кариус никой не знаеше нищо, но лично на мен ми беше лесно да преценя, че той няма отличителна силна черта в играта си след 10-12 мача при нас. Шут-стопинга му е среден, играта с крака му е слаба, грешките му са с невероятно голяма честота за времето, което е играл при нас. Не е доминантен във въздуха и вече и направи доста неразчетени излизания, за да пресече извеждащ пас, което уж трябваше да му е силата.

Тоест, ние взимаме играчи със спорни качества и се чудим защо не стават. За мен доказателство за слаб треньор на вратарите би било, ако вземем вратар, за когото се вижда, че може, но при нас примерно му падне нивото. Миньоле и Кариус не могат, това е ясно.

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Ето това е първото ми мнение по темата за вратарите.

 

Тезата ми тук е, че досега не сме инвестирали солидна сума за вратар и не сме си осигурявали световна класа такъв, за да можем напълно обективно да кажем къде са точно проблемите.

Рейна докато отборът вървеше нагоре до 2009 г. си пазеше на едно горе-долу постоянно ниво. След като отборът тръгна надолу, и неговато форма спадна.

 

След това съм написал, че нека вземем някой измежду Куртоа и Облак и да видим какво ще се получи.

 

Ти след това ми излизаш тука с някакви фермани, със статистики и факти, и ми казваш, че аз съм се палил. Много съм си спокоен да ти кажа.

А всяка една теза ще се докаже, ако дай боже вземем някой топ вратар това лято. Тогава ще си проличи какво и що.

 

Ааа, не, не си прав. Не някакви статистики, а една и не е от мен, а от колегата. Но тя говори достатъчно за качествата на Рейна и визитката, с която дойде при нас. Формата му се задържа няколко години и след това приключи. Но Рейна си беше доста добър вратар. Абе заместник на Касияс в испанския, плюс нещата от уикито. Които също не са маловажни. Само че като дойде не надгради, а регресира с течение на времето. Същото и с Миньоле. Поне да си бяха останали на нивото на което дойдоха, а те станаха по-зле. Това на мен ми говори, че с тях не се работи правилно. На теб какво ти говори не знам. Казахме си тезите, дано разберем кой прав и кой крив.

Link to comment
Сподели другаде

Може да са много причините. Първо, отборът не може да се защитава вече колко години. Това със сигурност се отразява на вратарите...

 

Аз не съм съгласен с това. Не на вратарите им се отразява, а именно те предизвикват, тази несигурност в защитниците. Вземи за пресен пример финала. За първи път виждам Ливърпул да играе добре в защита и да падне.

Link to comment
Сподели другаде

Според мене, не е реалистично, а не е и разумно да дадем такива пари- 90-100 милиона за вратар.

 

Рома явно искат да компенсират факта, че взехме Салах евтино и затова надуват цената на Алисън. Аз в двата мача, които игра срещу нас не разбрах защо е толкова лансиран в момента. Мисля, че ако го вземем, ще е за доста по-малко пари- иначе за 90 милиона да ходи в Реал, ако иска.

 

Виж Облак е наистина класа над бразилеца и в топ 3 в света. Гледал съм доста мачове на Атлетико, където той е правил разликата между тях и съперниците им. Но все пак, ако най-скъпият защитник струва 75мил. паунда, колко трябва да струва най-скъпият вратар? Дори и на този луд пазар 100 милиона ми се виждат много. А и дали, ще иска да дойде при нас, честно да си признаем в последните години Атлетико е по-успешен отбор от нашият.

 

Все си мисля, че след финала, едва ли ще видим Кариус да варди за нас в официален мач. За него би била огромна тежест, а се видя че е доста лабилен. При този развой може би Миньоле ще остане и ще се търси някой не толкова нашумял, но достатъчно надежден вратар- тип Едерсон от Сити.

 

Естествено може, а е и най-добре да се освободим и от двамата ни вратари и да търсим пълна промяна на този пост, но това ми се струва по-малко вероятно. Все пак някой трябва да ги купи от нас, едва ли ще държим трима като Богдан, дето се водят наши само по документи и чакат да им изтекат контрактите.

Link to comment
Сподели другаде

Ако Почетино напусне Тотнъм може там да настанат катаклизми, ако Челси закъсат с Абрама и там, трябва да ги чакаме като гладен вълк ранена сърна и да ги ръфаме като паднат, тоест да вземем каквото можем и искаме като играчи. Едно време така беше с Лийдс, ама Рафата не може да се включи навреме.

 

Байерн също ще се разделят с доста футболисти, тоя Тиаго е топ-футболер отвсякъде, с класа на Вайналдум.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен Челси са изпята песен. Абрамович дори и да реши да го продава, трябва да е на символична цена и да им опрости млрд и половина дългове първо, защото чаршафите предпочитат да купят някой клуб с чисто финансово минало и да наливат капитал от нула.

Link to comment
Сподели другаде

Ако бяхме 2010 г. ............

 

Спекулации: Фабиньо, Фекир, Облак, Алисон, Боатенг, Дембеле, Кейта, Вернер, Лемар, Куртоа, Талиска, Де Врай, Левандовски

 

Реални трансфери: Люис Куук, Лукаш Фабиански, Андрюс Таузънт, Уес Моргън и евентуално бонус някой със свободен тип Йованович.

 

Сякаш още не можем да осъзнаем как се промениха драстично нещата последните 2-3 години. В момента дори няма спекулации за играчите тип Марк Олбрайтън, Шейн Лонг, Нейтън Редмънд и т. н.

Дори да няма истина в спекулации тип тази за Осман Дембеле, Облак, самото циркулиране на имената в медиите вече е съвсем различно. С друг статут са играчите.

В момента се целим към Набил Фекир, един от най-добрите играчи във Франция и капитан на Лион. Преди години не можахме да уредим Коноплянка....

Съвсем различно усещане има в момента за статуса и възможностите на клуба и това е най-радващото. Може все още да не сме спечелили трофеи с Клоп, но продължи ли се същият темп на развитие, то няма как да не се получат нещата.

Link to comment
Сподели другаде

Аз си.мисля че точно последната година се промени всичко.Отбора с това че достигна на финала за ШЛ беше черешката на тортата.Честно чувството че ни свързват с Облак и други подобни имена е гъдел за душата.Клоп наистина може да създаде уникален отбор за години напред .

Link to comment
Сподели другаде

Хектор беше силно искан и преследван от Клоп. Не дойде при нас, защото не се договориха. Не е вярни, че Клоп не го е искал. Ние бучахме, че Хектор не е единственият ляв бек в света. Да вземем друг, за да не гледаме Морено. Така и стана, а Анди е уникално попълнение. За другото и аз мисля така.

Link to comment
Сподели другаде

Хектор беше силно искан и преследван от Клоп. Не дойде при нас, защото не се договориха. Не е вярни, че Клоп не го е искал. Ние бучахме, че Хектор не е единственият ляв бек в света. Да вземем друг, за да не гледаме Морено. Така и стана, а Анди е уникално попълнение. За другото и аз мисля така.

 

Оказа се, че е било добре, че не сме го взели. Последната една година Хектор се загуби, няма интерес към него и от други клубове както виждате, а от друга страна Робъртсън се оказа супер попълнение за нашия отбор и в момента цената му е 3-4 пъти повече от онази, за която го купихме.

Link to comment
Сподели другаде

Невъре, не знам дали е така. Клоп много драпа за него, значи е бил сигурен, че има точния потенциал, за да го развие. Вероятно и сега ще може, но имаме далеч по-наболели позиции в момента. Анди се справя прекрасно, Милнър може да играе там, така че това засега не гледаме нататък. Абсолютен пример как отбор може да съсипе кариерата на млад футболист. Относно,че никой не го искал, ми то и Робъртсън никой не го искаше, а ние не бяхме го чували. Както и да е, минало бешело.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...