Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Лично за мен този в този трансферен прозорец трябваше да привлечем и централен защитник от голяма величина. Хубаво се уповаваме на холандеца, но една негова контузия и ще ни върне на изходно положение. Освен това не е като да не се е контузвал изобщо. За Матип няма да говоря, постоянно е в бокса. Ловрен си го знаем какъв е хазартен. Остана един Клаван с неговите възможности. Джо Гомес не искам да го споменавам и виждам в игра. Та на хартия имаме играчи, но в една толкова невралгична зона, може да се окаже че са недостатъчно. Тая наша защита е нещото, което най ме притеснява.

Link to comment
Сподели другаде

На хартия няма от какво да се оплачем от този трансферен прозорец - взехме така нужният вратар за който (дай Боже) бленувахме десетилетия наред. В средата на терена определено правим крачка напред. С идването на Фабиньо ще разполагаме с подобен тип футболист като Масчерано от преди 10 години, искрено се надявам да е и поне толкова полезен, колкото аржентинеца. С тръгването на Коутиньо по посока Барселона наглед отбора ни не загуби почти нищо, що се касае до постигнатите резултати, но там загубихме човека с идеята, импровизацията и нестандартните отигравания. Според очакванията новия такъв трябва да е Наби Кейта. Шакири според мен ще е резервната опция на Мане и Салах, освен ако Клоп не е намислил да го ползва и на още някоя допълнителна позиция. Друго важно нещо е да не се разделим с някой от основните играчи, но за сега не се виждат такива индикации. Би трябвало около играчи като Алисон, Ван Дайк, Кейта, Салах, Мане и Фирмино да се изгради истински претендент за титлата.

 

Според мен купите на Англия трябва да бъдат тотално отписани от плановете ни, а да се хвърлим в дълбокото, главно за атака на Премиършип и вариант Б Шампионска лига. Тази година ако не друго ще разполагаме и с една идея по-дълга резервна скамейка. Миналата година от контузии останахме с децата като резервни варианти, но все пак преизпълнихме първоначалните цели.

 

Вратари: Алисон, Миньоле, Келъхър

Защита: Тренд, Клайн, Гомез, Ловрен, Дайк, Матип, Робъртсън, Морено, - тук нямаше да е лошо да се подсилим още малко, че не е като да сме толкова перфектни на тази позиция, рехави и колебливи са ни повечето.

Халфове: Фабиньо, Хендо, Кейта, Милнър, Окса, Джини, Лалана + 2-3 млади (Джоунс, Камачо, Чиривела)

Нападатели: Салах, Мане, Фирмино, Стъридж, Шакири, Соланке

 

Всичко друго на сергията, че дори и от тук има играчи, които съвсем спокойно може да ги засилим на някъде, но пък хептем ще останем къси. Иначе Миньоле, Вайналдум, Соланке, Лалана, Морено не виждам с какво толкова ще ни помогнат.

 

Има на къде да се подобряваме още, но всичко трябва да е плавно и без необмислени решения и действия. Да се надяваме, че новите попълнения ще оправдаят очакванията, а старите такива ще затвърдят силното си представяне от предишния сезон.

 

Преди началото на първенството ще отида и ще запаля свещичка с надежда най-вече за здраве и късмет. :pope: :pray:

Link to comment
Сподели другаде

Аз като се замисля философски над нещата, дали пък част от досегашните ни трансфери не бяха продиктувани до голяма степен от начина, по който загубихме финала на ШЛ? Какво имам предвид - ако си бяхме загубили нормално с 1:0 или 2:1, не мисля, че щяхме да вземем вратар. Може би нямаше да вземем и дефанзивен халф, а можеше и Клоп изобщо да не си беше променил вижданията и прочие.

 

В крайна сметка, май, загубата по този начин беше по-добра за нас, от просто загуба.

Link to comment
Сподели другаде

Аз като се замисля философски над нещата, дали пък част от досегашните ни трансфери не бяха продиктувани до голяма степен от начина, по който загубихме финала на ШЛ? Какво имам предвид - ако си бяхме загубили нормално с 1:0 или 2:1, не мисля, че щяхме да вземем вратар. Може би нямаше да вземем и дефанзивен халф, а можеше и Клоп изобщо да не си беше променил вижданията и прочие.

 

В крайна сметка, май, загубата по този начин беше по-добра за нас, от просто загуба.

 

Това ще проличи в хода на сезона и разбира се ако сега закупените играчи изпълнят очакванията ни за тях, които да си кажа честно са доста високи...

Link to comment
Сподели другаде

Загубата на финала оказва влияние, но не с резултата, а поради:

- седмици преди това се контузи Окса, а липсваха и Гомес, Матип

- голмайстора на ПЛ излезе рано контузен в мача

- нямаше дори почти равностойни резерви

Без Салах и при наши уморени играчи финала вероятно щяхме да го загубим и без грешките на Кариус,

например в продълженията от 2 по 15 мин. Те пуснаха Бейл и получиха превъзходство.

 

Извод: да си осигурим отрано повечко на брой и по-силни заместници, за да компенсираме контузиите.

Имали сме пари, дадохме една част за добре проучени играчи и най-после вратар.

Link to comment
Сподели другаде

Финала със сигурност изигра своята роля за привличането на нов вратар, нещо което преди това едва ли е стояло пред ръководството като цел. Няколко други дребни детайла също допринесоха за трансфера на Алисон. Аз също мисля, че и без вратарски грешки можеше да изгубим финала, просто бяхме по-отпадналия физически отбор и нямахме какво да предложим от скамейката. За мен лично чисто теоретично ако ще го губим финала (както и стана де) то по-добре така, поне извлякохме някаква полза. Другите ни трансфери са били планирани и финала е нямал никакво значение. На мястото на Алисон сега вероятно можеше да гледаме Фекир, Пулишич или някой друг, но за мен по-добре така, крайно време беше при все че Алисон не ми е любимец. Все още си мисля, че правим грешка да не натиснем за някой централен бранител, имаше някои с изтичащи договори, но времето ще покаже. Сега състава ни е на почти 90% готов в моите очи и един защитник и още един халф щяха да попълнят пъзела, но каквото такова, ще се молим за по-малко контузии и повечко късмет.

Link to comment
Сподели другаде

Ако се вярва на слуховете Милан и Ювентус са договорили размяна Калдара - Бонучи.Иначе според Клоп дори и да бяхме спечелили финала в ШЛ пак сме щели да привлечем Алисон.

https://ftv.bg/novini/anglia/133282.html

 

Което пък означава от своя страна, че дори и Клоп не е вярвал, че Кариус може да е първи избор на врата в дългосрочен план за отбора.Определено вратарския пост беше по-проблемен за отбора от привличането на т.нар. "10-ка".

Link to comment
Сподели другаде

Клоп в интервю спомена и че откупната клауза на Облак е 100милиона. До сега не съм чувал много официални лица да говорят за суми което показва, че са се разгледали според мен всички опции на пазара. Аз също съм привърженик на тезата ,че пропадналия трансфер на Фекир доведе до започналите разговори с Рома и достигането до трансфера с не малка сума. Има го и фактора Световно първенство който не знаем как е допринесъл отделно и контролата на Кариоките на Анфийлд.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

Покрай темата за Морено си припомних как Брендо потроши парата от Суарес през 2014 г.

 

Маркович, Балотели, Морено, Джан, Рики Ламбърт :sarcastic: и Лалана.

 

Не е истина просто. Такъв ужас и на брат ми не мога да пожелая.

Всичко това потвърждава факта, че не е толкова пагубно да продадеш ключов играч. Пагубно е след това харченето на тези пари, когато не знаеш как да ги харчиш.

От Коутиньо - Ван Дайк + Алисон, от Суарес - Милко и Морко.

 

През 2015 г. Брендо пак беше близко да ни закопае с трансферите, добре че поне по някакви пътища неведоми ни докара бог Фирмино.

 

Като се сети човек какви времена бяха и сега къде сме...само да палиш свещи да не се връщат подобни години...

Link to comment
Сподели другаде

Покрай темата за Морено си припомних как Брендо потроши парата от Суарес през 2014 г.

 

Маркович, Балотели, Морено, Джан, Рики Ламбърт :sarcastic: и Лалана.

 

Не е истина просто. Такъв ужас и на брат ми не мога да пожелая.

Всичко това потвърждава факта, че не е толкова пагубно да продадеш ключов играч. Пагубно е след това харченето на тези пари, когато не знаеш как да ги харчиш.

От Коутиньо - Ван Дайк + Алисон, от Суарес - Милко и Морко.

 

През 2015 г. Брендо пак беше близко да ни закопае с трансферите, добре че поне по някакви пътища неведоми ни докара бог Фирмино.

 

Като се сети човек какви времена бяха и сега къде сме...само да палиш свещи да не се връщат подобни години...

 

Никак не харесвам Брендън Роджърс, но да бъдем обективни, при него имаше трансеферен комитет и не беше ясно кои трансфери са негови и кои на Комоли и сие!

Link to comment
Сподели другаде

Никак не харесвам Брендън Роджърс, но да бъдем обективни, при него имаше трансеферен комитет и не беше ясно кои трансфери са негови и кои на Комоли и сие!

 

Koмоли през 2014 и 2015 нямаше нищо общо с Ливърпул.

 

Честно казано нямам спомени трансферният комитет каква роля имаше по това време и кога изчезна тази фукнция в отбора.

През 2013 г. едва ли този комитет имаше много общо с привличането на Борини и Джо Алън. Тези двамата 100 % бяха трансфери на Роджърс, защото той беше работил преди това с тях.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...