Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Имаш право на 17 играча, които не са хоум гроун.

Останалите 8 трябва да са хоум гроун, но ти ако искаш можеш и само 2-ма да картотекираш и да се оправяш с група от 19 футболисти.

 

Тези под 21г. не влизат в групата от 25 на която има право всеки отбор.

Link to comment
Сподели другаде

Някой може ли да хвърли светлина какво е правилото в момента за домашни и чужди играчи.

 

Отборът има право да регистрира 25 играчи, които са над 21 години. От тях минимум 8 трябва да са домашно-тренирани. Робертсън не е такъв.

 

Така че максимумът на играчи, които не са домашно тренирани и са над 21 години е 17.

 

Към момента са 15. Ако напуснат двамата подчертани, остават 4 места, които евентуално могат да бъдат запълнени с трансфери:

Алисон, Миноле, ван Дайк, Ловрен, Робертсън, Матип, Морено, Фабиньо, Вайналдум, Кейта, Шакири, Фирмино, Салах, Мане, Ориги. Не е ясно какво ще стане и с Груич.

 

Още 8 задължително трябва да са домашно тренирани, но е важно да се отбележи, че ако има 8 над 21 години, Арнолд може да отиде в неограничение списък на играчи под 21 години.

Арнолд, Гомес, Милнър, Хендерсън, Лалана, Чембърлейн, Стъридж.

 

Аз си мисля, че Милнър ще остане още един сезон с оглед това, че Лийдс не се класира за ВЛ.

 

Останалите 8 трябва да са хоум гроун, но ти ако искаш можеш и само 2-ма да картотекираш и да се оправяш с група от 19 футболисти.

 

Трябва да имаш минимум 8, но обикновено бройката се допълва от играчи, които могат да са и в другия списък, които са до 21 години.

Link to comment
Сподели другаде

Добре, де, значи ако Лалана и Стъридж напуснат, няма да е необходимо да привличаме задължително хоум гроун футболист, така ли? Примерно Брюстър, Уилсън и Кент биха могли да останат.

 

Арнолд, Гомес, Милнър, Хендерсън, Чембърлейн, Хари Уилсън (?) , Раян Кент (?), като за втория съм сигурен, че няма да остане в отбора и Брюстър, за когото мисля, че ще търсим отбор за наем.

Link to comment
Сподели другаде

Няма значение колко хоум гроун играчи имаме. Важното е че имаме право на 17 футболисти, които са над 21 г. и не са местни. При продажбата на Монката и Морено ще може да купим максимум 4 нови играчи лятото, И ако не използваме за резервен вратар, някой от 2-рия ни отбор, а купим чужденец вратар, то остават 3 места за нови играчи над 21г. Евентуално ако разкараме Шакири, ще се увеличи с още едно место тази бройка. Така че не очаквайте да купим кой знае колко много играчи през лятото и да увеличиме драстично големината на резервната ни скамейка.

Link to comment
Сподели другаде

Никой не очаква много трансфери през лятото. Окса се завръща и ще бъде като ново попълнение, ще се дава шанс на Брюстър и може би на Уилсън, засега най-вероятно изглежда да сме се насочили към взимането на ляв бек за алтернатива на Робъртсън, от там нататъка трансфери няма да се правят на “всяка цена”. Вратар също може да не се наложи да взимаме, ако Миньоле бъде продаден, имаме двама талантливи млади вратари, които пазиха в контролните мачове миналото лято.

Link to comment
Сподели другаде

Левия бег може да е под 21 г. и да се обиграва по малко, така че поне 1 халф и 1 нападател си мисля че ще вземем. Иначе хубаво младите, ама сити ако обиграваха младежи нямаше да направят требъл този сезон.

Link to comment
Сподели другаде

При условие че един си отива, трябва му заместник. Искаме да се борим на няколко фронта, ами тогава трябват ротации. А не дай си боже 1-2 се контузят, тогава какво правим? Непрекъснато се говори че нямаме достатъчно дълга резервна скамейка. Продаваме 1 халф и не го заместваме, тогава какво?

И като казвам халф, имам в предвид един по различен халф - плеймейкър - за план Б.

Link to comment
Сподели другаде

За Милнър не бъде сигурен, че напуска, това че изтича договорът му не означава автоматично, че напуска. Според мен е много вероятно да му предложат едногодишен договор, доказа че все още е на ниво и може да помага много на отбора, вече опира и до неговото желание дали ще иска да остане като е наясно с това, че няма да играе редовно, но според мен Клоп ще държи да остане за още един сезон.

Трудно се намират такива дисциплинирани футболисти с универсални качества, той за това ще е на ниво още дълго време във футбола, тъй като е голям професионалист и отдаден на играта, изпитан боец и голям характер също така.

Link to comment
Сподели другаде

Няма значение колко хоум гроун играчи имаме. Важното е че имаме право на 17 футболисти, които са над 21 г. и не са местни.

 

Как да няма значение? Със 17 футболисти си за никъде. Има, и то огромно значение.

Link to comment
Сподели другаде

Нямах в предвид него за напускащ, а за Лалана.

 

Oх го замества него директно. 6 човека за 3-4 места са идеална бройка.

 

Топ приоритетите трябва да са качествено крило и защитник, който може да играе ляв бек, но освен това или десен бек или централен защитник. Може и да е Сесеньон, който май играе и ляво крило, и ляв бек, и е домашен играч.

 

След това - резервен вратар ако Миноле напусне - задължително домашен играч.

Link to comment
Сподели другаде

Как да няма значение? Със 17 футболисти си за никъде. Има, и то огромно значение.

 

Като прибавиш към тези 17 футболисти и 5 англичани и няколкото играча под 21 години и си мисля че става един добре балансиран състав от 25 футболиста. Ти да не очакваш 35-40 играча да имаме?

Link to comment
Сподели другаде

Като прибавиш към тези 17 футболисти и 5 англичани и няколкото играча под 21 години и си мисля че става един добре балансиран състав от 25 футболиста. Ти да не очакваш 35-40 играча да имаме?

 

Така де, значи има значение - трябват ти 4-5 основни играчи, които са домашно тренирани. Ако нямаше значение, щеше да стане без нито един.

Link to comment
Сподели другаде

Oх го замества него директно. 6 човека за 3-4 места са идеална бройка.

 

Топ приоритетите трябва да са качествено крило и защитник, който може да играе ляв бек, но освен това или десен бек или централен защитник. Може и да е Сесеньон, който май играе и ляво крило, и ляв бек.

 

Окса, първо да се върне в игра и да покаже същата форма и тогава да го броиме. Този когото визираш за ляв бег е под 21 години и не влиза в бройката. 6 човека за 3-4 места изобщо не са ок. Ами какво правим при 1-2 контузии и мачове събота - сряда - събота?

Link to comment
Сподели другаде

Аз лично не съм убеден, че Милнър ще е на същото ниво и догодина. С една година ще е отгоре. Колкото и голям професионалист да е, не знам дали ще успее да даде тази алтернатива на останалите, особено за по-дълъг период от време.

Link to comment
Сподели другаде

Задължително Милнър трябва да преподпише. Другата година ще направи 34г., не е нещо свръх невиждано. Той и сега си се мота, но има желание и показва зрялост, което е важно и за младите. 10 мача като титуляр и още 10-15 като смяна спокойно може да изкара. Бавен е, но знае за какво е на терена и може да помогне със сигурност още един сезон.

Link to comment
Сподели другаде

Е, тогава няма смисъл, да. Мислех, че е до края на този сезон и още не са му предложили да преподпише.

Още един сезон, за да помогне за титлата във ВЛ и може би ще е време да освободи място за по-младите, както се казва, а и 100-120к от бюджета.

Link to comment
Сподели другаде

Имаше множество статии, че не му остава само година по договора (демек до края на юни сега), а му е за 2 години, демек до 2020.

 

http://fantasysports.co.uk/2019/03/24/james-milners-liverpool-contract-situation/

 

Имаше и на още доста места, ако се разтърсите.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Тия от Нюкясъл поискали на мангалите 50 мил паунда за няккъв калъф Лонгстаф...в тоя ред на мисли, колкото и на мен да не ми се харесва, мисля че Клоп е избрал много добра тактика да разчита на играчи от школата и да купува само ако има някаква доказана класа па била тя и скъпа. Иначе да дадеш 40-50 мил за играч който на ниво е като Хари Уилсън и Раян Кент е пълна тъпотия.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...