Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

 

От посочените имена в списъка ми настръхна кожата....

 

Ето още няколко да те поддържат бодър:

 

 

Али Сисоко

 

Хави Манкийо

 

Самед Йешил

 

Себастиан Коатес

 

Тиаго Илори

 

Осама Асаиди

 

Емилиано Инсуа

 

Дони

 

Нури Шахин

 

Джей СпиЕринг брато

 

Алберто Морено

 

 

 

Che bello

Link to comment
Сподели другаде

Ей тоя Турския Торес го бях забравил. Тогава чак го гласяхме за резерва на Суарез. Беше вкарал 1000000 гола за Леверкузен. :sarcastic:

 

А Манкийо в първите мачове от онзи сезон 2013/14 даже ни беше първи избор на бека. :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Не забравяйте и състоянието в което бяхме в повечето време едвам се класирахме за 4ката. Едва ли сме очаквали Меси и Роналдо да дойдат. Някои от изброените не бяха чак толкова зле за тогавашният ЛФК, а и бяха със статут на резерва. Пак подчертавам, някои.

 

Според мен преди да се класифицира даден трансфер като Добър, Слаб, Провал и тн. Трябва да се погледнат няколко фактора преди това:

 

1) Моментното състояние на отбора. За какво се бори? За титлата, за топ4 или за участие в ЛЕ.

 

2) Трансферната сума за която е привлечен даден играч. Примерно Керъл беше за £35 млн и беше рекордна покупка. Някои от изброените по-горе бяха като сеободни агенти или със символична сума.

 

3) С какъв статут идва конкретният футболист. Да бъде титуляр или за бройка измежду резервите.

 

4) Възрастта на играча. Едно е да си на 20 друго на 30+

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Според мен по всички параграфи гореизброените са провали, защото клубът нито е спечелил от тяхната игра, нито е спечелил от тяхна продажба. Няма значение дали си на 20 или 30, дали си свободен агент или струваш 100 млн., ако клубът не спечели от теб игрово или поне финансово, то няма как да не си провал. А тия горните трябваше да ги подаряваме, за да ги вземе някой.

Link to comment
Сподели другаде

Е как да няма значение дали си дал 100млн или 0 (свободен агент)? Очакванията са различни според горе изброените фактори от там идва и преценката дали е бил силен, слаб трансфер или пълен провал.

Link to comment
Сподели другаде

Доста спорни футболисти минаха през Ливърпул за последните 20 години.За мен в челото са Воронин,Маркович и Йованович,тези тримата са си на нивото от родните си първенства,това е.

Имаше и такива като Акуилани и Аспас,които просто не успяха да се нагодят в Англия,но в никакъв случай не са такива трагедии.

Реално от доста малко от изборените играчи се очакваше да направят нещо голямо,но Бентеке,Балотели и и Борини бяха отчайващи при нас.Както виждаме в по-нататъчното им развитие,явно толкова си и могат и вкарват по веднъж на 50 мача,като Борини даже го направиха халф-бек...

 

@а да,забравих и магарето Керъл,този никога не е бил футболист.Колко пари дадохме за тези четиримата,а не знам дали общо имат и 20 гола за нас.

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да разбера на този етап, какво значение има кои флопове са минали през клуба? Сигурно е имало такива и през 1970, 1960 и тн. Трябва ли и до там да се върнем и да си ги припомним?

Живеем тук и сега и мачкаме де квото има! Това е от значение - какво сме сега и кой играе за нас в момента! За мен лично търсейки негативното в миналото не носи нищо добро. Трябва да се гледа напред и да се надгражда постоянно, за да може да поддържаме тази убииствена серия и форма още дълго!

Link to comment
Сподели другаде

Да се пише за провали и да не се спомене ЛЕГЕНДАТА Пол Кончески е просто престъпно.

Сега ми хрумна и Виктор Моузес. Този симпатяга, заклевам се, бях забравил, че беше в Ливърпул. Изкара един сезон под наем и се върна в Челси.

Балотели е легенда. Аз не знам дали има друг играч в историята на футбола с действащ договор, който да е оставен да премине в друг клуб без никаква трансферна сума. :sarcastic:

Някои от споменатите по- горе не са точно провали, защото не е имало кой знае какви очаквания към тях или пък не се е разчитало на тях особено често- Дони, Йешил.

Link to comment
Сподели другаде

А Окс, Шакири и Кейта флопове ли са или могат ли да се превърнат в такива?

 

Ми те тримата за две години имат повече голове от всичките повече от двайсет човека, изброени в предните мнения на колегите.Ако ги броим за флопове,то тогава за предходно изброените не е измислена дума.

Link to comment
Сподели другаде

Ми те тримата за две години имат повече голове от всичките повече от двайсет човека, изброени в предните мнения на колегите.Ако ги броим за флопове,то тогава за предходно изброените не е измислена дума.

Тоест примерно Кирякос взет за минимални пари за да изиграе 2-3 мача или тоя турчина дето се контузи, Инсуа и други подобни са флопове щото не са вкарали, а пък Кейта дето го чакахме 1 година и го взехме за сумати пари, а не може да изиграе 3 мача поред, не е флоп, така ли....?

 

Освен Шакири, към който никога не е имало очаквания, за мен лично ДОСЕГА Кейта и Окса са големи флопове спрямо парите за тях и очакванията. Единствено уникалното представяне на отбора и умението ни да се справяме без тях ги спасява от критика и премества фокуса далеч от тяхната безполезност за отбора.

 

Преди няколко мача писах - ако Клоп замени Кейта, Шакири, Окса и Лалана за топ халф, който не се контузва и е наистина полезен за отбора, ще бъде перфектно.

Link to comment
Сподели другаде

Тоест примерно Кирякос взет за минимални пари за да изиграе 2-3 мача или тоя турчина дето се контузи, Инсуа и други подобни са флопове щото не са вкарали, а пък Кейта дето го чакахме 1 година и го взехме за сумати пари, а не може да изиграе 3 мача поред, не е флоп, така ли....?

 

Мнението ми беше насочено към офанзивните футболисти от мненията на колегите.

 

Преди няколко мача писах - ако Клоп замени Кейта, Шакири, Окса и Лалана за топ халф, който не се контузва и е наистина полезен за отбора, ще бъде перфектно.

 

Ей тука е проблема в представянето на Кейта и Окса, а именно контузиите, а не качествата.Кейта преди последната си контузия имаше 5-6 поредни мача, които изигра на доста добро ниво.Такива имаше и миналия сезон, т.е. когато е здрав може да бъде полезен на отбора и това не го прави флоп.Разбира се това си е мое мнение.

Link to comment
Сподели другаде

Ей тука е проблема в представянето на Кейта и Окса, а именно контузиите, а не качествата.Кейта преди последната си контузия имаше 5-6 поредни мача, които изигра на доста добро ниво.Такива имаше и миналия сезон, т.е. когато е здрав може да бъде полезен на отбора и това не го прави флоп.Разбира се това си е мое мнение.

Аз за качествата не споря, на мен и 2мата са ми симпатични, но като теглим чертата и видим, че имат минимален принос към отбора досега спрямо очакванията и парите дадени за тях, може трансферите им да се определят като провал. Ясно е, че е в голяма степен заради контузиите, но това си е част от играта. Окса и преди си се чупеше често, а Кейта явно не може да издържи физически.

Link to comment
Сподели другаде

То погледнато реално няма никаква гаранция за никой играч, колкото и класен да е, че ако дойде в отбора няма да се контузва.Така или иначе всяка една сделка за който и да играч съдържа рискове, включително и за контузии, които рискове си ги поемат клубовете.Това си е част от бизнеса.

Link to comment
Сподели другаде

То погледнато реално няма никаква гаранция за никой играч, колкото и класен да е, че ако дойде в отбора няма да се контузва.Така или иначе всяка една сделка за който и да играч съдържа рискове, включително и за контузии, които рискове си ги поемат клубовете.Това си е част от бизнеса.

 

Абе не е баш така...има си играчи които си имат история на чести контузии- Окса примерно- това винаги трябва да се взима предвид като се купува даден играч...и да рефлектира върху цената. Ся ако е някой на 19 няма как да знаеш ама тия двамата си беше ясно какво очакваме. Ако бяхме платили за тях по 10-15 мил щяха да са си ок...проблема е че двамата струват 100мил и засега поради тия контузии не ги оправдават.

Link to comment
Сподели другаде

Абе не е баш така...има си играчи които си имат история на чести контузии- Окса примерно- това винаги трябва да се взима предвид като се купува даден играч...и да рефлектира върху цената. Ся ако е някой на 19 няма как да знаеш ама тия двамата си беше ясно какво очакваме. Ако бяхме платили за тях по 10-15 мил щяха да са си ок...проблема е че двамата струват 100мил и засега поради тия контузии не ги оправдават.

 

И това е вярно, но не съвсем.Стъридж преди да дойде при нас нямаше толкова контузии, а сезон и половина след като дойде се превърна в енциклопедия по травматология.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...