Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Наистина смешна работа. Нови договори с Найк, а-у, шампиони и накрая нямаш 47 млн за голмайстора на Бундеслигата. Нищо, нали ударихме кьоравото с Минамино, че даже се смяха колегите как другите се преебават с "норвежкия циклоп". Дано тоя да не е такава преебавка за пластмасите като "циклопа". :)

Link to comment
Сподели другаде

Чакаме оправданията - коронавируса, "ние сме различен бизнес модел" и т.н.

Нищо, че за 3 трансферни прозоцера сме похарчили точно 7 милиона за един Минамино, а в същото време продадохме сумати футболисти за добри пари.

ФСГ да си ЕПМ! Смешници.

Link to comment
Сподели другаде

Санчо ще дойде ако си отиде Салах, т'ва е.

Същото се отнася и за Вернер.Вземаш го само ако ще си заминава някой от титулярите,а такива изходящи трансфери не се планират.В случая какви са финансовите загуби за клуба ги знаят само съответните ръководни фактори.Пък ние тука може колкото си искаме да правим бакалски сметки.Разбирам разочарованието на колегите, всеки привърженик иска най-доброто за любимия си отбор, ама това е положението.

Link to comment
Сподели другаде

Именно факта, че Клоп е искал футболиста и е разговарял няколко пъти с него, показва, че дивашката теория за "47 милионната резерва" е абсолютно несъстоятелна, ясно е, че Вернер е бил много повече от "47 милионна резерва" в плановете на треньора.

Накрая ще се окажем със състав на средна възраст от 32+ години и Клоп с 12 месеца оставащи по договора му, тогава ще видим бизнес плановете на великаните от ФСГ.

 

 

В случая какви са финансовите загуби за клуба ги знаят само съответните ръководни фактори.

Как пък на базата на рекордните договори и успехи на отбора, ние имаме финансови загуби, при все, че не сме харчили пари от 3 прозореца насам... За другите коронавирус не е имало явно...

Link to comment
Сподели другаде

Загуби има, но те са пренебрежимо малко на фона на приходите, които клуба генерира последните 2-3 години и е абсурдно с тях да се оправдава пропуснатата възможност да вземем голмайстора на Бундеслигата за няма и 50 милиона.

Link to comment
Сподели другаде

По-скоро е грешка отколкото правилен ход абдикирането от Вернер. Грешка, която обаче не е непоправима и фатална, повече ме притеснява това че американците за поредно лято решават да не инвестират в нови класни попълнения и това се превръща в тенденция.

Link to comment
Сподели другаде

Наистина смешна работа. Нови договори с Найк, а-у, шампиони и накрая нямаш 47 млн за голмайстора на Бундеслигата. Нищо, нали ударихме кьоравото с Минамино, че даже се смяха колегите как другите се преебават с "норвежкия циклоп". Дано тоя да не е такава преебавка за пластмасите като "циклопа". :)

 

Вернер не е бил голмайсторът на Бундеслигата - за разлика от Графите, Кислинг и Алекс Майер.

Link to comment
Сподели другаде

В крайна сметка едно е да не го купиш, друго е да го оставиш да отиде в пряк конкурент...ясно е че финансите са пострадали тежко, но ние последните 3 трансферни сезона се опитваме винаги да минем много тънко и не е ясно докъде ще я докараме...

Link to comment
Сподели другаде

Ние от 30 години не сме били в такава ситуация, топ-отбор дето печели купи и титли, та явно не знаят какво да правят наЩе. В това число включвам цялото ръководство, и Клоп. Явно си мислят, че нещата ще си вървят дори и да минем тънко.

Последният път когато бяхме в подобна ситуация бяхме с Бенитес след 2009, когато Рик Пари ни обясняваше как пари трябвало за подновяване на договорите, колко ключово било това и заради това е нямало пари за трансфери. Нищо чудно и тук да пробват тоя номер.

 

Всъщност най-много ме е яд, че Клоп харесва и ухажва Вернер от много време, и ние реално тук заради това сега сме недоволни, че сме го изпуснали тоя. Иначе освен Бомбера не си спомням някой друг да го е харесвал. Смисъл ако нямаше такъв интерес от Клоп към него изобщо нямаше да ме е яд и съм сигурен, че тука мненията щяха да са 10 пъти по-малко. Аз лично добър мач на Вернер не съм гледал (поне 10 мача с него съм гледал).

 

!!! Но все пак, нека изчакаме преди да плюем чичо и леля Хенри. Има време до края на лятото, може да ни изненадат.

Link to comment
Сподели другаде

На няколко пъти казах, че няма да ме е яд за трансфера на Вернер, ако вземем някой измежду Санчо, Хаверц или /ех мечти/ Мбапе. Почнах обаче да се притеснявам, защото дори Хаверц взеха да свързват с чукотка. От къв зор изникнаха пак тия на пазара? Че и предпочитана дестинация... Бре. Силно се надявам да се активизират нашите и да имат "резервен" вариант на случващото се дотук.

Link to comment
Сподели другаде

Последният път когато бяхме в подобна ситуация бяхме с Бенитес след 2009, когато Рик Пари ни обясняваше как пари трябвало за подновяване на договорите, колко ключово било това и заради това е нямало пари за трансфери. Нищо чудно и тук да пробват тоя номер.

 

Това с новите договори беше обяснението от миналото лято. Тази година ще са корона вирусът и базата в Къркби. После ще е новата трибуна откъм Анфийлд роуд.

 

Да е жив и здрав Клоп, че след него с такова управление се връщаме между Евертън и Борнемут.

Link to comment
Сподели другаде

Именно факта, че Клоп е искал футболиста и е разговарял няколко пъти с него, показва, че дивашката теория за "47 милионната резерва" е абсолютно несъстоятелна, ясно е, че Вернер е бил много повече от "47 милионна резерва" в плановете на треньора.

 

Ами при здрави Мане, Фирмино и Салах ще си седи на скамейката и ще е именно това - 47 милионна резерва в 80-90 процента от мачовете.Файдата от него е ако имаше Купа на Африка януари, ама турнир няма да има и Мане и Салах ще са с отбора.

 

Загуби има, но те са пренебрежимо малко на фона на приходите, които клуба генерира последните 2-3 години и е абсурдно с тях да се оправдава пропуснатата възможност да вземем голмайстора на Бундеслигата за няма и 50 милиона.

 

Пак ще кажа, че финансовото състояние го знаят само съответните ръководители, пък ние тука може да си смятаме колкото си искаме.

Link to comment
Сподели другаде

Салах тоя сезон 1 мач играе на добро ниво после 5 мача е абсолютен фигурант. Срещу Атлетико и двата мача никакъв го нямаше.

При такова положение дали Вернер щеше да бъде резерва?

Салах е от лесно заменимите играчи.

Link to comment
Сподели другаде

Вернер щеше да се бори за поста на Фирмино, това е ясно. Фирмино е този от тройката с най-малко голове и с най-дълги голови суши. Отделно, Вернер си е предимно централен нападател, следователно още един аргумент с кого щеше да се бори за място германецът, АКО ще е някой от тримата.

 

Салах върви към 3ти поред сезон голмайстор на отбора, дано е толкова лесно заменим, за колкото е смятан. Преди да дойде, тройката Мане - Фирмино - Х , не работеше въобще добре. Даже не помня кой беше Х, Лалана може би в повечето случаи.

 

И съм шокиран на твърденията, че отбор с най-скъпите за времето си вратар и защитник, както и най-скъпият изходящ трансфер за времето си от Бундеслигата, ще се бори с Борнемут и Евъртън без Клоп. Господ да се смили над душите ви!

Link to comment
Сподели другаде

Салах, Фирмино и Мане не са роботи, нито са на по 20 години. Не е сериозно отбор от нашия калибър в момента да няма нито една сериозна алтернатива.

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност най-много ме е яд, че Клоп харесва и ухажва Вернер от много време, и ние реално тук заради това сега сме недоволни, че сме го изпуснали тоя. Иначе освен Бомбера не си спомням някой друг да го е харесвал. Смисъл ако нямаше такъв интерес от Клоп към него изобщо нямаше да ме е яд и съм сигурен, че тука мненията щяха да са 10 пъти по-малко. Аз лично добър мач на Вернер не съм гледал (поне 10 мача с него съм гледал).

 

Прав си, но точно щото се доверяваме на Клоп ни е яд. Очевидно Клоп искаше този играч.

 

Теорията със скъпата резерва малко издиша. Има ротации, контузии, тактически смени. Все пак говорим за 4 титуляра за 3 позиции, не за 8 души. А и не е толкова невъзможно да се намери място на терена и за четиримата, поне в някои мачове. Гледам в Сити си имат Стърлинг, Агуеро, Сане, Силва 1 + Силва 2, Жесус и някак си ги сместват. Още повече че след тоя сезон Лалана си тръгва, Шакири вероятно също, а може би и Ориги. И оставаме само с тримата отпред (не броя малките). А, Минамино, да. Абе Мане 2 месеца в бокса и може да сме чао.

 

Все пак се надявам да има някакви преговори с друг сериозен играч, щото още 1 сезон макс да изкараме така.

Link to comment
Сподели другаде

Аз мисля, че колегата flyhorse0906 е прав. Преговорите и личните разговори между Клоп и Тимо са потвърждение, че не става въпрос за проблем с трансферната сума. Явно е имало предварително "обещание", нека така го наречем, на Юрген, че неговият сънародник ще получава повечко шансове особено покрай КАН. Но понеже тя бе отложена за 2022, то статутът на Вернер остава "твърда резерва", това става неприемливо за двете страни и най-вече за играча.

Това ми се струва най-логичната причина. В Челси би бил титуляр или поне би имал големи шансове да се пребори за да попадне в стартовите 11. И накрая, а може това да е основната причина, вече идва и заплатата, която е 10млн евро на година. Няма как да плащаме такава заплата и то за резерва.

 

И аз исках германецът да дойде при нас, ама явно гореспоменатите причини са били решаващи. А може и да има други, които да не знаем. Проблемът е, че в този ред на мисли, без да продадем някой измежду 3ката в нападение, няма да вземем и атакуващ играч от висок ранк, а ще го караме с наличното + някой от младежите.

 

Иска ми се да направим няколко важни трансфера, с които да затвърдим положението си и да сме фактор и за напред. По-лесно е да спечелиш титла/купа, от колкото да си основен претендет всяка година и да задържиш високото ниво.

Link to comment
Сподели другаде

Не искам да коментирам трансферните ни ходове преди да е затворил прозореца, защото има още вода да изтече..

 

 

В същото време аферата с Вернер някак подтиква стомаха ми да се свива, предусещайки пореден опит за "минаване между капките" стане ли дума за входящи трансфери. Някак има предчувствието, че това е гледан филм вече и знам, че края му никога не ми е харесвал.

 

Още по-мистериозно е и поведението на FSG.

Разбира се, че те знаят отлично какво правят и за целта са наели някви число-мани да им гледат на топка колко печалби, загуби а-у..

Та те със сигурност са наясно, ние сме от грешната страна на х+я оставени да се чудим трето лято поред защо не се държим адекватно като проспериращ клуб.

 

Надали като простосмъртен на мен ми е позволено да надниквам над рамото на FSG, но все ми прави впечатление, че сериозно им се налива в сака благодарение на невероятната работа на отбора и треньорите в последните няколко години, пък точния харч на точните места все се отлага за следващата година с някакви скалъпени оправдания, тип "Къртис Джоунс и Неко" са си две нови попълнения.. едва ли не..

 

Да видим, за сега мириши на гомно.

Link to comment
Сподели другаде

Ами не човече, не ми е до толкова да видя "скъп трансфер". Еле па купичката на другия... всъщност натам (по посока купичката на другия) ми се е налагало да поглеждам заради странността, която обвзема клуба ни в трансферни времена.

 

Ще използвам асоциацията ти с гледането в чуждите купи - признавам, изплезвал съм език по някой чужд играч, който показва системно високи умения, но най-често съм се хващал заблеян в тази чужда купичка след като съм проследил треакторията на вкусната храна, която ужким беше тамън сипана пред мен в моята купа и изведнъж аха да си хапна и това вкусното прелита "в чуждата купичка". Тогава точно гледам там - в чуждата купичка.

 

Логично е.

 

А сега като се присетим (колективно ние, не по Видински), колко пъти тортата, пържолата са "били в нашата купа" , пък то по-точно били "близо" до нашата купа, а сега са в друга, чужда купа... Ами отново - най-логичното е да погледнеш натам.

 

В смисъл това е тенденция от камара години. .

 

И то ни остава:

 

а) да поглеждаме чат-пат в другата купичка където, стои храната, която уж бяхме изяли и изпратили с един победоносен фас.

 

б) да стискаме палци за случаи като no.66.

Тук без да целя да обидя когото и да било - в днешните реалности на върха на футболната карта това е наивна стратегия за предприемане. Не казвам, че не сработва. Просто честотата на качествените попадения ще е спорна, взимайки предвид факта, че говроим за отбор, който по мои наблюдения влиза в сезоните си с целта да триумфира на сериозните подиуми в играта задължително.

 

Би било прекрасно Елиът да стане като Азар, Къртис Джоунс като Хамшик и Неко като Трент.

 

Междувременно докато ги чакаме обаче, другите отбори взимат готова продукция и не разчитат толкова на случайности и романтика.

 

Именно в това междувремие нашия клуб разчита сравнително къса група от качествени титуляри и една just-above-average скамейка за смени.. Не знам - тънък лед ми се види.

 

 

Никога не е ставало дума за големината на цифрите, или за патологично гледане в чуждия двор.

 

Става на въпрос, че ни е някак като орисия всеки път да тръгваме с голямата лятна кошница на пазар и да се върнем с две люти чушлета в джоба и си баем какви сочни и ярко

цветни камби биха излязли от такъв материал. Но нека затвори прозореца първо, преди да предприемам тази позиция, все още не се знае как може да се завъртят нещата.

 

 

Това е.

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...