Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

А Фърдинанд и Вещицата колко му струваха на оня в МЮ? Креспо? Ние 10 години преди това купихме Станко Лимор за толкова пари, колкото ни платиха за сливата.

Link to comment
Сподели другаде

Искам да запитам нещо за сливата.Имам спомен, че се завърна в Англия и доста чака да се прибере при нас. Поигра не знам къде... пак чака, после Новия замък, пак чака..., после пак чака до последния ден...и стана слива. А тези които чакаше през цялото време го нарекоха сл.... .

 

Link to comment
Сподели другаде

Искам да запитам нещо за сливата.Имам спомен, че се завърна в Англия и доста чака да се прибере при нас. Поигра не знам къде... пак чака, после Новия замък, пак чака..., после пак чака до последния ден...и стана слива. А тези които чакаше през цялото време го нарекоха сл.... .

http://img.picturequotes.com/2/762/761575/love-is-the-answer-what-was-the-question-quote-1.jpg
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Мисля, че за тука е най-подходящо. Орнстийн отговаря на въпроси. Има въпрос за Вайналдум и Тиаго. Казва, че в момента НЕ се водят преговори с Вайналдум като нито клубът, нито играчът искат непременно да се разделят, но за момента е сигурно, че Джини влиза в последната година от договора си. Явно по време на сезона ще се решава. На Тиаго му искали около 50 млн евро и нямали проблем с това да го задържат до края на договора му, ако не им дадат тия пари. Малко вероятно е да има сделка там. Тиаго бил тип играч, който или взимаш, или не търсиш алтернативи. Ливърпул има ясна оценка колко струва даден играч и колко биха дали за него. Това е и причината да се вземе Цимикас, вместо Люис. За момента това било ключовото за отбора това лято - привличането на ляв бек, всичко друго зависи от това дали ще излезе подходящ футболист на подходяща цена и дали ще има още изходящи футболисти. Били сме с ограничени финанси това лято.

 

Започва от 4:00.

 

Link to comment
Сподели другаде

Добре де... Защо само ние сме с ограничени финанси?! Челси купуват като луди.. Ситите и те се подсилват.. Мангала набира скорост. Арсенал и те.. What the fuck.!!! Колко хора го казаха, че точно когато си шампион - трябва да засилиш конкуренцията в състава. Тия американски бизнесмени, само за баланса мислят. Не им е ясно, че тва е сокър!!! И “не всичко е пари приятелю“. Вярно е че направиха хубави неща.. Но, не трябва да се лежи на стари лаври.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Следващото лято един от Мане и Салах ще бъде осребрен и с тези пари ще се вземат от една страна заместник на продадения, а с разликата и още един халф на 22-24 години. Бековете още поне 4-5 години няма да има нужда да се пипат, вратарят също, освен ако не дойде някаква космическа оферта (120+ млн) за Алисон.

 

Ако има още нещо наложително за това лято, това е централен защитник. Предполагам, че се чака продажбата на някой от Груич и Уилсън за 20 млн, с които да се вземе пак някоя скрита лимонка, за която не е ставало дума тук във форума, пак на 22-24 години.

 

А тоя дето Челси са го взели не знам Едуардс как го е изтървал. Една година под наем и догодина за 10 млн в Уотфорд - чиста печалба.

И аз мисля, че ще стане така. Ще се кешира един от тримата и ще се заменят поне двама играчи. Въпросът е, че това е изключително рисковано действие. Махаш един от триото и ако случайно новият човек не се впише и всичко приключва... Затова и според мен още сезон - два и приключваме като претендент за титлата, защото да разчиташ на това, че винаги ще правиш правилни решения е нелепо. Все пак това са хора, които избират хора. Една значителна грешка и приключваме курса. Представи си, че махаме Салах и взимаме някой нашумял негър като Лемар, който не може да отлепи. После нито можеш да го продадеш и да избиеш пари, нито да го оставиш на пейката, щото от пейката те чака Ориги, но пък за сметка на това си с едни 25-30 гола във всички турнири по-малко. По ръба на бръснача вървим и в даден момент ще паднем.

 

Колкото до централния защитник съм убеден, че няма да вземем такъв това лято. Дано вземем, ама просто не виждам как ще стане. Ще се разчита на Фабиньо/Берг като четвърти избор и това ще е.

Link to comment
Сподели другаде

Няма незаменими футбалери. Нито Суарез, нито Коутиньо, нито пък Салах, Мане или Фирмата бяха или са незаменими. Фатката е в тренера и ръководния екип, като цяло. Те са, ако не незаменими, то трудно заменими. Въртиш ли се около битката за първото място всяка година, 1 път от 3 пъти си я взел. лично аз съм спокоен, докато Клоп и екипът му са начело.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам защо повечето си представяте обновлението единствено с продаване на някой от тройка в предни позиции.

 

В следващите 2 години има поне 6-7 играча от сегашната група, с които би следвало да последва раздяла и да се влее доста свежа кръв.

Вайналум и Милнър, Шакири, Ориги, Салах, Фирмино, ОКС и Минамино, ако не показват по-значим принос, нищо че са по-млади.

След 2 сезона, ние ще се окажем със състав, в който доста играчи ще са прехвълили 30-те, а останалата част от отбора ще ги е приближила сериозно, с изключение на 4-5 човека, които сега с в много млада възраст, но не всички са основни играчи и не се знае изобщо дали ще станат такива.

 

Ако не се правят някакви по-съществени промени през тези 2 години, рискуваме да се превърнем във Втори Милан. Само дето втори Милан ама във ВЛ, където знаем колко по-голям е интезитета.

Оставим ли се в положението за едно лято да сменяме половината отбор, няма да са добре нещата.

Трябва да се търси приемственост и баланс относно хората с опит и манталитет, които имаме, и свежа кръв която да се добавя.

Неко и Къртис са добро начало, но те тепърва трябва да се доказват. Става ли нещо от тях, не става ли.

Съвсем друго е, ако примерно добавиш играч като Хаверц, който го знаеш че е млад и преди това е направил няколко сезона на ниво, които са го превърнали в световна класа. Или Санчо да речем.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам защо повечето си представяте обновлението единствено с продаване на някой от тройка в предни позиции.

 

В следващите 2 години има поне 6-7 играча от сегашната група, с които би следвало да последва раздяла и да се влее доста свежа кръв.

Вайналум и Милнър, Шакири, Ориги, Салах, Фирмино, ОКС и Минамино, ако не показват по-значим принос, нищо че са по-млади.

След 2 сезона, ние ще се окажем със състав, в който доста играчи ще са прехвълили 30-те, а останалата част от отбора ще ги е приближила сериозно, с изключение на 4-5 човека, които сега с в много млада възраст, но не всички са основни играчи и не се знае изобщо дали ще станат такива.

 

Ако не се правят някакви по-съществени промени през тези 2 години, рискуваме да се превърнем във Втори Милан. Само дето втори Милан ама във ВЛ, където знаем колко по-голям е интезитета.

Оставим ли се в положението за едно лято да сменяме половината отбор, няма да са добре нещата.

Трябва да се търси приемственост и баланс относно хората с опит и манталитет, които имаме, и свежа кръв която да се добавя.

Неко и Къртис са добро начало, но те тепърва трябва да се доказват. Става ли нещо от тях, не става ли.

Съвсем друго е, ако примерно добавиш играч като Хаверц, който го знаеш че е млад и преди това е направил няколко сезона на ниво, които са го превърнали в световна класа. Или Санчо да речем.

Всеки един наш трансферен прозорец при Клоп е пряко свързан с това какви пари ще получим от изходящи трансфери. Има едни теми във форума, в които Симпли много добре е извадил всички входящи, всички изходящи, всички отдадени под наем и съответните суми. Няма да изреждам всички играчи и суми по отделно, само ще се опитам да сравня общите суми и на продажбите на кого се базират трансферите ни.

 

1. 2016/2017:

Входящи: 64 млн.

Изходящи: 90 млн.

Най-много пари взимаме за Бентеке, Айб и Джо Алън, близо 60 млн.

 

2. 2017/2018

Входящи: 168 млн.

Изходящи: 186 млн

Ясно е на всички парите от кой трансфер харчим.

 

3. 2018/2019

Входящи: 175 млн

Изходящи: 33 млн

За пръв път сме похрарчили повече, от колкото сме получили. Не знам как работи колелото, дали част от излишъците от предходните години идват тук или не, не мога да кажа.

 

След това, мисля, че е ясно колко сме похарчили и не мисля, че е необходимо да се вади статистика.

 

От всичко гореизброено става ясно, че входящите трансфери в клуба са пряко свързани с изходящ/и трансфери, които да ги финансират (в повечето случаи изцяло). Това, че съумяхме за 5 години да преобразим отбора с почти никакви собствени пари трябва да влезе в учебниците и е чутовно постижение, но има няколко неща, които мен ме притесняват.

 

Първо - гореизброената схема, според мен, не е устойчива за отбор, който има претенции да бъде доминантна сила за дълъг период от време. Според мен никога идеята не е била титла, а просто винаги участие в топ 4 и ако закачим нещо, закачим. Позицията на Тотнъм. Да, но хората взеха, че си свършиха толкова добре работата, че този отбор надскочи собствените си амбиции и взе, че стана шампион на Европа и Англия. Според мен идеята е била да сме абсолютно копие на Тотнъм. От тук нататък действията ще покажат дали това е наситило ръководството и клуба като цяло. От това, което забелязвам - категорично да. Те вече изпълниха и преизпълниха плана и дори и да последва спад в представянето, никой няма да им се сърди много, а това комбинирано с коронакризата, хептен измива образа на хората в клуба.

 

Второ - Това, което ти си казал. Отборът остарява и това е факт. В момента не е очевидно, няма да е очевидно още 2-3 сезона поне, но годините ще ни застигнат със сигурност. Дал си пример с Милан, ама по-пресен такъв пример е Барса и проблемите им със застарявашия състав, който ги настигна тоя сезон. Накуп ще се наложи да сменят поне 5 човека. Сега ако се върнем към по-горе, аз не виждам как ще се осъществи качествено подновяване на отбора с подобна трансферна политика. Затова и смятам, че трансфери могат да станат само през продажба на играчи, а най-котируемите са триото, ВВД и Алисон.

 

Трето - Клоп няма опит в задържането на отбор на върха. Вярно е, че спечели 2 сезона поред Бундеслигата, но с подобна (не напълно идентична трансферна политика) беше издухан. Просто нямаше с какво да отговори, въпреки брилянтността си. От това, което виждам вече втори сезон, има голям шанс да бъдем застигнати и задминати, ако не се действа с мисъл отвъд ковидкризата и отвъд "постната пица". Голяма е вероятността да се върнем там където бяхме в началото на ерата на Клоп, но тогава връщането не мисля, че ще се случи толкова плавно.

 

Тази сутрин чета, че сме имали краен срок до другия петък да вземем Тиаго и ще играем играта на нерви до последно, за да намалим цената. От сега прогнозирам, че няма да го вземем.

Link to comment
Сподели другаде

Някой обаче беше дал хубава статия преди време за ФСГ и начина по който са направили Бостън Ред Сокс в редовен претендент в там бейзболните им глупости. Направили са ги марка, направили са ги конкуретни, направили са ги име. Ние си бяхме име и преди тях. Но според мен те надградиха. Като цяло има много защо да повдигаме вежди като стане дума за трансфери и хвърляне на големи пари от американците, ама щом досега е вървяло, защо да не продължи да върви.

Бяхме се питали един друг пак някъде по форума, разочарование ли щеше да е ако не дублираме титлата тая година и фатално ли ще е за отбора?

Разбира се че ще ни е много яд ако не я вземем пак, но дали ще е фатално за нас ? Ако не харчим големите пари сега, що да не изсипем следващия сезон..

Идеята е че вече всички се съобразяват с Ливърпул и им треперят мартинките като чуят за нас. От тренерите и играчите зависи да продължават да всяват страх във врага.

Link to comment
Сподели другаде

разочарование ли щеше да е ако не дублираме титлата тая година и фатално ли ще е за отбора?

Разбира се че ще ни е много яд ако не я вземем пак, но дали ще е фатално за нас ? Ако не харчим големите пари сега, що да не изсипем следващия сезон..

Фатално ще е ако не вземем титлата поне още 2 пъти в следващите 3 сезона преди да остареят основните играчи. Трябва сега да използваме момента когато сме на върха и всичко ни е точно (собственици, треньор, футболисти) да сбираме колкото може повече титли.

Следващите 30 сезона без титла могат пак да дойдат, може този сезон да е първият от тази поредица, така че да не приемаме всичко за даденост.

 

Дали ни трябват трансфери Клоп знае най-добре, ама ако се свелечем от върха заради опит да минем тънко и да спестим пари - ще е фатално.

Link to comment
Сподели другаде

Всеки един наш трансферен прозорец при Клоп е пряко свързан с това какви пари ще получим от изходящи трансфери. Има едни теми във форума, в които Симпли много добре е извадил всички входящи, всички изходящи, всички отдадени под наем и съответните суми. Няма да изреждам всички играчи и суми по отделно, само ще се опитам да сравня общите суми и на продажбите на кого се базират трансферите ни.

 

1. 2016/2017:

Входящи: 64 млн.

Изходящи: 90 млн.

Най-много пари взимаме за Бентеке, Айб и Джо Алън, близо 60 млн.

 

2. 2017/2018

Входящи: 168 млн.

Изходящи: 186 млн

Ясно е на всички парите от кой трансфер харчим.

 

3. 2018/2019

Входящи: 175 млн

Изходящи: 33 млн

За пръв път сме похрарчили повече, от колкото сме получили. Не знам как работи колелото, дали част от излишъците от предходните години идват тук или не, не мога да кажа.

 

След това, мисля, че е ясно колко сме похарчили и не мисля, че е необходимо да се вади статистика.

 

 

Тези неща са верни дето си ги написал, срещу фактите не може да се говори. На всички ни е ясно каква ни беше трансферната политика предходните сезони.

Има обаче още доста статистика, която да обоснове, това което е било преди и това което ще бъде в бъдеще.

 

Когато гледаме трансферите за сезон 2016/2017 примерно, трябва да видим какви са били общите приходи на клуба, както и разходите за заплати в този период. Какъв е бил балансът между приходите и разходите, като изключим трансферите.

Същото и за следващият сезон 2017/2018 и.т.н.

Гледайки само статистиката на входящите и изходящите трансфери, не можем да си вадим изцяло изводите за това какво ни предстои на пазара идните години.

 

До сезон 2018/19 аз напълно подкрепям политиката, която води ФСГ. Защото е ясно, че парите не са вестници, а клуба не генерираше достатъчно приходи, за да може хем да харчи, хем да не продава играчи за големи суми.

Те правеха най-логичното нещо, което трябва да се прави когато ръководиш някаква корпорация. Не са шейхове, за които парите нямат никакво значение.

По-малко приходи в клуба, по-малко сума за трансфери и наложителна продажба на играчи, за да се осигурят мангизи.

 

Сега обаче положението ни е много по-различно. Намърдахме се измежду 5-те най-богати клуба в света, а преди 3-4 сезона едвам да сме хващали 10-ката евентуално. Ще трябва да се провери.

Да, и перото на заплатите се е увеличило, но показателите ни за предните 3 сезона, показват над 200 милиона печалба мисля. Говоря по спомен, но мисля, че около тази граница се върти печалбата.

Преди тези 3 сезона, със сигурност клуба изобщо не можеше да си помисли за подобни показатели. Несравними за нещата.

 

Затова според мен ще трябва да изчакаме поне още едно лято, за да видим дали ще се правят големи трансфери само когато съберем пари от продадени играчи, или ще бъдат нещата както сезон 2018/2019.

Финансовата мощ на клуба е несравнима в момента, а и вероятно за в бъдеще, с тази която беше преди 3 години. Няма да има никаква логика и оправдание за Американците, ако следват предишната трансферна политика.

В сми, няма как клуба да обявява всяка година печалба от 100+ милиона, а на трансферния пазар да се държим както Борнемут примерно.

Не мисля, че ще процедират така.

 

Иначе изобщо не съм съгласен с тезата ти за Тотнъм. Американците вече втори легендарен спортен клуб изправят на крака след дълго тънене в посредственост.

Няма как да е случайност това, че и Бостън Ред Сокс и Ливърпул станаха шампиони в лигите си под тяхно ръководство. Не може всичко това да е плод на късмет и добро стечение на обстоятелствата.

Напротив, постигнаха го с много правилна работа и ходове.

Въпросът сега ще е да успеят да оставят клуба на това равнище. Вече го развиха до ниво печелене на най-големите трофери, стъпките за да останем там обаче, трябва да са по-различни от тези, които бяха преди да стигнем това ниво.

Ред Сокс станаха няколко пъти шампиони под тяхно управление, така че вероятно имат идея как да задържат един клуб на върха.

 

Колкото до Клоп, ако трябва да сме честни, той никога не е бил в по-добро положение откъм сглобен състав, който да е бил няколко години подред заедно.

За него това сигурно е сбъдната мечта, имайки предвид какво се случваше в Борусия и до скоро в Ливърпул.

Не виждам причина, защо да не може да ни държи на върха, чисто като умения да води състава. Даже виждам повече възможности пред него.

Link to comment
Сподели другаде

И аз мисля, че пасивността ни на транаферният пазар, може да се окаже сериозна грешка. В момента сме пред всички във ВЛ, но в ШЛ се видя, че не сме достатъчно подготвени от към състав и отпаднахме рано. Основните ни конкуренти за титлата и тези за топ 4 се подсилиха и според мен това ще съкрати разликата межди нас и тях. Да няма гаранция, че новите попълнения на Челси да речем (давам тях за пример, поради многото си добри трансфери на преспективни играчи) ще се впишат перфектно и няма да се окажат флоп, но трябва червената лампичка да ни светне. Не можем да разчитаме на "некадърността" на Лапард да провали Челси или неглежираната от МС, ВЛ спрямо ШЛ да ни изтреля на върха. Ясно е, че този сезон ще ни е по-трудно. За това и искам да не чакаме да се "сгромулясаме" за да разбарем, че сме изтървали добри шансове, за да се подсилим.

Link to comment
Сподели другаде

Една картинка, показваща печалбата/загубата за последните сезони. В четири от тях свършваме на загуба.

Всички тук мразят и оплюват шейховете и Абрама, в същото време, повечето искат да сме като тях. Парадокс!

 

Screenshot-2020-08-28-Liverpool-Archives-FINANCIAL-FOOTBALL-NEWS.png

Link to comment
Сподели другаде

Тези неща са верни дето си ги написал, срещу фактите не може да се говори. На всички ни е ясно каква ни беше трансферната политика предходните сезони.

Има обаче още доста статистика, която да обоснове, това което е било преди и това което ще бъде в бъдеще.

 

Когато гледаме трансферите за сезон 2016/2017 примерно, трябва да видим какви са били общите приходи на клуба, както и разходите за заплати в този период. Какъв е бил балансът между приходите и разходите, като изключим трансферите.

Същото и за следващият сезон 2017/2018 и.т.н.

Гледайки само статистиката на входящите и изходящите трансфери, не можем да си вадим изцяло изводите за това какво ни предстои на пазара идните години.

 

До сезон 2018/19 аз напълно подкрепям политиката, която води ФСГ. Защото е ясно, че парите не са вестници, а клуба не генерираше достатъчно приходи, за да може хем да харчи, хем да не продава играчи за големи суми.

Те правеха най-логичното нещо, което трябва да се прави когато ръководиш някаква корпорация. Не са шейхове, за които парите нямат никакво значение.

По-малко приходи в клуба, по-малко сума за трансфери и наложителна продажба на играчи, за да се осигурят мангизи.

 

Сега обаче положението ни е много по-различно. Намърдахме се измежду 5-те най-богати клуба в света, а преди 3-4 сезона едвам да сме хващали 10-ката евентуално. Ще трябва да се провери.

Да, и перото на заплатите се е увеличило, но показателите ни за предните 3 сезона, показват над 200 милиона печалба мисля. Говоря по спомен, но мисля, че около тази граница се върти печалбата.

Преди тези 3 сезона, със сигурност клуба изобщо не можеше да си помисли за подобни показатели. Несравними за нещата.

 

Затова според мен ще трябва да изчакаме поне още едно лято, за да видим дали ще се правят големи трансфери само когато съберем пари от продадени играчи, или ще бъдат нещата както сезон 2018/2019.

Финансовата мощ на клуба е несравнима в момента, а и вероятно за в бъдеще, с тази която беше преди 3 години. Няма да има никаква логика и оправдание за Американците, ако следват предишната трансферна политика.

В сми, няма как клуба да обявява всяка година печалба от 100+ милиона, а на трансферния пазар да се държим както Борнемут примерно.

Не мисля, че ще процедират така.

 

Иначе изобщо не съм съгласен с тезата ти за Тотнъм. Американците вече втори легендарен спортен клуб изправят на крака след дълго тънене в посредственост.

Няма как да е случайност това, че и Бостън Ред Сокс и Ливърпул станаха шампиони в лигите си под тяхно ръководство. Не може всичко това да е плод на късмет и добро стечение на обстоятелствата.

Напротив, постигнаха го с много правилна работа и ходове.

Въпросът сега ще е да успеят да оставят клуба на това равнище. Вече го развиха до ниво печелене на най-големите трофери, стъпките за да останем там обаче, трябва да са по-различни от тези, които бяха преди да стигнем това ниво.

Ред Сокс станаха няколко пъти шампиони под тяхно управление, така че вероятно имат идея как да задържат един клуб на върха.

 

Колкото до Клоп, ако трябва да сме честни, той никога не е бил в по-добро положение откъм сглобен състав, който да е бил няколко години подред заедно.

За него това сигурно е сбъдната мечта, имайки предвид какво се случваше в Борусия и до скоро в Ливърпул.

Не виждам причина, защо да не може да ни държи на върха, чисто като умения да води състава. Даже виждам повече възможности пред него.

Ами БРС играят в различен спорт при различни правила, различно разпределение на парите и т.н. За самия спорт нищо не мога да кажа, дори не ми знам правилата, та от тая гледна точка не мога да коментирам колко лесно или трудно е да се изгради отбор. Бърза справка с гугъл показва, че БРС печелят шампионската титла през около 5-6 години средно по тяхно време.

 

Ако сметнем, че плановете им са същите и тук, то аз виждам огромен проблем в това. Футболната кариера е доста по-кратка от бейзболната чисто игрово. Там можеш спокойно да играеш до след късни 39 и ранни 40 години. Имаш договори за по 10 години в бейзбола. Във футбола нещата са доста по-динамични и променящи се. Футболът е поле за изява на олигарси и шейхове, нещо което не се случва в бейзбола (поне не съм чел да има арабели там). Изключително различни ситуации. Ако, не дал Бог, решим да пестим докато има гориво в отбора, то не 5, ами 25 години няма да вземем титла, защото върнеш ли се назад един път, тоя път обратно я го извървиш, я не.

 

Колкото до Тотнъм. За мен политиката еднаква с единствената разлика, че хората, които взимат решенията при нас са по-кадърни. Това е разликата. Докато начело бяха по-слаби кадри, от колкото при тях, си завършвахме редовно зад тях. Вече е обратното. Изключително зависими сме от 2-3 човека в клуба. Виждали сме какво беше със същата политика и Комолита/Брендита и не знам още какви безобразници, които харчеха парите.Разликата между 8-мото място и 1-вото е 2-3 човека в клуба, които на свой ред доведоха още по няколко човека, които правят чудеса. За мен е неустойчиво да се залага, че чудеса ще се случват и в бъдеще. Хората се сменят и нищо чудно след 2024 пак да гледаме някой паляк и неудачник като Брендо.

 

Колкото до Клоп, аз не го критикувам в никакъв случай. Изразявам притеснение, защото в живота нищо не върви във възходяща линия постоянно и ми се ще наистина Клоп да има ясен план за утвърждаване и доминация, защото просто не сме го виждали да го прави.за повече от 2 години.

Link to comment
Сподели другаде

Виж, няма значение по какъв начин се печели титлата в друг спорт извън футбола, щом като няколко десетилетия Ред Сокс не са успявали да я спчелят, а това се случва едва когато идват ФСГ.

Значи тогава нещо се е променило.

С Ливърпул се случи същото. Веднъж шампиони, и 2 пъти загуба на титлата в последният кръг, за последните 6 сезона. + 2 финала в ШЛ.

Ич да не е, но на мен това ми изглежда като, че да знаят какво правят и какво искат.

 

За мен тяхната философия е ясна. Стремят се към върха, но пътят за там да е свързан с определени финансови резултати.

Работата която свършиха не е само до намирането на Клоп. Намериха и Питър Муур, и Майкъл Едуардс, не е като просто да са случили само с Клопо.

А сравнявайки ни с Тотнъм, имай предвид, че и те не е като да нямат амбиции. Цял стадион за 1 милиард построиха в опит да дръпнат напред.

 

Аз до тук претенции към ФСГ нямам, защото финансовото състояние на клуба не предполагаше много по-различни действия от досегашните.

В бъдеще обаче, не би трябвало да е така, имайки предвид много по-големите приходи, които ще имаме.

 

Колкото до Клопо. Ако трябва да си честен Тошко, ще си признаеш и че не вярваше, в това че Клопо може да донесе купите в Ливърпул.

Нали така беше ?

Link to comment
Сподели другаде

Колкото до Клопо. Ако трябва да си честен Тошко, ще си признаеш и че не вярваше, в това че Клопо може да донесе купите в Ливърпул.

Нали така беше ?

Разбира се, че си признавам. Аз не се крия от това, което съм писал преди. Към онзи момент смятах, че Клоп може да изгради някакъв гръбнак, но, че друг човек ще му обере плодовете. В крайна сметка сам си ги обра, за което наистина се моля всичко това да е просто напразно притеснение. В него най-малкото притеснение, другаде е то. Вече го описах.

 

За мен 2014 не бива да се отчита като някаква гениалност на ръководството. В онзи сезон да не кажа всички, но почти всички летни попълнения бяха трагедия. Просто случихме на достатъчно слаба конкуренция и пик в представянето на 4-5 играча. Според мен ФСГ трябва да имат толкова заслуги за 2014, колкото Х & Y за 2009.

Link to comment
Сподели другаде

Всички тук мразят и оплюват шейховете и Абрама, в същото време, повечето искат да сме като тях. Парадокс!

Всъщност не. Знам, че е шокиращо, но това не са двете единствени опции - да харчиш като арабин или да не харчиш изобщо.

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм от тия ревливите за трансфер още от миналата година. И сега съм супер недоволен, че не взимаме никой, който да се превърне в основен играч.

 

Ама има едно нещо, което ме успокоява - Клоп винаги търси перфектния дялан камък за отбора. Не прави компромиси; ако иска да вземе крило за алтернатива на Мане и Салах, те трябва да са подходящи за тактиката му. А не първия свободен агент от ПСЖ. И макар това да значи, че може да пожертва успехи следващия сезон, то обещава, че в бъдеще следващото лято ще вземе перфектния нов, с който ще си вдигнем шансовете за титла.

 

Реално не иска да пълни отбора с талаш. Взе ляв бек да подсигури Робо, Неко ще подсиугрява Трент. Ако няма кой по-добър от Окса да подсигурява Салах, така ще го караме тоя сезон.

 

Засега това му донесе успех, ще видим нататък. Patience could be key.

Link to comment
Сподели другаде

Абсолютно точен коментар.

Точен и ясен.

Писал съм подобни неща по напред.

Споделям на 100%.

------------------------

 

Стан Колимор: Феновете на Коп трябва да са много ядосани. Всички отбори се подсилват освен тях. Понякога звучи смешно да се оправдаеш, че заради "Ковид" кризата нямаш пари. Не искам да обиждам собственици, но говорим за прекалено голяма алчност. Клоп спечели много трофеи на Ливърпул, но, ако продължават така ще изгубят уважението на Клоп. Дори да разберем състоянието на FSG в момента, предните 3 трансферни прозореца какво правеха? Клоп опитва да направи голями играчи с орязан бюджет, това в днешно време е почти невъзможно. Почти всички отбори научиха тактиката на Ливърпул - те просто затварят флангове и Ливърпул не могат да направят нищо, защото нямат и един креативен халф освен Кейта, който се слави с честите си контузии. Лично аз като привърженик на "мърсисайдци" се чувствам разгневен от поведението на FSG.

 

Да, те направиха много за отбора това е безспорно, но според мен говорим за прекалено голяма алчност.

 

(Mirror)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...