Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Направих си труда да проверя кога изтичат договорите на играчите: 

2022: Кариус, Адриан, Милнър и Ориги.

2023: Салах, Мане, Фирмино, Кейта и Окс-Чембърлейн.

Ако Салах не подпише, янките най- вероятно ще го продадат лятото. На Фирмино нов договор няма да бъде предложен, така че и той е на тезгяха. Оставането на Мане е по-вероятно, отколкото на другите двама.

Което за мен означава, че заместникът на Едуардс го чака много работа лятото.

 

Link to comment
Сподели другаде

22 minutes ago, cyberfan said:

Аз не се сещам да сме продали важен играч, защото му изтича договора. Виж Емрето и Вайналдум си отидоха без пари.

 

Толкова важни бяха тия двамата, че като отидоха в новите си отбори, се спуках да ебавам познати фенове на тия отбори и с право. Така че им благодаря. Джан не ставаше, а Вайналдум отбиваше номера последния си сезон.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, mitkoa said:

И двамата бяха оценени след като напуснаха и напускането им беше използвано да се плюе по собствениците. Особено по отношение на Джини. Докато беше в отборът той беше за пример колко слаби играчи имаме, като си тръгна се орева орталъка да се обяснява колко важен ни бил, колко добър бил и т.н.

За Кариус клуба едвам чака да се раздели. За Адриан може да се потърси заместник. Но в момента №1 е Али,№2 е Келъхър. Ще се търси №3

Ориги има клауза за автоматично преподписване до 2023 при определен брой мачове, така че няма да се учудя да поиграе малко.

Нападението е пълна енигма. Зависи дали Салах ще преподпише. Както няма да се учудя да продадем един или двама от тях лятото, така и да изчакаме на тримата да им изтекат договорите. Реално двама титуляра за близкото и далечно бъдеще в лицето на Жота и Диаз вече сме си подсигурили.  За мен от финансова гледна точка и за благото на отбора има най-голяма логика лятото да продадем Салах. Особено ако е истина, че Салах иска 500к паунда на седмца. Няма логика да му се дадат тези пари тапърва на 31 с договор до 35.....Мане го виждам повече да остане...да има спад в играта...ама няма претенции за х2 или х3 заплата. Едно удължаване на с 2 години на договора на същата заплата за него ми изглежда реално, постижимо и изгодно и за двете страни. Диаз отляво, Мане си отива отдясно. На Боби не можем да му вземем добри пари и по-добре да остане. Но всичко е в сферата на гадаенето, защото и на тримата им изтичат договорите едновременно и освен клуба, думата имат и играчите и двеата интереса може да не съвпадат. Може играчите да искат да станат свободни агенти и да не са склонни за трансфер.Та тоя мач май е 1х2 и времето ще покаже 🙂

Ако продадем Салах за 120 млн. и Мане за 60 млн лятото., то с  180 млн взимаме спокойно 2ма класни нападатели, 2 класни халфа и един перспективен ляв бек. Това аз за разликата от повечето го виждам като доста живец за отбора, макар и да харесвам много Салах и мисля, че е уникален играч.

 

Мане беше казал в интервю, че очаква предложение за нов договор с заплата колкото на Салах. Това може да е основната пречка в новите договори и на двамата.

А за новите играчи, които очакваш да вземем  сигурно имаш в предвид десен, а не ляв бек 🙂

Link to comment
Сподели другаде

5 hours ago, Leon1912 said:

Мане беше казал в интервю, че очаква предложение за нов договор с заплата колкото на Салах

Това интервю ако е от преди 2 години щях да се съглася с него, ама днес да ги иска тия пари...

Link to comment
Сподели другаде

16 hours ago, mitkoa said:

Ако продадем Салах за 120 млн

Във моята глава се разиграва този вариант все по-натрапващо. Много го обичам(та кой ли не го). Стискам всички палци да остане. Но ако по някаква неведомна причина това не стане, съм сигурен че неговите пари ще се изхарчат до стотинка за нови играчи. И като се сетя за случая ''Коутиньо, някак си се успокоявам.
И друго-моите наблюдения през годините. Това да оставиш играч в отбора, на който му изтича договора е едно от най-лошите неща за един клуб.
И пак казвам, дано се разберем за нов договор, защото в моите очи това е най-добрият атакуващ(че и изобщо) играч в последните години и си мисля, че е от този тип играчи, които възрастта, може да не окаже такова голяма значение. Да, скоростта му е пословична, но много от неговите голове, даже отигравания по-скоро ме карат да мисля, че годините няма да са му фактор за доброто представяне.

Link to comment
Сподели другаде

6 minutes ago, mitkoa said:

ПСЖ ще замести Мбапе. Има ги парите, има отворена позиция. 

И защо да дават 120 милиона за играч на 30 години, който ще е свободен агент през следващото лято?

Link to comment
Сподели другаде

През юни Салах става на 30, може да играе добре още 3-4-5 год.

Но малкото отбори, които могат пряко сили да си позволят огромната му заплата,

вместо да дават към 80 мил за трансфер + заплата, биха изчакали до 2023 год,

когато могат да го вземат без пари и вече лесно да му осигурят огромна заплата.

Някакъв междинен случай може да бъде през януари 2023 да го поискат за 30 мил.

 

Без да е подписал нов договор, не може да го продадем за повече от 70 мил. според мен.

На пазара са Мбапе без пари, Хааланд за 75 и други обещаващи по-млади.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, kibo1992 said:

Ето го примера за Мбапе и свободния му трансфер - Реал уж са се договорили с него и заплатата му е 50млн. на година 😅

 

И така да е, Реал пак са на кяр 🙂 

Сега за три години = 150 м, иначе начални 100 м за покупка + 3 год. по 20 мил/год. = 160

 

 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, baivan said:

 

И така да е, Реал пак са на кяр 🙂 

Сега за три години = 150 м, иначе начални 100 м за покупка + 3 год. по 20 мил/год. = 160

 

 

И след 3 години Мбапе ще каже, че не му трябват тия пари повече и ще си намали заплатата.

Link to comment
Сподели другаде

Водя спор с приятел. Някой сеща ли се Малката Перука като се водеше играч на Ливърпул дали беше подписал професионален договор с клуба, или е бил играч в Академията/на проби? Какъв беше точно филмът?

Link to comment
Сподели другаде

23 minutes ago, Soulmaker said:

Водя спор с приятел. Някой сеща ли се Малката Перука като се водеше играч на Ливърпул дали беше подписал професионален договор с клуба, или е бил играч в Академията/на проби? Какъв беше точно филмът?

 

Абсолютно си беше наш играч с договор, никакви проби, но ...

нямаше работна виза или много трудно щеше да получи, отделно че не беше "звезда" и затова го пратиха под наем в Твенте, като си остана наш по документи.  После след изтичането на договора му с нас остана там без пари.

 

https://www.transfermarkt.com/nikolay-mihaylov/profil/spieler/24480

Link to comment
Сподели другаде

А бе, реално и него го удари женска болест на Божинката, по едно време не беше лош средноевропейски вратар. Освен него и Бербатов не помня да е имало някой българин титуляр на отбор шампион в топ 6-7 първенство в последните 15 години. После след Верона вече стана безобразен.

Link to comment
Сподели другаде

Quote

Ники Михайлов отслабна: 500 грама го делят от договор с Левски

Не можах да разбера как от формата си в Твенте и Верона стигна до ей това нещо горе. Потресаващ регрес.

Link to comment
Сподели другаде

Е тоя беше стигнал 130кг. То без да си професионален спортист, ако ходиш всеки ден на стадиона и тренираш там нещо няма да качиш толкова кила. Не знам как трябва да ядеш и пиеш за да стигнеш тия кила.

Link to comment
Сподели другаде

25 minutes ago, The King said:

Той не беше ли една година май по едно време без отбор ?  Tогава е било мощното ояждане. 

В Левски беше май тогава. Но все пак трябва все едно насила да се тъпчеш и грам да нямаш физическа активност за да стигнеш тия кила. Явно и Николета е била все отгоре…

Link to comment
Сподели другаде

4 hours ago, Stojkica said:

Не можах да разбера как от формата си в Твенте и Верона стигна до ей това нещо горе. Потресаващ регрес.

Той даже стана "Футболист на годината" и никой копче не каза, че е заради баща му, защото си го заслужи.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...