Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Ако искаме да му вземем пари на Салах трябва да го продадем лятото- нещо от рода на 60-80 мил...иначе рискуваме наистина да си тръгне без пари след някоя година...Ако можем да сложим там човек, който да може да мине противников играч с дрибъл и да има хубав удар ще е идеално. 

Link to comment
Сподели другаде

Не мисля, че продажбата на Салах е на дневен ред пред отбора. Дори в този куц сезон, той пак изпъква пред останалите в атака. Да сега сме му "набрали" заради пропуснатите дузпи, защото реално това щяха да са поне още 3 точки и потенциално 5 (срещу Борнемут можехме да стигнем до пълен обрат). Салах поне още два сезона може да е на високо ниво. Не мисля че историята е сходна с Мане. При Садио регресът беше почти два сезона с изключение на епизодични проблясъци. Клоп го сложи на върха на атаката е края ба миналия и тогава той "живна". Виждаме, че в БМ където се предполага, че е по-лесно да блеснеш, заради по-слабото първенство и за това, че БМ са с класи над повечето отбори, Мане има доста скромен принос за Байерн. А и Салах е по-трудно заменим. Единици в момента биха го заменили пълноценно, но за съжаление почти никой от тях не бихме го привлякли. Така, че предпочитам да го запазим за още сезон-два+ от колкото да го "кешираме" и с половината пари да вземем някой спорен талант, който я стане я не стане. Ако искаме втория вариант, то е по-лесно да вземем такъв сега като бек-ъп на Салах, за да може да се развие и в последствие да го наследи. Подобно беше с Диаз, който дойде като ляво крило замени Мане. 

Ако ние нямаме такъв заместник, продадем Салах, за някой който изглежда перспективен, много е вероятно другия сезон "реването" по Сала да е в пъти, по-голямо от това за Мане сега. Който между другото е рожденник днес.

 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, blunt said:

Салах имаше 14 гола / 6 асист и 15 гола / 13 асист в първенството за Рома. Плюс няколко за купите и тн. Салах не е обикновен играч и показваше прогрес във всеки сезон преди да го вземем, като при нас достигна най-доброто си ниво.

Да видим кой ще успее да се доближи до сезоните му в нашия отбор занапред - имаме скъпи покупки като Нунес и Диаз. А, че Клоп му намери идеалното място в състава, което да изкара максума, също е вярно. 
Не ми харесва сравнението на Салах с Трент. Вторият има прекалено много дупки в играта си, Салах в пика си нямаше.

 

Горовим за сегашното му състояние. Той по-добър няма да става. Шапка му свалям, че и не се контузва, ама на всички ни е ясно, че Клоп му е взел душичката и го е изцедил физически през тия години като на много други.

 

1 hour ago, Chinaski said:

Ако искаме да му вземем пари на Салах трябва да го продадем лятото- нещо от рода на 60-80 мил...иначе рискуваме наистина да си тръгне без пари след някоя година

По-скоро няма да си тръгне. Има договор за още 2 години, ще изчака и после ще отиде в Катар да смени Роналдо без пари за тлъста заплата.

 

45 minutes ago, Stivi_G said:

Ако искаме втория вариант, то е по-лесно да вземем такъв сега като бек-ъп на Салах, за да може да се развие и в последствие да го наследи. Подобно беше с Диаз, който дойде като ляво крило замени Мане. 

Да пробва Дарвин на неговото място. Не съм убеден, че ще вкарва по-малко. Повече може и да не вкарва за момента, ама поне от същото ниво ще очакваме подобрение.  И без това не е изобщо ясно уруса къде ще играе. Според мен Диас се справяше по-добре от него на крилото преди да се контузи, Гакпо е явно наследника на Фирмино и ще си играе там. С други думи както и преди съм писал - Клоп има проблем с Дарвин заради многото пари и едно от решенията на този проблем е да продаде Салах за да може или Дарвин да играе на неговото място, или да сменя схемата, да го пуска като истинска 9ка и да замени Салах с крило, дето може да центрира.

Link to comment
Сподели другаде

7 minutes ago, oZZy said:

 

Да пробва Дарвин на неговото място. Не съм убеден, че ще вкарва по-малко. Повече може и да не вкарва за момента, ама поне от същото ниво ще очакваме подобрение.  И без това не е изобщо ясно уруса къде ще играе. Според мен Диас се справяше по-добре от него на крилото преди да се контузи, Гакпо е явно наследника на Фирмино и ще си играе там. С други думи както и преди съм писал - Клоп има проблем с Дарвин заради многото пари и едно от решенията на този проблем е да продаде Салах за да може или Дарвин да играе на неговото място, или да сменя схемата, да го пуска като истинска 9ка и да замени Салах с крило, дето може да центрира.

Ами да пробва ТАА там тогава. Вчера той мина 1:1 играч на Арсенал и асистира на Фирмино за изравнителния гол.

Link to comment
Сподели другаде

За мен трябва да сменим стила на игра, дори и ако се наложи тактическата постройка.Досега с този начин на игра имахме успехи, защото имахме късмет да намерим точните играчи.Което не е ясно дали ще се получи с техни заместници.Салах прави немалко асистенции, може с напредване на възрастта му да се пробва повече като създаващ положения, отколкото като консуматор.Да не говорим че Гакпо не може да ме убеди, че може да е заместник на Фирмино в дългосрочен план.

Link to comment
Сподели другаде

Гакпо и Фирмино ми е дори немислимо да ги сравнявам, Боби е толкова по-добър във всеки един компонент на футболната игра, че направо няма какво да се коментира 😄

Аз продължавам да мисля, че Коди не става за Ливърпул. Все още чакам първия му наистина силен мач за нас, в който да НАПРАВИ нещо и да покаже, че има класата да играе за този отбор. Да си кажем УАУ, нещо което Боби и Мане ме караха да казвам почти всеки мач през силните ни сезони с фамозните си отигравания....класа и финес. А от Коди какво сме видели дотук ?  бавен, тромав, на моменти труден за гледане....Да, мачът с Юнайтед му беше силен, вкара два хубави гола факт, но там всичко ни влизаше(7 гола от 8 удара) така че не го броя. Просто си ни беше писано да ги вкараме тия голове 😄  

 

Реално той се старае и се вижда, че гори за отбора не го обвинявам за нищо, но според мен просто това са му възможностите....

Link to comment
Сподели другаде

https://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/football-news/jude-bellingham-liverpool-fatal-mistake-26679417

Клоп си е виновен за кризата със средната линия, която завладя като зараза и другите части на отбора, той наистина вярваше в началото на сезона че няма нужда от други играчи....е резултата е видим за всички.

Link to comment
Сподели другаде

Аз се чудя някой от тия "журналисти" защо не се пробва да вземе интервю от Хенри, какво само разпитват Клоп за тоя бюджет за трансфери все едно наистина от него зависи.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
On 11.05.2023 г. at 0:13, Stivi_G said:

Белингам каза “да” на Реал Мадрид

Значи говорим за около €385к, които са £335к седмично. При нас няма кой да му дава такава заплата, дори да бяхме платили трансферната сума. Може да е добър, ама струва колкото двама класни играчи на тази позиция и като трансферна сума, и като заплата.

Докато не започнем да даваме по-добри заплати няма да успяваме да привличаме доказани и качествени играчи. Да, става със стила на Клоп и неговия щаб, но колко сезона един, два, три. А после, пропадане както виждаме този сезон. Почти съм сигурен за мен си, че това е проблема. Един футболист като погледне какви пари ще получава в Ливърпул и резко се фръцват и отказват по-нататъшни преговори. Последния случай е Белингам. Фръцна се и отказа на Ливърпул заради ниската заплата, която сигурно ще получава. Но и той ще търка пейката там. Да си знае пишлемето. Друг случай Чуамени. Видял е ниските доходи, че няма да има за лъскави пръстени и се фръцна. 

И това заради нашите тъй благодатни собственици. Няма как да стане. Трябва да се радваме, че футболисти като Робо, Хендърсън и т.н. висят на ниски заплати и донякъде играят и за клуба, а не само за заплати. Но искаме и качество, а то идва със сериозни заплати. Сега пак ще търсим лятото анонимници. 

 

Link to comment
Сподели другаде

Прав си по принцип за заплатите, но не това беше причината за Белингам. Ние не сме готови да платим исканата от БД цена. Ясно, е че в Реал ще търка пейката в началото, но до сезон-два може да е твърд титуляр. В крайна сметка Модрич и Крос не са вечни. 

Link to comment
Сподели другаде

Аз не мога да повярвам че даваме заплати повече от Сити и сме само зад мангала. Тука има нещо гнило. Да не е включен целия персонал ? Треньори, рехабилитатори и чистачи на базата ?
Даже Челси би трябвало да са две обиколки пред нас по заплати на футболисти само.

Изпратено от моят M2102J20SG с помощта на Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

18 minutes ago, Dacheff said:

Хааланд е по-евтин от Нунез.

 

След дадените за Хааланд пари за трансфер 75м + заплати и бонуси <=100, за две години Сити ще са похарчили колко?   Може би 160-180 м.

И тогава - ХОП  -> ако искат го продават на Реал  / ПСЖ за 190-200 

и се оказват на печалба.  Отделно приноса му за трофеи.

Ние купихме Нунес, даваме му по-малка заплата, но колко ли ще дават за него на пазара след 2-3 год?   Едва ли повече от 100.

Така, че ДА, Хааланд може да излезе по-евтин !

 

Link to comment
Сподели другаде

45 minutes ago, baivan said:

 

След дадените за Хааланд пари за трансфер 75м + заплати и бонуси <=100, за две години Сити ще са похарчили колко?   Може би 160-180 м.

И тогава - ХОП  -> ако искат го продават на Реал  / ПСЖ за 190-200 

и се оказват на печалба.  Отделно приноса му за трофеи.

Ние купихме Нунес, даваме му по-малка заплата, но колко ли ще дават за него на пазара след 2-3 год?   Едва ли повече от 100.

Така, че ДА, Хааланд може да излезе по-евтин !

 

Ти намесваш и съвсем други фактори.

Халанд се знаеше, че ще е голям играч още от времето му при енергийната напитка. Просто имаше един плавен преход в БД, от където беше ясно, че ще последва трансфер в по-голям клуб. Просто ние не обичаме да правим комерсиални покупки. Гледаме да вземем подценени играчи на тънка цена, които в последствие Клоп да развие и станат световна класа. И ако Нунез не играеше в Португалия, ами в Нидерландия например, цената му щеше сигурно да е двойно по-ниска. Никой нямаше да има големи очаквания към него и сега повечето щяха да са доволни, на базата принос спрямо цена. Португалците са майстори на трансферите и винаги продават играчите си на безумни цени. 

Link to comment
Сподели другаде

Сити със сигурност правят някакви шашми, то се и доказа преди за Манчини, като им  беше треньор. Това не означава, че Ливърпул не дава супер много пари за заплати. 

Интересно кой ще даде 100 млн за Нунез? На базата на този сезон 40 макс, т.е. по-добре да го държим.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, baivan said:

Така, че ДА, Хааланд може да излезе по-евтин !

Бай Иване, влизаш в някакви хипотези, които я станат, я не. Ами ако след година си счупи крака и приключи с футбола? 

Аз говоря за нагаждането на цифрите. Като това да добавиш много бонуси не е нелегално, но не влиза в статистиките, които гледате. 

Иначе нито Халанд, нито Нунез ще бъдат продадени лятото. И двамата са взети за дългосрочна кариера в отборите си. Но Хааланд го виждам в Реал след 2/3 години за заместник на Бензема. 

Link to comment
Сподели другаде

18 minutes ago, Dacheff said:

Бай Иване, влизаш в някакви хипотези, които я станат, я не. Ами ако след година си счупи крака и приключи с футбола? 

Аз говоря за нагаждането на цифрите. Като това да добавиш много бонуси не е нелегално, но не влиза в статистиките, които гледате. 

Иначе нито Халанд, нито Нунез ще бъдат продадени лятото. И двамата са взети за дългосрочна кариера в отборите си. Но Хааланд го виждам в Реал след 2/3 години за заместник на Бензема. 

Абе виждаха го и заместник на Лева в Байерн, ама не стана. Може да седи в Сити и 10 години. Имат по-малка конкуренция за ВЛ и в същото време са фаворит всяка година в ШЛ. Винаги ще има добри съотборници, които да му изработват чисти голови положения. Ако няма детска мечта за Реал или Барса не виждам причина да се маха в близките 5-6 години. Освен, ако не му стане скучно да печели ВЛ и домашните купи и иска да се пробва и в друго първенство. Но пак това би станало след време. Ама нищо не се знае. Може да се контузи и след това да не е същия, както стана с Фалкао например. Или, ако Гуардиола се оттегли и дойде някой като Моуриньо, който изповядва по-защитен футбол, може да не му се седи повече и да се махне. Варианти много. Но при нормални обстоятелства, не виждам причина да сменя скоро отбора. Добра зпалта, добри шансове да чупи голови рекорди. 

Link to comment
Сподели другаде

И при нас кой взима голяма заплата освен Салах и Клоп?

Къртис взима ли повече от Силва? Хендерсон взима ли повече от Гюндоган? За Алисон може и да взима повече от Едерсон, не съм сигурен. Клуба се хвали как не давали много пари и са по-добре от Сити, Манчестър. Явно да нямаме борчове не се дават големи заплати. Странно е как клуб с традиции не може да привлича класни играчи.

Link to comment
Сподели другаде

Някъде четох и то още миналата година, че Ливърпул дава най-много пари за заплати на служители и персонал от всички отбори във ВЛ! Това е нещото, което ни вдига в тази класация, като цяло 😉

Link to comment
Сподели другаде

А дали при Ливърпул няма обратното фактуриране на това на Сити, тоест изкуствено раздуване на разходите, така че клубът счетоводно да е на по-малка печалба?

Link to comment
Сподели другаде

36 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

А дали при Ливърпул няма обратното фактуриране на това на Сити, тоест изкуствено раздуване на разходите, така че клубът счетоводно да е на по-малка печалба?

Възможно е! По-малка печалба = по-малко платени данъци.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...