Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

В началото на следващия сезон следните играчи ще са на по 30 или повече години: Матип, Ван Дайк  , Салах, Шакири, Мане, Фирмино, Адриан, Хендо, Тиаго, Милнър ..

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Важното е че преподписваме с важните си играчи!! Това така се раздухва по медиите, че ми става смешно, сякаш другите отбори постоянно губят звездите си . И това след като изпуснахме най-постоянният си ( може би не най-добрият) халф в последните години Вайналдум. В момента при контузии на основните играчи в атака и халфова линия Челси могат да пуснат :

            Вернер        

   Пулисич   Зиеш

Ковачич      Саул         

Манчо :

Маршиал    Кавани    Гриинууд

Сити

Фодън   Жезус  Марез

А Ливърпул

Жота   Ориги /Окслейд  Минамино

Халфове : Джоунс Кейта Елиът 

Мисля , че нашите опции са най оскъдни , най-малко качество в резерв имаме.

Не че искам 100 годишния Кавани , или Жезус тъжното в Ливърпул , но освен Жота нямаме качествена резерва . Показа го мача с Челси също, ако имахме някой като Марез , Гриинууд или Пулишич на скамейката, най вероятно тоя мач го взимахме..

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Това само показва, колко добри ръководители са американците. От 2019-а досега, шампиони са ставали Манчестър Сити и Ливърпул. Едните с 200 милиона, другите без.

You'll Never Walk Alone!

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, Shinobi said:

Сити имат пет титли в този период, ние една.

Това не показва ли по-скоро закономерност, отколкото това, че нашите са някакви играчи?

Как те 5 титли, а ние 1 от 2019 г???? че колко години минаха от 2019 г??? Явно съм проспал някоя и друга година ...🤔

Link to comment
Сподели другаде

Показва че на собствениците не им пука много за титли , докато се държим в топ 4 и стигаме крайните фази на Шл сме окей във финансов план

Ако завършим 6ти може и да отвържат кесията.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Taipan said:

Как те 5 титли, а ние 1 от 2019 г???? че колко години минаха от 2019 г??? Явно съм проспал някоя и друга година ...🤔

Не съм сигурен дали разбирам въпроса ти напълно, но в периода '09 - '21 Сити имат пет, Челси и джунайтед по 2-3, ние и Лестър - по една.

За мен извода е, че хеви-спендърите са печелили в пъти повече пъти златото от романтиците.

 

Кофти факт, когато си от грешната страна на хоя 😉

Link to comment
Сподели другаде

2019 бре, Шинобка, не 2009. Сити от 2009 имат сигурно милиард даден, но и 5 титли. И да, това показва, че ФСГ са топ бизнесмени, но с тях няма да можем да се конкурираме с такива като Сити и Челси in the long run. Сити имат титла с Манчини, Пелегрини, Гуардиола. Челси имат с Мауриньо, Конте, ШЛ с Тухел. Ние сме с Клоп. След него ще видим кво ще е, преди това видяхме. 

С две думи - при ФСГ е ситуационно, заради Клоп. При другите отбори се показва тенденция, независеща толкова от мениджъра. Остава собственикът и инвестициите. 

Link to comment
Сподели другаде

Верно да, като не им се дават пари винаги намират оправдание 😃

Новия Суарес , Коу  или Торес може да е само Салах . И помним че един път ни върза с Коутиньо, и с парите Алисон и Ван Дайк ни изстреляха в ново измерение, но помним какво стана след Суарес и преди това Алонсо и Торес.

Дадохме парите от Алонсо за  Акуилани ,  а после парите от Торес за Суарес и Керъл , а Суарес първите година и половина беше доста ялов , Керъл направо ни закопа.

После след като продадохме Суарес да не напомням какви играчи взехме...

Link to comment
Сподели другаде

6 hours ago, Dacheff said:

2019 бре, Шинобка, не 2009. Сити от 2009 имат сигурно милиард даден, но и 5 титли. И да, това показва, че ФСГ са топ бизнесмени, но с тях няма да можем да се конкурираме с такива като Сити и Челси in the long run. Сити имат титла с Манчини, Пелегрини, Гуардиола. Челси имат с Мауриньо, Конте, ШЛ с Тухел. Ние сме с Клоп. След него ще видим кво ще е, преди това видяхме. 

С две думи - при ФСГ е ситуационно, заради Клоп. При другите отбори се показва тенденция, независеща толкова от мениджъра. Остава собственикът и инвестициите. 

След като доближих екранчето на телефона си на два сантиметра от дясното си око, а лявото затворих, потвърждавам - 2019 е написал колегата. Извинявам се за изопачените факти.

Оказва се, че астигматизмът може да ти е приятел само в случай, че жена ти прилича на войвода, но си я обичаш.

Добре, по темата - не мога да се съглася с идеята, че FSg са умни бизнесмени. Извадка от две (или три) години може да се направи за всеки един отбор, печелил отличие веднъж в периода и да се каже "Ето - нашия модел.." 

Аз бих разширил такъв анализ върху по - голям отрязък от време, за да ми е по-достоверен крайния резултат, логично базиран на повече данни. Иначе се получава замерване тип ДизелГейт - едностранчиво, с цел да се потвърди едно конкретно нещо, подминавайки голямата картина.

Хенри и компания са поставили такива условия за реализиране на трансфер пред Клоп, че е нужно звездите да са подредени правилно за да се случи добър, нужен трансфер.

Да, имахме си попаденията с няколко играчи, с други пък се потвърди, че повече (много) пари ти взимат най-желания защитник в Лигата, или вратар световна класа.

Вижда се и, че като не вземеш бекъп на играчите си в линия, която ти е къса - потвърдено колко пъти вече? Централни защитници, бекове, халфова линия.

Те ти ги изпуснати шансове за злато от неразвързване на кесията в правилния момент.

Хич не са ми за хвалене тия момчета.

Уцелиха на Клоп, повтарям - уцелиха, и то кьоравото.

Щото стреляха и в Кени (провал), и в Роджърс (по-малък, но провал).. 

Сега нет спенда им бил отрицателен. Ами много хубаво... за счетоводната кантора + тия с белите ризи и клаузи за бонуси в договора при постигане на такъв таргет.

Ма мен кво ме грее това, повод за гордост ли е ? Повод за гордеене с футболния клуб на сърцето ми ли е това. (hint)  не. 

 

Link to comment
Сподели другаде

Абе, гледни точки много! Ако инвестираш по 50-60 млн годишно отгоре, но това води до по-добри класирания, по-зрелищен футбол и като следствие повече фенове и продажби на 2-3 млн тениски повече, по-добри спонсорски договори и т.н. зле ли звучи откъм финанси?! На мен - не! 

По-класните футболисти по-лесно се и продават, когато не са ти нужни. Справка - нет спенда на Сити не е пък чак убийствен, макар и в пъти по-голям от нашия. Но те държат едно постоянно високо ниво, както и колегите нагоре са писали. А не беше отдавна, когато бяха в Б група и Лиъм Галахър от Оейзис молеше Малдини да иде да играе за тях...Тогава това беше може би най-голямата смешка във футбола! А сега?! Има ли някой, който би им отказал? 

Лично аз съм за разумни харчове , скаутване и купуване на млади играчи, които след това избухват и налагане на юноши. Имаме известни успехи в тази посока, но не достатъчно за дълъг период на стабилност. Примери колкото щеш. Борихме се за Салах зимата на 2014 - тогава беше 8 млн или поне Челси го купиха за толкова. Ние се циганихме дали ще се прецакаме, ако му вземем квартира с кухня, че можело само с тоалетна. След 3 години цената беше вече х5, а през това време с какви футболисти разполагахме... реве ми се. Да спомена ли, че платихме повече за Лалана, отколкото Реал за Кроос? В последно време си ни цакат де що могат. Жота, преди да дойде при нас беше известен само на майка си. Ама бил на отсрочка, ама незнам кво си... Ми Конате?! На Алисон и ван Дайк цената беше ОК, ама все пак доста висока и то щото на вратата по това време бяхме пълна трагедия и в защита тоже. Кейта и Окслейд ги подминавам. Имаме попадения като Робъртсън и Вайналдум. Салах , Мане, Фабиньо и Фирмино също на нормална цена. 

Милнър и Матип без пари, ама и Джан и Вайналдум за без.

Суарес е Стърлинг, въпреки че по време на трансферите изглеждаха за добри пари, сега знаем, че сме се прецакали жестоко! А те си тръгнаха, защото не виждаха потенциал в отбора - основно заради липса на инвестиции и амбиции. 

Продадохме Айб и Соланке за добри пари и айде Едуардс велик. А Ингс на добра цена ли го продадохме? Ми Шакири? А Ориги и Минамино ще ги продадем ли някога? 

А Тиаго за какво го взехме няма да може да отговори и консилиум  от Христос, Алах и Буда. Човека има магическо докосване, ние искаме да играе с магическо рендосване като Хендерсън и Милнър. Да бяхме взели някаква чегърталка като Деклан Райс да подава назад и настрани и да печели единоборства. Аз си мислех, че Тиаго е за план Б, с нападател/и и директен футбол, какъвто играехме в началото на ерата Клоп. А ние се мъчим да го интегрираме в сегашния ни назадно-настраничав стил и то не става.

С налагането на юношите нещата са супер! Пу, да не им са уроки! Ама и тук нещата се случват чак сега. След Стърлинг и Айб една дупка от 2-3 години и чак тогава Трендо, после Курти и сега Харви и евентуално Неко. Рийс Уилямс тръгна добре и...ще видим.

И стигаме до истинският ни трансферен удар - дедо Юрген! Тоя човек прави много! Щом и от кептъна направи футболист - евала! Като изключим ван Дайк и Алисон /те си дойдоха звезди/, всички останали се развиха. С  леки изключения като Кейта, Окс, Тияго и Шакири, ама то без ягма не може. Пък и тях редовно ги мъчат контузии. Едва ли  съм единствения, който смята, че хер Клоп постига с отбора в пъти повече от потенциала на играчите. Но и тук червени лампички: 1. Ще успее ли да постигне още нещо с прехвърлилия зенита си отбор? 2.Ще успее ли да обнови отбора? 3. Какво става като си тръгне?

Аз имам мои си отговори и ще ги споделя. 1. Силно се надявам на още една титла/ШЛ. Макар че титла при тази конкуренция изглежда невъзможна. ШЛ обаче, при два мача на елиминации защо не? 2. По-скоро не или горе-долу и ще се борим за топ 4 докато си тръгне. 3. Дано, докато си тръгне да се появи друг като него и да реши да поеме точно нас. Засега няма такъв и топ 4 ще ни бъде отново през 4 отбора... Но, горе главите! ФСГ моделът е инвестиции в създаване на история, продаване на тази история, годинки ядене, пиене и повръщане от капитализацията и след това цикъла се повтаря.  Демек, сринем ли се жестоко, пари ще има!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Интересно как въпреки че сме доста къси от към качество в резервите заплатите ни са на нивото на другите топ отбори във ВЛ. И това е без новия договор на Салах. Явно трябва доста да се чисти преди да се взимат нови попълнения.

IMG_20220105_085158.jpg

Link to comment
Сподели другаде

13 minutes ago, Chinaski said:

Интересно как въпреки че сме доста къси от към качество в резервите заплатите ни са на нивото на другите топ отбори във ВЛ. И това е без новия договор на Салах. Явно трябва доста да се чисти преди да се взимат нови попълнения.

IMG_20220105_085158.jpg

Някъде бях чел, че Ливърпул дава най-много пари на персонал и служители и от там се приближаваме до "големите" по заплати, а не от към то футболисти ...

Link to comment
Сподели другаде

59 minutes ago, Chinaski said:

Интересно как въпреки че сме доста къси от към качество в резервите

Теб те дразни, когато Стойкича отрича категорично нещо, което всеки знае, че голата статистика е кръгла нула, а мен ме дразнят подобни категорични, повтарящи се твърдения като горното. Хем навсякъде пишете, че Цимикас и Келахър правят фурор, а Ориги е златна резерва, хем и качества нямат. А да кажеш, че играчи като Конате, Гомез, Елиът, Кейта, Милнър, Къртис, Жота/Фирмино са къси от  към качество, но от друга страна да превъзнасяме чуждите играчи, показва късота. Само си представям какво щеше да е тук , ако имахме офанзивните играчи на Челси, които са извънземни,  но които вкарат от дъжд на вятър, пропускат повече и от Мане и Салах, а са в топ 3.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Toshko_Afrikanski said:

Теб те дразни, когато Стойкича отрича категорично нещо, което всеки знае, че голата статистика е кръгла нула, а мен ме дразнят подобни категорични, повтарящи се твърдения като горното. Хем навсякъде пишете, че Цимикас и Келахър правят фурор, а Ориги е златна резерва, хем и качества нямат. А да кажеш, че играчи като Конате, Гомез, Елиът, Кейта, Милнър, Къртис, Жота/Фирмино са къси от  към качество, но от друга страна да превъзнасяме чуждите играчи, показва късота. Само си представям какво щеше да е тук , ако имахме офанзивните играчи на Челси, които са извънземни,  но които вкарат от дъжд на вятър, пропускат повече и от Мане и Салах, а са в топ 3.

Честно да ти кажа грам не ме интересува какво те дразни...вие двамата сте толкова над останалите, че може да си направите един форум за членовете на Менса и да си пишете двамата. Има опция да ми скриеш мненията и коментарите и да не се ядосваш излишно. На Стойко коментарите принизяват останалите членове и това не ми харесва като на мениджър на форума, от който зависи добрата атмосфера. Мен лично не ме засяга и не ми влияе. Затова му направих забележка. 

За мен играчи като Гомез, Кейта, Окса, Минамино, Ориги, че и вече Фирмино не са за тоя отбор. Ако ти си на различно мнение нямам нищо против да го споделиш. Но, не си мисли че твоето мнение е най-меродавно и уважавай другите във форума.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен няма как да даваме повече от йонайтед. Там всеки куц кон е на 150к минимум на седмица. Да не говорим, че разните там Погби, Де Хейовци, Каванита и тем подобни са по 250к+, а Де Хея мисля беше най-скъпоплатеният футболист във ВЛ с близо 400к. Та те тия даваха към 120к на резервния си вратар Хендерсън... трябва да е фейк това.

Link to comment
Сподели другаде

5 minutes ago, Chinaski said:

Честно да ти кажа грам не ме интересува какво те дразни...

А споделям си, нямай грижа 😄 Но така и така споделям, обичам да има и другата страна, не само твоята хейтърса,  която грам не показваш последните дни.  Как беше - даваме една гледан точка, даваме другата и всеки сам си преценя. Или викаш сега като излязоха онези като Ласаната след няколко неспечелени мачове, да обърне платформата на искрено и лично и всеки да избива личните си драми хиперболизирайки проблемите на отбора.

Link to comment
Сподели другаде

Just now, Toshko_Afrikanski said:

А споделям си, нямай грижа 😄 Но така и така споделям, обичам да има и другата страна, не само твоята хейтърса,  която грам не показваш последните дни.  Как беше - даваме една гледан точка, даваме другата и всеки сам си преценя. Или викаш сега като излязоха онези като Ласаната след няколко неспечелени мачове, да обърне платформата на искрено и лично и всеки да избива личните си драми хиперболизирайки проблемите на отбора.

Значи обикновено хората си коментират и си изказват мнение...ти и Стойко не само че давате вашата гледна точка, а се сърдите на другите, порицавате ги и ги изкарвате тъпи. Не знам кой е по прав и кой иска да има само една гледна точка. На теб съм ти казвал и преди- като ти харесва много нещо напиши го- ей днес Фирмино беше блестящ, това и това много ми хареса. Твоите коментари са основно реплика на някой който има различно мнение от твоето. Това ако не е дефиниция за хейт не знам кое е.

Link to comment
Сподели другаде

За мен Сити този сезон предвид напусналите ги в последните години не да извънземния състав с два равностойни отбора, просто си ротират играчите и имат късмет с контузиите. Даже ми се струва, че Челси в момента имат най-голяма широчина в състава, което води до извода, че Тухел се дъни малко или много в първенството след триумфа в ШЛ.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...