Jump to content

Трансферна политика

Guest TheoScouse

Recommended Posts

28 minutes ago, pehotineca said:

но за Кейта и Окса и Господ не можеше да помогне..

Преди 3 години можеше да бъдат продадени, още тогава беше ясно, че не стават. Иначе след това е ясно, че нямаше продаване. Затова трябва обаче дългосрочно планиране и умения, каквито в нашия отбор няма.

20 minutes ago, oZZy said:

Преди 3 години можеше да бъдат продадени, още тогава беше ясно, че не стават. Иначе след това е ясно, че нямаше продаване. Затова трябва обаче дългосрочно планиране и умения, каквито в нашия отбор няма.

Ама дори и така да е човек, това че ги имахме не значи, че не трябваше да се подготвим. В случая е виновен и Клоп и то много, щото хем не играеха, хем не казваше, че няма да разчита на тях и хем не взимахме нови.

12 minutes ago, Mar70 said:

Гомез като преподписа каза, че е имал оферта от Вила, но това няма никакво значение. Абсолютно съм съгласен с това, което казваш. Дразнещо е, че 2 години контузиите все ни изненадват, нищо че ги има на едни и същи играчи всяка година и накрая на сезона като погледнеш са отсъствали горе долу едно и също време. Друго малоумно, което каза Клоп вчера и ме ядоса е, че няма как да имаш 7-8 защитника. Е защо? Сити миналата година играха с 5 централни защитници. Па махни Филипс, дай 20-30 мил, купи някой проспект като Конате. Но аз ще ти кажа, кое е най - дразнещото от всичко и защо хора като Адриан, Милнър и др. получават договори, които не заслужават. Отбора си мисли, че няма да намери подходящи заместници на база цената, която се дава за тях ...

Това съм го пропуснал за Гомес. Ако действително е имало оферта и не сме го махнали, ние сме си за еване. Има я и другата гледна точка, ако е било миналата година, че може да са преценили, че няма достатъчно пари, първо за защитник и второ - достатъчно, че да е по-добър от Гомес. Само ще припомня за Гомес, че с него станахме шампиони в първенството като титуляр, а не с Матип. Това 100% е натежало в уравнението, но като цяло е грешно решение да остане в клуба. 

За мен договорът на Адриан до края на миналия сезон беше подигравка. 60к. 60 000. Шестдесет хиляди. Това е абсурд. Пари за канала. Ако бяхме български отбор, щях да заподозра, че Адриан я дели тая заплата я с Клоп, я с някой "директор". 

19 minutes ago, tsbalabanov said:

Това съм го пропуснал за Гомес. Ако действително е имало оферта и не сме го махнали, ние сме си за еване. Има я и другата гледна точка, ако е било миналата година, че може да са преценили, че няма достатъчно пари, първо за защитник и второ - достатъчно, че да е по-добър от Гомес. Само ще припомня за Гомес, че с него станахме шампиони в първенството като титуляр, а не с Матип. Това 100% е натежало в уравнението, но като цяло е грешно решение да остане в клуба. 

За мен договорът на Адриан до края на миналия сезон беше подигравка. 60к. 60 000. Шестдесет хиляди. Това е абсурд. Пари за канала. Ако бяхме български отбор, щях да заподозра, че Адриан я дели тая заплата я с Клоп, я с някой "директор". 

Разбирам те, но това беше грешно решение за Гомез. Той след това имаше още 1 тежка контузия. Да не говорим, че контузията му е от такъв тип, че той не може да скача добре. Ако видиш на корнер той е този, който гони на евентуална контра. Както и да е. Идеята ми е, че сме решили, че по - добре да държим Филипс, защото не юноша и му даваме 3-4 мил на година, отколкото да го продадем и да вкараме пари, за да вземем някой конкурент на Ван Дайк и Конате. Решили сме, че Гомез и Матип, за парите които получават трябва да са конкурентноспособни и това е. В крайна сметка е ексела.

1 hour ago, tsbalabanov said:

Ако бяхме български отбор, щях да заподозра, че Адриан я дели тая заплата я с Клоп, я с някой "директор". 

Е то не пречи. Кейта и ОКС-а как деляха с мед. екип? 😀 

Надявах се, че контузията на Конате ще женен ръководството и ще вземат някой, ама къде ти.

Представете си следната ситуация.

Бай Хенри идва и казва - целта тази година е титла във ВЛ, иначе ще хвърчат глави. Пари има действайте.

Клоп естествено е ОК с поставените цели и казва, че Ендо е достатъчен и ще свърши работа като ДМ. 

Защо преди да се продадът Фабиньо и Хендо, не се търсеше ДМ, ами просто е, никой в клуба не е знаел, че тия ще бъдат продадени. Дойдоха хубави оферти за залязващи футбалери и айде да ги няма. И сега ако някой ми каже, че Клоп е бил наясно с това, че двамата са за продан от май месец няма как да се съглася. Още тогава щяха да преговарят за Кайседо или с подобен, а не два часа преди да избере Челси. 

По моему, кучето скача според тоягата, това е. Клоп би бил тотален идиот, а той не е за да мисли, че може да се конкурира реално за титлата с няколкото големи клуба, без да се инвестира приблизително колкото тях на пазара. Той обича да работи с по-малка група играчи, вярно е, но не и под санитарния минимум, така да се каже. Просто пред него вече не се поставя такава цел като титла. Туй то. Ман Сити с Родри ДМ, ние с Ендо. Как пък не. Толкова глупав не е.

Хич не се и опитвам да го защитавам Клоп, даже напротив. Той също се е пуснал по течението на 15-те млн. годишна заплата и не виждам да му дреме на шапката за титли митли.

Нещо ми се губи тази амбиция да сме най-добри. Ето за това смятам, че ФСГ-то носят голямата отговорност, поставяш му цели на отбора, вадиш кеша за трансфери и да видим дали Клоп ще се подмотва кого да купи, като му запари под опашката, че на края на сезона ще го уволнят ако гравитира около 6-то място. А тя при нас тъпата цел е да вдигнем годишния оборот с 12% спрямо предходния период. Да ти ... и целите.

3 minutes ago, krk said:

Представете си следната ситуация.

Бай Хенри идва и казва - целта тази година е титла във ВЛ, иначе ще хвърчат глави. Пари има действайте.

Клоп естествено е ОК с поставените цели и казва, че Ендо е достатъчен и ще свъриши работа като ДМ. 

Защо преди да се продадът Фабиньо и Хендо, не се търсеше ДМ, ами просто е, никой в клуба не е знаел, че тия ще бъдат продадени. Дойдоха хубави оферти за залязващи футбалери и айде да ги няма. И сега ако някой ми каже, че Клоп е бил наясно с това, че двамата са за продан от май месец няма как да се съглася. Още тогава щяха да преговарят за Кайседо или с подобен, а не два часа преди да избере Челси. 

По моему, кучето скача според тоягата, това е. Клоп би бил тотален идиот, а той не е за да мисли, че може да се конкурира реално за титлата с няколкото големи клуба, без да се инвестира приблизително колкото тях на пазара. Той обича да работи с по-малка група играчи, вярно е, но не и под санитарния минимум, така да се каже. Просто пред него вече не се поставя такава цел като титла. Туй то. Ман Сити с Родри ДМ, ние с Ендо. Как пък не. Толкова глупав не е.

Хич не се и опитвам да го защитавам Клоп, даже напротив. Той също се е пуснал по течението на 15-те млн. годишна заплата и не виждам да му дреме на шапката за титли митли.

Нещо ми се губи тази амбиция да сме най-добри. Ето за това смятам, че ФСГ-то носят голямата отговорност, поставяш му цели на отбора, вадиш кеша за трансфери и да видим дали Клоп ще се подмотва кого да купи, като му запари под опашката, че на края на сезона ще го уволнят ако гравитира около 6-то място. А тя при нас тъпата цел е да вдигнем годишния оборот с 12% спрямо предходния период. Да ти ... и целите.

Значи тва с Фабиньо и Хендерсън не си прав. За мен там направихме голяма грешка. Поне 2 седмици дондуркахме Хендо по турнета, а Фабиньо не беше дори там. За 2 седмици не можеше ли да вземем халф. 100 дена за Лавиа се говореше преди това. Трябваше тогава да се вземе Ендо и да се мисли какво друго е нужно до края.

3 minutes ago, Mar70 said:

Значи тва с Фабиньо и Хендерсън не си прав. За мен там направихме голяма грешка. Поне 2 седмици дондуркахме Хендо по турнета, а Фабиньо не беше дори там. За 2 седмици не можеше ли да вземем халф. 100 дена за Лавиа се говореше преди това. Трябваше тогава да се вземе Ендо и да се мисли какво друго е нужно до края.

Колко време Челси ухажваше Кайседо? Сигурно два месеца пращаха и те оферти за 70 млн, 75 и тн. Ние по това време не търсехме ДМ, едва след като се зашумя за Фабиньо, тогава се задействаха да търсят някой. Това имам предвид.

29 minutes ago, krk said:

Колко време Челси ухажваше Кайседо? Сигурно два месеца пращаха и те оферти за 70 млн, 75 и тн. Ние по това време не търсехме ДМ, едва след като се зашумя за Фабиньо, тогава се задействаха да търсят някой. Това имам предвид.

Уж се разправяхме с Лавиа ама беше по - скоро интерес отколкото реално нещо реално. След това стана реално, но е все тая вече. Определено малоумно изиграха картите там, но още по - малоумна беше реакцията, която продължава и до сега.

То пак че сме във по-специална фаза , нали " Ребилд ".

Ако беше нормален трансферен прозорец, нямаше да ги има Макалистър и Собо, ами примерно само Ендо.

Представете си тогава какво щеше да става във форума..

7 hours ago, pehotineca said:

То пак че сме във по-специална фаза , нали " Ребилд ".

Ако беше нормален трансферен прозорец, нямаше да ги има Макалистър и Собо, ами примерно само Ендо.

Представете си тогава какво щеше да става във форума..

Пак същото щеше да е

Тоя Дукуре дори и да не го вземем сега, следващото лято кои дефанзивни халфове ще са опция? Ще чакаме някой като Лавия с един сезон да изскочи.

Следващото лято ще трябва да заместваме още повече хора.. Тиаго, Матип , вероятно Салах.

Пак един лош трансферен джам ще ни тежи с години, както почти всички в последните години.

21 minutes ago, pehotineca said:

Следващото лято ще трябва да заместваме още повече хора.. Тиаго, Матип , вероятно Салах.

Пак един лош трансферен джам ще ни тежи с години, както почти всички в последните години.

Е тогава ще е ребилда 300-400 милиона поне ще дадат....

Смешно ви е , но поне е някаква форма на инициатива.

Освен това, банери над стадиона( аз нямам възможност, немам хеликоптерче), спам онлайн и не купуването на артикули, тениски и тн, друг начин не ми идва на ум.

Идеи?

"Only Crystal Palace have signes less players than Liverpool in their summer "rebuild, while Burnley, Bournemouth and A. Villa spending more money then them"

Лошото е, че и в ЧШ да сме, стадионът ще е пълен. Те и Йонайтед протестираха, но кочината им е пълна всеки мач и рептилите им си го местят от левия в десния. Ся, верно им е пълен с араби и индуси, ама те парите нямат цвят. Та така и при нас. Просто трябва да се спре да се купува каквото и да е свързано с клуба от официалните места. Ся, ясно е, че ще излезне някой сега да ме порицае, че съм бедняк и ще го накривя на бай Х, ама тва е. 

3 hours ago, valodi3 said:

Абсолютно.

И аз не разбирам защо ще го даваме като се вижда, че откъм защитници сме куци, а хора като Инкапие няма да вземем.

Самосаботаж отвсякъде. 

Но явно поливалентността на Ендо играе роля тук. Изглежда, че ще разчитаме на него да запълва дупки отзад, а титулярната тройка в центъра ще бъде без типичен дефанзивен полузащитник, защото Гравен е уж някакъв мелез между 6-ца и 8-ца.

Странно ми е, имайки предвид, че тази роля е ключова в най-успешния Ливърпул от кой знае колко години насам, но Пеп и Клоп да си правят сметка.

Аз най-големи надежди имам за Собослай. Наистина има достатъчно качество, за да можем да градим играта около него и мисля, че има талант и характер да се превърне в нещо наистина голямо за Ливърпул. 

Ще видим.

Това е абсолютно вярно и дори хората, които го знаят, подценяват този факт.

Само като се сетиш, че 2021-ва отборът тръгна нагоре, когато Хендо и Фабиньо се върнаха в халфовата линия, а отзад застанаха Нат Филипс и Рис Уилямс, ти става ясно!

На практика - дори и да имаш защитен вал на ниво Чемпиъншип, то ако халфовата ти линия е световна класа, пак ще прокопсаш.

И фактът, че нов класен дефанзивен халф за ръководството и треньорския щаб не е от приоритет е адски фрапиращ и депресиращ.

• 1 month later...

1 hour ago, pehotineca said:

Играч на когото не беше взет сериозен заместник подава на  друг такъв играещ на  неприлична позиция , защото вместо сериозен Дм , взехме Ендо.

Знам, че се повтарям за липсващата трансферна политика, ама при нас имам чувството, че нещата винаги опират до кокала и търсим играчи на позиции в момент, когато търсенето е голямо. Не знам до колко това се отразява на цената за нашите трансфери, но със сигурност има такива етапи, когато в един трансферен прозорец се търси даден профил футболист и цените скачат до небето. Тоя трансферен прозорец имаше яко търсене на халфове, предимно дефанзивни. Преди години като взехме вратар искахме май Донарума първо, после пък Алисон и Кепа в един трансферен прозорец смениха отборите. Миналата година Дарвин и Хааланд. Спомням си като търсехме Конате се въртяха тогава тоя Ботман, Де Лихт и други. Само при крилата минаваме тънко - Мане, Салах, Диаз, Жота си ги взехме ей така между другото.