Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Гост MeanMachine

Всички тук свързват напускането на Суарес с това на Бейл и после срива в играта ,който се получи при шпорите. Но защо не погледнем от другата страна и не видим какво се случи с Интер след напускането на Ибрахимович и при Атлетико Мадрид след напускането на Фалкао ?? В момента всичко зависи от собствениците на отбора и Брендън Роджърс..вземат ли се правилните футболисти бързо ще забравим липсата на уругваеца.

 

Това лято, не ви ли прилича на едно друго? Когато бяхме втори и лятото продадохме Алонсо. Мисля че, за мое най-голямо съжаление съдбата на Роджърс ще бъде същата като на Бенитес- изхръкнем ли от ШЛ, изхвърча и тренъора / приликите са прекалено много с тогава, а тогава Бенитес беше работил няколко години с отбора, имаше спечелена шампионска лига, финал и купа на Англия./ А и тогава трансферите ни бяха за много пари със съмнително качество.

А на мен ми прилича на едно друго лято ..това през 2004 ,когато Оуен отиде да печели купи в Мадрид.

Link to comment
Сподели другаде

Гост stenmark

Драксън така е,но според мен това недоволство идва по две причини.На всички е ясно че играчите които наистина са звезди не напират за нас или поне не искат да напускат настоящите отбори.А пак тази поразяваща уста на БР,защо той даде надежда,той обещаваше биг нейм и т.н и второто покупката на Ориги и оставането му под наем.Ами последния е таран,а БР много уж тези не ги харесва и друго има си нападател за 10 мил който пръв купи и после и него даде под наем.Тука къде е надграждането Иначе аз от хората който искаше Лалана и съм много доволен.Относно кой играч може да дойде,знам много се надявах на Хамес/Ройс и той за мен е номбер уан/Но на Икер Муниан или Гризман щеше да е по добре.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Ел Шарави и Дракслер са хора с много голям потенциал и се доближават до статута звезди.. да не говорим , че са много млади и не са невъзможни за взимане .

 

За мен с някой от тях или подобни на тях играчи ще си е надграждане . Пък и подобен профил играчи напълно се вписват в политиката на ФСГ , а и на Брендо и играчите с които той обича да работи .

 

Хамес , Ройс.. мисля , че са нереални цели.

 

Ди Мария , ако ще напуска ще е след като Реал си вземат Хамес.. а защо ние евентуално няма да можем да вземем Ди Мария си е тема за разговор вече .

Link to comment
Сподели другаде

Гост barbaron88

"Голямо име", "голямо име", "голямо име". Това словосъчетание напоследък се повтаря като мантра. Всички искаме супер играчи и "голямо име". Доказани голмайстори, скъпи до небето, с опит в ШЛ, а ако може и в Англия, без история с контузии, лош нрав и т.н. Тук се намеква, че Брендън Роджърс не иска такива играчи, а иска недоказани, неизвестни, тъкмо навлизащи в професионалния футбол играчи, а от първия вид ги отказва, а те така неистово му се предлагат.

В TIA един потребител е направил списък с играчите, които могат да се нарекат "големи имена" тук в нашия форум, от всички първенства в Европа и по-известните държави в Южна Америка. Списък с централни нападатели, барем видим има ли налични за купуване или няма.

Е по мое мнение няма много желаещи отбори да си продават "големите имена", а и тези "големи имена" хич не са се засилили към Ливърпул. Тук някои колеги даже посочват Юнайтед за пример..., същият Юнайтед, който купи двама млади и недоказани играча за повече пари, от колкото ние някога сме имали като трансферен бюджет. Е това ли е примера за "големи имена", щото за мен Шоу и Херера не са такива.

Сега, моля колеги, дайте пример кой нападател да купим, кой е available и ще прояви интерес към нас. Да кажем, че парите ги имаме. Кой отбор от ШЛ ще си продаде титулярния нападател "голямо име" на нас, а играчът ще желае това преминаване. Сериозно, дайте примери за подобни играчи.

Само предварително да кажа, мечтая за Марко Ройс при нас, мечтая..., но да му се невиди, Борусия зимата обявиха, че release клаузата му се активира 2015 г. Друг в въпросът той дали ще желае да дойде при нас, след като получи оферти от РМ, Пластикс, Сити, Парца и тем подобни отбори с много високи заплати, с постоянство в ШЛ, с красиви и приятни градове за живеене (за справка Алексис Санчез).

Пак моля, любопитно ми е, дайте пример кой е играчът, който е голямо име и БР (да забравим, че той харесва само Джо Алън и Аспас) ако го пожелае, ще го получи.

Карлос Тевез :)

Определено качеснвен и доказан.Когато играе се раздава на 100%,наподобява Суарез като профил.Няма да е скъп и за добра заплата би запалил с 200 от Торино.Не е първа младост но има още 2-3 години футбол в него.

Link to comment
Сподели другаде

Гост калинов

Ами сега прочетох, че на Хамес Родригес му искат 80 милиона евро. Парите реално ги имаме, остава да договорим личните условия. Даже ще останат 1-2 милиона евро за джобни на Хенри :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост gele11

Като прочета някъде, че на Юнайтед им викат The Reds и ми призлява.

Аз пък въобще като прочета "Юнайтед" ми се повръща.

ПП А сега като се замисля,абе то от всичко извън LFC получавам същите симптоми....

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G

Интересно ми е защо се получава едно и също последните години. Току имаме готов отобр и ни трябват 2-3 попълнения за подсилване и широчина и изведнъж ключов/и играч напуска отбора и трябва да градим на ново. Така бе 2009, така е и сега. Просто имаме статут на добър отбор и нищо повече (за повечето). Замислете се, ако бяхме запазили Алонсо, Машчерано, Торес и Суарес + играчите които имаме в момента, какво страшилище щяхме да сме дори без сериозни трансфери? Много ми е тъпо като минават доста джамове докато попаднем на 1-2 класни играчи и в момента в който отбора ни е на 90% готов се появява някой с предложение, което "не може да се откаже" и пак започваме да градим отначало. Не знам каква е атмосферата в клуба от вътре, но сериозно трябва да се работи със запазването на класните ни играчи. Колко Хаджи Диуфи трябваше да минат след заминаването на Оуен, докато дойде Торес? Буквално от заминаването на Оуен до идването на Торес нямахме класен нападател, който да бъде голова машина. С Мориентес не се получи, със Сисе и Барош също, макар че дойдоха с големи очаквание при нас. От напускането на Алонсо и Машчерано нямаме добри играчи на техните позиции (плеймейкър и деф. халф). Има някакви наченки в момента в лицето на Хендерсън и Коу за плаймекъри, но колко години минаха докато стане това (и то пак е частично, защото все още Алонсо е с класа над двамата). Ами ДХ все още нямаме, което според мен бе от основните причини за многото инкасирани голове и загубата на титлата.

 

Гадно ми е, че любимият ми отбор го ползват за транплин и появи ли се някой отбор от чергата на Реал/Барса или богаташки като Челси/Ман Сити/ПСЖ и треперим да не си загубим важните играчи. Защо трябва да им ставаме сателит? Защо един не каза "майната им на Барса и Реал искам да играя в Ливърпул"? Ами все детските им мечти са да играят там и ни зарязват при първа възможност.

 

Пак казвам, Суарес може да не е Ливърпул, но докато отбора свикне психически и други играчи поемат този товар, може да мине доста време. А през това време да попаднем отново в някоя дупка както преди. И туко виж излизаме от кризата отбора ни изглежда почти завършен появява се някой от гореизборените клубова с изкушителна оферта и пак нещата се завъртат.

 

Интересно ми е докога?

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

 

 

До когато спечелим значима титла до тогава . 2005 г.. след като спечелихме ШЛ.. беше идеалният шанс отбора да стане отново доминиращ в Англия и Европа. Играехме редовно в ШЛ .. мястото ни там беше сигурно на практика .. спечелили сме ШЛ.. и вместо тогава да направим 3-4 ама наистина класни трансфера " звезди " .. ние нямахме пукнат лев за някой стойностен играч , а на Рафа се наложи до колкото си спомням да доведе – Сисоко , Крауч , Зенден , зимата дойде и Мориентес . По това време имахме чудесната възможност да взимаме най-класните играчи в света ама .. найсе .

 

След това 2008 г. .. играхме 1/2 финал в ШЛ.. който загубихме заради автогола на Рийзе в първия мач . .. цял свят ни виждаше , че сме много класен отбор и бяхме желана дестинация и какво стана ... Рафа искаш Вия и Силва , а на края взехме Кийн и Риера щото пак нямахме пари . Бяхме ли ги взели тези 2 мата испанци тогава в момента щеше във витрината на клуба да има поне още 5-6 купи .

 

2009 г.. отново бяхме сила ... 2 ри в първенството ... помитахме в ШЛ.. Реал 4-0 .. Манчо ги бихме 4-1 ... всички помним резултатите.. отново сме желана дестинация. Алонсо заради скандал преди това с Рафа.. и желанието на Реал да го привлече в новият им проект дето хвърлиха над 200 милиона за 1 лято .. ни напусна .

 

По това време сме отново атрактивна дестинация.. всяка година в ШЛ... и то минимум до 1/4 финал.. и вместо да заменим Алонсто по най-добрият начин и да надградим с други играчи , ние взехме Акуилани и Глен Джонсън в онова лято.. :ppp6:

 

Това ни бе последният шанс за нещо значимо от към привличането на играчи... ама пара нямаше . Сега имаме пари .. отново ни напуска най-силният играч.. но не сме чак толкова желана дестинация за звездите в Европа , тъй като проекта и отбора ще трябва още доста постоянство да покаже с резултати за да се случи това .

 

И какво излиза на края ? Когато бяхме желана дестинация за почти всички футболисти нямахме пара за да ги привлечем.. сега когато имаме пари.. не сме в същото изгодно положение от към привлекателност за да дойдат при нас.

И тук вече идва много важната роля на Брендо като наш спасител . Успее ли по някакъв начин да задържи клуба на това ниво идните 1-2 сезона .. ще се превърнем в онова което всички искаме ... отбор с финансови възможности и желана дестинация за топ играчите.. за съжаление сега 1 то ни липсва.. а за да постигнем другото ще е много ама много трудно .

Link to comment
Сподели другаде

Гост kir0w

Това Роджърс ли ти го сподели ? Кажи му да вземе някой ляв бек... и питай го дали има нещо вярно в слуховете с Ройс

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stan1

От тази трансферна политика в последно време в отбора,направо ви казвам ме " болат забите,при това с мезе"......

Link to comment
Сподели другаде

Гост DeaThRoW

гледам не лоши трансфери правим, нищо грандиозно, въпреки че очаквам някой голям заместник на суарез.. но в крайна сметка прави ли се нещо по въпроса с единственото ни слабо звено от миналия сезон- защитата?

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

 

 

Нещо куца и то много в трансферната политика.. в скаутите в погледа на Брендо. До сега все съм го защитавал относно трансферите му.. ама , ако докара и Бен Дейвис вече ще ми дойде в повече .

 

Започва да ме дразни и факта , че Роджърс говори за " Коулити ' играчи , а до момента 1 Лалана може да се брои за такъв и това е. Джан и Маркович пак ние ще трябва да ги развиваме..

 

Няма как с играчи /които може и да са супер качествени и да се окажат звезди за в бъдеще / които са на по 20 години да се борим за купи следващият сезон .

 

Средната възраст на атаката ни ще се окаже 22 години... а ако зад тях са Джан и Хендерсън , а в защита Сако, Ловрен, Дейвис , Фланагън... то целият отбор ще има средна възраст 22- 23-24 години .

 

Чета слухове тези дни и за Закари Бакалия от ПСВ.. дето е супер талант.. и той на 18 -19 г.. да го вземем и да им го дадем отново под наем. Ми няма как така да се надяваме на нещо в идващият сезон .

 

Реал , ако както е тръгнало си вземат .. Кроос.. и Хамес.. то поне 3 ма играчи им стават излишни - Кедира.. Иско.. Ди Мария... ние обаче по неизвестни за мен причини на там явно няма да погледнем .

Арсенал миналото лято с пристигането на Йозил... направиха ебаси инвестицията за бъдещето.. не чак толкова ,от към това , че Йозил ще ги направи 20 пъти шампиони .. а заради това , че вече покрай него си взимат световна класа .

Алексис вижда, че този клуб има амбиции и купува класни играчи.. отива при тях.. Кедира вижда същото и пак ще избере тях.. и така ще е с трансферите им от тук нататък.

 

Ние след като не можем.. или не искаме да привлечеме такова име.. как да станат нещата . Със сегашният начин на трансферна политика.. нещата ще станат ама за в бъдеще с много условности.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kumarmd

Недейте така да съдите. Маркович сега може да се окаже най-големия играч - виждали сме го много пъти как така някой отива уж не кой знае какъв, трябва да се развива и да стане свръх играч, а той от самото начало започва фурора и става световна звезда: Сега се сещам точно за Йозил как отиде в Реал, за Азар, а има и много други Трябва да се рискува с такива играчи. Много е важен манталитета на играчите - ето пример един Шакири, който е в топ 3 на най-добрите отбори какво направи преди 2 дни. Те го искат и молят да остане, а той пусна туитър... Маркович каза, че е ставал шампион и в Сърбия, и в Португалия и е нямало съмнение, че и с нас ще се опита. Попринцип е много важно какво ти е в главата, от там се тръгва да си шампион и въобще да си успешен играч!

 

За мен трансферите са ни много добри до сега. Дано да се вземе Ройс, наиситна огромно ДАНО! Ройс, Ловрен и Бек и нещата наистина заспиват, ще сме осезаемо по-силни и с по-широк състав от миналата година. Разбира се, ще видим тепърва какво е бил Суарез за нас, но не ми се вярва да е чак такъв проблем. Вижте с "мечтаните" последни 3 трансфера какво става:

 

------------------------- Миньоле/Джоунс ------------------------------------

 

Глен/Флано ------- Ловрен/Шкъртел ----- Сако/Агер ----------- Енрике/нов

 

------------------------------- Стиви/Чан --------------------------------------------

 

------------------------ Хендо/Алън -- Лалана/Коу -------------------------------

 

Стърлинг/Маркович/Лалана/Коу ------------------------------------- Ройс/Коу/Стърлинг/Маркович/Лалана

 

------------------------------------ Стъридж/Ламбърт/Борини ----------------------

 

 

Отделно имаме: Тайшейра, Сусо, Айби...

 

Пак се размечтах, леле колко го искам тоя Ройс :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост L13

Недейте така да съдите. Маркович сега може да се окаже най-големия играч - виждали сме го много пъти как така някой отива уж не кой знае какъв, трябва да се развива и да стане свръх играч, а той от самото начало започва фурора и става световна звезда: Сега се сещам точно за Йозил как отиде в Реал, за Азар, а има и много други

Айде глупости, Йозил и Азар бяха вече звезди, когато преминаха в Реал и Челси. Първия със страшен сезон във Вердер и отлично световно първенство, а втория играч на сезона

Link to comment
Сподели другаде

Гост kumarmd

Звезди във Вердер и Лил, а Маркович е в Бенфика. Бая сходно е! А Йозил направи много силно световно, което не е гарант, че си голяма звезда!

Link to comment
Сподели другаде

Гост stenmark

Не мога да повярвам че дава за пример Азар и Йозил за пример.Ами тогава те Челси били големи балъци че дали 40мил и заплата над 100 на седмица,а ние по тарикатите купуваме за 20.А тоя Ориги ако не беше световното колко го бяха чували.И това за Ройс си е утопия.Само да усетят че може да се купи и пред нас ще има поне три клуба с повече пари.По коректно е да се каже не можем да привлечем сериозни играчи понеже сефте миналия сезон влезнахме в челното класиране от бая години.Като докажем че не е късмет,тогава можем да се надяваме да дойде някое име.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kumarmd

Аз не искам да се купуват повече нападатели. Имаме трима от много висока класа: Стъридж, Ламбърт и Реми (ако приемем, че сме го взели) ...Някак си не виждам смисъл да се взима четвърти, но Роджърс знае най-добре. Четвъртият освен ако не е топ звезда не виждам как ще играе при наличието на тези трима. Страхотни нападатели пък и тотално различни. Раздвижен, бърз; чист таран, който работи страхотно с топката и има добро виждане; бърз нападател, който може да отива на крилото и има страхотен нюх за гола/ Стъридж, Ламбо, Реми... Правим страхотен трансферен прозорец, като се вземе впредвид колко се засили конкуренцията и в центъра и по крилата, централните защитници и те са по 2ма на пост, ако дойде Ловрен и само Бековете ще трябва да се подсилят, въпреки наличието на Глен, Бикчето и Флано... Мисля, че има надграждане въпреки продажбата на Суарез. Да си призная не съм очаквал с такъв размах да се работи. Сега ако вземем Ройс викам да направим сбирки по-големите населени места и да се изпонапием като животни, че то си е за празник :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

Аз не искам да се купуват повече нападатели. Имаме трима от много висока класа: Стъридж, Ламбърт и Реми (ако приемем, че сме го взели) ...Някак си не виждам смисъл да се взима четвърти, но Роджърс знае най-добре. Четвъртият освен ако не е топ звезда не виждам как ще играе при наличието на тези трима. Страхотни нападатели пък и тотално различни. Раздвижен, бърз; чист таран, който работи страхотно с топката и има добро виждане; бърз нападател, който може да отива на крилото и има страхотен нюх за гола/ Стъридж, Ламбо, Реми... Правим страхотен трансферен прозорец, като се вземе впредвид колко се засили конкуренцията и в центъра и по крилата, централните защитници и те са по 2ма на пост, ако дойде Ловрен и само Бековете ще трябва да се подсилят, въпреки наличието на Глен, Бикчето и Флано... Мисля, че има надграждане въпреки продажбата на Суарез. Да си призная не съм очаквал с такъв размах да се работи. Сега ако вземем Ройс викам да направим сбирки по-големите населени места и да се изпонапием като животни, че то си е за празник :sarcastic:

 

И без да го вземем не е лоша идея да се изпонапием като животни. Може и без сбирка. :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост tsbalabanov

Според мен, ще вземем и четвърти нападател, който ще е млад и перспективен (Ориги?!). Роджърс няма да остави нещата на случайността. Стъридж беше контузен миналия сезон, Реми и той играе по 20-25 мача на сезон, Ламбърт е на 32 и не се знае как ще се впише, така че още един нападател е логичен с оглед на по-големия брой мачове. Дори и да имаме само 6 мача в ШЛ, то най-вероятно ще продължим за ЛЕ, предполагам, че и в третия си сезон начело на отбора, Роджърс ще атакува и някоя от купите, така че ще иска ширина в атаката. Още по-логично би изглеждало, ако не се е отказал от схемата си с 2-ма на върха и пробва да наложи нова двойка Реми-Стъридж.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Реми е комбинативен нападател и 1 двойка Реми - Стъридж не изглежда нелогична в част от мачовете. Сега в ШЛ... на гости на Ювентус , Реал .. и прочие някой от ' големите ' отбори едва ли да излизаме с 2 ма чисти нападатели.

 

За Ориги затихнаха нещо нещата, не се знае дали ще е той или някой друг 4 тия нападател. А и да го купим едва ли ще е в обора през този сезон Белгиеца.

 

Нещото което ме кара да си мисля , че може да дадем 30-40 милиона за някой ' топ куолити ' играч е споменаването на Брендо на няколко пъти , че благодарение на ШЛ.. сега ще имаме възможност да убеждаваме играчите със статута Санчес да играят при нас . Като гледам очертаващите се трансфери до сега, все си мисля ,че всеки 1 от тях би дошъл и без да сме в ШЛ.

 

Ако не вземем Морено... то към който и ляв бек да се насочим , едва ли ще е с цена 20 на милиона.. демек от там ще спестим някой лев и ще има допълнително пара.

Нещото което много ме обнадеждава идният сезон е че имаме стабилна скамейка . Повече от стабилна . Дори и да не вземем голямо име , то трансферният прозорец ще е добър , имайки предвид и колко от ненужните играчи махнахме .

Ще е интересно да се види и кой от малките ще остане в групата през сезона . Сусо изглежда има най-големи шансове , но трябва да го покаже това през мачовете от подготовката.

 

Ако и 3 мата / Тейшейра, Сусо , Айб / заминат под наем някъде , то взимането на още 1 играч на позициите на които играят те няма да е изключен .

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...