Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Гост kumarmd

Тук сега докато си пушех цигарата и се замислих върху, това което се питат някои колеги потребители и това което написа Ред Уан! Замислих се, че парите ги имаме, Шампионска лига имаме, млад отбор и перспективен миниджър имаме. Запитах се дали това го виждат тези големи звезди, които ние така бленуваме - Така наречените "големи имена" и "готова класа". Сетих се, че до преди 3-4 години това, че отбора има много пари и участваше в ШЛ, и имаше потенциал беше достатъчно и се замислих, кое вмомента е различното и мисля че си дадох отговор: Нещата сега са по-различни, всмисъл такъв, че има много такива отбори. Нас ни вълнува Англия, но ако до преди 4-5 години имаше само Челси и Сити с огромни финанси, то сега и Арсенал и Юнайтед, а от тази година и ние имаме много пари за харчене (това всичко благодарение на уникалните пари от ТВ права). За другите първенства няма да говоря много, вие знаете кои са "богатите"! Та мисълта ми е, че сега има възможност да се купуват големи играчи - да! Но има много отбори и не толкова много големи играчи. Слагам като най-желани отбори тези на Реал и Барса, защото в последните 10 години, а Реал откакто се помня те взимат най-добрите и футболистити по начало смятат тези 2 дестинации като най-добри! В Англия обаче Челси и Сити са топ силите, с готов отбор, с големи мениджъри, силни постове от вратар та чак до нападател. Амбициозни отбори, доказани отбори, с доказани треньори и доказани футболисти. Следващия отбор, който бих сложил е този на Арсенал и то само и единствено заради миналото лято и привличането на Йозил. Те показаха, че го имат, че могат да са желана дестинация за топ футболисти и ето сега взеха Санчез - Венгер, който каквото и мнение да има за него, (а моето е огромно спрямо него) ще признае, че е голямо име - сред най-големите в професията. Юнайтед са ми странния отбор - те взеха страхотен мениджър, но нямат големите футболисти, освен Перси и вече все повече "само на хартия" Рууни. Не съм убеден, че те могат да привличат най-големите това лято, поради трите по-добри дестинации, които съм изредил горе, а тепърва ще казвам и четвъртата по-добра...

 

Това разбира се е нашия отбор! Какво имаме ние се запитах и всичко това от поста на Ред Уан вчера. Отговорите за мен са лесни, както и за повечето от тук седящите във форума: Аз ги казах в началото на поста си! Тук обаче след като говорих за Пелегрини, Моуриньо, Ван Гаал и Венгер ще кажа и за нашия треньор! Аз съм му най-големия фен може ви в целия форум, защитавал съм го от средата на сезон 12/13 сляпо, пред всеки и всичко! Но истината е следната - той е млад и перспективен, може би един от най-добрите треньори в света вмомента, но последното нещо, което е, е че е доказано ИМЕ. Мисля че точно Роджърс е нещото, което чакат големите звезди за да предпочетат Ливърпул вместо Сити да речем. Той трябва да им носи сигурността, че те правят правилния избор и че това е отбора за тях. Но може би няма действие, думи или нещо трето, което да убеди един ЧОВЕК (защото футболистите са първо хора), че Ливърпул не е чудо за 1 сезон! Съпоставянето ни със Сити и Челси е невъзможно за последните години, това с Юнайтед се изравни само за 1, а Арсенал дръпнаха от миналата. След всеки успешен следващ сезон името Роджърс ще расте, а с това и факторът Ливърпул в световен мащаб.

 

Това за мен е отговорът на този въпрос и в общи линии мисля, че Ред Уан беше много прав с този си пост вчера. Не се нахвърляйте сега да обеснявате исторически колко велик е Ливърпул, защото аз това го знам много добре, но ако от мен зависеше всичко то Ливърпул щеше да има всички най-големи имена в света, а е очевидно, че не зависи от мен!

 

Y.N.W.A !!!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

Точно това не ми се пишеше, но ти си го написал чудесно. Първо конкуренцията с другите отбори е много по-голяма и второ - Роджърс е никой (почти) във футбола. Все още. Дали ще стане големец - вярвам, но към момента сме по-скоро интересно и екзотично събитие за изминалия сезон, отколкото сила, която е със статута на претендент всяка година. Така че засега при равни други условия, всеки играч ще предпочете примерно Ван Гаал и мангала (освен, ако нямат личен конфликт с тях или персонална любов към нас), защото те са инцидентно извън четворката, а ние (според повечето) сме инцидентно в нея. Дано не са прави и още тази година стане превъртането и мангала остане извън ШЛ. Ако може и Ван Гаал да е изхарчил към 200 млн ще е чудесно. При нас в момента идват играчи, които да ни ползват като трамплин, играчи, които играят в доста по-малки клубове, играчи, които имат някакъв сантимент към нас, поради една или друга причина и не знам дали идват играчи, които вярват в целия проект, защото те нямат кой знае колко време на терена. Ще е чудесно да покажем, че можем да взимаме желани играчи и от най-големите клубове. След време, ако задържим представянето ще стане. Поне се надявам.

Link to comment
Сподели другаде

Гост men4o

Аз имам ясен спомен от привличането на Роналдо в Юнайтед,малко детайлите ми куцат,но ще се опотам да преразкажа.Лятна контрола на Манчо със Спортинг и зализания беше младеж бледен почти низвестен.Мисля,че преди повече от 10 години е това.Направи им льохави беговете и част от халфовете,всички бяха възхитени от бързината и техниката му,и Червения нос веднага го прилапа,мисля ,че стана за няколко дни.

Link to comment
Сподели другаде

Гост cyberfan

Да добавя и аз моята гледна точка. Не сме ставали шампиони повече от 20 години. В същото време днешните звезди са момчета на по 20-25-30 години. Те никога не са виждали Ливърпул на върха. Израстнали са с Манчестър Юнайтед, Челси, Арсенал. За доста от тях предполагам това са топ отборите в Англия. Ако не беше Рафа Бенитез и спечелената ШЛ през 2005, сигурно щеше да е и по-зле.

 

You'll Never Walk Alone

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

Само дето Роналдо беше почти наш играч, не се разбраха за заплатата. Свалиха го, дето се вика, от самолета за Ливърпул. Улието го беше набелязал преди тъпата дъвка, ама не стана. Мисля, че беше 2001-2002. Улие тъкмо се беше оправил от сърдечните си проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Podlecii

Само дето Роналдо беше почти наш играч, не се разбраха за заплатата. Свалиха го, дето се вика, от самолета за Ливърпул. Улието го беше набелязал преди тъпата дъвка, ама не стана. Мисля, че беше 2001-2002. Улие тъкмо се беше оправил от сърдечните си проблеми.

 

 

Много обичам тия "връщания" от самолета...Никога не сме имали реален шанс за Роналдо заради връзката Спортинг-Карлос Кейрош(тогава треньор в Мангала) и Фъргюсън. Останалото се случва на споменатата вече контрола, където Роналдо ги попиля и естествено го прилапаха. По същия начин сега Иско/Ди Мариа ще отидат в Сити заради Пелегрини. И не само:)

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

Много обичам тия "връщания" от самолета...Никога не сме имали реален шанс за Роналдо заради връзката Спортинг-Карлос Кейрош(тогава треньор в Мангала) и Фъргюсън. Останалото се случва на споменатата вече контрола, където Роналдо ги попиля и естествено го прилапаха. По същия начин сега Иско/Ди Мариа ще отидат в Сити заради Пелегрини. И не само :)

 

Не е вярно това. Проблемът с Роналдо беше само високата заплата, която искаше. Не знам какво обичаш, но фактите са такива. И шансът беше не реален, ами си беше опечен. Това се случва една година преди мангала да го вземе, ако не греша. И не се съгласяваме за заплатата му, не защото е била някаква космическа, а защото имаме строга тарифа за възнагражденията в отбора. Между друго и сега имаме. И другото основно е, че Улие също е бил на мнението на собствениците, че тази тарифа не трябва да се нарушава. А топлата връзка дето я цитираш изобщо нямаше да има никакво значение, една година преди тая контрола на мангала. :) И това го четох в интервю на Улие, който разказва точно какво е станало. Не някакви нахвърляни разсъждения на някой си, в някой си сайт. Някои детайли може да ми убягват (примерно може да е било две години преди мангала), но основните факти са това. Предполагам, че интервюто все още може да се намери, ако се разтърсиш.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Podlecii

Не е вярно това. Проблемът с Роналдо беше само високата заплата, която искаше. Не знам какво обичаш, но фактите са такива. И шансът беше не реален, ами си беше опечен. Това се случва една година преди мангала да го вземе, ако не греша. И не се съгласяваме за заплатата му, не заради друго, а защото имаме строга тарифа за възнагражденията в отбора. Между друго и сега имаме. И другото основно е, че Улие също е бил на мнението на собствениците, че тази тарифа не трябва да се нарушава. А топлата връзка дето я цитираш изобщо нямаше да има никакво значение, една година преди тая контрола на мангала. :) И това го четох в интервю на Улие, който разказва точно какво е станало. Не някакви нахвърляни разсъждения на някой си, в някой си сайт. Някои детайли може да ми убягват (примерно може да е било две години преди мангала), но основните факти са това.

 

 

Не е точно така, но няма смисъл да спорим, история е вече. Ако Роналдо толкова искаше да дойде при нас щеше да свали изискванията, преговорите се водят от две страни все пак. А и тавана на заплатите си е доказателство за слабост от финансово естество. Колкото и да не го признаваме. Пример, макар и не съвсем удачен - Ако клуба беше предложил 300к седмично на Суарез дали щеше да е в Парцелона? :ppp8:

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

Това за заплатите си е така. Но относно фактите, казвам какво Улие е казал. За мен, това е абсолютно достоверен изтчоник. Да, възможно е да е спестил нещо, но не мисля, че е излъгал. Просто по-достоверен източник от преките участници, едва ли е възможно да се намерят.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Podlecii

Това за заплатите си е така. Но относно фактите, казвам какво Улие е казал. За мен, това е абсолютно достоверен изтчоник. Да, възможно е да е спестил нещо, но не мисля, че е излъгал. Просто по-достоверен източник от преките участници, едва ли е възможно да се намерят.

 

 

Тъпото е ,че по тая крива и Иско и Ди Мариа ше избягат я към Манчестър, я към Лондон

Link to comment
Сподели другаде

Гост josi

Аз не помня добре дали се шумеше толкова около зализания Роналдо,но все си мисля,че по-добре ще е да налапаме някой феномен без да е най доказания към момента.Като гледам не всички големи имена си оправдават очакванията.

 

Ние вече го прилапахме - Лазар Маркович, поне на хартия ;)

Link to comment
Сподели другаде

Гост 0ne

Те стига да паснат и да са добри трансфери, не ме интересува особено колко сме дали нето. Въпросът е, че ако вземем още играчи, изключвам тези тримата, ще станем с почти нов отбор, което е лошо, защото трудно ще се обиграят.

 

На няколко пъти попадам на подобни мнения и реших да се изкажа по въпроса.

Играчите са много и бройката ще продължава да расте,но не мисля,че това ще се отрази по толкова сериозен начин на отбора.Не вярвам някой да мисли,че Роджърс ще започне сезона със състав,включващ 4-5 нови футболиста.Суарес го няма,но нека не забравяме миналогодишният ни спринт,където почти всичко работеше.Когато нещо работи,не се бара.

Приемайки,че стартираме първият мач така - Миньоле,Флано,Глен,Шкъртел,Ловрен/Сако/?, Стивън,Хендо, ??? , Стъридж,Рахим,Коу - то ясно се вижда,че промяната е незначителна. Мисля си ,че играчите ще бъдат вкарани постепенно в отбора - при слабо представяне,контузия,смяна,защото не смятам,че са много хората от миналогодишния състав,които заслужават да бъдат сложени на пейката само защото има по-скъп новопривлечен човек. ( всичко това при условие,че в тренировките не са развалили впечатлението на тренера ). Не е задължително,а и не вярвам,че Роджърс ще допусне да направим "лондонски" сезон.

Link to comment
Сподели другаде

Гост IcoJordanov

Като цяло не съм много щастлив от трансферите, които направихме- симпатични играчи , но не от особена класа. Все едно си правиш нов отбор на Фифа-та без много пари :D Единствено се надявам на Брендън и му имам доверие за трансферите. Все пак най- вероятно ги разбира малко повече от мен :) Въпреки не толкова успешните му трансфери като: Борини, Аспас, Алберто, Асаиди, но пък те не са чак толкова скъпи. Ще трябва пак всички да играят на 120% от възможностите си, за да направим добър сезон. А някой знае ли какво стана с Тиаго Илори- той ми изглеждаше добра опция. Пак ли ще го даваме под наем?

Link to comment
Сподели другаде

Гост RealityCheck

А някой знае ли какво стана с Тиаго Илори- той ми изглеждаше добра опция. Пак ли ще го даваме под наем?

 

Така се говореше.Но с идването на Ловрен и евентуалното напускане на Агер и Коло оставаме само с хърватина,Сако и Шкъртел.Така че може и да остане като 4ти избор за следващия сезон.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

Няма смисъл да се дава под наем. Четирима централни при три фронта си е задължително. Ако Коло и Агер напуснат, то Илори задължително трябва да остане.

Link to comment
Сподели другаде

Гост stenmark

То и до сега не се разбра дали трансферите ги прави БР или прословутия комитет.И въпреки всичко като имат 40% успех тогава ще може да се каже "имаме им вяра"Това последното е по презумпция понеже сме фенове и трябва да ги подкрепяме,но до сега само с двама са успели/Стъридж и Коутиньо/.Останалите половината на скамейката другата под наем.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Delchev

Не е вярно това. Проблемът с Роналдо беше само високата заплата, която искаше. Не знам какво обичаш, но фактите са такива. И шансът беше не реален, ами си беше опечен. Това се случва една година преди мангала да го вземе, ако не греша. И не се съгласяваме за заплатата му, не защото е била някаква космическа, а защото имаме строга тарифа за възнагражденията в отбора. Между друго и сега имаме. И другото основно е, че Улие също е бил на мнението на собствениците, че тази тарифа не трябва да се нарушава. А топлата връзка дето я цитираш изобщо нямаше да има никакво значение, една година преди тая контрола на мангала. :) И това го четох в интервю на Улие, който разказва точно какво е станало. Не някакви нахвърляни разсъждения на някой си, в някой си сайт. Някои детайли може да ми убягват (примерно може да е било две години преди мангала), но основните факти са това. Предполагам, че интервюто все още може да се намери, ако се разтърсиш.

 

Eто я новината за Роналдо от сайта на Ливърпул, юни 2003, два месеца преди Юнайтед да го купят

 

http://www.liverpool...en-on-reds-move

Link to comment
Сподели другаде

Гост cyberfan

 

Eто я новината за Роналдо от сайта на Ливърпул, юни 2003, два месеца преди Юнайтед да го купят

 

http://www.liverpool...en-on-reds-move

 

И статията завършва с " Liverpool have dismissed speculation that they have already tabled a bid for the 19 year old."

 

 

 

You'll Never Walk Alone

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост MarioFC

Привет. Не бях писал отдавна, просто не бях в страната и нямах възможност за това. Ако трябва да съм честен и аз съм раздвоен около трансферите. Мисля, че е по-добре да инвестираме по-голяма сума, но за наистина "сигурен" талант или вече доказан такъв. Надявам се да не успеем да вземем Ориги за сумата, която се пише по медиите 13млн. Не мисля, че от него ще излезе нещо, макар да е доста млад. Ако ще търсим нов нападател тип таран, по-добре да вземем Лукаку, макар и за повече пари.

Смятам, че трябва да се работи здраво по защитата и центъра най-вече и още 1 топ нападател.

Не съм много убеден и за парите, които дадохме за Ловрен и Лалана. Защитата на Светците до 1 момент беше доста добра, но после бяха комични отзад. Парите за Лалана ми се струват доста и не съм убеден как ще го бъде в по-голям отбор. Ще разберем през новия сезон.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...