Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Гост oZZy

Eто я новината за Роналдо от сайта на Ливърпул, юни 2003, два месеца преди Юнайтед да го купят

 

http://www.liverpool...en-on-reds-move

Роналдо е спазарен за 2-3 пъти по-малка сума от тази за която го вземат Юнайтед. Проблемът е бил заплатата, която е искал - 1 млн, която по онова време си е била доста висока, по-висока от на някои играчи в първия тийм.

2ро - Заслугата Роналдо да е това, което е, е на Съра. Роналдо беше далеч от завършен футболист в първите сезони, по-скоро беше обект на подигравки заради смешните прескачания на топката и голямата му неефективност. Искам да кажа, че не е бил някакъв супер-мега-талант готов за голям футболист и дори и да го бяхме взели, можеше Улие или Рафа да не го превърнат в това, което е. Даже съм сигурен, че с техния прагматичен стил, нямаше да търпят хлапе дето прескача безсмислено топката и опропастява всяка атака - справка: моят любимец негърът-рапер - Бабел.

 

Liverpool make Rodriguez enquiry as Man City lurk

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

 

Това е несериозно вече. Първо да кажа , че харесвам Джей Родригес и то много като футболист , НО трябва да проявим и уважение вече към 'светците' .. адски тъпо е да им съсипе така някой отбора. Все пак малко от малко трябва да има и колегиалност в този спорт. А ние какво ще им вземем половината титулярен състав и почти ще ги обречем на изпадане.

 

Лаказат..Иско и да приключваме с покупките.

 

Колкото до Роналдо.. Ozzy е прав в това което казва + че изобщо не съм убеден дали щеше да се случи 2005 г.. както и доминацията ни в ШЛ следващите 4 години в които играхме сума полуфинали още 1 финал и размазвахме всички 'големи' отбори дето хванехме .

Link to comment
Сподели другаде

Гост Delegat

Едно трябва да се признае на Бенитез - успя да ви направи страхотен турнирен отбор, пък и макар за само няколко години.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dacheff

Това е несериозно вече. Първо да кажа , че харесвам Джей Родригес и то много като футболист , НО трябва да проявим и уважение вече към 'светците' .. адски тъпо е да им съсипе така някой отбора. Все пак малко от малко трябва да има и колегиалност в този спорт. А ние какво ще им вземем половината титулярен състав и почти ще ги обречем на изпадане.

И аз това си помислих, ама от друга страна, те играчите им са на 99% пътници така или иначе. Дали Родригез ще го вземем ние или Тотнъм, не мисля, че много ги бърка...

Link to comment
Сподели другаде

Гост tony

След покупката на Ловрен, според мен най-разумния ход на Роджърс в момента е да остави и Агер и Шкъртел за ротации понеже имат опит както в ШЛ така и във ВЛ, Илори да се пробва под наем във ВЛ за да се разбере ще го бъде ли по английските терени, а Туре, Кели и Коатес да палят джапанките.

Link to comment
Сподели другаде

Гост liverpool_ynwa

Родригез е добър футболист, но е добър за нападател от втора позиция, по-второстепенна роля, нещо като нашето Дани. Трябва задължително да се вземе качествен нападател, един Лукаку стои и чака да бъде прибран за не чак толкова много пари, който гарантирано ще носи едни 20-тина гола и много мощ в атакуващ план.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dilyan Damyanov

Родригез е добър футболист, но е добър за нападател от втора позиция, по-второстепенна роля, нещо като нашето Дани. Трябва задължително да се вземе качествен нападател, един Лукаку стои и чака да бъде прибран за не чак толкова много пари, който гарантирано ще носи едни 20-тина гола и много мощ в атакуващ план.

И аз съм на подобно мнение. Не за Лукаку де, че не го харесвам много много, но ни трябва нападател, който да стои в наказателното поле и да праща топката към вратата от първото си докосване. Миналата година имаше случаи, в които изоставаме (примерно срещу Астън Вила), а няма нито един наш играч в наказателното поле на противника. Наредили сме 7-8 човека около наказателното и нито един вътре. Суарез и Стъридж се връщат да играят с топката да измислят нещо ама то напред няма на кой да се даде. Затова искам някой като Бони по скоро аз. Някой който ще стои там ще бори по двама и ще стреля веднага без да се бави и чуди при всякви ситуации. Лукаку според мен лично не е точно такъв играч. Миналата година дори беше крило по едно време. Обича да се движи доста по терена.

ПС: В момента някой играч като Нистелрой би вкарвал по 30 гола на сезон за нас.

Link to comment
Сподели другаде

Гост morski

Поне към момента за мен няма нападател, който да се впише при нас и да ни свързват с него. Надявах се това да е Реми, защото поне за мен отговаряше на профила за повратлив и подвижен нападател, не просто консуматор, ние такъв си имаме, даже двама. Говоря нещо като Агуеро, Шрек и т.н... не се хващайте буквално за имената, говоря като тип. Затова и пак споменавам Реми, беше добра опция. Снощи се видя че с един човек на върха на атаката не сме респектиращи и той на моменти се губеше.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dilyan Damyanov

Поне към момента за мен няма нападател, който да се впише при нас и да ни свързват с него. Надявах се това да е Реми, защото поне за мен отговаряше на профила за повратлив и подвижен нападател, не просто консуматор, ние такъв си имаме, даже двама. Говоря нещо като Агуеро, Шрек и т.н... не се хващайте буквално за имената, говоря като тип. Затова и пак споменавам Реми, беше добра опция. Снощи се видя че с един човек на върха на атаката не сме респектиращи и той на моменти се губеше.

Тук точно не съм съгласен аз. Ние повратливи бързи футболисти на хартия имаме една камара. Лазарчо, Стърлинг, Стъридж, Коутинйо, Лалана и айде и Борини. Като всеки един от тях е гласен за титуляр или да се бори за титуляр. Но консуматора ни е Ламбърт, който няма да е титуляр и няма да играе повече от 2 сезона някаква важна роля. Аз съм доволен, че се разминахме с Реми, че щяхме да имаме пак някой, който да бяга по фланговете и да търси топката на скорост с големи празни пространства. Трябва си ни някой, който в закучени мачове да стои и да отнема вниманието на 2-мата централни бранители. Така хем ще има място за бързите хем ще има някой, който само да може да стреля към вратата вътре в наказателното. Не казвам някой самбист или боре или висок кол, а някой умен нападател, който стреля без да се двоуми.

Link to comment
Сподели другаде

Гост sinner

Е,това е ясно.Не мисля,че ще останем само с Стъридж и Ламбърт,все пак в още повече турнири тая година.

Link to comment
Сподели другаде

Гост morski

Тук точно не съм съгласен аз. Ние повратливи бързи футболисти на хартия имаме една камара. Лазарчо, Стърлинг, Стъридж, Коутинйо, Лалана и айде и Борини....... Не казвам някой самбист или боре или висок кол, а някой умен нападател, който стреля без да се двоуми.

Повратливи и бързи, но са флангови играчи като позиция. Аз говоря за нападател от такъв тип. Стъридж поне за мен няма място сред тези хора, да, повратлив и бърз е, но той си е типичния консуматор. Много рядко след като изработи положение подава, в голямата част от случаите стреля даже и да е в неизгодна позиция. Дани си е точно нападател както си казал, който стреля без да се двоуми. Ще видим какво мисли ръководството, но още един е нужен, пък какъв ще е те ще преценят. Дано само не надплатим някой.

Link to comment
Сподели другаде

Гост tsbalabanov

Според мен, ако Роджърс се откаже да търси партньор на Стъридж, головете ни ще секнат рязко. Стъридж не е за сам нападател. Трябва му партньор, иначе е неефективен. Според мен, Бони е добър нападател, който би помогнал на отбора и един негов трансфер няма да е нелогичен.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

С един в атака ще берем изключително много ядове. Видя се в няколко мача вече. Искрено се надявам Роджърс да купи нападател, след провала на сделката за Реми. Логиката, обаче, ми натяква все по-упорито, че нападател няма да купим. След като Борини иска да се налага и ни наби 14 палки в задника, няма как да го държим на пейката и да гръмнем още 15-20 млн за нападател. По-скоро ще търсим нещо за 8-12 млн, което в общи линии едва ли ще е кой знае какво. Има и изключения, разбира се. Затова не се радвам на трансфера на Ламбърт защото запълни бройка, която трябваше да бъде уплътнена с далеч по-качествен играч. Но сега да имаме Ориги (ако го имаме), Аспас (който също не продадохме), Стъридж, Борини, Ламбърт и да купим още едно 20 милионно име - това не го вярвам. По-скоро някой младок за 8-12. Ако Ламбърт го нямаше, щеше да е друго, щяхме да търсим нещо за 12-20 и щеше да е далеч по-качествено, а и щеше да е задължително да го търсим. Затова вината на Борини става двойно по-голяма. Защото ще ни остави ялови за цял сезон с жабарската си кретения. Мисля, че БР ще пробва да налага Стърлинг като втори нападател, колкото и странно да ви се струва. Видях го на няколко пъти в контролите. В общи линии атаката ни ще е Стърлинг/Стъридж, крилата - Маркович на едното, Коу/Лалана по встрани, това също го видях на няколко пъти. Само че всички тия играят отляво, доколкото се сещам. Ако вземем Шакири, ще ни е последния офанзивен трансфер това лято. Просто нещата изключително много се объркаха с непродаването на цялата плява - Асайди, Борини, Аспас, Рейна, некупуването на Санчез, провала на сделката с Реми. Оттам се тръгна на някакви трансфери, които според мен объркаха цялата схема на ръководството. Да не говорим, че нямаме сериозен дефанзивен халф, бекове няма нито един, а трябва поне един ляв и/или десен, като Флано и новия ще уплътняват. И тогава ще може да разкешим Джонсън някак си. Това са още поне 3 човека. И освен тях и нападател? За сериозни пари? Някой вярва ли го? Аз лично не. Вероятно кесиите ще се отвържат само за някое от големите име (Иско, Шакири, Ройс не го бройте изобщо). Ако не пипнем такова няма да пипнем друг. Ще се уплътняват останалите дупки. Лукас никой не го иска, Алън никой не го иска... чудо. Затова се учудих на преден коментар, че сме започнали да чистим плявата. По дяволите, от последните години на Улие не сме имали толкова плява в отбора.

Link to comment
Сподели другаде

Гост gele11

Очевадно е че схемата на БР не включва "тежък таран" , в противан случай до сега отдавна да сме засмукали подобен "профил". Според моите наблюдения термина "тежък таран" не съществува в литературните познания на Роджърс,Уверен съм че Брендо прибра Ламбо само и само за домашната сцена и по-конкретно двата турнира+някои друг закучен мач с дърводелски тимчета.Схемата и стила който наложи и продължава да търси не предразполага подобни ходове с такъв тип играчи.Необходимостта от играчи "тип" Шакири,Ройс и т.н. е крещяща към момента.Както отбеляза един колега наш Дани никога не е бил водещ нападател,а във всеки отбор в който се е подвизавал е гравитирал ококо някой такъв.Халфовата линия не е на ниво претендент за титла а камо-ли ниво ШЛ.Като цяло пробойните са много,и смятам че грешките за сега са повече от позитивите.

 

Да критикуваш-значи че искаш повече.Аз не се опитвам да критикувам а просто искам повече!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dilyan Damyanov

Очевадно е че схемата на БР не включва "тежък таран" , в противан случай до сега отдавна да сме засмукали подобен "профил". Според моите наблюдения термина "тежък таран" не съществува в литературните познания на Роджърс,Уверен съм че Брендо прибра Ламбо само и само за домашната сцена и по-конкретно двата турнира+някои друг закучен мач с дърводелски тимчета.Схемата и стила който наложи и продължава да търси не предразполага подобни ходове с такъв тип играчи.Необходимостта от играчи "тип" Шакири,Ройс и т.н. е крещяща към момента.Както отбеляза един колега наш Дани никога не е бил водещ нападател,а във всеки отбор в който се е подвизавал е гравитирал ококо някой такъв.Халфовата линия не е на ниво претендент за титла а камо-ли ниво ШЛ.Като цяло пробойните са много,и смятам че грешките за сега са повече от позитивите.

 

Да критикуваш-значи че искаш повече.Аз не се опитвам да критикувам а просто искам повече!

Не може да си тренйор на най-високото стъпало и да не съществува вид играч за теб визирайки "тежък таран". А и като цяло аз не искам "тежък таран", като големият Дънкан, или нещо от сорта а хитра лисица в наказателното като Пипо, или Раул. Някой който да обикаля около дъката на наказателното им когато наще са се прибрали а през останалото време да стои около дузпата. Миналата година имахме крещяща нужда от такъв играч. Нямаше никой в наказателното в някои мачове и всеки се мъчеше да минава по един двама и да отваря така играта, а тогава имахме и Суарез, лукс, с който не можем да се похвалим този сезон. По горе morski пишеш, че Стъридж е консуматор и стреля откадето види и бързо. Да ама той е от друг тип консуматор. Да получи извеждащ пас зад защитата и да ги надбяга, или дълбоко центриране и пак да се надбягва с защитата да добави топката, а стрелбата откадето хване често е извън наказателното, а аз говоря за някой, който да си дебне в засадата направо. Да ги държи централните бранители на пръсти постоянно, а не като Суарез и Стъридж като срещу Астън Вила и Челси да незнаят какво да правят с топката като е в тях, да лъжат по петима ли, или като влязат в наказателното да чакат пасове да изглеждат като младежи на първа среща притеснени. Така си мисля аз, така ги виждам аз нещата. Не претендирам да съм някъв капацитет и да давам акъл на някой тук или още повече на професионалисти, като спортно-техническият ни щаб, но на това се надявам аз.

ПС: Казвайки, че искам такъв нападател осъзнавам, че вече такива направо липсват. Всички са я едни разчупени нападатели, я трябва да ги оцелиш по правилният ръб за да влезе топката. Малко са от типа нападатели като Ръш или Фаулър, които можеха да вкарват със всяка част на тялото си при всякакви ситуации.

Link to comment
Сподели другаде

Гост tsbalabanov

Като кажете "тежък таран" и веднага в съзнанието ми излиза слабоумен бизон с два леви крака, който преди 2 сезона носеше номер 9 в нашия отбор. Де да знам, за мен Бони е играч, който има удар, има и движение. Не е стълб, който да се цели с високи топки. Като цяло и не трябва да се променя стила на игра, за да се цели някой с високи топки. Просто трябва да има двама нападатели, които да комбинират. Стъридж няма да мине и 10 гола, ако не играе с партньор в атака. Дори когато го нямаше Суарез, той пак имаше партньор в лицето на Аспас, който макар и да не направи нищо, поне ангажираше някакво внимание от противниковите защити. Ако това внимание е приковано само към Стъридж и по крилата цъкат младите меринджеи, то ще вкарваме двойно по-малко голове. Силно се надявам да се вземе нападател. Реми, смея да твърдя, нямаше да е резерва, а партньор на Стъридж. Дано се погледне към нападател. Не държа да е Бони, просто да е чист нападател, който да е пълноправен партньор в атаката на Стъридж.

Link to comment
Сподели другаде

Гост gele11

Към Dilyan Damyanov

 

Гледай сега как тълкувам твоите писания.:

1.БР не е (поне за сега) треньор (написал си тренйор) от "на най-високото стъпало"

2.И ти не искаш "тежък таран", като големият Дънкан, или нещо от сорта а хитра лисица в наказателното като Пипо, или Раул - какво искаш всъщност ?

3."Някой който да обикаля около "дъката"(дъгата) на наказателното им когато наще са се прибрали а през останалото време да стои около дузпата." - Ами тоя човек в постоянна засада ли ще е ??? Ако премахнат засадите те подкрепям с две ръце !

4. "Всички са я едни разчупени нападатели, я трябва да ги оцелиш по правилният ръб за да влезе топката. Малко са от типа нападатели като Ръш или Фаулър, които можеха да вкарват със всяка част на тялото си при всякакви ситуации." - Ами разчупените нападатели ти дават опциите а Ръш или Фаулър ангажират със стила на игра, а философията на БР не го допуска като вариант.

5. Последно : какво искаш всъщност ?

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dilyan Damyanov

Към Dilyan Damyanov

 

Гледай сега как тълкувам твоите писания.:

1.БР не е (поне за сега) треньор (написал си тренйор) от "на най-високото стъпало"

2.И ти не искаш "тежък таран", като големият Дънкан, или нещо от сорта а хитра лисица в наказателното като Пипо, или Раул - какво искаш всъщност ?

3."Някой който да обикаля около "дъката"(дъгата) на наказателното им когато наще са се прибрали а през останалото време да стои около дузпата." - Ами тоя човек в постоянна засада ли ще е ??? Ако премахнат засадите те подкрепям с две ръце !

4. "Всички са я едни разчупени нападатели, я трябва да ги оцелиш по правилният ръб за да влезе топката. Малко са от типа нападатели като Ръш или Фаулър, които можеха да вкарват със всяка част на тялото си при всякакви ситуации." - Ами разчупените нападатели ти дават опциите а Ръш или Фаулър ангажират със стила на игра, а философията на БР не го допуска като вариант.

5. Последно : какво искаш всъщност ?

Ще отговоря. Първо мерси за редакциите сега по същество.

1. Не съм казал, че не е треньор от най-високо стъпало, а напротив тъй като според мен е такъв съществуват такива играчи в неговият речник. Не е случайно привличането на Ламбърт.

2. За мен Дънкан Фъргюсън е толкова подобен играч на Пипо и Раул колкото аз се доближавам до китайска гимнастичка (90 кила съм). Аз казах какво искам, но ще се повторя. Искам играч, който да е в наказателното поле и да се чуства комфортно там. Да надиграва защитниците там вътре в наказателното. Големият Дънкан го целиха в главата или той просто гардираше за другите. Аз искам играчи като Раул, Пипо, Шийрър и т.н., а не Анди Керъл, Пепи Крауч и други такива индивиди.

3. "Някой който да обикаля около "дъката"(дъгата) на наказателното им когато наще са се прибрали а през останалото време да стои около дузпата." Добре де тук малко се увлякох. Мисля разбирате какво имам предид. Става въпрос за нападател забит здраво между двамата защитници да ги трови постоянно. Не се хващайте толкова за конкретните думи. Правилата за засадата ги знам.

4. Разчупените ти дават опции когато играеш бързо и на скорост и има пространства. Когато отбора отсреща се прибере с 9 човека, нещо което ще ни се случва вече по често, тези нападатели почват да се чудят каде да се дянат, за да намерят пространства. Нищо не пречи единият да е Стъридж другият да е нещо като Левандовски. Двама като Стъридж за мен лично няма да е печеливша комбинация.

5. Искам на море вече, че не мога да дочакам отпуската. А иначе ако говорим за нападател на Ливърпул искам примерно Джеко. Ето един играч, който за мен ще пасне перфектно.

Link to comment
Сподели другаде

Гост gele11

Ще отговоря. Първо мерси за редакциите сега по същество.

1. Не съм казал, че не е треньор от най-високо стъпало, а напротив тъй като според мен е такъв съществуват такива играчи в неговият речник. Не е случайно привличането на Ламбърт.

2. За мен Дънкан Фъргюсън е толкова подобен играч на Пипо и Раул колкото аз се доближавам до китайска гимнастичка (90 кила съм). Аз казах какво искам, но ще се повторя. Искам играч, който да е в наказателното поле и да се чуства комфортно там. Да надиграва защитниците там вътре в наказателното. Големият Дънкан го целиха в главата или той просто гардираше за другите. Аз искам играчи като Раул, Пипо, Шийрър и т.н., а не Анди Керъл, Пепи Крауч и други такива индивиди.

3. "Някой който да обикаля около "дъката"(дъгата) на наказателното им когато наще са се прибрали а през останалото време да стои около дузпата." Добре де тук малко се увлякох. Мисля разбирате какво имам предид. Става въпрос за нападател забит здраво между двамата защитници да ги трови постоянно. Не се хващайте толкова за конкретните думи. Правилата за засадата ги знам.

4. Разчупените ти дават опции когато играеш бързо и на скорост и има пространства. Когато отбора отсреща се прибере с 9 човека, нещо което ще ни се случва вече по често, тези нападатели почват да се чудят каде да се дянат, за да намерят пространства. Нищо не пречи единият да е Стъридж другият да е нещо като Левандовски. Двама като Стъридж за мен лично няма да е печеливша комбинация.

5. Искам на море вече, че не мога да дочакам отпуската. А иначе ако говорим за нападател на Ливърпул искам примерно Джеко. Ето един играч, който за мен ще пасне перфектно.

Е сега вече е по-добре.Така каже де. :D

С най-искренни пожелания за приятно изкарване.

Link to comment
Сподели другаде

Гост HaTeR

Мисля , че в момента ни трябва именно играч тип "таран" , някой с клиничен удар който да вкарва от първото си положение . Но пък не виждам кой би е на разположение , Бензема , Кавани това са напдателите които биха паснали на Пуул , но пък са малко вероятни трансфери на един от тях .

Link to comment
Сподели другаде

Гост stenmark

Голям майтап :997: Бензема клиничен.Това е егати вица.Ами на световното беше особено клиничен.Днес чета че сме го искали ,а той от своя страна заплата 200 хил. на седмица.Втори виц.

Link to comment
Сподели другаде

Гост HoUs4oOL

Мисля , че в момента ни трябва именно играч тип "таран" , някой с клиничен удар който да вкарва от първото си положение . Но пък не виждам кой би е на разположение , Бензема , Кавани това са напдателите които биха паснали на Пуул , но пък са малко вероятни трансфери на един от тях .

Марио Гомез?

Link to comment
Сподели другаде

Гост baivan

Искам (поне за един сезон под наем) този,

дето вкара 3 на Челси на финал в Европа - 2012

както и на редица реномирани отбори в Европа.

 

Само Истински индианец може да замести друг такъв :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...