Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

 

Кариус/Миньоле

Клайн Ловрен /Рагнар Матип /Сако Морено/ ????

Джан/ Хендо Груич/ Стю/Милнър

Джорджино/Лалана Мане/Фирмино Коу/Милнър

Ориги/Стъридж

Резерви : Оджо, Бранеган,Ингс

Ако не вземем ляв бек , опциите ще са Рагнар и Милнър

 

 

За мен нещата стоят по следният начин :

............................................................Каруис / Миньоле

 

 

...........Клайн / Гомес ..........Ловрен / Матип ......... Сако/ Клаван ......... Морено ???? / Гомес

 

 

...................Хендо / Вайналдум/ Груич............. Джан / Милнър/ Стюърт ...............................

 

.................Мане/ Лалана/Оджо ................Фирмино/ Вайналдум/Груич ................. Коу/ Оджо / Милнър

 

....................................................Сттридж/ Ориги / Ингс ............................................................

 

 

Естествено има вариант при който Лукас да остане , или Стюърт да го дадем под наем или продадем .

Както и да ги гледаме нещата , имаме чудесно окомплектован отбор с изключение на бековете. Джо Гомес може да покрие и 2 та бека , както и всяка една позиция в защитата . В дясно на защитата могат и Милнър и Джан да играят, а в краен случай и Рандал.

Отляво Клаван може да покрие Морено , но закупуването на още един ляв защитник изглежда наложително .

 

И от финансова и от игрова гледна точка , сме на път да направим чутовен трансферен прозорец .

 

Ако не броим Груич , който май го кеширахме зимата за 5 милиона , то до момента сме дали следните суми .

 

Матип - О мил . Вайналдум- 25 . Мане - 30 , Каруис - 4, 7 . Клаван - 4,2 . Манингер - 0 мил. Всичко това е равно на 63 , 9 мил паунда .

До момента сме продали : Каньос - 2, 5 . Айб 15 , Роситър 250 хил . Тешейра , 250 хил . Синклеър 4 мил . Шкъртел 5, 5 мил . Вирогу 400 хил . = на 28 мил . Като същевременно се освободихме от заплатите на Коло и Хосе Енрике .

 

Тепърва имаме за продажба още доста футболисти . Само с една продажба на Бентеке , горе долу ще сме на 0 , като дадени пари този прозорец . А имаме още... Алън за 13 мил . Алберто 7 , Маркович , Смит , Илори, Балотели , Уиздъм , Лукас .

 

Дори само Алън и Алберто да продадем , а другите да са само под наем , пак ще излезем на добра печалба , при положение , че Бантеке си замине . Но дори и той да остане , другите изглеждат сигурни напускащи .

 

Клоп само за 1 трансферен прозорец ще успее да направи състава ни много по - широк и силен по мое мнение , при това сметките в края вероятно ще покажат , че ще сме и на печалба чисто от финансова гледна точка , от всички тези трансфери .

Ето на това му викам аз добра политика и начин по който съм искал от години да действа нашият клуб на трансферният пазар.

 

Винаги ще има разногласия по тази тема разбира се . Винс въпреки постоянното говорене на едно и също , има до известна степен право в това което казва . Дори и той обаче не би могъл да оспори добрата политика която показваме това лято .

 

Няма ги вече трансферите на британски дървосекачи , тип Даунинг , Керъл , Адам . Нямаме трансфер за който твърдо да кажем , че сме недоволни . Дори напротив , за 90 % от трансферите ни , отзивите са положителни . Сред новодошлите няма лица за които да знаем предварително ,че са пълни глухарчета , като Балотели , Йованович, Поулсен , Н'гог и т н .

 

Последният трансферен прозорец от който бях истински доволен беше сезон 2007 -2008 г. Тогава взехме - Торес , Бенаюн , Бабел и Воронин мисля . В момента съм много по - доволен от трансферите ни , при това и в 2 те посоки . Отделно знаем , че имаме мениджър който успява да извлече най-доброто от играчите , дори да ги превръща в световна класа .

 

Всичко това ме кара да бъда оптимист за новият сезон . Най - после виждам ясна мисъл , ясна концепция за развитието на клуба . Вижда се , че се работи целенасочено , знае се какво се прави . Няма никакъв хаос при трансферите . Каквото се знаеше , че ни трябва преди сезона е почти осигурено . Да , според някои , винаги ще може и по - добре , това не може да се оспори , но сме на правилният коловоз .

 

Предстои да видим какво ще се случи на терена . Класата за мен , я имаме . Успеем ли да минем успешно през началните тежки мачове , предпоставките за нещо голямо ще са налице .

Link to comment
Сподели другаде

Браво, мъжката с няколко думи... без да се впуска в анализи като някоя девица преди първа брачна нощ... и без да се прави на крив х*й, на който космите му пречат!... Радвам се, че тези маймунджулъци, които се разиграват всяко лято, не е първата ни легенда с подобно изказване. Ако имат топките да ни превърнат в конкурентно-способен на останалите отбор, ок, ако нямат топките да го направят, да си обират крушите всичките... заедно с фамозната си трансферна политика!...

 

Винс, сори, ама не вдянах за кое точно се отнася поста ти. Чета през няколко дни, тъй като нямам време и тук изтървах нишката.

Link to comment
Сподели другаде

В Екоу излезе някаква статия с възможни леви бекове , нямах възможност да я чета , че карам, но мернах снимките. Някакви непознати играчи май бяха повечето. Ако някой я разгледа нека ги метне. Или аз по-късно

Link to comment
Сподели другаде

Ще хвърчат още глави. В ПЛ може да се картотекират 25 играча на и над 21 години от които макс-а е 17 нон хоум граунд . Ние имаме в момента 19 нон хоум граунд(Не броя даже Илори защото е роден в Англия и не знам статута му за пред ФА) Искаме и ляв бек да вземем значи ще станат 20, защото не вярвам да е англичанин. Равносметката -Очаква се Фанаган да иде под наем но това няма значение .Цели 3-ма още от тези 19 си отиват-Алберо,Лукас, Балотели Бентеке,Маркович-Не е като да няма но е сигурно че си отиват половината от 4-мата излишни останали .Исках просто да направя този разбор за всички които не са правили сметката :)

Link to comment
Сподели другаде

Не че нещо, но Клоп е заявил, че с трансферите е приключено, а аз нещо не съм доволен напълно. Според мен си имахме нужда задължително от ляв бек вместо Морено. Аз бих го и продал, защото и за резерва не го искам. Дано да се справим добре, защото не съм много удивен от трансферите честно казано.

Link to comment
Сподели другаде

Преди няколко седмици каза същото, а после доведе Рагнар, Вайналдум и Алекс вратаря. Аз очаквам ляв бек за десен не съм сигурен.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм чел да е казвал същото преди няколко седмици...струва ми се че наистина няма да купи никой повече освен ако някой не се контузи. Не знам защо решава че нямаме нужда от никой на бека и кой ще играе там освен Морено...но щом досега не сме взели Хектор за съжаление няма да го вземем

Link to comment
Сподели другаде

Преди няколко седмици заяви, че ще направим още 1-2 входящи трансфера максимум, което и се случи (не броя вратаря). Аз също си мисля, че ако не изгори още някой с контузия преди края на ТП това ще е за това лято.

 

Човека си има принципи, немец е и трябва да ни стане ясно, че докато ни е мениджър арабско-еврейско-чукотски изпълнения с хвърлени пари на вятъра няма да има, което се потвърждава и от думите му по-долу:

 

 

 

 

“If you bring one player in for £100m and he gets injured, then it all goes through the chimney.

 

“The day that this is football, I’m not in a job any more, because the game is about playing together.

 

“That is how everybody in football understands it. You always want to have the best, but building the group is necessary to be successful.

 

“Other clubs can go out and spend more money and collect top players. I want to do it differently. I would even do it differently if I could spend that money.

 

“I don’t know exactly how much money we could spend because nobody has told me, ‘No, you can’t do this’.

 

“If I spend money, it is because I am trying to build a team, a real team. Barcelona did it. You can win Championships, you can win titles, but there is a manner in which you want it.

 

​​“If you all swim in the same pool, the pool is too small if you all go for the same players. There are a lot of players outside that pool, good players on to the next step in their career. We try to find them.”

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Хвърлени пари на вятъра са когато един клуб плати определена сума за някой, който впоследствие разочарова с представянето си... като с Керъл например... или като с Балотели... няма значение, че платените суми не са космически, това си остават пари на вятъра. От друга страна когато един клуб плати космически суми за играчи като Роналдо, Суарез, Бейл или Неймар, които играчи впоследствие правят чудеса, играят лидерска роля и носят слава и отличия на този клуб, това не са пари на вятъра, със сигурност... без значение, че става въпрос за 80-100млн. евро.

 

Логиката на Клоп изобщо не ми допада... важно е в един отбор да има колектив... но като има и някой играч като Суарез към този колектив е съвсем друго. Каталунците платиха една торба с пари за него, но с представянето и головете си, спомогна за 2 титли на страната, 2 купи на страната и 1 ШЛ... за две години!... А нас с похарчените от него пари ни скапаха от бой.

Link to comment
Сподели другаде

Погба е страшен футболист, най-разнообразния и поливалентен полузащитник в света със сигурност. Вече как ще се представи в манго е друг въпрос, още повече, че все повече се тиражира версията, че няма желание там, а дебелия му агент го притиска и му мъти главата, заради парите, което е много вероятно да финишира като Ди Мария, който просто мина транзит, взе някой лев и си отиде в ПСЖ, както си искаше първоначално.

Link to comment
Сподели другаде

"Юрген Клоп призна, че никога не би похарчил 100 млн. паунда или повече за покупката на един футболист. Немският специалист коментира почти сигурния трансфер на Пол Погба от Ювентус в Манчестър Юнайтед за 110 млн. паунда.

"Ако похарчиш 100 млн. за един футболист, а той се контузи, тези пари отиват в канализацията. Освен това футболът е колективна игра. Други клубове могат да харчат много пари и да събират най-добрите футболисти, аз искам да постъпвам по друг начин. Ако разполагах с такава сума, щях да я инвестирам различно. Аз дори не знам колко мога да похарча за трансфери, не са ми казали“.

„Конкуренция с другите клубове? Ако всички плуват в един басейн, той ще се окаже твърде малък - всички ще водят борба за едни и същи футболисти. Но всъщност има играчи и извън пределите на този басейн. Ние се опитваме да привличаме играчи, които са готови за нова стъпка в кариерата си. Всички знаят кои са били най-добрите футболисти миналия сезон, но кои ще бъдат през следващия? Това се опитваме да предсказваме, а също така излиза по-евтино", коментира Клоп, цитиран от Four Four Two "

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Сметки от другата тема за потвърдени трансфери (не виждам Джо Алън out) показват, че сме изхарчили за играчи 67млн., а в същото време сме продали за 30млн. Съжалявам само, че Джо Алан напусна състава, влизаше с хъс миналия сезон в мачовете и помогна доста. Ако добавим и неговите 13млн. тогава нещата изглеждат още по-добре и ще означава, че сме похарчили само 24млн. което отдавна не се е случвало. Мисля, че Клоп ще направи максимум още 1 трансфер, но няма да е за гръмко име. Като цяло има широчина този състав, на всеки пост има конкуренция макар и да не сме Барселона, доста оптимистично съм настроен за първи път от доста време.

Link to comment
Сподели другаде

Темата за трансферите е много тънка история според мен , особено когато става въпрос за Висшата лига !!! Ако ви прави впечатление много известни играчи минаха през ВЛ , но не всички успяха !!! Никаква не е гаранцията, че Погба ще му потръгне в Англия и ще оправдае тези 120 млн. Истината е , че футбола , който се играе в Англия е съвсем различен от другите първенства . Там се играе силов и бърз футбол , на високи обороти и затова е най добрият и атрактивен в целия свят . Може би само немския се доближава до английския и затова немцитите по бързо се приспособяват. Радостно е ,че в Ливърпул този сезон дойдоха повечето играчи от ВЛ и Бундеслигата , това ще спомогне за по бързото сработване с отбора !!!!

Link to comment
Сподели другаде

Като започнат тези коментари тип Арсенал , относно парите се питам дали сте фенове или счетоводители ? Когато клубат не харчи много пари на трансферния пазар , нима клубните артикули , тениски , билети стават по евтини ?

 

Cpaq5vXXYAEN-f8.jpg

 

Сега билетите са по-скъпи , тв- правата рекордно скъпи , нормално е и трансферните суми да са по-високи от всякога . Не мисля , че феновете на манафите им пука за парите хвърлени за французина , всеки плаща за да гледа любимият отбор ,иска най-доброто , иска титли .

Link to comment
Сподели другаде

Готови ли сте ФК Ливърпул да похарчи 500милиона и да стане шампион? Аз - да!

Разбира се, че съм готов...Аз съм фен на Ливърпул, а не на финансовия феърплей или на банковата сметка на ФСГ, все ми е тая колко пари ще се похарчат, ако с тях ще се доведат класни и доказани имена.Що ли си мисля, че в момента няма фен на Юнайтед, който да реве и да се вайка за похарчените пари за Погба...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...