Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Аз мишкаренето го приемам като непоемане на отговорност, а според мен с некупуването на беК Клоп пое голяма отговорност.. Да беше бекът виновен, много лесно щеше да се реши проблемът на отбора.. Халфовата линия спи докато се защитаваме и по-точно опорните халфове :(

Link to comment
Сподели другаде

Неговия човек Тухел как постъпи като мъж" Не съм съгласен да играем след атентата срещу автобуса" Накараха го да играе и той впоследствие си хвърли оставката.

Тухел го уволниха, изобщо не е подавал никаква оставка. Даже след финала за купата беше казал, че иска да остане в отбора, но го отсвириха.

 

(Евентуално) Точно така, той ще е главния виновник, защото прибира не лоша заплата за поста си ПИОНКА в отбора и ни хвърля прах в очите.

Говорите така, все едно тия отношения се развиват на пейка в парка и става дума за пазаруване от бакалията и сметка от 2.50 лв.

 

Plovdiv 1926

айде да не ми казваш ти кво да искам и кво не кво ще кажеш ? И се стреми да поддържаш добър тон в събеседването наглостта не минава навсякъде.Капиш?

Дачев Винс да мълчите

 

Само чее вие малките не търпите някой да има друго мнение, различно от вашето.

Дачев Винс да мълчите

Link to comment
Сподели другаде

Тухел го уволниха, изобщо не е подавал никаква оставка. Даже след финала за купата беше казал, че иска да остане в отбора, но го отсвириха.

 

Говорите така, все едно тия отношения се развиват на пейка в парка и става дума за пазаруване от бакалията и сметка от 2.50 лв.

 

Уволниха го защото се опълчи срещу Вацке.

 

Трансфер може да бъде уреден за 5 мин., само на нашите им трябват месеци, че дори и години. Точно заради това изпускаме не малко футболисти и взимаме 2-3-5-8 вариант. И слепите видяха, че имаме нужда от подсилване на отбора, но само един човек не го видя и каза "Ние нямаме нужда от футболисти имаме си достатъчно...", защото не смееше да си ги поиска.

 

С този модел на работа без харчене ще сме обречени на провал. И преди съм го писал, че това не е Германия когато Байерн Мюнхен ще има една слаба година и Дортмунд ще намаже. Тука за да успеем ние 5 отбора трябва да имат слаба година едновременно, а ние силна, което не виждам как ще се получи. И единствените доволни от цялата ситуация ще са янките и самият Клоп, защото ще прибавят доволна сума пари по банковите си сметки, а ние ще продължим да чакаме следващия и следващите.

 

Този трансферен прозорец ще покаже истинските ни амбиции и надежди за следващия сезон. Това ще е повратната точка, която ще даде много отговори на всички ни.

Link to comment
Сподели другаде

Ама аз съм съгласен, че ако искаме да сме постоянно (а не епизодично) сред топ отборите, ще трябва да харчим. Но за това по-голяма вина има ФСГ, а не Клоп. Не си представям, че те му казват: "Даваме ти 250 милки, купи си когото искаш!", а той седи и: "Мм, не, мерска, ще си креткам тука с Милнър". Просто не е сериозно това.

Link to comment
Сподели другаде

Ливърпул никога не е бил отбор с трансферна политика тип Челси, Сити, Реал и колкото по-рано го осъзнаете това и приемете, толкова повече нерви ще си спестите. Ние нямаме собственици и сме нямали досега, такива на които като им се каже "дай" и те казват "дръж". Защо не се извършиха трансфери Януари само Клоп и собствениците знаят. И аз не бях доволен, че не взехме никой ама шанс. Ние тук можем само да спекулираме и да си чешем езиците. Ако някой от вас им подслушва телефоните и чете мейлите, ок тогава бих ви разбрал.

Link to comment
Сподели другаде

Ливърпул никога не е бил отбор с трансферна политика тип Челси, Сити, Реал и колкото по-рано го осъзнаете това и приемете, толкова повече нерви ще си спестите. Ние нямаме собственици и сме нямали досега, такива на които като им се каже "дай" и те казват "дръж".

 

Айде сега виж колко пъти Ливърпул е чупил трансферните рекорди през 70-те и 80-ти, че и през 90-те и ще разбереш защо този отбор е бил успешен тогава.

Link to comment
Сподели другаде

Ама аз съм съгласен, че ако искаме да сме постоянно (а не епизодично) сред топ отборите, ще трябва да харчим. Но за това по-голяма вина има ФСГ, а не Клоп. Не си представям, че те му казват: "Даваме ти 250 милки, купи си когото искаш!", а той седи и: "Мм, не, мерска, ще си креткам тука с Милнър". Просто не е сериозно това.

 

С това си мнение затвърждаваш моето по-предишното в което написах, че той го играе пионка.

 

(Евентуално) Точно така, той ще е главния виновник, защото прибира не лоша заплата за поста си ПИОНКА в отбора и ни хвърля прах в очите.

Link to comment
Сподели другаде

С това си мнение затвърждаваш моето по-предишното в което написах, че той го играе пионка.

Ами не, не го затвърждавам. Аз поне правя разлика между това да се съобразяваш с политиката на шефовете ти и това да си пионка. Какво значи да си пионка? Този човек е сложен начело на отбора - той го ръководи, той избира стартов състав, той ротира, той ги тренира и т.н. Затова си понася отговорността, когато нещата не вървят. Той иска определени играчи, но вероятно няма как да ги получи всички, защото просто собствениците имат друго виждане за развитието на отбора. Това прави ли го пионка?

 

Какво искате да каже не мога да разбера? На пресконференция да викне "шефовете ми са лайна и са толко стиснати, че се бият през гъза да не серат"? Изключвам, че моментално губи работата си (вероятно и неустойките), но ако наистина иска да помогне на отбора - също няма да може, защото ще изхвърчи като пиле от курник. Не знам някои колеги как точно си мислят, че се случват нещата на това ниво. Да, треньорът може да се скара със собствениците, но вероятно при други причини или ако са го прецакали няколко пъти за трансфери. А според мен още с поемането на поста, на Клоп му е разяснено как ще се действа с трансферната политика. Нищо чудно и затова точно той да е подбран, защото му се носи име на човек, който може с по-малко бюджет да прави чудеса. А и изобщо не е ясно дали Клоп може да управлява отбор от големи имена. Щото има тренери, които са добри в развитието на играчи, но не могат да се оправят със звезди.

Link to comment
Сподели другаде

Всеки мениджър харчи толкоз, колкото му отпуснат. Ама не удрял по масата... че да не са негови мангизите, че ше удря. Пита се, още като слагаш парафа. Като не ти изнася, чао. Клоп е от по-скромните в харченето, а и е свестен и затова го харесаха бай янки.

Него да го нищим за грешно дадени кинти, не за недадените, дето тука половината ги знаят точно колко са и кога са му дадени...

Link to comment
Сподели другаде

Ами не, не го затвърждавам. Аз поне правя разлика между това да се съобразяваш с политиката на шефовете ти и това да си пионка. Какво значи да си пионка? Този човек е сложен начело на отбора - той го ръководи, той избира стартов състав, той ротира, той ги тренира и т.н. Затова си понася отговорността, когато нещата не вървят. Той иска определени играчи, но вероятно няма как да ги получи всички, защото просто собствениците имат друго виждане за развитието на отбора. Това прави ли го пионка?

 

Какво искате да каже не мога да разбера? На пресконференция да викне "шефовете ми са лайна и са толко стиснати, че се бият през гъза да не серат"? Изключвам, че моментално губи работата си (вероятно и неустойките), но ако наистина иска да помогне на отбора - също няма да може, защото ще изхвърчи като пиле от курник. Не знам някои колеги как точно си мислят, че се случват нещата на това ниво. Да, треньорът може да се скара със собствениците, но вероятно при други причини или ако са го прецакали няколко пъти за трансфери. А според мен още с поемането на поста, на Клоп му е разяснено как ще се действа с трансферната политика. Нищо чудно и затова точно той да е подбран, защото му се носи име на човек, който може с по-малко бюджет да прави чудеса. А и изобщо не е ясно дали Клоп може да управлява отбор от големи имена. Щото има тренери, които са добри в развитието на играчи, но не могат да се оправят със звезди.

 

Доста преувеличаваш. Много ясно, че няма да излезе с рогата срещу тях и да става едва ли не война, но трябва да е по-настоятелен и директен. Всеки знае какви са очакванията на всички. Той трябва да си избира и играчите, които да бъдат трансферирани в отбора. Нервите на всички идват от там, че хем нямаме достатъчно играчи, хем се обявява, че няма нужда. Несериозно е да казваш, че нямаш нужда от никой, а Милнър да ти е ляв бек, Лукаш централен защитник, Фирмино нападател. Крайно време е обаче да се спрат клоунските изпълнения и да станем сериозни, защото за поред път сме тръгнали да ставаме за смях. И точно това го прави пионка, ако стои и ни прави лудите нас, докато те си взимат хубавите пари (Клоп е един от 3-мата най-скъпоплатени треньори в лигата и в топ10 в Света).

 

Имал репутация на треньор който с малко пари правил чудеса, къде му е тази репутация? В Бундеслигата.. да ама Ливърпул играе в английската Висша лига, където разликата е от земята до небето. Тука се бориш с още 6 отбора за първите 4 места. Ако ще лежим на старите му лаври по-добре да не се надяваме на нещо по-различно от периодично влизане в Шампионската лига. А това ако Клоп не може да работи с големи звезди, говори много лошо за него и със сигурност мястото му не е в отбор като Ливърпул.

 

 

И за да не си помисли някой, че не харесвам или мразя Клоп. Не е така. Харесва ми като мениджър, има прогрес отбора, това е видно.

 

Ако бъдат взети поне трима от последните 4 силно спрягани - Ван Дайк, Лаказет, Салах, Кейта или няколко други доказани имена с които да покажем зъби срещу другите, амбиции и желание за израстването на Ливърпул и борбата на поне два фронта, то ще се извиня за всичко което написах по адрес на Клоп.

Link to comment
Сподели другаде

Абсолютно разбрах идеята ти, но моята теза е, че той още при идването е бил наясно каква е политиката, както и те са го избрали спрямо предишните му нискобюджетни успехи. Аз не вярвам, че ръководството му избира основните трансфери. По-скоро той си харесва някого и като не стане там (заради кинти примерно) вече те го насочват (тип еди кой си е потенциално value) или му предлагат някакви играчи. А колко може да работи със звезди няма как да знаем, защото не е ръководил отбор с такива (при нас само Коу е малко по-комерсиален).

Link to comment
Сподели другаде

Абсолютно разбрах идеята ти, но моята теза е, че той още при идването е бил наясно каква е политиката, както и те са го избрали спрямо предишните му нискобюджетни успехи. Аз не вярвам, че ръководството му избира основните трансфери. По-скоро той си харесва някого и като не стане там (заради кинти примерно) вече те го насочват (тип еди кой си е потенциално value) или му предлагат някакви играчи. А колко може да работи със звезди няма как да знаем, защото не е ръководил отбор с такива (при нас само Коу е малко по-комерсиален).

 

Американците са ясни. Тях първото нещо, което ги интересува са парите. Както казваш и ти, пресметливо са го взели Клоп и се надяват, че с малкото пари, които му отпускат ще се опитат да извлекат максимума от всяка една ситуация - купуване и продаване на футболисти, Шампионска лига, първенството и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Абсолютно разбрах идеята ти, но моята теза е, че той още при идването е бил наясно каква е политиката, както и те са го избрали спрямо предишните му нискобюджетни успехи. Аз не вярвам, че ръководството му избира основните трансфери. По-скоро той си харесва някого и като не стане там (заради кинти примерно) вече те го насочват (тип еди кой си е потенциално value) или му предлагат някакви играчи. А колко може да работи със звезди няма как да знаем, защото не е ръководил отбор с такива (при нас само Коу е малко по-комерсиален).

 

Естествено , че Клоп е "изгоден" на собствениците , просто защото е "пестелив".

Много добре си спомням, че преди Клоп варианта беше Карло , и когато са му казали, че няма да има бюджет който той би искал, демек няма да му се купува който си пожелае , и преговорите приключиха преди да са започнали.

Link to comment
Сподели другаде

"Ключовите играчи ВЕЧЕ са по местата си, пъзелът Е СГЛОБЕН, но подсилване на отбора няма да попречи на никого. НО при всички случаи НЯМА и да харчим както го прави Манчестър Сити. Всички ОЧАКВАТ големи покупки през ТОВА лято, НО талантливите играчи трябва да се купуват на ПРАВИЛНАТА цена."

 

Септември само да не кажете, че човека не Ви е предупредил... :)

Link to comment
Сподели другаде

Не съм съгласен с вас. Колкото и да се повтаря едно и също невярно нещо, то няма да стане истина.

 

Първо това за Анчелоти къде го пише, че се е отказал заради бюджета? Той се отказа защото му трябваше време да се лекува. Нашите не са някакви мушмули, знаят че Анчелоти е топ-треньор и ще иска бюджет. Плюс това изобщо не съм убеден, че в Байерн дават повече пари за трансфери и заплати.

 

Второ, Ливърпул е в топ10 на най-богатите клубове. Това, че има няколко пред нас не ни прави бедни и не прави американците скръндзави.

 

С други думи, пари има, няма кой да ги харчи. Клоп да докаже, че може да харчи. Изобщо не е лесна работа да дадеш 75млн и 200к заплата за правилния играч. И ДА, за няколко такива грешни трансфера могат да те уволнят заради слаб мениджмънт. Във всяка една фирма е така, и така трябва да бъде.

Идва Ван Дайк за 200к заплата, излиза флоп, в отбора става мазало от недоволни играчи, Коутиньо, Фирмино и Мане бучат за пари, не влизаме в 4ката и накрая Клоп си заминава с тлъста неустойка, а собствениците и новия треньор се чудят какво да правят.

 

Твърдо против Ван Дайк за 200к заплата, даже твърдо против и за най-висока заплата.

На Клоп му се плаща да направи добра защита. Като не е холандеца, да намери за тая трансферна сума друг - за това му плащат да си свърши работата както трябва. То тоя излезе все едно е Меси или Роналдо.

Link to comment
Сподели другаде

Ози, това за тате Карло е искал да се лекува си беше само повод.

На няколко места съм срещал споменаване на тази причина, и то от много близки източници.

Ся няма как да търся нещо от преди 2 години.

Байерн не дават пари повече за трансфери , просто взимат всичко на сносни пари, защо трябв ада се набутват. Бундеслигата е неизчерпаем източник на евтина класа.

Link to comment
Сподели другаде

Футболист за който са платени/примерно/ 75милиона ,каква да му е седмичната,75000 ли?Какво значи другите ще се разпискат за по висока заплата?Кои са тия другите,световни ,европейски шампиони ли?или носители на престижни индивидуални награди дето никой не ги иска.

Link to comment
Сподели другаде

Ози, това за тате Карло е искал да се лекува си беше само повод.

На няколко места съм срещал споменаване на тази причина, и то от много близки източници.

Ся няма как да търся нещо от преди 2 години.

Байерн не дават пари повече за трансфери , просто взимат всичко на сносни пари, защо трябв ада се набутват. Бундеслигата е неизчерпаем източник на евтина класа.

Да де, ама това не е вярно, просто защото даваме повече пари от Байерн. Ти сам го пишеш това. Ако Анчелоти се е отказал заради пари, тогава защо отива в Байерн. Това, че те успяват да си купуват добри футболисти от Бундеслигата е така, защото явно са по-кадърни. Клоп нали идва от там. Да купува и той. Ето купи 3ма. За нас не е забранено да купуваме от там.

 

Футболист за който са платени/примерно/ 75милиона ,каква да му е седмичната,75000 ли?Какво значи другите ще се разпискат за по висока заплата?Кои са тия другите,световни ,европейски шампиони ли?или носители на престижни индивидуални награди дето никой не ги иска.

Не винаги трансферната сума определя месечната заплата. А тези "другите" са ни най-добрите и конвертируеми играчи. Ловрен примерно няма да се разписка, защото никой не го иска, а и си преподписа за добри пари и няма други балъци на света да му дават такава заплата.

 

И по същата логика аз мога да питам кой е Ван Дайк, че да е най-скъпоплатеният в нашия отбор? Явно се е превърнал в Бекенбауера на висшата лига.

Link to comment
Сподели другаде

Байерн може и да не плащат повече от нас, но са в много по-различна позиция и по-лесно взимат играчи, защото могат да им гарантират трофеи. Ако Байерн бяха във ВЛ щяха да пръскат поне колкото Юнайтед. Ювентус също не дават повече от нас, сигурен съм. Тъпо е да ги сравняваме така, За добро или лошо ВЛ е поставила други условия, така че...

 

Нашите може да не са европейски шампиони, ама и Ван Дайк не е. Коу има повече основание да иска по-висока заплата от Ван Дайк.

Link to comment
Сподели другаде

Оззи, Дачката ти е отговорил , и за мен това е основната причина.

Ние просто не сме желана дестинация , и ако искаме някой трябва да плащаме.

Виж баварците имат доста повече аргументи за един футболист.

А относно дебата за това дали да плащаме големи заплати или не, аргументи бол и в двете посоки.

Повечето сте ги изброили . Аз мисля,че еднозначен отговор няма ,лросто защото няма еднакви футболисти и еднакви треньори, както и собственици . Това прави цялото това шоу така зяпано и коментирано.

Няколко пъти се заглеждам в листата на присъстващите във форума и извода е, че в момента е много по посетен и коментирано отколко по време на първенството.

Link to comment
Сподели другаде

Как сте забравили.Клоп дойде да моли собствените да го вземат на работа,ми нали беше безработен! Може ли само глупости да дрънкате,човекът си е поставил условията преди да ни поеме ,и се е разбрал с ръководството за апсолютно всичко ,ако не никога нямаше да подпише с нас.Престанете с глупостите че ставате смешни.Вярвайте в Клоп той е човекът.

Link to comment
Сподели другаде

Aз не мога да разбера, защо е цялото това "настръхване" срещу Клоп.

 

Докато сме с тези собственици, и с тази трансферна политика, няма по-подходящ човек от Клопо за нас.

 

Анчелоти нямаше абсолютно никакъв шанс да успее при нас. Той е свикнал да поема вече изградени отбори, с много опитни футболисти, с много ресурс в състава си. В тези отбори той намираше начин да бъде успешен, но при нас нямаше как да завари подобна ситуация.

 

Силата на Татко Карло е във всичко друго,но не и във изначално изграждане на един отбор. Още повече когато този отбор е пълен с млади футболисти, липсва му манталитет и опит на терена.

С политиката която имат собствениците ни, тези футболисти с манталитет и опит, така и нямаше да бъдат привлечени.

Далеч, ама далеч не съм убеден в това, че италианеца щеше да направи нещо по-успешно,отколкото Клоп до момента.

 

Отделно за мен Клоп съвсем не се е провалил начело на отбора. Изведе ни до 2 финала, вярно загубени, но като имате предвид в какво състояние беше същият този отбор преди да дойде Клопо, тези 2 финала си бяха като чудо.

Тази година успя да ни класира в 4-ката, нещо което сами знаем колко пъти успяхме да постигнем в предните 8 сезона.

Всичко това Клоп успя да го направи, с положителен баланс при трансферите ни.

 

Ясно е,че за нас феновете единственото нещо което ще се счита за абсолютен успех,е борбата и спечелването на титлата,но не трябва да забравяме това,че не сме единствените в тази лига,които се стремим към това.

Ако времената бяха тези от преди 15 години, когато имаше един основен претендент и чат пат към него прибавени Арсенал, то щеше да е много по-задължаващо да се борим за титлата всеки сезон до края,но нещата в момента не са такива.

Има по-богати клубове от нас, клубове които са доста по-развити, и няма как ние да смятаме, че можем ей така с лека ръка да се борим с тях за всеки един трофей.

Всичкото това изисква работа, методика и план за действие. Всичко това изисква време за наше съжаление. Може да ни се иска нещата да станат тук и сега, но е много трудно това да стане.

За да стане е необходими изливането на вагоните с пари, това е ясно. Само дето ние тези вагони с пари ги нямаме, и не виждам какви могат да бъдат претенциите към Клопо, едва ли не той ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да печели титлата всяка година, щото другите отбори са от ранга на Бистришките Тигри, и ни правят път за да успеем ние.

 

Никой от нас не може да каже, дали Клоп ще постигне успехите които всички ние искаме.

Да, той прави грешки, всеки мениджър ги прави, но се вижда, че има стратегия върху която се работи. Не е хаотична работата.

Може да има много недоволни хора относно трансферите които правим, но не бива да се забравя, че за 2-ро поредно лято сме на път да запазим ключовите си играчи.

Има разбира се една условност, че това лято тепърва започва и не се знае какво ще се случи,но при положение, че само надграждаме, без да се разделяме с основен играч, то тази заслуга за мен ще е изцяло върху името на Клоп.

Всичко това не бива да бъде пренебрегвано, но едва ли ще бъде оценено.

 

Клоп може да не се окаже човека който да донесе отново слава на този отбор, но аз съм сигурен, че дори това да не се случи, то основата за следващият ни мениджър, ще бъде повече от добра.

Ще има база вече върху която да се стъпи, нещо на което Клопо така и не можеше да се порадва, а му се наложи да вдига този отбор от дъното.

Link to comment
Сподели другаде

Aз не мога да разбера, защо е цялото това "настръхване" срещу Клоп.

 

Докато сме с тези собственици, и с тази трансферна политика, няма по-подходящ човек от Клопо за нас.

Същите тези собственици, които са готови да отпуснат 200 000 паунда седмична заплата за защитник? Айде стига с тия митове за стиснатите собственици...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...