Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Гост oZZy

6-те мача в групите на Шампионската Лига са за 3 месеца време. Предостатъчно, за да не се натоварват момчетата много много. После за елиминациите, дано се класираме за тях, те почват когато дефакто в Англия е доста свободно от към мачове още повече, че предстоящата година няма нито световно нито европейско, за да се налага първенствата да свършат по навреме. Показателно е как Юнайте тази година имаха само един мач между двубоите си с гърците или немците не се сещам с кои бяха, но идеята ми е че един уикенд дори почиваха. Още повече, че 60 мача за следващият сезон си е малко прекалено оптимистичен вариант според мен.

Имам и един въпрос. Какво общо има спукването на гуми накрая на сезона с броя мачове от този сезон? И продължение на въпроса: За какво спукване на гуми говорим като за последните ни 20+ мача имахме само 2 загуби едната от Арсенал за ФА и едната с Челси и 3 Х-са, ако не греша, единият, от които този злощастен тъп Х с Кристъл Палас, но все пак Х?

ПС: 22 мача 2 загуби 3 равни и 17 победи за 2014 година.

за малко повече от 2 месеца - Октомври, Ноември и 1 мач Декември. Според мен ако липсват ротации, тези 6 мача ще натоварят отбора. 60 мача е оптимистично наистина, но ако излезем от групите в ШЛ и не се издъним в турнирите май толкова излизат, или към 55 по-скоро. Този сезон през Април и след това изобщо не бяхме свежи, въпреки че взехме няколко мача с мускули и късмет. Това имам в предвид и ясно се вижда като сравниш представянето ни през Март с това през Април и Май. А пък ако дай Боже сме се класирали и в по-напреднала фаза на някой турнир (примерно финал на ШЛ :) ) там се вижда колко е важно да имаш по-малко изтощени и физически по-запазени футболисти.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stojkica

Имаше един анализ на Боби Борисов, в който той беше описал кога сме се движили нававно с другите, после кога другите са взели преднина пред нас, после кога ние сме я стопили. Тезата е интересна, но дали е вярна ще разберем през следващия сезон. Въпреки че параметрите ще се изменят за нашия отбор при 4-5 входящи (но и класни) трансфера.

Link to comment
Сподели другаде

Гост drakson

Миналата година явно американците са стегнали редиците. Няма вече влачене и мотаене. Гледаме да си свършим бизнеса навреме, преди да са започнали да ни рекетират или Челси да ни вземат таргетите.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Вече си осигурихме 2 трансфера които да ни дадат дълбочина на състава , нещо което естествено е много важно. И Рики и Емре за хора които могат пълноценно да влязат от скамейката като смени , а също така и в доста мачове да започват и като титуляри в зависимост от съперник , важност на мача и прочие .

 

Време е сякаш от тук натам да вземем и играчи ниво ШЛ... демек нещо 'тлъсто' с по големи пари дадени за него. Лалана , Санчес.Педро.. Шакири ... от тези спрягани 4 ма 2 ма да дойдат и можем да вдигаме банкет.

 

Не трябва все пак да забравяме , че имаме и играчи за продан... колкото по бързо се разделим с тях ,толкова по добре.

 

Пара колко ще вземем не знам... дали от тяхната продажба ще зависи и привличането на някой футболист също не знам... но е хубаво да се свърши бързичко работата и там. Може би ръководството иска да действа на принципа... привличаме футболистите които искаме и едва тогава , разкарваме ненужните..

 

До тук все пак вървим доста добре , като надграждаме леко по леко с цената на играчите :) От тук натам...чакаме и нещо по солидно :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост svivcv

6-те мача в групите на Шампионската Лига са за 3 месеца време. Предостатъчно, за да не се натоварват момчетата много много. После за елиминациите, дано се класираме за тях, те почват когато дефакто в Англия е доста свободно от към мачове още повече, че предстоящата година няма нито световно нито европейско, за да се налага първенствата да свършат по навреме. Показателно е как Юнайте тази година имаха само един мач между двубоите си с гърците или немците не се сещам с кои бяха, но идеята ми е че един уикенд дори почиваха. Още повече, че 60 мача за следващият сезон си е малко прекалено оптимистичен вариант според мен.

Имам и един въпрос. Какво общо има спукването на гуми накрая на сезона с броя мачове от този сезон? И продължение на въпроса: За какво спукване на гуми говорим като за последните ни 20+ мача имахме само 2 загуби едната от Арсенал за ФА и едната с Челси и 3 Х-са, ако не греша, единият, от които този злощастен тъп Х с Кристъл Палас, но все пак Х?

ПС: 22 мача 2 загуби 3 равни и 17 победи за 2014 година.

Колега, ти сериозно ли? Последните 4 мача нашите не само спукваха гума към 35тата минута, а направо пръскаха и джантите! Направо ми се ревеше да гледам уникален футболист като Суарез да не може да направи нищо срещу посредствени защитници. Та той едва ходеше! И не беше само той! Връх на тоталната преумора беше мача с Вила. Тези хорица дойдоха с нагласата да паднат с много /чак от екрана на телевизора им личеше студената пот/...и замалко да ни бият насред Анфилд. Ако имахме още 4-5 футболисти, които да се ротират с основните 11, нещата нямаше да са такива...

Ние ги имахме, ама те не помирисаха терен. Явно не стават. Та затова си ни трябват /поне/ още 4-5 силни футболисти.Лично аз искам поне 2ма да са големи имена. Може тренера да вземе и от школата.

А иначе статистиката ти е вярна, което показва, че счетоводният подход е неприложим към футбола. Става единствено за коментарно студио, където разни пичове ни убеждават, че не сме видели мача така, както го е видял компютъра. Така че аз им слагам мутето и си гледам мача.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dilyan Damyanov

Колега, ти сериозно ли? Последните 4 мача нашите не само спукваха гума към 35тата минута, а направо пръскаха и джантите! Направо ми се ревеше да гледам уникален футболист като Суарез да не може да направи нищо срещу посредствени защитници. Та той едва ходеше! И не беше само той! Връх на тоталната преумора беше мача с Вила. Тези хорица дойдоха с нагласата да паднат с много /чак от екрана на телевизора им личеше студената пот/...и замалко да ни бият насред Анфилд. Ако имахме още 4-5 футболисти, които да се ротират с основните 11, нещата нямаше да са такива...

Ние ги имахме, ама те не помирисаха терен. Явно не стават. Та затова си ни трябват /поне/ още 4-5 силни футболисти.Лично аз искам поне 2ма да са големи имена. Може тренера да вземе и от школата.

А иначе статистиката ти е вярна, което показва, че счетоводният подход е неприложим към футбола. Става единствено за коментарно студио, където разни пичове ни убеждават, че не сме видели мача така, както го е видял компютъра. Така че аз им слагам мутето и си гледам мача.

Хм с Вила играхме веднъж Август и веднъж Януари. Май няма да е зле да пускаш звука на телевизора да ти казват хората срещу кой играем (това в кръга на шегата). Най-вероятно говориш за мача със Съндерланд когато накрая треперехме всички дали няма да ни изравнят, но за мен ставаше дума за подценяване след като поведохме спокойно. Случва се на всеки отбор а и в интерес на истината няма как да бием всеки един мач, но ето, че в един труден двубой тогава излязохме сухи. Този коментар със счетоводният принцип е малко смешен. Всеки отбор печели част от мачовете си дори когато е по слабият или бива покрит от късмета. Няма такова животно като надиграване всеки мач.

Разбирам, че сте разочаровани, че не спечелихме титлата и търсите проблема в последните 2 мача, в които загубихме точки (Челси и Палас), но е безмислено и очевидно грешно да се обвинява отбора, че накрая е бил слаб или е спукал гума, или е нямал сили и т.н. след като точно формата на тима в края на сезона промени цялостно сезона ни. От претендент за 4-тото място в борба с Тотнъм, Евертън и Юнайтед се првърнахме в претендент за титлата и показвахме най-красивата игра в цяла европа и всички специалисти се прехласваха по играта ни. Натискахме за гол до 90-тата минута дори и когато водим с два гола разлика. Разгромявахме отбори, които се хвалеха с добра игра в защита и нападателите ни стигаха наказателното на противниците ни по-бързо отколкото операторите въртяха камерите.

Ако искате да изкарвате доводи, че отбора ни има къса скамейка, нещо което и аз подкрепям, то изтъквайте слабите ни игри в началото на сезона когато Суарез липсваше, Стърлинг не беше това, което е сега, Коутинйо се контузи, Сако едва научаваше пътя за стадиона, а не използвайте клишета от типа спукахме гума накрая, като накрая постигнахме клубен рекорд за най-много последователни спечелени двубоя и като цяло само една загуба за 20 мача в първенството, защото ако началото ни беше като "спуканата гума" накрая щяхме да сме шампиони с рекорден брой точки.

Link to comment
Сподели другаде

Гост svivcv

Мача с Нюкясъл имах впредвид, извинявам се!

Ти гледа ли последните 4 мача? Питам те приятелски, защото аз не успях да гледам 20тина през сезона, но последните 4 успях. Да си призная честно, бяхме си доста зле и това го отдавам на умората. И ако Съндърланд ги бихме в шампионски стил като Юнайтед /със слаба игра и късмет/, то срещу С отбора на Челси, загубилия не знам си колко мача подред Палас и сгрешения от мен Посредственик Нюкясъл и господ не можеше да ни помогне. Кристъл Палас 3 гола на гранд май никога не са вкарвали, при нас го направиха за 10мин. За мен това е от преумора!

Последните мачове за мен не са цялата втора половина от сезона, а наистина последните.

По темата:

Наистина си ни трябват футболисти. Аз трудно преглътнах сухия зимен прозорец и написах нещо пиперливо тук в неговата тема. Надявах се накрая да не съжаляваме - аз наистина съм горд с това, което направиха 13тината ни футболисти, ама все си мисля, че с попълнения през зимата сега можеше пък ние да сме шампионите. Та затова сега се радвам на Рики и Емре и се надявам да видим още поне 3-4 нови, като поне 2ма да са големи имена.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stojkica

загубилия не знам си колко мача подред Палас

 

Преди мача с нас бяха загубили 1 мач подред. А преди него бяха спечелили 5 мача подред. Поне да проверяваме нещата, преди да ги изтипосаме, а?

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-Angel

Според източници близки до "Анфийлд", отборите на "Ливърпул" и "Барселона" преговарят във връзка с футболисти и от двата отбора.

 

Генералният изпълнителен директор на "Ливърпул" Йън Айре преговаря с официални лица на "Ноу Камп" с надеждата, че ще добави качество и опит към отбора на Брендън Роджърс.

 

Президентът на "Барселона" Хосеп Мария Бартомеу лично е поканил Айре, за да разговарят във връзка с интереса на "Ливърпул" към няколко футболисти на "блаугранас".

 

Бартомеу и спортният директор на "Барса" Андони Субисарета са разговаряли с "Ливърпул" за Педро Родригес, Алексис Санчес и Кристиан Тейо.

 

Мърсисайдци също така са обявили своя интерес към Сеск Фабрегас, като в същото време агентът на Хавиер Масчерано е предложил своя клиент на мърсисайдци преди няколко седмици.

 

От своя страна "Барселона" имат интерес към Даниел Агер. Каталунците са отправили и запитване за Луис Суарес, след като "Реал Мадрид" решиха да обявят отново своя интерес към уругвайската звезда.

 

"Барселона" са информирали "Ливърпул", че може да привлекат Педро Родригес, ако се съгласят на цената, искана от каталунците, и включат Даниел Агер в сделката. Мърсисайдци имат много силен интерес към нападателя, но бъдещето на Луис Суарес и Даниел Агер, както и Световното първенство, може да повлияят на сделката.

 

"Червените" искат и Алексис Санчес, но наскоро "Барселона" е отхвърлила неофициалното запитване от страна на "Ливърпул" за услугите на чилийския национал. "Ливърпул" възнамеряват да се завърнат с нова оферта, тъй като смятат, че Санчес иска да играе във "Висшата лига". Скаутите на мърсисайдци са наблюдавали играча да асистира за трите гола на Чили при победата с 3:2 над Египет миналата седмица.

 

Новият треньор на "Барселона" Луис Енрике иска да задържи Санчес и "Барселона" твърдо отказват да се разделят с играча. Футболни агенти твърдят обаче, че това е тактика от страна на испанския клуб да вдигне цената на Санчес, и "Ливърпул" са получили информация, че ако действат бързо, може и да привлекат Алексис Санчес на "Анфийлд".

 

"Ливърпул" наблюдават и ситуацията около Сеск Фабрегас. Мърсисайдци далеч не искат Фабрегас на всяка цена, още повече след като "Челси" се намесиха за подписа на бившия играч на "Арсенал". "Червените" смятат Сеск Фабрегас за качествено попълнение, но се надяват да привлекат преди всичко Педро и Санчес, като причините са спортно-технически, а не финансови.

 

Брендън Роджърс би желал Кристиан Тейо в отбора си, след като от много време насам наблюдава неговия прогрес. "Барселона" искат разумна цена за Тейо и той е свободен да премине на "Анфийлд". В момента обаче Роджърс и Айре искат да приключат по-бързо сделките за по-скъпите футболисти.

 

Агентът на Хавиер Масчерано е предложил 29-годишния си клиент на "Ливърпул" и "Наполи". "Барселона" твърдят, че искат аржентинеца да остане на "Ноу Камп", като са готови скоро да му предложат нов договор.

 

"Ливърпул" твърдят, че Даниел Агер не се продава, но според запознати с трансферните дела на "Анфийлд" това се прави, за да се вдигне цената на играча. Агер не е подал молба за трансфер, но не би пропуснал да подпише с "Барселона", особено след като неговите взаимоотношения с Брендън Роджърс не са добри.

 

Мърсисайдци не приемат оферти за Луис Суарес и твърдят, че играчът ще остане на "Анфийлд" през следващия сезон. "Барселона" не са направили официална оферта.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Scouser7149

Като всеки тук се надявам Суарез да остане, но ако го продадем за 90 милиона грам няма да недоволствам. Това, че Тотнъм се прецакаха с траферите не значи, че ние ще го направим. Все пак си мисля, че главният им проблем беше в ръководсвото, не в играчите. Ние си имаме БР и ясни цели, имаме си и Стъридж. С 90 милиона и малко късмет с трансферите, може да станем дори по-добри от колкото със Суарез.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Enigma_lp

Недейте се превземайте вече заради единия му Сусо.Щом Роджърс е решил, че няма да му върши работа, да го пуска да си ходи.Предполагам той знае по-добре от нас тук, колко му е нужен и колко би играл.

 

Не се сещам за треньор, който каквото и да е купил е било супер трансфер.Така е и Роджърс, има си своите слаби трансфери, но има и своите удари.

Link to comment
Сподели другаде

Гост HoUs4oOL

Недейте се превземайте вече заради единия му Сусо.Щом Роджърс е решил, че няма да му върши работа, да го пуска да си ходи.Предполагам той знае по-добре от нас тук, колко му е нужен и колко би играл.

 

Не се сещам за треньор, който каквото и да е купил е било супер трансфер.Така е и Роджърс, има си своите слаби трансфери, но има и своите удари.

Не съм сигурен,че знае кой му трябва и кой не.Аспас,Илори,Борини,Алберто и Моузес са най-пресния пример затова.Ударите му са Стъридж и Коутиньо,всичко друго е на приливи и отливи,някой даже и не играят.

Link to comment
Сподели другаде

Гост TheoScouse

Уважавам Роджърс,но на трансферния пазар е много слаб....

 

Не че нещо, ама този коментар няма абсолютно нищо общо с действителността. Да не кажа нещо по-тежко, че да не се обидиш.

Link to comment
Сподели другаде

Гост deadpoll

Недейте се превземайте вече заради единия му Сусо.Щом Роджърс е решил, че няма да му върши работа, да го пуска да си ходи.Предполагам той знае по-добре от нас тук, колко му е нужен и колко би играл.

 

Не се сещам за треньор, който каквото и да е купил е било супер трансфер.Така е и Роджърс, има си своите слаби трансфери, но има и своите удари.

 

Сусо иска да остане,има качества,но ние ще го пращаме в Порто.

Уважавам Роджърс,но на трансферния пазар е много слаб....

 

Tomkins’ Law: Only 40% of Transfers Succeed

 

Хубаво е да се чете преди да се говори.

Link to comment
Сподели другаде

Гост HoUs4oOL

Не че нещо, ама този коментар няма абсолютно нищо общо с действителността. Да не кажа нещо по-тежко, че да не се обидиш.

Че обиждай пък,щом искаш.Роджърс е изхарчил около 100 милиона и е наложил само трима титуляри Стъридж,Коутиньо и Миньоле.Как ти звучи трима човека за 4 или 5 трансферни прозореца?

Link to comment
Сподели другаде

Гост Mario_Shinobi

 

Приятелю млади,

 

Имам чувството, че ти се иска изведнъж да яхнем гребена на вълната и всяко едно действия у клуба да води до 100% позитивен резултат. И на мен ми се иска. И на много други.. със сигурност. Ама нема такава система в тоя свят. Не и в тая реалност. Такава перфектна с-ма надали има.

 

Тъй, че по - спокойно брат - бъди сигурен, че хората в борда + Брендън гледат за отбора, защото, ако отбора върви и яхтите и 6-литровите им коли ще вървят. Много се напрягаш около тия трансфери.

Link to comment
Сподели другаде

Гост drakson

Че обиждай пък,щом искаш.Роджърс е изхарчил около 100 милиона и е наложил само трима титуляри Стъридж,Коутиньо и Миньоле.Как ти звучи трима човека за 4 или 5 трансферни прозореца?

 

http://i.imgur.com/ZuZ3GRq.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Гост TheoScouse

Че обиждай пък,щом искаш.Роджърс е изхарчил около 100 милиона и е наложил само трима титуляри Стъридж,Коутиньо и Миньоле.Как ти звучи трима човека за 4 или 5 трансферни прозореца?

 

Добре ми звучи, като се има предвид с какъв финансов ресурс разполага клуба и какви заплати може да предлага на футболистите си и трансферните си цели. След като Роджърс до сега е имал грубо 20 милиона паунда на прозорец, аз лично не съм очаквал от него да докара Меси, Роналдо, Фалкао и Яя Туре. А май на теб нещо такова ти се иска? Да не говорим и че някои от трансферите му са на млади играчи, които тепърва ще се развиват, налагат и все още ни предстои да ги видим с червената фланелка. Големите му транфери (такива над 10 млн.) са Стъридж, Джо Алън, Борини, Миньоле и Сако. За мен тези петимата, с изключение може би на Джо Алън и Сако, който ни предстои да го видим по-дълго време в игра, си избиха всяко едно пени похарчено за тях. Та, да, добре ми звучат тези играчи. Ако си искал Фабрегас и Коща, и пръсвания на по 100 милиона паунда през всеки трансферен прозорец, страхувам се, че си сбъркал клуба.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Mario_Shinobi

Кое те кара да мислиш, че е добър от последната една година?

 

Добър чак.. не. Поне за сега. Времето е пред него - тепърва ще отговаря на този въпрос. Виж, за това да е "лош" трансфер - не мисля. За времето, което игра и го наблюдавах бих казал, че има един добър щпагат и правилно позициониране, ако се наложи да е последния страж между нападателя и Миньоле. Но пак - колко време игра, че да генерализираме мнението си за него ? Според мен не достатъчно.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...