Jump to content

Емре Джан (Борусия Дортмунд)


Гост S.Gerrard

Препоръчан пост

Рядко гледам мач в Италия, но снощи ми беше интересно да видя Лукас, успоредно с него и Джан. Моето мнение е далеч от това, че последният е направил слаб мач, въпреки че коментаторът доста се стара да ни убеди в това, а пък хиперболата, че нямал вярно отиграване въобще няма да я коментирам. В интерес на истината целият отбор на Юве игра посредствено и особено във фаза организиране на атака бяха доста зле. Именно от това дойде и онази грешка на Емре през първата част, защото нямаше лесен избор за пас и реши да финтира. Неслучайно Кристиано не спираше да крещи да се изнася топката с дълги подавания към нападателите и когато деф. халф взимаше топката, повече офанзивни играчи бяха изнесени твърде напред. Колкото до Джан, беше според мен един от най-добре пресиращите играчи на старата госпожа и даже за малко можеше да отбележи след като пресира вратаря на Лацио, но като цяло затваряше доста бързо и агресивно, което водеше до грешки.

 

Иначе чух, че Лукас се справя добре при орлите, ама той наистина им е един от най-добрите. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Вчера мисля, че повечето сме го гледали за разлика от мачовете му в Сериа А. Имаше доста специфична роля на терена и според мен изигра един много добър мач. Хем не остави шанс на Мората, особено на втория етаж, хем умело изграждаше атаките на лелката, като много добре комбинираше с дения бек.

Link to comment
Сподели другаде

Ако беше останал при нас със сигурност според мен, щеше да има значима роля. Или поне да бяхме успели да се разделим с него взимайки прилична сума, а не като свободен агент, както се и случи.

 

Обаче, като се замисля, ако беше останал е възможно Фабиньо да не го бяхме привлекли, а според мен в дефанзивен план, бразилеца е значително по-добър от Джан.

Link to comment
Сподели другаде

Обаче, като се замисля, ако беше останал е възможно Фабиньо да не го бяхме привлекли, а според мен в дефанзивен план, бразилеца е значително по-добър от Джан.

Фабиньо във всички фази е по-добър от Джан.

Link to comment
Сподели другаде

Обаче, като се замисля, ако беше останал е възможно Фабиньо да не го бяхме привлекли

 

Поради това ще съм вечно благодарен на Джан, че се махна, па макар и без пари.Иначе колегата Дачев е описал всичко по темата в едно простичко изречение.

Link to comment
Сподели другаде

 

Фабиньо във всички фази е по-добър от Джан.

Ако позволиш не мога да се съглася с това твърдение.

Нито е по мощен, нито е по борбен, нито е (предполагам) по бърз,не мисля, че и "на вторият етаж е по добър, за силата и точността на удари особено от далеко (пеналта и след него) е около десетина пъти по зле. Това може да се докаже в ютуб с головете на Джан.

По скоро Джан ще дойде по качествения играч. Фабиньо определено е в пъти по груб.

Така, че изречението, което казва всичко, всъщност не казва и половината....... поне реална картинка.

Link to comment
Сподели другаде

Ако позволиш не мога да се съглася с това твърдение.

Нито е по мощен, нито е по борбен, нито е (предполагам) по бърз,не мисля, че и "на вторият етаж е по добър, за силата и точността на удари особено от далеко (пеналта и след него) е около десетина пъти по зле. Това може да се докаже в ютуб с головете на Джан.

По скоро Джан ще дойде по качествения играч. Фабиньо определено е в пъти по груб.

Така, че изречението, което казва всичко, всъщност не казва и половината....... поне реална картинка.

 

Аз пък малко не съм съгласен с теб. Фабинката има стабилен шут, но пък там е парадокса, че не е вкарвал отдалеч досега. Това не означава, че е по-зле. На втория етаж съм 95% сигурен, че е по-добър от джано, а да не говорим за борбеност, защото тоя тип захапе ли някой не оставя и гони докрай. За грубото пък съм фифти-фифти щото и двамата сме ги виждали да правят глупави фалове, но Фабиньо почти винаги му се получават хвърлянията.

Link to comment
Сподели другаде

Това е твоята гледна точка, която аз не споделям, но тя си остава твоя.

Просто ми е интересно как разбра, че има стабилен шут, след като не го е показал или цитирайки теб не е вкарвал.

Борбеността не се определя само в захапва нето на някой, а и в пробив срещу един или повече съперника.

Колкото до грубоста, дори и Хендо не прави такива глупави, подплатени почти винаги с картон фалове.

Но както казах, всеки с мнението си.

Link to comment
Сподели другаде

Фабиньо за разлика от Джан има много по-ясна представа какво да прави на терена.

 

Емрето все още не го знае никой коя му е най-добрата позиция и къде е най-добър на терена.

Докато бразилеца е ясен. Дефанзивен халф, който си върши перфектно работата. Това че е груб дори ни помага на моменти. Ок, изкарва си картони, но важното е, че не си изкарва червени картони.

Спира с фаулове опасни атаки на противника когато се налага, отнема топки, и вършеее бая в задни позиции.

 

Освен всичко това се видя, че може да играе добре и като ЦЗ когато се наложи.

 

Във всеки случай смятам, че е доста по-полезен от Емрето. Знае какво прави на терена, как да го направи и има самочувствието и класата да го направи.

Емре в един мач може да играе като танк и да премаже всичко живо по терена, в друг да те закопае с малоумна грешка и мудно придвижване.

 

Конкретно в сравнението Джан - Фабиньо. От 100 пъти, 100 избирам бразилеца.

Link to comment
Сподели другаде

Фабиньо до този момент особено ме радва. Спомням си преди години как тук много хора искахме един дефанзивен халф, който да изгрубява понякога и може да изнася топката/подава напред. Е, честито ни. Да е здрав и без червени картони. Вчера това не беше за жълт. Единствено трябва да изчисти "непременното" влизане в единоборство/шпагат, щото понякога зад него няма кой да го покрие

Link to comment
Сподели другаде

А защо сравнявате Джан с Фабиньо? По-скоро Кейта замести Джан, а не бразилеца. Аз Джан откровено не го харесвам, ама Кейта до момента не е показал нищо повече от него. Епизодични избухвания, после в поредица мачове нищо. Все пак ми се струва, че Кейта има повече потенциал от турчето.

Link to comment
Сподели другаде

Ясно , ясно. Замяната е била за добро.

Взели сме по-добрата версия. Само дето с нищо нито той, нито красивите думи тук някак не могат да ме накарат да повярвам, че е така(далеч съм от мисълта, че Джан е идеалният за позицията, но в Юве играе доста добре, както и в над 75% при нас.

Това с картоните не мога да разбера, добре е, че изкарва жълти, а не червени, сякаш те като се съберат не правят червен или misses next match.

Интересна интерпретация на изкарване то на картони.

Link to comment
Сподели другаде

1.

Той бе купен за това, така, че трябва да е такъв. Кейта също трябваше да е неизменна част, ама не се получи.

2. Кой е заменната му част на Фабиньо, че аз не се сещам за друг?

Хендерсън?

Link to comment
Сподели другаде

Според мен от към удари от далечна дистанция, Джан беше по-добър. Вкара няколко гола, един от които беше и задна ножица, на която Роналдо и Бейъл биха му завидели. В защита също беше на добро ниво. Проблема, беше според мен, че имаше мачове, в които не покзаваше нужното постоянство и беше незабелижим. Бразилеца от своя страна, според мен е по-добър в дефанзивен план и поне в последните мачове показва едно значително постоянство. Другото при него е, че може да играе и като ЦЗ, което го прави и по гъвкав. С други думи Фабиньо според мен е по-добрата алтернатива, но не мога да кажа, че е 100 пъти по-добър във всички компоненти от играта. Както вече имаше подобно сравнение.

 

Няма как Кейта според мен да е бил заместник на Джан, защото са много различен профил футболисти и като качества и като позиции на терена.

Link to comment
Сподели другаде

Той па щото джанеца не си вадеше жълти картони или умопомрачително тъпи червени. Сещам се дори за 1-2 случая.

Ама ако джан ти е бил льобимец виждам защо така го защитаваш. На мен ми стана черен, като си я направи тая простотия накрая и избяга като мастия, ама всеки си знае сам за него.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

Доста неадекватна статия. Джан е по-слаб от всеки един от наличните в момента халфове в отбора и това се виждаше още докато беше в отбора. По-добре не можеше да се получи с този изходящ трансфер. Даже Кейта извън групата е по-полезен от него.

Link to comment
Сподели другаде

Това не е чак толкова вярно, но няма как да разберем.

Изходвщ трансфер нямаше, замина си свободно.

Статията не е толкова неадекватна и Джан не мисля, че е по-малко добър от един Хендерсън примерно.

Link to comment
Сподели другаде

Голям кеф, нека да види като му знаеше много устата ..помня как беша дал интервю ,че до няколко години ще е в топ отбор.Сега е в топ отбора на резервите поне

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...