Jump to content

Емре Джан (Борусия Дортмунд)


Гост S.Gerrard

Препоръчан пост

Гост ReD_Gerrard

Всъщност той си е роден и израсъл в Германия, така че е далеч от балканския или ориенталския манталитет. Дисциплиниран, отговорен, притежаващ завидна увереност. За няколко месеца се превърна в любимец на Копа и дори му измислислиха песен.

Роден, израснал в Германия и предпочита да играе за немския национален отбор, вместо за турския, но това не променя факта, че родителите му са турци, следователно не е грешно да го наричам турчин. И това няма нищо общо с манталитета, няма и нищо общо с туркофобията при някои българи.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stojkica

Защо ни е да играем Емре в центъра след като той е идеалния централен защитник, който нямаме от години ?

 

Това е доста далеч от истината. Имаше доста грешки Джан и някои ситуации ги изиграва така, че да покаже, че не е централен защитник. Далеч не мисля, че има потенциала да се доближи до един викинг, който беше изгонен най-безскрупулно преди има-няма 6 месеца, което е много далеч от понятието "години". Примерно головете на Лестър по НГ, дузпата за Челси в полуфинала и още няколко подобни положения.

 

И за капак - има много по-голям потенциал да се доближи до играч като Виейра в центъра, отколкото до играч като играч като Неста в защита. Когато играе в центъра той прави няколко неща, които много малко хора могат да ги правят толкова добре - отнема топката - и на земята, и във въздуха, вече застава правилно (в началото беше мега зле), поема топката от защитниците и няма проблем да премине през един-двама-трима противници, след което да даде точен пас. Има играчи които са много добри в тези компоненти, но обикновено поне един, понякога два от тях им куцат, докато при Джан всичките са на ниво.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Fowler23

Браво на Джан, сто процента като ги гледа тия неща си вика, "А не съм защитник..... ;) "

Според мен в този отбор на кръга място можеше да намери поне един от Алан, Хендо или Коу.....

Link to comment
Сподели другаде

Гост tony

Да, интересно как са пропуснали Хендерсън, при положение че взе и МОТМ. За сметка на това са напълнили схемата с франсеналци. Коклен??? Абсолютна подигравка!

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Гост tony

Никак не звучи еднозначно това изказване. Коя от всичките му роли в полузащитата? Та той беше навсякъде през кариерата си :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост liverpool_ynwa

^ В изказването си пише midfield, но не можете да живеете без да изпуснете някоя интелигентно-саркастичка забележка........

Link to comment
Сподели другаде

Гост sinner

Джан има повече качества от капитанчето и уелския Шави,взети заедно.Дано през новия сезон играе в центъра,защото не мога да гледам повече партньорството между вече споменатите двама.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Leon1912

Джан вече трябва да се налага в центъра, където му е мястото. Все си мисля че е време да се опита пак схемата 4-4-2 с ромб в средата. Така Джан ще е пред защитниците, пред него Хендо и Милнър, а Коу да е на върха на ромба и отпред Стъридж и новия нападател :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост cyberfan

На мен пък малко тромав ми се струва за тази роля. Според мен там трябва да играе някой по-атлетичен и пъргав.

 

You'll never walk alone!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Leon1912

Попаднах на едно интересно интервю с Джан и голямо впечатление ми направи болднатата част в интервюто. Той казва че Роджърс ще го налага на любимата позиция на играча, а именно деф. халф :)

 

Емре Чан: Уникално е – „Анфийлд” пее песен за мен

 

Младежкият национал на Германия е щастлив в Ливърпул

 

През поледния сезон Емре Чан се превърна в титуляр в Ливърпул. Универсален защитник, който може да играе и като халф.

На старта на европейското първенство за младежи Чан вкара изравнителния герой за Германия, с който тимът завърши 1:1 срещу Сърбия. Пред списание „11 Freunde” младата надежда на немците и Ливърпул даде пространно интервю.

- Как успявате да се справите с обратното движение в последната година в Англия?

- Никакъв проблем не е. След два-три дни шофиране и си го научил. В началото трудно е на кръстовище, когато трябва да направиш десен завой. А в останалия свят това е левият.

- Вярно ли е, че новите футболисти в английските отбори трябва да пеят пред отбора?

- За щастие мен не ме караха. Вместо това аз поканих всичките ми съотборници на обяд.

- Говорите ли английски?

- Два или три пъти седмично съм на частни уроци. Вече имам сериозен напредък. Още преди да отида в Ливърпул знаех най-важните футболни думи на английски.

- Кои са те?

- Например в Англия казват “If you need” (в превод от английски „Ако желаеш”), когато си свободен и искаш съотборник да ти подаде топката. Знам още няколко подвиквания, които са важни в играта.

- В Ливърпул обаче трябва да учите не само английски, но и скаусърски диалект.

- Да, различен е. Прилича на баварския диалект в Германия. Моят учител ми казва основните неща, а съотборниците в съблекалнята също помагат. При пътувания винаги сме заедно с Рахийм Стърлинг и той ме учи.

- Кои термини на скаусърски знаете?

- „Lad” (б.а. – в превод от английски „момче”) означава „колега”. Изречението „That’s boss” (б.а. - в превод „Това е шефът”) се използа за „Това е добре”. Давам само два примера. В Англия използват много повече псувни, отколкото в Германия.

- Лесно ли се настроихте от Бундеслигата към Висшата лига?

- За мен английското първенство е най-силното в света. Преди всичко то е психологическо предизвикателство. Пресата върху играч е 100 процента всеки ден. Топката върви по-бързо, има повече единоборства. В Англия съдии остават по-свободна игра.

- Вие как се справихте с тези неща?

- По-често ходя на фитнес, за да съм в кондиция. В Бундеслигата мислех, че вече съм се изградил като тяло. Но в Англия изведнъж срещу мен се изправяха футболисти с много по-здрава структура. Но след една година повече няма кой да ме изплаши.

- Как стартира кариерата ви в Ливърпул?

- В началото не беше гладко. Контузих се първо на тренировка, а после и в мач на младежкия национален отбор на Германия. Всеки чужденец се нуждае от определено време за адаптация. Но винаги вярвах, че с Ливърпул съм направил точната стъпка напред в кариерата ми.

- Вашето налагане в състава започна с втория ден на Коледа срещу Бърнли, когато влязохте резерва.

- Треньорът ме хвана за рамото и ми каза: „Ще играеш в защитата. Знам, че го можеш.” Беше ме наблюдавал като бранител в Байер срещу Хамбургер.

- Започнахте като десен защитник в линия с трима. После влязохте в центъра при четирима. Кое предпочитате?

- Няма голяма разлика. Не променям играта си, а само някои малки неща. Дори като централен защитник опитвам да излизам в атака. Треньорът го очаква от мен. Дори на тренировка учим дефанзивният халф да покрие зоната ми, когато съм напред. Все пак целта е да използват всичките ми добри качества.

- В Англия ви казват Мистър Универсален. Не е ли минус за играч, който е ползван на различни позиции?

- За млад футболист това наистина може да е повече минус, отколкото плюс. Сега най-важното е да играя често. В момента съм доволен, скоро ще ме пускат и на любимата ми позиция – дефанзивен халф.

- Треньорът знае ли?

- Всичко знае. И той мисли като мен.

- Как се разбирате в защитата на Ливърпул?

- Вратарят Симон Миноле е белгиец и говори отлично немски. А партньорът ми Деян Ловрен е хърватин, живял шест години в Германия. С останалите контактуваме на английски.

http://sportinglife.bg/article/2737-Emre-Chan-Unikalno-e-Anfii-ld-pee-pesen-za-men

Link to comment
Сподели другаде

Гост liverpool_ynwa

Емре снощи отново изкърти с представяне за младежите! Това момче, ако е живо и здраво и дебелата глава не го пуска бек, вратар, крило и т.н., съвсем скоро ще започне да ги рине в центъра като Я Я на стероиди!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-Angel

Звездата на немския национален отбор за младежи Емре Джан бе изключително самокритичен след катастрофалната загуба с 0:5 от Португалия на полуфиналите на Европейското първенство.

Джан призна, че похвалите за играта му явно са повлияли и той е бил с прекалено голямо самочувствие преди мача.

"Може би преди мача си помислих, че съм най-големия. Нямам идея какво се случи. Мисля, че трябва отново да стъпя на земята", каза футболистът на Ливърпул.

"Ние всички сме млади хора. Когато постоянно получаваме похвали и след това още една похвала, човек си помисля, че е най-големият. Това, което представихме на терена бе нахалство. Можеш да загубиш с 0:5 или с 0:10. Но когато даваш всичко от себе си, след това можеш да се похледнеш в огледалото. Може би подходихме прекалено самонадеяно."

Link to comment
Сподели другаде

Гост the kop

Точно така се става ГОЛЯМ играч. Първо трябва да паднеш и след това да си дадеш трезва оценка защо това се е случило и след това да се изправиш и повече да не падаш а само да вървиш напред!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dacheff

Евала, ако така го е казал. Не е странно човек да се възгордее, ако после се усети и се върне в час. Емрето ми харесва все повече и като характер. Няма да крия, че не бих имал против това да е капитанът ни в един следващ момент.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Simply Red

В интерес на истината,Джан и при нас имаше слаб завършек на сезона. Посредствеността обаче бе налегнала целия тим,а слабите резултати идваха един след друг и някак колебливото му представяне не изпъкна толкова отчетливо. А и фактът,че бе ползван почти непрекъснато като защитник до голяма степен смекчи част от греховете му.

Ако обаче се вгледаме детайлно в играта му ще забележим,че особено последните му 6-7 мача за отбора бяха доста сиви.В началото започна ударно,влезе сякаш с гръм трясък сред титулярите,но някъде след февруари и неговата игра някак плавно се сля с тази на целия отбор. С всеки изминал мач представянето му избледняваше.

 

Нямам идея дали многото похвали са му се отразили негативно, вероятно е така. Има възможност и просто да се намира в лош период или физически да е вече изчерпан. Важно е обаче да остане здраво стъпил на земята и трезвен в преценката за моментните си възможности. Той е още прекалено млад и има да извърви дълъг път по стълбицата на своето развитие. Да,повече от очевиден е потенциалът му,но все още е много далеч от топ нивото към което се стреми. Дава вид на съвестно момче,така че се надявам да си е направил нужните изводи и след като презареди батериите от август да мачка с нови сили.

Link to comment
Сподели другаде

Гост NikolaY

За 21-годишен показва изключителна зрялост, не само на терена. Според мен той и Шкъртела са хората с най-много лидерски качества, но само заради това, че е от скоро и не е англичан няма да го видим скоро с капитанската лента.

 

Аз не бих му дал някаква конкретна оценка за представянето му миналия сезон, тъй като не игра на оригиналната си позиция с която блестеше в Леверкузен. Имаше спад във формата му.. то при кой нямаше де, но да не забравяме, че неговото начало на острова не тръгна много благополучно, след като лекуваше контузия няколко месеца, а след това почти не пропускаше мач. Може би точно тази контузия и насъбралите се мачове го измориха в края на сезона. Сигурен съм, че си извадил поуки от първият си изигран сезон при нас, така че сега да се съсредоточи в почивката си и от Август месец да застъпва в центъра и да ни радва с играта си.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...