Jump to content

Емре Джан (Борусия Дортмунд)


Гост S.Gerrard

Препоръчан пост

Гост Renaissance

Е, Джан си е. Не е никакъв Чан, Кан и т.н. В турската азбука има буква ç, която е малко специфична. Например при фенербахЧе, се чете Ч, а при фамилията се чете "ДЖ". Дълга история, кой, както иска да му казва, важното е да мачка.

Link to comment
Сподели другаде

Гост JFT96

Затова за мен е просто Емре. Ще е добре да го видим в контролите срещу сериозни халфове (турнира в САЩ).

Link to comment
Сподели другаде

Гост Charg3r

На теория звучи добре, дано и на практика да се окаже успешен трансфер. Отдавна си мисля, че ни трябва нещо от Бундеслигата, трябва да си призная, че не си представях точно него, а по-скоро нещо като Бендер, но пък за тия пари не знам дали някой би отказал толкова универсален играч като турчина. Пожелавам му много да ни радва и да развие потенциала си.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ready2kill

Щом Роджърс е видял нещо в него значи и ние ще чакаме да го видим. Млад и мотивиран, а оттам вече съдба. Очаквам с нетърпение да го видя в игра.

Link to comment
Сподели другаде

Гост stunnyss

Да ни е жив и здрав ще заздрави центъра, пък и може да помагав защита. Не го притесняват единоборствата което е добре, защото нямахме такъв играч. Остава БР да доразвие таланта му и ще е бомба.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Честит да ни е :) До тук сме похарчили има няма 14 милиона паунда .. а може да се каже , че има надграждане спрямо миналият сезон :)

 

Емре Чан , Кан или Джан .. няма значение , се надявам да се превърне в новият Дидко Хаман с нашата фланелка , а защо не и да го задмине . Има много още върху какво да работи над играта си , никой да не се залъгва , че ще влезе и изведнъж ще разкрие истинският си потенциал. .. Това което мен ме радва е .. очевадният потенциал който притежава момчето.. дано го доразвие при нас и се превърне в неизменна част от отбора :)

 

Заричам го и да вдигне купа , следващият сезон на Немска земя :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост ShaDoW_HuN7eR

Е, Джан си е. Не е никакъв Чан, Кан и т.н. В турската азбука има буква ç, която е малко специфична. Например при фенербахЧе, се чете Ч, а при фамилията се чете "ДЖ". Дълга история, кой, както иска да му казва, важното е да мачка.

 

Имат си и буква за "дж" - "c".

 

Emre Can

 

Vikipedi, özgür ansiklopedi

 

Щом е така в турската уикипедия значи си е Джан. Голяма полемика верно с това име. :D Успех му желая, дано е достатъчно стабилен. Хубаво е, че рано-рано правим трансфери тая година. Дано до Светвното се поздравим с още някое друго попълнение.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Сиймор

Резервиран съм към трансфера, доколкото не съм гледал дори един мач на момчето. От клипчетата оставя супер впечатление, но отдавна не вярвам само на клипове:)

Относно името е важно как той и майка му го изговарят и е нормално така да го назоваваме и ние, нали?

Само ще спомена накрая, че от клипчетата ужасно много ми напомни на един любим мой футболист от близкото минало минал през Реал и Милан и за когото нашия "приятел" червения нос веднъж пита:" Това момче да няма магнит в обувките?", след като ги разцепи буквално на Трафорд докато играеше за Реал Мадрид. Ако Джан се развие и стигне нивото на този футболист значи сме ударили джакпота:) Впрочем и този футболист беше с буен характер и доста картони отнасяше. Сетихте ли се?

Link to comment
Сподели другаде

Гост S.Gerrard

И? Той е германец, играе в Англия... Бе той да е корав в центъра, пък ако ще и Джан и ПатлаДжан да е. :sarcastic:

 

мда "германец" :D

Link to comment
Сподели другаде

Гост MakEto

Тука все добри отзиви. Аз пък, четох доста лоши ..не от хора свързани с нашия клуб. Според някакви германски специалисти, тоя трансфер ни е напълно излишен и тоя няма да го бива дори да е купен за резерва. Пишат, че е някак мързелив играч и не е нищо особено като качества ..въпреки младостта.

Мен не ме убеди дори от компилацииките в тубата ..а там винаги играчите изглеждат глеми звезди. Да си призная не съм му гледал повече от 2 мача и ми е пълна мистерия. Ама никак не ме грабна турчина. Дано излезе добър трансфер и да мачка !

Link to comment
Сподели другаде

Гост der Bomber

Ако играч от Байерн, минал през Леверкузен и дошъл при нас, се развие както един друг такъв, само, че завърнал се в Байерн след това, ще умра от кеф. Въпрсния беше на същите години като Джан, така че, аз не смятам, че сме го взели за нещо друго освен за титуляр.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Simply Red

Нямам никаква идея що за играч е Емре Джан,рядко гледам Бундеслигата и имам нулеви впечатления над играта му. Известно ми е единствено,че тъкмо Джан и Емил Хьоберг (който продължава да е при баварците) бяха най-обещаващите таланти на Байерн М преди 2-3 години,при цялата конкуренция и изсипани пари в Байерн е ясно,че подобни играчи трудно биха намерили място сред титулярите,така че не е чудно,че Джан е напусна гранда от Мюнхен и се премести в Леверкузен.

 

Харесва ми физиката му,доста е солиден като телосложение,това може да направи адаптацията му в Премиър Лийг доста по-плавна и лесна,а и стилът на игра в Германия е доста сходен с този на Албиона,така че не очаквам големи сътресения от тази гледна точка. От това,което прочетох като коментари ми направиха няколко неща впечатление.

 

Първо,Роджърс го наблюдава от 6 месеца,като в този период един от главните ни скаути Бари Хънтър е бил командирован в Германия на два пъти за по 2 седмици за да го наблюдава. От тук си правя изводите,че Емре Джан е добре проучен,в детайли играта му е разгадана до най-малкия микрон и Роджърс очевидно вижда качества в него,които ще са ни от полза.

 

Приказките,че бил "мързелив" и бавен също ми се виждат преувеличени. В момента чета една книга тъкмо за скаутските мрежи на английските отбори. Шокиран съм от обема на работ,която се върши зад кулисите на тези отбори,за да се доведе една сделка до финал. Ние,феновете виждаме крайния продукт от всичко и трансферите ни се струват най-лесното нещо на света. И преди съм имал идея,че нещата не са толкова прости,но беше вълнуващо да прочета за целия процес.

 

Повечето играчи попадат в радара на отборите от 1-2 години,проучвани са до най-малкия детайл,отношение в тренировките,интензитет и физически показатели в мачовете,дисциплинарни проблеми,личен живот и всичко останало. Нищо не се оставя на случайността,от тази гледна точка имам добро предчувствие за момчето и смятам,че Роджърс не се е насочил към него само заради ниската цена и заради поливалентността му. Ако Джан покаже класа и постоянство,това може да се окаже един фантастичен трансфер,предвид добрата цена,годините и очевидно многоспектърните качества,които притежава.

 

Вторият факт,който хвана окото ми е,че повечето анализатори и специалисти описват Джан като футболист който търси единоборствата,а не ги избягва. На практика такъв човек в халфовата линия в момента нямаме. Джерард в последните години винаги влиза с едно наум в единоборствата и сякаш спира първоначалнта си първичност,която го тласкаше непрекъснато към единоборства,Лукас след двете тежки контузии също избягва преките единоборствам,там проблемите не са футболни,а чисто психологически,всеки който е играл футбол знае за какво става дума,Хендерсън не е такъв играч,Алън е подобен,но при него физиката е голям минус. Сякаш Джан на пръв поглед съвместява всички тези качества - физическа мощ,твърдост и желание за битка,прилични технически качества.

 

При всички положение интересен трансфер,ако не бъркан Джан е първият футболист с турски произход озовавал се на Анфийлд. На пръв поглед на мен ми изглежда като обещаващ младеж,физически изглежда създаден за Премиър Лийг,но това не винаги е достатъчно. Доверявам се на Роджърс,който има нелошо око за подобни нешлифовани диаманти.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa
При всички положение интересен трансфер,ако не бъркан Джан е първият футболист с турски произход озовавал се на Анфийлд.

Забравяш Нури Шахин :)

 

Бундеслигата е първенството, което следя най-отблизо след Висшата лига. Освен това Леверкузен са ми един от симпатичните отбори и през последната година им изгледах не малко мачове. Спокойно мога да твърдя, че през изминалия сезон Джан беше един от най-добрите футболисти в тима. Роден е през 1994 година, а играе със завидно самочувствие, има страхотна физика и прилична техника. Човек, който го гледа за първи път, никога не би предположил на каква възраст е това момче. Няма плахи отгиравания, влиза смело в единоборствата, а не рядко се включва и в атака. Има 4 гола в последния сезон, а е вкарвал дори и с екипа на Байерн в един от малкото шансове, които получи там. Аз лично съм много щастлив от този трансфер и смятам, че точно такъв човек ни трябваше за халфовата линия, а не някакво временно решение като Диаме.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Scarface

 

При всички положение интересен трансфер,ако не бъркан Джан е първият футболист с турски произход озовавал се на Анфийлд.

 

http://assets3.lfcimages.com/uploads/sahin263_50640ec2f3729078509521.jpg

 

тоя "талант" ........ забрави ли го

Link to comment
Сподели другаде

Гост drenski

При всички положение интересен трансфер,ако не бъркан Джан е първият футболист с турски произход озовавал се на Анфийлд.

 

Нури Шахин - наем. Самет Йешил (или Йезил) все още е наш играч.

 

И аз гледам рядко Бундеслига, особено откакто Байерн им откъсва с по 30 точки.

Но поне като профил точно такъв играч нямаме. От клиповете ми направи впечатление, че има поглед върху играта и добър пас. Нещо, което при Лукас е трагично. А за опорния халф е важно, като спре противниковата атаката и се докопа до топката, да постави веднага начало на наша атака, а не да я подава на най-близкия до него. Надявам се Джан да се наложи и да се докаже като опорен халф, за което надежда ми дава и това, че е играл и защитник.

 

За скромни пари вече взехме двама с профили, каквито досега нямахме.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kumarmd

Да е жив и здрав и много успехи с нашия екип!

 

Никакво мнение нямам за него по простата причина, че съм го гледал само как играе на фифа :sarcastic: . Там става една от топ звездите ми, дано и в реалността повтори. Имам добро предчуствие за него. Трябва да се отбележи, че ще му е трудно в конкуренцията на Стиви за този пост. Най-радващото е, че моят "любимец" Лукас ще си тръгне. Точно това значи за мен този трансфер!

 

И последно за спора: Чан е, а не Джан. Така поне го казват коментаторите на клипчетата в тубата!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Renaissance

Срещу аугсбург коментаторът му казваше Джан първите 30-40 минути, но си личеше, че трудно го казва това "ДЖ" и го обърна на Чан, че им е по-лесно на немците и англичаните ли, нямам представа. Но ако трябва да го наричаме така, както в родината на родителите му се произнася фамилията си е твърдо и безкомпромисно "Джан", което значи душа и в Турция тази фамилия е като Мюлер в Германия, тоест всеки пети се казва така. Колкото до шадоу_хънтър, е и ти не си прав. Нямат си точна буква за "дж". Пример с Чанаккале, един много хубав град, който препоръчвам на всеки да посети. Той също се пише с буква "с", но се чете "ч". Името идва от арабската дума за живот "Jan", което пак се чете по същия начин.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...