Jump to content

Емре Джан (Борусия Дортмунд)


Гост S.Gerrard

Препоръчан пост

 

Наистина беше важно да се види, че Джан подава по-често назад от Хендерсън, както и, че Хендерсън е по-полезен в офанзивната част на играта въпреки по-задната си позиция.

Link to comment
Сподели другаде

И на мен Чан изобщо няма да ми липсва. Не че е толкова лош футболист, просто е адски неграмотен тактически и твърде често оставя дупки зад себе си. Понякога прави невероятни мачове, които загатват за огромната класа, която може би притежава, ама каква е ползата, след като в следващия ще си изпусне по най-малоумния начин човека и в най-добрия за нас случай ще го фаулира или пък ще бъде толкова неориентиран, че няма да му чуем името цял мач. Има безспорни предимства и пред Хендерсън и пред Вайналдум - удар, физическа сила, дори позициониране в атака (но не и в защита), всичко хубаво му жилая, обаче просто не става за нас. Не че другите 3-ма халфове са световна класа, далеч съм от тази мисъл. Лично аз съм доста голям фен на Вайналдум и се надявам догодина да бъде част от една доста по-качествена халфова линия, включваща и Кейта, Лалана, дай боже Коутиньо, и още някой трансфер като Горецка, например или друг качествен футболист в тази зона. И точно в тази връзка изобщо няма да тъжа за германеца. Може би продължавам да бъда същия заблуден оптимист за трансферната политика на отбора, но просто така ги виждам аз нещата. С очевидните ни проблеми в защита и почти сигурното напускане на Ловрен, може би и на Стъридж, се полува една нужда от 5 трансфера(без Кейта), но защо пък не. Ако си помогнем през зимата с ВВД, остават и Емре ще бъде забрамен ца отрицателно време

Link to comment
Сподели другаде

Наистина беше важно да се види, че Джан подава по-често назад от Хендерсън, както и, че Хендерсън е по-полезен в офанзивната част на играта въпреки по-задната си позиция.

 

Дяволче - евангелие, или нужда от очила, или котка по гръб не пада? Сега кофти е най-мързеливия и незаинтересован играч на планетата да е с едни гърди пред най-световната класа играч - Хендерсън, ама пустите сухи и безсмислени статистики това сочат.

Link to comment
Сподели другаде

Без да противопоставям Джан на капитана, на мен германо-турчинът няма да ми липсва.

Интересното при Хендерсън е, че много фенове не го харесват и то не само в този форум и не само в България. И в същото време много треньори го смятат за нужен. Краля го купи, Роджърс и Клоп разчитат постянно на него плюс колко вече селекционери на националния отбор.

И Хендерсън е бил с основна заслуга за провалите им,може би извън националния отбор,където дупките са прекалено много и той е просто една от тях.

Link to comment
Сподели другаде

Дяволче - евангелие, или нужда от очила, или котка по гръб не пада? Сега кофти е най-мързеливия и незаинтересован играч на планетата да е с едни гърди пред най-световната класа играч - Хендерсън, ама пустите сухи и безсмислени статистики това сочат.

 

В момента говориш наизуст. Две неща съм казал, ето ги аргументите.

 

1) Джан има 197 паса назад за 705 минути, което прави по пас назад на всеки 3:34 минути. Хендерсън има 209 паса назад за 810 минути, което прави пас назад на всеки 3:52 минути. Джан подава по-често назад. Факт. Знам, че ти няма да паднеш никога по гръб, ама това са голите факти, които са написани в статистиката, която сам показа.

 

2) Джан има две асистенции, а Хендо гол и асистенция. Встрани от това, пак на базата на статистика, която ти сам предостави, създадените шансове са 13 на 9 в полза на Хендерсън. Факти? Или може би данни изпаднали от луната?

 

П.П. Пълната статистика, която съвсем съзателно не си дал отново показва огромното превъзходсвто на Хендерсън над Джан. Става дума ето за това, което няма как да не си пропуснал съвсем умишлено: TOTAL SCORE: 159.86 - 104.03. В полза на кого ли?...

Link to comment
Сподели другаде

То си има филтър там вляво от снимките, където като го сложиш на средно на 90 минути, ти дава точните цифри. Хендерсън прави средно 23.22 паса назад за 90 минути, а Джан е с 25.15.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Mario_Shinobi

Може ли тогава да попитам, защо се създава усещането у мен, а вярвам и в други хора, че със Джан халфовата ни линия е осезаемо "по-изострена" и "пробивна" , докато с Хендерсън е именно обратното?

 

Или само аз ги виждам така нещата ?

Link to comment
Сподели другаде

Може ли тогава да попитам, защо се създава усещането у мен, а вярвам и в други хора, че със Джан халфовата ни линия е осезаемо "по-изострена" и "пробивна" , докато с Хендерсън е именно обратното?

 

Или само аз ги виждам така нещата ?

 

Усещането ти не те лъже , това си е абсолютен факт.

Тази тема е дъвкана, дъвкана , няма смисъл от реанимацията и. Всички са убедени отдавна, че престоя на Хендерсън в отбора е едно недоразумение. Джан е идея , две по-креативен и агресивен .Това с пасовете назад ми се струва толкова смешно , че не знам как да го коментирам.

Но не мисля, че и той е панацеята за нас.

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление това което показва статистиката е, че нито Хендерсън, нито Джан имат място като титуляри в отбора, ако искаме да направим нещо по-значимо.

Единия явно си спря на едно ниво на развитие и само регресира, а другият въпреки, че има доста футболни качества, то непостоянството му е пословично. Какво като ги имаш тея качества като ги показваш веднъж на 10 мача.

 

Особено пък в сравнение с хората от атаката ни ... халфовата ни линия направо е обида спрямо тях.

Мане и Салах чакахме ли ги да покажат класа и постоянство? Дойдоха си пичовете и още от първите мачове започнаха да демонстрират класата си. За Коутиньо са готови 150 млн да извадят... Фирмината си къса гъза всеки божи мач , а отзад само ядове с тия халфове.

 

Нямам търпение да дойде Кейта и дай боже още някой свестен халф за центъра на терена, защото ми е мъка да гледам Мъката им на тези в центъра. Джини поне човека в домакинските ни мачове показва някакво постоянство и има идея какво да прави в противниковите наказателни полета.

Ако има начин да прилапаме Горецка, нито Джан нито Хендерсън ще ми липсва, ако не ги виждам по терена.

Link to comment
Сподели другаде

Разликата между двамата е в единоборствата и рисковете които поемат, поне за мен. Джан е много по-агресивен в сравнение с Хендо в борбата за високи топки, влиза твърдо в единоборствата. Хендо често съм го виждал просто да "подскача" за топката, което поне мен ме вбесява. За футболист който влиза между централните защитници когато изнасяме и се защитаваме си е огромно предимство. Отделно Джан поема много повече риск при изнасяне на топката, гледа да оползотвори всяко отворило се пространство напред. Хендо е по-умерен и играе на сигурно, нещо в което няма лошо, но много притъпява играта на отбора.

Ако трябва да избирам между двамата само, то определено предпочитам Джан.

Link to comment
Сподели другаде

 

Хубави факти, ама къде от тея факти си проличава, че единия е световна класа незаменим играч за Ливърпул, както ти твърдиш, а другия е най-мързеливия и незаинтересования на планетата, което пак ти твърдиш, нещо не я виждам тая разлика, а виждам двама играчи с приблизителни показатели, а като оставим сухите числа, отборът ни играе и побеждава много по-убедително когато Джан играе сам, а Хендерсън дори не помирисва терена, това пак са факти. И най-силните мачове под ръководството на Клоп дотук с Ливърпул, а именно първите му 8 месеца начело бяха най-вече при липсата на тая вселенска звезда - Хендерсън.

Link to comment
Сподели другаде

Дано гола от онзи ден прелъже Ювентус да го вземат още Януари.

Това пък защо? Дори на 100% да ни напуска, не е ли по-добре да помогне на отбора отново да завърши в 4-ката, отколкото да му вземем 10 милиона и да мъчим Хендо и Милнър до края на сезона?

Link to comment
Сподели другаде

Защото е безполезен. Влачи се из терена. Хората са си направили грешния извод. При липсата на Хендерсън Джан играе толкова назад до защитниците, че не се пречка на другите в средата да си вършат работата. Трябва да го е срам, че Милнър (на 31) тича и върши повече работа от него. Имам чувството, че и да се занимавам да напрая от ония клипчета, в които се показват всички докосвания на един играч в даден мач, пак ще си затваряте очите и няма да осъзнаете колко мързелив е Емре.

Link to comment
Сподели другаде

А аз си задавам друг въпрос - спекулираната заплата на стойност близо до 160-те хиляди в Юве ще му я дадат ли ? Защото по слуховете излиза,че заплатата е препъни камъчето. Не знам какви пари плащат италианците, но над 100к едва ли ще му дадат. Не е изключено Джан да се дърпа, за да изскопчи по-голяма сума от нас и в края на краищата да подпише. Нямаме конкуренция в центъра,за да се притеснява, че не може да се пребори за игрово време. Не се вижда напрежение между него и Клоп. Остават или парите, или това че с Юве имаш гарантирано Скудето, но най-вероятно от пейката.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Симпатичен ми е, но и вчера беше доста слаб. Напоследък е и с дежурен картон, заради фал, който идва след като Джан е изпуснал някой да мине покрай него. Напоследък не показва, че играе с хъс, макар че се радва доста на головете. Ако продължава така няма да ми липсва. Дано се стегне и се разберем с него за договора.

Link to comment
Сподели другаде

Вчера не разбрах защо си го изкара тоя картон...настигна го...зае добра позиция...защо му трябваше да го дърпа не стана ясно- но е видно че човека се маха догодина и не играе така както би трябвало.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...