Jump to content

Дивок Ориги (Нотингам Форест)


Гост Simply Red

Препоръчан пост

За мен е достатъчно добър да е скуад плейър, но като централен нападател. Снощи пак двата му гола бяха точно на централен нападател - на точното място в точното време.

Link to comment
Сподели другаде

В крайна сметка, никой не заслужава нищо даром и трябва да си го заслужи.Той го направи по възможно най-уникалния начин.От тук само времето ще покаже, но той вече доказа, че със сигурност не е случаен.

Link to comment
Сподели другаде

И на мен ми е харесвал винаги като централен...има техника, има позициониране, силен е физически....ама като го забият на фланга и угасва...щото няма ускорение и бързина...

Link to comment
Сподели другаде

Той бързина има, ама докато набере скорост, топката вече не е в него. Не е и особено повратлив. Мане например, пада, става, сгъва се на 2 ката и топката продължава да е в негово владение.

 

ОриЖи ако има минутите на Габриел Исус например, аз съм сигурен, че числата им ще са доста близки.

Link to comment
Сподели другаде

Оригито има бързина,но му трябва повече време да набере.Той още през 2016 доказа,че има място в отбора и че може да вкарва,тогава направи добра серия.Със сигурност е по-добра опция да го задържим при нас,освен ако не му удари звездоманията и не почне да мрънка.Добре,че снощи започнахме с него,че ако беше Стъридж не ми се мисли.

Link to comment
Сподели другаде

Спорех с някого от форума преди началото на сезона за Ориги срещу Стъридж. Той писа, ще Стъридж е на светлинни години по-добър от Дивака. Писах, че Клоп ще разчита по-скоро на белгиеца, което не беше трудно да се види.

Link to comment
Сподели другаде

За мен Ориги има място в състава, но не и като първи/втори избор, а чак като трети такъв. Перфектно би било да имаме Фирмино, Вернер и Ориги, като не е задължително Вернер да е резерва винаги, всеки един от тях ще може да замени някого в тройката. Просто трябва да има повече хора преди да опрем до Ориги щото за 2 мача е ок, ама не дай Боже да окапе Фирмата за месец, не виждам как Ориги би могъл да запълни празнината. Иначе съм съгласен, че има място в отбора и трябва да му бъде предложен нов договор.

Link to comment
Сподели другаде

За мен Ориги има място в състава, но не и като първи/втори избор, а чак като трети такъв. Перфектно би било да имаме Фирмино, Вернер и Ориги, като не е задължително Вернер да е резерва винаги, всеки един от тях ще може да замени някого в тройката. Просто трябва да има повече хора преди да опрем до Ориги щото за 2 мача е ок, ама не дай Боже да окапе Фирмата за месец, не виждам как Ориги би могъл да запълни празнината. Иначе съм съгласен, че има място в отбора и трябва да му бъде предложен нов договор.

Абсолютно съм съгласен, а и да не забравяме, че цената му скочи със сигурност в последните месеци, ако някой изскочи с някоя оферта от 30+ милиона като нищо ще бъде продаден, а и той вероятно ще иска да играе редовно, на 24 е, все още има потенциал да се реализира, някъде в Италия примерно.

Link to comment
Сподели другаде

Аве пичаги, всеки път като видя името Вернер в тоя форум и искам да повърна върху клавиатурата. Кой толкова го е гледал тоя Бог на футболната игра да го еа?

 

Тоя е немското чиро имобиле. Бяга като улав, от 13 положения, я отбележи, я не. За близо 2500 минути което е 28 мача, 99 процента като титуляр, тоя корифей е отбелязал магическите 16 гола... И 7 асистенции.

 

Да вземем Юсуф Поулсен тогава да го еа. Същия отбор, за 100тина минути по малко игра има 15 гола и 3 асистенции. Имат 2 3 години разлика, хем ще ни излезе с 50 60 милиона по-тънкана...

 

Та така де, какво толкова извънземно има в тоя цървул, че всяко мнение, което става дума за нов нападател, виждаме името му?

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Оригито братче как следвше ситуацията, Шакири даже не разбра какво става и чак когато стана голът се обърна да хвърли един поглед. Същото беше и при онзи гол срещу Евертън на Ориги, следеше ситуация и очакваше нещо да се случи, евала за концентрацията му и този нюх, съвсем спокойно като видя, че Шакири ще отива да я бие, а Трент с крачка се оттегляше, можеше да се обърне с гръб и да тръгне да се престроява с другите играчи за корнер, ама голям хитрец, дебнеше и предчувстваше явно.

Link to comment
Сподели другаде

Абе и той не беше в час, обърна и се усети какво става. Обаче беше на точното място. Иска ми се да вярвам ,че по навик.

 

Той Ориги винаги реагира много бързо пред вратата. Винаги дебне до край (така стана гола му срещу Евертън) и изключително бързо се завърта с лице към вратата, за да отправи удар ако има възможност.

Link to comment
Сподели другаде

Ориги има високо КПД. За минутите, в които е в игра показва голям хъс. Проблемът с Ориги е че очакванията към него са занижени и никой не иска от него 15+ гола на сезон, съответно го прибутват по наеми и резервни скамейки. С друг подход Ориги можеше да се развие до голям футболист. Малко да му покажем, че ще разчитаме на него в повече мачове, да му измислят някоя песничка феновете и Ориги ще изоре терена. За мен има място в отбора, дано не го продадем, но ако привлечем още класа в нападение, се съмнявам да остане.

Link to comment
Сподели другаде

Оригито братче как следвше ситуацията, Шакири даже не разбра какво става и чак когато стана голът се обърна да хвърли един поглед. Същото беше и при онзи гол срещу Евертън на Ориги, следеше ситуация и очакваше нещо да се случи, евала за концентрацията му и този нюх, съвсем спокойно като видя, че Шакири ще отива да я бие, а Трент с крачка се оттегляше, можеше да се обърне с гръб и да тръгне да се престроява с другите играчи за корнер, ама голям хитрец, дебнеше и предчувстваше явно.

 

Доста хора на стадиона също не са разбрали какво точно стана. Защото като си на трибуната при корнер първо гледаш какво става в наказателното поле и после гледаш към флагчето. Добре че тв камерите следяха Трент, та ние видяхме в реално време.

В клипа с коментаторите на нашата клубна телевизия също се вижда, че те не гледаха Трент. Само че тяхното предаване върви като радиокоментар без картина, та после можеха да кажат каквото си искат. Не че те казаха нещо, само пищяха.

Link to comment
Сподели другаде

Liverpool to offer Divock Origi new contract

 

 

https://www.liverpoo...ol-new-contract

 

Настоящият му договор изтича на 30.06.2020 г., да му предложат поне 2 още, или нещо от сорта на 1+1 години, като за последната да се разберат, ако трябва за някакви клаузи, устройващи и двете страни, за да влезе в сила. Друг е въпросът дали Ориги иска за по-дълго да се връзва, знаейки че най-вероятно ще се подсилим малко или много в предни позиции и може пак да се застоява стабилно на пейката.

 

В тази връзка, по същото време догодина изтичат договорите на Матип и Лалана. Хайде да кажем вторият може още това лято да напусне, но на Матип не е зле да се предложи нещо от сорта на 1-2 години, както на Ориги. През юни 2022 г. ще бъде на почти 31 години, което за централен защитник не е зле. Всичко това с уговорката и по-скоро надеждата, че ще редуцира до минимум отсъствията, поради контузии.

Link to comment
Сподели другаде

Настоящият му договор изтича на 30.06.2020 г., да му предложат поне 2 още, или нещо от сорта на 1+1 години, като за последната да се разберат, ако трябва за някакви клаузи, устройващи и двете страни, за да влезе в сила. Друг е въпросът дали Ориги иска за по-дълго да се връзва, знаейки че най-вероятно ще се подсилим малко или много в предни позиции и може пак да се застоява стабилно на пейката.

 

В тази връзка, по същото време догодина изтичат договорите на Матип и Лалана. Хайде да кажем вторият може още това лято да напусне, но на Матип не е зле да се предложи нещо от сорта на 1-2 години, както на Ориги. През юни 2022 г. ще бъде на почти 31 години, което за централен защитник не е зле. Всичко това с уговорката и по-скоро надеждата, че ще редуцира до минимум отсъствията, поради контузии.

 

На Вайнаулдум също по това време изтича.ТОй Матип и Ориги са за нови договори.Лалана ще си иде това лято.

Link to comment
Сподели другаде

На Вайнаулдум също по това време изтича.ТОй Матип и Ориги са за нови договори.Лалана ще си иде това лято.

 

Джинката мисля има още 2 години, но също заслужава удължаване още сега. Да речем до 2023 г. лятото, ако му предложат и го изпълни, ще е на 32 и половина, съвсем заслужено може иде после да порита нейде за пенсионния фонд. А може и шефчетата да му дигнат малко заплатата, момчето има достатъчен принос, в сравнение с други свои колеги, по спомен взимаше под 100 К седмично.

 

П.С. Моля, някой от модераторите да премести мнението в темата на Джини, че по инерция продължих дискусията тук. Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • S.Gerrard changed the title to Дивок Ориги (Нотингам Форест)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...