Jump to content

Дивок Ориги (Нотингам Форест)


Гост Simply Red

Препоръчан пост

Чичарито пък нямаше нищо друго освен нюх и пласиране, за мен е изключително лимитиран футболист, но все успяваше да се устрои в добър отбор и да вкарва прилична бройка голове.

Link to comment
Сподели другаде

Аз много се надявам да излезе добра резерва от него , но сякаш няма особена класа .. Само един от головете му беше добре изработен в момент на затруднение срещу сгъстена защита, срещу Уулвс за ФА Къп. Другите бяха плод на нюх по скоро. Може би и на финала гола беше хубав, но 2та срещу Барса, срещу Нюкасъл , Евертън и Уулвс за първенство бяха само нюх и пласиране

?!?! Много трудно за четене мнение
Link to comment
Сподели другаде

Нападатели без особени технически качества не виреят много много вече. Мина времето на Индзаги и Раул. Сега нападателя трябва да притежава много повече качества. Колко гола в колко мача имат Игуаин и Чичарито във Висшата лига? Това имах предвид. Нюха е много важен също , ясно , но Ориги дори и да го притежава, няма особенно много други качества. На мен лично за дълбока резерва с 15 мача на сезон ми допада като опция, но ако го гласим за първа резерва на който и да е от триото,то може да си патим. Аз вярвам в решенията на Клоп , просто изразих мнение.

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм раздвоен, честно казано относно Дивока. Спомням си, че допреди да му потроши краката оня мангал Мори Дивока си вкарваше сравнително редовно. После дойде възходът на Фирмино, после се появи тройката и Дивока отиде в забвение. Сега чак го извадихме от нафталина. Въпросът е дали може да си върне онази форма от преди контузията или не, защото въпреки головете тоя сезон, изобщо не ми хареса играта му, ако трябва да съм честен.

Link to comment
Сподели другаде

Дивока да зашива по 10-12 гола на сезон, пък ако ще и в отчайваща форма да е. Никой не иска от Ориги да е новия Мо Салах. Момчето дава всичко от себе си, когато му се гласува доверие. Още е млад, ако поошлайфа играта с глава и налее некой друг килограм мускул, ще е идеален за закучените мачове. Лично аз го предпочитам 100 пъти пред сръбската енигма Груич.

Link to comment
Сподели другаде

Ориги може да играе поне 3 поста в нападение, а при статични ситуации може да е полезен и в защита. Защо да не го сравнявам с Мо, да не мислиш, че той като шие по 30+ във всички надпревари е центарлен нападател. В модерния футбол, чисти централни нападатели / тарани отдавна няма.

Link to comment
Сподели другаде

Явно не разбираш, от футбол ли, от дума ли... Защо сравняваш халфа Груич, с нападателя Ориги?

 

Лично аз го предпочитам 100 пъти пред сръбската енигма Груич.

 

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Link to comment
Сподели другаде

Ориги може да се превърне в ''жокер'', да влиза и да измъква закучени мачове с головете си, това трябва да е ролята, която да се търси от него. Има такива футболисти, които ги наричат ''родени с късмет'', тоя май е от такава мая и просто понякога по-добре да имаш такъв играч в наказателното, отколкото да нямаш.

Типичен пример за такъв футболист беше и Солскяер,нищо особено като нападател, не блестеше почти с никакви умения, но късметът в наказателното му изгради имидж почти като на легенда за манго.

Индзаги също според мен беше ''роден с късмет'', достатъчно е да се сетим и за финала срещу нас 2007, когато топката се отби от гърба му и влезе, аз повече като футболист го помня с емоционалното му изразяване на родост след гол, отколкото с кой знае какви технически умения, но винаги топката го намираше някак си.

Link to comment
Сподели другаде

Явно не разбираш, от футбол ли, от дума ли... Защо сравняваш халфа Груич, с нападателя Ориги?

 

 

 

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

 

Та и с Груич защо да не го сравнявам като позициите им по крилата се препокриват. На едни години са, сходни физически дани. Който мисли Ориги за централен нападател, или че за такъв ще го гласят в състава се е объркал. Ориги ще е момчето златна резерва, който ще го пускат и когато трябва да контраатакуваме, и когато да вкарваме от статични. Това, че в Херта Груич играе двойка CM, не значи че някога ще помирише тая позиция в Ливърпул. Аз като съм го гледал в предсезонните си е играл все изнесен напред.

Link to comment
Сподели другаде

24г е крехка възраст още за атакуващ футболист. Ще го видиш като минат още сезон два и бързината му спадне, че основно ще се разчита на мускул и физика ако иска да е на ниво. А и Ориги е бърз само след добър старт. За повратливост с този ръст му е малко трудно. Ориги е физически издръжлив, това му е най-големият плюс и това, че тича много за габаритите си. Спокойно, като Лукаку няма да стане. Чисто антрополигически конгоанци и кенийци се различават доста.

Link to comment
Сподели другаде

Всички забравяте малкия детайл, че Оригамито искаше да играе повече и беше близко до изхода. Не се знае тая година какво ще му се завърти в главата след толкова важни голове предния сезон.

Link to comment
Сподели другаде

Ако нашето момче оправдае името си Кивок за Риби и превърне противниковите вратари в истински шарани, аз лично няма да имам нищо против! С каквато и техника да го направи /или без такава/. Еле па, ако рече да стане повече от Индзаги и Раул, ама взети заедно, че си бием газо у тавано, додека тавано пущи баластра с кисело млеко!

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Та и с Груич защо да не го сравнявам като позициите им по крилата се препокриват. На едни години са, сходни физически дани. Който мисли Ориги за централен нападател, или че за такъв ще го гласят в състава се е объркал. Ориги ще е момчето златна резерва, който ще го пускат и когато трябва да контраатакуваме, и когато да вкарваме от статични. Това, че в Херта Груич играе двойка CM, не значи че някога ще помирише тая позиция в Ливърпул. Аз като съм го гледал в предсезонните си е играл все изнесен напред.

Нищо лично, ама 100%се правиш на луд за да ти се обръща внимание(и го постигаш в известен смисъл).

Чел съм и други твои изказвания, ама това малко ми убягва от реалното, или нормалното.

Пиши си естествено, така си по-разбран, тръгнеш ли на контра обаче, се объркваш тотално и почваш да пишеш врели некиоели.

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Дивок Ориги (Нотингам Форест)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...