Jump to content

Дивок Ориги (Нотингам Форест)


Гост Simply Red

Препоръчан пост

Според мен ще запише мачове сега в натоварения цикъл, иначе не мисля, че в остатъка от сезона ще запише минути. Трябва много да избухне тоя месец, че Клоп да си помисли да почне да го използва.

Link to comment
Сподели другаде

На мен ми се струва, че освен голов нюх има и прилична бързина. Което си е плюс отвсякъде. Ще е интересно ако получи шанс как ще се справи. А защо не, да излезе, че точно той ни трябва.

Link to comment
Сподели другаде

Ние много бързо забравихме,какви впечатляващи мачове изигра преди контузията срещу Евъртън.И как всички смятахме,че ще бъде водещият нападател на Ливърпул за години наред.Ако Ориги върне формата си от преди две години и половина ще ни радва много.

Link to comment
Сподели другаде

Ние много бързо забравихме,какви впечатляващи мачове изигра преди контузията срещу Евъртън.И как всички смятахме,че ще бъде водещият нападател на Ливърпул за години наред.Ако Ориги върне формата си от преди две години и половина ще ни радва много.

 

Абсолютно си прав. Ориги ставаше все по добър с всеки изминал мач, но онова ренде Фунес Мори му спря кариерата. Изминаха повече от две години и той все още не може да влезе в час. Все пак е на 23 има достатъчно години пред него, за да стане класен нападател.

Link to comment
Сподели другаде

Ориги е слаб нападател, няма класа. Но според мен може да бъде ползван баш като резерва, когато търсим нещо различно в края на мача. Примерно игра с двама централни нападатели. Или просто да ползваме това, че е свежарка и търчи (както оня рейд по крилото срещу Евертън). Срещу уморени защитници в края на мача е нужно просто да си чукнеш топката и да ги надбягаш. А той не е бавен.

 

Също така понякога ако искаме да пазим резултат може да бъде ползван. Мисля, че от всичките ни играчи в предни позиции, той определено може най-добре да пази и да гардира топката, печелейки време. Така че може да бъде ползван Оригито. Но с него на терена трябва да чакаме голове от крила/халфова линия, защото ако той играе като титуляр редовно, няма да бележи достатъчно.

Link to comment
Сподели другаде

Ориги е тип нападател Нгог, само че по-бърз. Беше голяма надежда, но уви не се разви до голям състезател. За всички ще е по-добре да му намерим някакъв пристан, доде е млад и не му изтича все още договорът с нас. На лято ще го пазарим зад граница, ако не вземе да вкара разбира се на отборите в топ 5 в последните секунди и го не направим талисман на отбора.

Link to comment
Сподели другаде

Мисля че Ориги днес ще играе добре и пак ще вкара.

 

И аз си го мислех :D

Сложно.

 

Много рита докато обработва топката. Бърза като трябва да зачака и обратното - бави като трябва да отиграва бързо с едно докосване или с едно движение да елиминира играч на противниковия отбор. Харесвам го заради старанието му, но футбола си не е изпипал далеч. Има при него някакви прпблясъци на вродени таланти - пъргав е за ръста си и умее да играе с тяло срещу противниците си. Има нюх за пласиране. Обаче тия неща сякаш никога не ги е отработил Дивок до някакъв оптимално работещ стил за играч на неговата позиция. Която също не знам по дефолт каква е всъщност. Централен или крило/втори нападател.. не знам?

 

Да се радваме, че имаме Стъридж, че ако Ориги трябваше да покриваа... недей..

Link to comment
Сподели другаде

Не можем да сме съвсем справедливи към Дивачето относно качествата, които има и това, което може да ни даде, защото е слаган да играе главно като Крило каквото той не е. Силата му е в наказателното поле.

 

Ето и днес при гола на Милнър именно Ориги задържа топката в наказателното и даде асистенцията за Чичи Мили. Може да ни бъде полезен Оригито, по-добре е да го имаме в момента отколкото да го нямаме. То и ако погледне човек за последните 2 мача има гол и асистения в повече от ключови моменти.

Link to comment
Сподели другаде

Няколко пъти изгледах повторението и ми се потвърди първото впечатление. При поемането на топката, Дивачето не успя добре да си я спре и тя малко му избяга и почти изгуби контрол върху нея. Тогава видя че губи топката и единственото което можеше да направи бе да я чукне към Мили. Той точно това за наша радост направи и така стана асистенцията му. Не знам ако беше си спрял по добре топката много вероятно щеше да пробва да се завърти и да стреля и едва ли щеше да подава от тази позиция. Ама всичко е в теорията на вероятностите.

Link to comment
Сподели другаде

Не можем да сме съвсем справедливи към Дивачето относно качествата, които има и това, което може да ни даде, защото е слаган да играе главно като Крило каквото той не е. Силата му е в наказателното поле.

 

Ето и днес при гола на Милнър именно Ориги задържа топката в наказателното и даде асистенцията за Чичи Мили. Може да ни бъде полезен Оригито, по-добре е да го имаме в момента отколкото да го нямаме. То и ако погледне човек за последните 2 мача има гол и асистения в повече от ключови моменти.

 

Говориш, сякаш си следял последните два мача в livescore и не си го виждал и за миг как играе. Радвам му се, че ни взе точки срещу Евертън и асистира вчера, но това не го отдавам на футболни качества. Просто е неразвит талант и май така ще си остане.

 

Нека ме опровергае, първи си признавам грешката.

Link to comment
Сподели другаде

Говориш, сякаш си следял последните два мача в livescore и не си го виждал и за миг как играе. Радвам му се, че ни взе точки срещу Евертън и асистира вчера, но това не го отдавам на футболни качества. Просто е неразвит талант и май така ще си остане.

 

Нека ме опровергае, първи си признавам грешката.

 

Аз казвам, че не можем да сме напълно справедливи в оценката си за него, защото той не играе на позицията на която е най-силен.

Не е флангови играч и никога няма да бъде.

 

Качествата му се видяха през зимата и пролетта на 2016 г. когато си играеше като централен нападател. Тогава до контузията, която му причини ония тулуп Фунес Мори, Ориги играеше много силно.

Следващият сезон 2016/17 вече Фирмино стана титулярен избор за този пост и Ориги започна да играе по крилото. Въпреки това мисля, че в този сезон имаше повече от 10 реализирани гола за нас.

 

Като опция номер 3 за нападението ни мисля, че си е добър избор. Не виждам смисъл от това да го махнем. За резерви много по-добри играчи от него няма как да имаме.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

И аз мисля, че отборът, ако се беше спънал с Евертън, нямаше да направи серия от толкова много победи особено с такава игра. Това беше нужният тласък за уникална декемврийска серия.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

За мен отново доказа, че ИМА място в отбора.

 

За всичко на всичко 304 минути във ВЛ има 3 гола и 1 асистенция. Доста прилично като суха статистика.

 

За сравнение, Габриел Исус има 700+ минути и 7 гола и 3 асистенции, Фернандо Йоренте има 608 минути, 1 гол и 4 асиста, Лаказет има 2417 минути и 13 гола и 8 асистенции, Лукаку е с 2130 минути и 12 попадения a Жиру е с 828 минути и 2 попадения.

 

Истината е, че не всичко е статистика, но също така и го има в момента в който поне 40% от минутите на Ориги са изиграни след 80-тата минута. Аз лично смятам, че е един добър вариант за резервен нападател.

 

Бих направил една асоциация с Каути, аз лично се надявам да остане достатъчно време при нас за да може да остави следа, както го направи холандеца, въпреки, че през годините понесе много критики.

Link to comment
Сподели другаде

Как да не. Донесе 4 точки с два по едни гола в последните няколко минути. Ако не бяха тези голове отдавна битката за титлата да бе приключила за нас.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Той е далеч от класата на титулярите, с никакъв шанс да ги измести, освен в случай на контузия. Няма смисъл да стои, при нас е стигнал тавана на способностите си. По-добре да вземем млад друг талант, който да се развива и да предизвиква титулярите да играят по добре.

Link to comment
Сподели другаде

Не е лошо да имаме такъв нападател. Не е някаква голяма класа, но може да бъде златна резерва както беше Олето на времето за МЮ. Вече вкара два гола, които ни държат все още в борбата за титлата. Не е капризен и да се тръшка за титулярно място. Получава шансове при купите. При все, че Дани е пътник, според мен ни трябва още един нападател + оставане на Ориги. Ако и белгиеца му намерин пристан, ще ни трябват общо 2/3 атакуващи играчи.

 

Според мен няма да правим много трансфери от порядъка на 5-6. А разделим ли се с Дивока и Дани (за втория е почти сигурно), ще ни трябват поне 2ма да не кажа трима атакуващи футболисти. Като прибавим един поне в халфовата линия и някой бек (защото за ляв ни трябва със сигурност). И грубата сметка показва 5-6 нови играчи. А силно се съмнявам да са повече от 2/3.

Link to comment
Сподели другаде

На много места четох, че Клоп все още не е решил за Ориги. Бил силно впечатлен от Брюстер и смятал да го налага на мястото на Стъридж. Това била и причината да не търси никой за центъра на атаката.

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Дивок Ориги (Нотингам Форест)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...