Jump to content

Садио Мане (Ал Наср)

Simply Red

Recommended Posts

Aз не го обвинявам, често съм виждал такива опасни посягания за топката повреме на мачове, нашият просто искаше да стигне пръв до топката и да я чукне преди вратаря, но тук вратарят връхлетя на голяма скорост и стана белята. Всичко се случи много бързо при тази скорост на Мане и изобщо не е гледал къде се намира главата на вратаря в момента, в който посегна за топката.

Всъщност Мане видя вратаря. При това добре.

А колко често си засичал такава ситуация?

-----------

Ето как изглежда вратаря.

Извинил се е м/у другото, като възпитаните хора

f0ad19f12ebe56981f3855235f2a7797.jpg

Кво значи не видя вратаря като 5 секунди поне бяга срещу него...много добре знаеше къде е..а и освен това има периферно зрение...не е нужно да гледаш директно в него за да го виждаш...при положение че бяха извън наказателното да беше играл с глава или тяло за топката не да си вдига крака на 1.80 и да се чуди кво се е случило...

Никой не е казал, че не е видял вратаря. Ясно е, че е видял накъде тича вратаря, просто е преценил, че ще стигне преди него до топката. Това са решения, които се взимат и се изпълняват за секунди, и се случват инциденти. В инстаграм го е написал точно - "accidental collision".

Мане по принцип си е възпитано момче и съвсем логично се е извинил.

Нещо интересно наблюдавам , някои колеги , както и капацитети в студия промотират идеята ,че Мане през цялото време не поглеждал вратаря. И така да е , да не го гледа , да няма периферно зрение ,какво очаква , вратаря да си е събрал багажа и да се е прибрал у дома на сухо и топло ли? Вратара и той „лети„ към топката.

Ясно е ,че това беше инцидент в който Мане действаше с желание и хъс без грам умисъл. Можеше да бъде по внимателен ,но тогава нямаше да бъде Садио Мане ,щеше да е Джордан Хендерсън.

За мен си беше заслужен картона.

Садио Мане винаги гори в мачовете, тази ситуация го потвърди. Имаше прекалено голямо желание да достигне до топката и не успя да прецени ситуацията. Червения картон си е повече от заслужен, той го осъзна още докато беше на терена. Жалко е, че ще го изгубим за няколко мача, но и това го има в спорта. Поне в Шампионска лига ще можем да си го ползваме.

Aз не мисля, че някой разпъва Мане на кръст. Лично аз не мога да му се разсърдя по никакъв начин. Дори играчите на Сити не го упрекват за това което е сторил. Случват се такива неща, важното е че имаме играч като Мане, който гори от желание и се раздава на макс всеки мач.

Слушах Тиери Анри какво каза след мача и според него, когато съдията е видял какво е състоянието на Едерсон, тогава е решил да даде червен картон на Мане. Анри казва,че понякога това влияе на съдиите.

Дори и да не го беше видял обаче, пак си мисля, че картона трябва да е червен. Това, ако се случи на наш играч ще оревем света, ако не му се вдигне на противника червен картон.

Садио така или иначе щеше да се нуждае от почивка в някой от следващите мачове.. ем сега ще играе на макс за ШЛ, пък 2 мача във ВЛ ще има кой да го замести. Връща се Коутиньо, имаме и Салах и Чамбо, така че не е толкова лоша ситуацията.

Самото нарушение не е за червен картон, но последсвиятя от него са? Така ви разбира аз. Ето тук след подобен ритник на Фърдиданд няма червен картон, защото няма рана по тази трактовка.

https://www.sportal.bg/news.php?news=683421

И на мен не ми се струва, че Мане е разпънат на кръст. Направил е глупост - случва се на всеки. Всички са съгласни с това. Ще си понесе наказанието, двата мача в които няма да играе трябва да се вземат и без него, вероятно в третия и без това Клоп нямаше да го включи дори в групата. Междувременно ще разцъква в ШЛ, за да не губи форма и ще е свеж за тези мачове. Предополагам, че мястото му ще бъде заето от Коутиньо, който се надяваме в поне единия от двата мача да е на ниво, а Салах да вкара най-после 2 гола от 9 пъти сам срещу вратаря в другия.

Ситуацията с Мане е ясна,гониш топка,висок крак ,нарушение в лицето съпроводено с опасна игра и картон.Никой не засегна позицията на вратаря и неговият подход.Още с тръгването си той е допускал,че евентуално ще има такова съприкосновение,но пича подхади като истински професионалист ,който защитава интересите на отбора си и своите собствени.Бих искал да го поздравя за това му поведение..

За тия, които смятат, че нямаше червен картон просто си представете една огледална ситуация.Интересно ми е тогава дали ще мислите по същия начин.

П.С. - Не обвинявам Мане, shit happens.

Ето тук след подобен ритник на Фърдиданд няма червен картон, защото няма рана по тази трактовка.

https://www.sportal....php?news=683421

не е заради липсата на рана, а защото Фърди беше от отбора на сър Фърги!

Има и нещо друго. Промяната на правилника в защита здравето на играчите. Приемам тази промяна в името на футболистите, но тя понякога убива мъжкото начало в играта. Снощи в една дискусия за картона на Мане беше припомнен подобен случай през 70-те години във финал за Комюнити Шийлд между Ливърпул и Лийдс. Кевин Кийгън отнася подобен ритник, шият го лепят го и продължава мача. В онези времена в английския, а май и в целия футбол броят на смените беше ограничен. През 60-те години е можело да се сменя само вратар, но не и полеви играч.

Откакто се помня 196х год смените бяха до две, основно полеви играчи, разрешаваше се и трета, но само ако е контузен вратаря, като също така излиза полеви играч. Вече в края на хилядолетието разрешиха по три.

ПП: ето история на правилата за смените на острова и по света

https://en.wikipedia.org/wiki/Substitute_(association_football)

Здравето на футболистите (милионери) трябва да е преди всичко. Това го знае всеки застраховател :)

Картонът е 100 процентов. Въпросът е да не разпъваме Мане на кръста.

Във никъкъв случай не може да обвиняваме Мане,топката беше спорна и ако беше я докоснал червения картон щеше да бъде за вратаря.

топката беше спорна и ако беше я докоснал червения картон щеше да бъде за вратаря.

Тогава просто щеше да е двоен удар за опасна игра /високо вдигнат крак/ без картон.

Откакто се помня 196х год смените бяха до две, основно полеви играчи, разрешаваше се и трета, но само ако е контузен вратаря, като също така излиза полеви играч. Вече в края на хилядолетието разрешиха по три.

ПП: ето история на правилата за смените на острова и по света

https://en.wikipedia...iation_football)

Здравето на футболистите (милионери) трябва да е преди всичко. Това го знае всеки застраховател :)

Бай Иване, писах го по спомени каквото съм чел някога. Но и в уикипедия пише, че до сезон 1965-66 в Англия не са били разрешени смени. После разрешават само една и то на контузен играч. Така че не съм бил далече от истината.

В интерес на истината има всички шансове да му го намалят на 1 мач.

Не знам дали си струва риска да се обжалва. Мачът с Лестър за КЛ е без значение. Рискът е, че от една страна може да е на линия за Лестър, но ако обжалването не мине, ще изгори и за гостуването на Нюкасъл, където пък ще е още по-необходим.

• S.Gerrard changed the title to Садио Мане (Ал Наср)