Jump to content

Садио Мане (Ал Наср)


Препоръчан пост

Направо прекрасно. Нямаме късмет и това е. И Хендо, и Стъридж, и Садио, и Лалана са важни фигури от отбора. За втория ще кажете, че не е, но е хубаво да го имаш като опция. Ако успеем да се задържим в топ4, ще е подвиг. Имайки предвид колко сме предвидими в атака без него...

 

P.S. Или да кажа без тях (Лалана и Мане)

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Статистиката ни С Мане и БЕЗ Мане е много плашеща.

Докато отсъстваше за АФКОН сме играли общо 8 мача без него и спечелихме само срещу Плимът с 1:0.

През останалото време 4 пъти не е бил в стартовия състав и четирите мача не сме ги спечелили.

 

Дано не съм прав, но ми се струва, че до края на сезона няма да го видим повече. Сега трябва да се молим и още някой друг да не се контузи, защото съвсем ще оредеем.

Link to comment
Сподели другаде

По традиция пък завършека на сезона ни е силен, дано и сега е така. Много ще ни липсва Мане, надявам се да се получи както с Ориги в края на миналия сезон, когато се очакваше да отсъства до края на сезона и после се възстанови много по-рано от очакваното.

Link to comment
Сподели другаде

Това е най-неподходящият момент за отсъствие на Мане. До края на сезона играем само с изроди и дървари. Не ми се мисли, дано някак успеем да ги прескочим тия ужасни отбори и без Мане. Ето в такива моменти си личи колко неподготвен и аматьорски управляван отбор сме, но дай Боже, ако се класираме в ШЛ да уврат главите на някои хора и да се помисли за допълнителна дълбочина в този отбор.

Link to comment
Сподели другаде

Jürgen Klopp has confirmed Liverpool are still waiting to discover the full extent of the knee injury Sadio Mane sustained during the weekend's Merseyside derby.

Още не са правили скенер , мястото на контузията все още е подуто.

" Единственото сигурно е, че Мане няма да е на линия утре , за останалото ще видим " -Клоп

Link to comment
Сподели другаде

Днес някъде четох, че Кейн се завръща доста по-бързо от очакваното за Тотнъм, което е супер за тях. Как пък един път и ние не извадим късмет с тези контузии, просто не е истина. Влиянието на Мане върху този състав бе огромно и би било много трудно някой да влезе в обувките му и да го замени. Може да звучи крайно, но това е моето виждане за нещата и те са такива, че имаме играчи които ако ги няма отбора не върви. Желая му бързо и безпроблемно възстановяване и възможно най-бързо да се връща в игра!

Link to comment
Сподели другаде

По каква традиция, че ми бяга нещо. Когато ни трябваше, не завършихме силно, в редките случаи когато бием спокойно до края, почти всичко е решено. Така, че не мисля, че сме със силна традиция накрая

Link to comment
Сподели другаде

Лоша работа, без най-добрия ни футболист до края на сезона и то с тази тежка програма, не знам как ще се справяме. Дано Ориги е във форма и да изкара сезона на високо ниво.

Link to comment
Сподели другаде

Със сигурност не е скъсан менискус или кръстни връзки, защото иначе нямаше да може дори да се изправи по време на мача. Предполагам, че е нещо от сорта за частично разкъсване. За турнето и началото на другия сезон ще е пушка.

Link to comment
Сподели другаде

Със сигурност не е скъсан менискус или кръстни връзки, защото иначе нямаше да може дори да се изправи по време на мача. Предполагам, че е нещо от сорта за частично разкъсване. За турнето и началото на другия сезон ще е пушка.

 

Никакъв проблем няма да имаш увреден менискус и да не те боли. Кръстните връзки не се късат частично, те или са здрави, или се късат изцяло.

 

Ако е частично скъсване, то става дума за странична връзка, която се възстановява по-лесно от кръстната. Зависи дали само единият от двата снопа е скъсан или и двата. В първият случай няма нужда от операция и скъсаният пласт се регенерира от здравия и цялата работа отнема около 2 месеца, като коляното стои в статична шина в първия месец. Във втория случай е необходима операция и тогава възстановяването скача на 4-5 месеца, шината става по-сложна - позволява частично сгъване, има и други усложнения. Кръстна връзка се възстановява 6-9 месеца, а първите 30-45 дни шината позволява частично сгъване според настройката.

 

П.П. Шината на снимката е от динамичните - вляво и вдясно от коляното има два кръга. Едно болтче се вади и се слага в различна дупка вътре в кръга и това позволява сгъване на коляното до определен градус. В момента на снимката е на 0 или на 10 градуса. Ако някой някога се нуждае от такава шина, мога да му услужа.

Link to comment
Сподели другаде

Никакъв проблем няма да имаш увреден менискус и да не те боли. Кръстните връзки не се късат частично, те или са здрави, или се късат изцяло.

 

Ако е частично скъсване, то става дума за странична връзка, която се възстановява по-лесно от кръстната. Зависи дали само единият от двата снопа е скъсан или и двата.

 

Така е да, аз не се изразих правилно. Имах предвид, че може да има други засегнати връзки в коляното. При скъсана кръстна връзка още на терена щеше да се разбере.

 

На мен са ми късали връзки, но долу на глезена. Точно за 30 секунди глезена ми беше станал двойно по-голям.

Link to comment
Сподели другаде

Ако е само менискус без нищо друго, ще е на линия за последните 4 мача.

а бе ,не си прав,възстановяването ,не означава да може да ходи а да играе пълноценно,което няма как да стане за 3 седмици!Още не се знае даже, кога ще му правят артроскопията,ти го нареди да играе!На първо четене,го готвят за операция на менискус или няква лека пластика на страничните,щото,както си и казал ,предната кръстна-6-9 месеца и няма как,Клоп да е убеден,че ще е готов за следващия сезон,щото до тогава няма и 4 месеца!

ето ти и скорошен пример http://www.sportal.bg/news.php?news=658011

Link to comment
Сподели другаде

Зависи и коя част,област на менискуса е увредена, дали периферната(тази която има регенеративна способност) или централнта(няма възстановителна способност)

a също зависи ,и дали ще му го лепят (шият) или ще му отстранят някво отчупено парченце!
Link to comment
Сподели другаде

Със сигурност не е скъсан менискус или кръстни връзки, защото иначе нямаше да може дори да се изправи по време на мача. Предполагам, че е нещо от сорта за частично разкъсване. За турнето и началото на другия сезон ще е пушка.

Това не точно така.Който си спомня контузията на Лукас срещу Челси(скъсани кръстни връзки)той не беше изнесен на носилка даже поигра 2-3 минути преди да бъде сменен
Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Садио Мане (Ал Наср)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...