Jump to content

Садио Мане (Ал Наср)


Препоръчан пост

Аз много пъти съм го критикувал Мане и тука знайни и не знайни физкултурници ми обясняваха разни клишета. Убеден съм че взима поне по 5 грешни решения всеки мач. Клоп много пъти след мачове обяснява как отбора взима грешни решения в последната третина на играта, естествено никога не е обвинявал директно Мане защото никога не го прави- да посочи някой играч с пръст. Но това не значи че не го вижда. Най ме дразни като тръгне на дрибъл пресрещнат го двама и му я вземат като на малко дете докато се чуди на кой да я даде. Като цяло изключително рядко успява да мине някой защитник един на един.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Определено, тези слабости са очевидни в играта му. Въпреки, че в повечето случаи головете са му решаващи, много изпуска в положение, където по-правилно е да подаде. Надявам се да влезе в час, защото ще имаме нужда от него (както и от другите) във вече заключителната част от сезона. ШЛ ще се завърне след месец и ще идем на по-натоварен режим в края на сезона.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Не знам колко са фрапантни пропуските, но благодарение на него мачът не беше изравнен онзи ден. След поредната контра се беше върнал чак до нашето наказателно и я изчисти на дузпата от крака на играч на Палас. Раздава се докрай и всякакви спекулации, че е сърдит и недоволен са необосновани. При нас има два сезона с по 13 гола (27 мача) и 10 гола (29) мача,а през сегашния е вакарал вече 9 за 21 мача. Важното в случая е, че Мане, Боби и Мо се въртят в най-подходащите моменти и винаги някой прави силен мач дори и другите да са по-тихи. Това е целта, разнообразие и опасност от много страни.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам колко са фрапантни пропуските, но благодарение на него мачът не беше изравнен онзи ден.

 

Еми аз пък знам колко са фрапантни, щото гледам мачовете. Знам и че доста често благодарение на решенията му не водим с 2-3 гола преди да има шанс да ни изравнят.

 

Едно не мога да му отрека, де. Work rate му се е вдигнал и вече помага много повече в дефанзивен план. Даже ако не се лъжа повече от Салах.

Link to comment
Сподели другаде

Еми аз пък знам колко са фрапантни, щото гледам мачовете. Знам и че доста често благодарение на решенията му не водим с 2-3 гола преди да има шанс да ни изравнят.

 

Едно не мога да му отрека, де. Work rate му се е вдигнал и вече помага много повече в дефанзивен план. Даже ако не се лъжа повече от Салах.

Хем си прав ,за пропуските, хем в много от мачовете ни е най-острия и директен играч! Много тормози отбраните Мането, щото по някой път Салах бива така хванат ,че грам не може едно обръщане да направи, аз такова нещо с Мане не си спомням, тоя е страшно шило :doubleup:
Link to comment
Сподели другаде

Мане си е играч, че пропуска пропуска, но само той ли пропуска?.Ако забелязвате , когато трябва вкарва, за мен е играч за големи мачове, спомнете си злополучният финал за ШЛ.

Link to comment
Сподели другаде

Хем си прав ,за пропуските, хем в много от мачовете ни е най-острия и директен играч! Много тормози отбраните Мането, щото по някой път Салах бива така хванат ,че грам не може едно обръщане да направи, аз такова нещо с Мане не си спомням, тоя е страшно шило :doubleup:

 

Съгласен съм, Тоше. Даже го бях и написал:

 

Много е директен и бърз, заради което е супер полезен. Клоп обаче трябва да му набие в канчето, че топката може и да се ПОДАВА. Особено когато теб те затварят 1-2 защитници, а имаш открит съотборник.

 

Но ако малко му се обясни, че понякога има и други опции от това да забиеш глава и да тичаш до вратата, ще стане още по-полезен. В защита напоследък приносът му е значителен. Преди не беше така. Значи може да се променя :)

Link to comment
Сподели другаде

Не знам от къде тръгва това негодувание срещу Мане,но за мен той си остава най- острия и борбен футболист. Сугурно повечето го сравняват със Салах,но ако е така колко пъти в мача Салах не му се получава.Опит за финт или да подаде и после следва нищо.Съмнявам се да е по малко неефективен Мане спрямо него. Миналия сезон Салах вкарваше страхотни голове,докато тоя може би вкарва по решителни.Дани са ни живи и здрави че ако ги нямаше щяхме да сме на съвсем друго място в класирането.

Link to comment
Сподели другаде

Определено футболното му IQ не е особено високо, което няма как да промени факта, че има страхотни футболни качества.

 

Не знам как го определи като "най- острия и борбен футболист". Примерно Салах и Фирмата много по - ефективно пресират и имат доста по - добра техника. Спирането на Мане доста често е 5 метров пас. Салах за сметка на това държи топката близо до краката си и има страхотна техника на малко пространство. Ако успее да надигре пазача си с тяло следва рязък спринт.

Link to comment
Сподели другаде

Не ми се спори но този финт с обръщането колко пъти му се получи този сезон.За справка ако искаш даже изгледай последния мач. Всеки с мнението.Аз съм му фен и се радвам че играе в нашия отбор

 

Link to comment
Сподели другаде

Е всички се радваме, че играе в отбора. Просто констатираме недостатъци, които ни дразнят.

 

Мане е борбен, но не може да ползва тялото си по начина, по който Салах и особено Фирмино го правят. И двамата са много по-добри в играта тяло в тяло, а Фирмата и в дефанзивен план при отнемане на топката се пласира и избутва чудесно с тяло. Мане доста по-лесно може да бъде bullied out of the ball както се казва на английски. Демек - да бъде избутан с тяло и да му бъде отнета топката.

 

Иначе определено от тримата той е най-острият играч.

Link to comment
Сподели другаде

Иначе определено от тримата той е най-острият играч.

 

Когато противниковия отбор остави достатъчно пространства. Когато обаче за наредят 10 човека зад топката, определено Салах е "по - острия" от двамата.

 

п.с. Реших да проверя като статистика как са .... еми няма как Мане да е по - остър от двамата във ВЛ, поне според www.whoscored.com

 

50405248_2471037732924258_3488285078176399360_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=470133ddce32576c39e19fb678e958a3&oe=5CB3F599

Link to comment
Сподели другаде

Добър си е Мането, не знам какво му търсите кусурите толкова, бил с ниско футболно IQ, може да не е бил отличник в училище, но този интелект няма общо с футболния, нямал качествен завършващ удар, за мен това също не е вярно. Защо бил подал накрая срещу Палас, ако беше подал и не беше станал гол, тогава щяхте да говорите защо не опитал да стреля, действал е инстинктивно, понякога това е правилното. Да не би Салах да не е вкарвал от по-рискови ситуации, вместо да опита да подава, същото се отнасява и за много други големи играчи, да не изброявам имена?! Срещу Наполи пропускът му накрая изобщо не беше фатален, при 2:0 и след това 2:1 пак отпадахме, даже тогава по-добре стана, че не вкара, съдията щеше да удължи продължението, заради спирането на играта и радостта след гола.

Link to comment
Сподели другаде

Добър си е Мането, не знам какво му търсите кусурите толкова, бил с ниско футболно IQ, може да не е бил отличник в училище, но този интелект няма общо с футболния

 

Това не е много вярно. Общият интелект се предава и на футболното игрище. Мозъкът не работи чак толкова избирателно.

 

Защо бил подал накрая срещу Палас, ако беше подал и не беше станал гол, тогава щяхте да говорите защо не опитал да стреля

Никой нямаше да говори защо не опитал да стреля. Ситуацията беше малко след центъра. Салах тичаше открит и при елементарен пас оставаше 1в1 с вратаря, а на врата на Мане имаше защитник, който го затваряше. В последствие го и затвори и затова той не можа да стреля спокойно и я изплю в аут. Всъщност ето ти я случката:

 

vHayHmU.png

 

Не мисля, че някой в тази конктретна ситуация ще каже "ей, що не опита да търчи със защитника на гръб 40 метра и да стреля ами подава на Салах, който е сам".

Link to comment
Сподели другаде

Когато противниковия отбор остави достатъчно пространства. Когато обаче за наредят 10 човека зад топката, определено Салах е "по - острия" от двамата.

 

п.с. Реших да проверя като статистика как са .... еми няма как Мане да е по - остър от двамата във ВЛ, поне според www.whoscored.com

 

50405248_2471037732924258_3488285078176399360_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=470133ddce32576c39e19fb678e958a3&oe=5CB3F599

 

Това че Сала е вкарал повече не го прави по-остър.

Сала е по-голям голаджия, техничен и борбен.

Садио е доста по-експлозивен, по-ОСТЪР наистина и по-лесно е преборван. Колегата го е описал по-горе няма сми да се повтаряме.

Садката сякаш не е толко концентриран пред гола, все едно на тренировка си ги прави понякога...

Link to comment
Сподели другаде

Това не е много вярно. Общият интелект се предава и на футболното игрище. Мозъкът не работи чак толкова избирателно.

 

 

 

 

 

 

Стоичков, Марадона, Гаскойн, да не изброявам :) Ако се предаваше общият интелект и на футболното игрище, щяха да стигнат до нивото на нашите В групи макс ;)

Link to comment
Сподели другаде

Мане играе по-назад от Салах. В Първия му сезон преди Салах като игра вдясно също вкарваше доволно и ни беше най-добрият играч. На Мане проблемът му е спирането на топката, останалото му е супер. А в големите мачове се раздава най-много и това го прави винаги, никога не се крие.

Link to comment
Сподели другаде

Доста отбори има където не е задължително да е титуляр. Аз продължавам да твърдя че Клоп е абсолютен майстор да изстисква абсолютния максимум от играчите, тоест другаде не е ясно как ще се представят.Освен това тези играчи са купени конкретно за определена схема на игра...пасват си перфектно като пъзел. При друга конфигурация не е ясно как ще се представят. В сегашния отбор ВВД, Алисон, Робертсън, Салах и Фирмино може би ще са титуляри нявсякъде където играят.

Link to comment
Сподели другаде

Аз не съм казал че не е добър футболист и че не става. Прав си че гледаме нашите футболисти прекалено много и често и естествено виждаме и най малките грешки и недостатъци. Няма друг отбор, който да гледам толкова детайлно, колкото Ливърпул и определено всеки мач виждам неща в Мане които не ми харесват, най вече породени от липса на концентрация. Мисля, че прекалено много подценяваш Стърлинг. Ако той играеше сега при Клоп щеше да гледаш чудеса.

Link to comment
Сподели другаде

Честно казано Тонка не искам дори и да си помислям вариант Стърлинг под ръководството на Клоп.

 

Аз си мислех, че го надценявам, ти ми казваш, че го подценявам :sarcastic: За мен по-скоро ти подценяваш възможността на Гуардиола да извлича най-доброто от играчите си. Определено той го прави това със Стърлинг. То се вижда и по показателите му, но просто той не е и никога няма да бъде тип играч за важните срещи. Освен футболни умения там се изискват и психически такива, а той ги няма.

Докато Мане си е роден перде. А Стърлинг е роден развратник :sarcastic: който още на 16 беше направил 1 куп дечурлига :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Садио Мане (Ал Наср)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...