Jump to content

Садио Мане (Ал Наср)


Препоръчан пост

пътят на Мане

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/12/17/22/3B7A5DB700000578-4044452-image-a-23_1482013459980.jpg

 

статистика

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/12/17/22/3B7A5DB700000578-4044452-image-m-26_1482013479931.jpg

 

още много за живота му тук

 

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-4044452/Liverpool-FC-ace-Sadio-Mane-teetotal-devout-Muslim-s-far-average-flight-footballer.html

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Садио Мане: Не пия алкохол и чета Корана по пет пъти на ден

 

 

 

http://www.novsport.com/content/pics/5762381.jpg

 

Садио Мане е новият любимец на феновете на „Ливърпул“. Сенегалецът вкара голв петата минута на добавеното време в дербито срещу „Евертън“ за 1:0, а по този начин „мърсисайдци“ се изкачиха до второто място във Висшата лига.

 

Попадението пък бе осмо за нападателя в шампионата. Мане има на сметката си и 4 асистенции. Острието дойде на „Анфийлд“ през лятото от „Саутхемптън“ и бързо се превърна в ключова фигура в състава на Юрген Клоп. Освен че е любимец на феновете на „червените“, играчът е и сред най-популярните и харесвани футболисти в съблекалнята на „червените“. Мане е сериозен, сдържан и режимлия. Когато се чувства неудобно, прибягва до шеги. Той е играч, за когото мечтае всеки треньор, а Клоп привлича футболисти не само заради добрите им качества, но и заради техния характер. Може би скромността и зрелостта на Мане се дължат на факта, че той идва от бедно семейство. Садио израства в село Бамбали в южната част на Сенегал. Там баща му работи като ходжа в местната джамия. Мане не забравя своите корени и именно заради това финансира реконструкцията на молитвения дом. Това породи и слухове, че нападателят, както и други известни африкански футболисти планират съвместно наливане на пари в региона с цел подпомагане на местните общности.

 

„Като малък бях мотивиран да успея и след това да помогна на моя регион, да му се отплатя – разкрива Мане. – Именно заради това обсъждам някои неща с мои приятели футболисти, защото искаме да дадем нещо от нас. А колкото до религията, между нея и желанието ми да играя футбол не е имало противоречия. Аз съм добре образован, а родителите ми са горди от факта, че съм професионален футболист. Те все още живеят в същото село, в което израснах, въпреки че имаме къща в Дакар.“

 

Садио Мане отдава голяма заслуга за своето развитие на две неща – Аллах и липсата на алкохол.

 

„Религията е много важна за мен – добавя сенегалският национал. – Имам голям респект към предписанията в исляма и чета Корана по пет пъти на ден. Никога не съм се докосвал до алкохол. В Европа религията често разделя хората, но в Сенегал 90% от населението са мюсюлмани, а християните са 10% и въпреки това всички живеят в хармония. Най-добрият ми приятел е християнин и го обичам като брат.“

 

Кариерата на Мане започва в местна школа в Сенегал. Впоследствие е привлечен от френски скаути в „Метц“, за чийто тим изиграва 23 срещи и вкарва 2 гола в рамките на 6 месеца. Следва трансфер при богаташите от „Ред Бул Залцбург“ срещу 4 млн. евро. В австрийския отбор Мане играе до 2014 г., като за този период записва 87 срещи и 45 попадения. Отличната му форма го отвежда в „Саутхемптън“ срещу 14 млн. евро. Предстоят два незабравими сезона с екипа на „светците“ и 25 попадения в 75 двубоя. И така до месец юни тази година, когато Мане подписва 5-годишен договор с „Ливърпул“, а за правата му са платени… 40 млн. евро. А постигането на успехите от Садио са всичко друго, но не и лесни. Родното му село Бамбали е почти откъснато от Сенегал заради Атлантическия океан и това е повод за местна гордост. Хората в този регион се чувстват по-различни от сънародниците си. Съвсем нормално жителите на сенегалското селце се радват на успехите на Мане. Футболистът през сълзи си спомня любимата реплика от детството, с която обяснявал, че няма време за губене и трябва да гони своите цели.

 

„Прекалено зает бях, защото мислех само за футбол – казва Мане. – Когато родителите ми се опитваха да ме приберат от улицата, казвах, че ще се къпя, когато спечеля достатъчно пари. Знаех, че в град Дакар идват скаути, и реших на своя глава да отида и да докажа на родителите си защо обичам футбола. Бях със скъсана риза и очукани кубинки. Всички ме гледаха странно, но като видяха какво мога, веднага ме харесаха и започнах да тренирам в най-голямата школа в Дакар. После заминах за Франция.“

 

И слава Богу! Сега „Ливърпул“ и Садио Мане имат голям шанс за нещо запомнящо се през този сезон. „Мърсисайдци“ са втори в класирането на 6 точки от лидера „Челси“. Висшата лига обаче е първенство, в което шампионът никога не става ясен твърде рано. Това дава надежда и на Мане, който със сигурност не мисли да се задоволи само с постигнатото до момента. На него обаче му предстоят срещи със Сенегал за Купата на африканските нации и ще пропусне мачовете на „Ливърпул“ през следващия месец. На въпрос може ли това да повлияе на представянето на водения от Юрген Клоп отбор, Мане поклаща глава и заявява: „Сигурен съм, че без мен момчетата ще се справят далеч по-добре.“

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Въпрос на време е да бъде и капитан на Сенегал. Пожелавам му да стане голмайстор на турнира и да спечели купата и да се върна в настроение, нека да не сме егоисти, така като гледам нивото на другите отбори, Сенегал може и да спечели, а ние така или иначе сме настроени и трябва да се справим известно време без Садио.

Link to comment
Сподели другаде

Тази вечер не играе срещу Алжир.

Някой знае ли защо?

 

Вероятно защото са спечелили групата независимо от резултата днес и пазят състава за мача с Камерун в събота. Надявам се да загубят и Мане да е поне резерва срещу Челси.

Link to comment
Сподели другаде

И аз забелязах, че дори не е в групата и се поразрових малко. В сайта на ББС пише, че треньора на Сенегал няма никакви проблеми с контузии и вероятно ще даде почивка на доста от титулярите. В същото време, само нашия липсва от групата за мача, като в лайвскор в състава на Зимбабве например са записани всички 23 футболисти. Дано не е излязал някакъв проблем с черната ни перла, че само това липсва в този момент.

Link to comment
Сподели другаде

За прибирането му от Африка, ако довечера отпаднат :

 

с кола :)

от Франсвил, Габон

до Ливърпул, Великобритания

126 ч (9 205 км)

през Trans-Sahara Hwy/N1

Този маршрут включва ферибот.

==============================================

 

С коли и три самолета + престоите ще отнеме над 15 часа:

 

1)до столицата на Габон - 512 км + престой

2)от нея до Париж (може и с междинно кацане)

3)Париж + престой ->до Лондон или Манчестър.

4) пак с кола до нас /вероятно от Манчестър/

 

Дори да загубят към полунощ днес, утре кога най-рано може да тръгне?

Едва ли зависи от него началото, по-скоро целия отбор ще отиде донякъде заедно,

като преди това са се наспали после почерпили и чак тогава кой за къде ще ходи.

И да успее да се довлече до нас на 31, ще е тотално скапан и за зрител няма да става.

 

Така че, желая му победа довечера, на полуфинала и мача за 3-4място или финала също,

та като се върне, да донесе и да покаже на останалите някой медал, ако може златен :)

белким им се отвори апетит и на тях за медал пък бил то и бронзов този сезон.

Link to comment
Сподели другаде

Не го мислете толкова. Всеки отбор си има частен самолет, така че може още утре да е в Ливърпул. - 9000 км. се минават за около 8-9 часа. Аз обаче въобще не съм на мнение, че те ще отпаднат от Камерун, колкото и да ни се иска на всички. Имаме искряща нужда от него, но ще трябва да се справяме и така.

Link to comment
Сподели другаде

Боже,и Стиви ли почна да го изкарва Мане едва ли не незаменим?!!

До там ли стигнахме,че едва ли не заради неговата липса сме на този хал?!

 

Стиви,душичке,ти беше незаменим,но Мане................!!

Link to comment
Сподели другаде

И според мен е незаменим. Това е човека, който направи разликата между този сезон и миналия. Още в първия мач срещу Арсенал се видя какво може, без него този мач нямаше да го спечелим. Същото важи и за други мачове.

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Садио Мане (Ал Наср)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...