Jump to content

Жоржиньо Вайналдум (Ал-Етифак)


Препоръчан пост

Джини разказва за това как е бил на крачка от дтоготвор с Тотнъм, разговора който е имал с Почетино и ролята на Клоп при трансфера му в Ливърпул

 

I had a really good conversation with Pochettino,” Wijnaldum revealed. “But we didn’t come to an agreement. Not just me – Newcastle also didn't come to an agreement with Tottenham.

 

 

“When I spoke with Jurgen he made me feel really good. He gave me a lot of confidence because he said he liked my way of playing football.

 

“Three days after our meeting they had reached a deal and I didn’t think twice.

 

“This is one of the biggest clubs in the world. I wanted to make the transfer and I’m happy that I did.”

 

В интрвюто Вайналдум също разказва за трансформацията му от "10-ка" за Нюкасъл в "6-ца" или "8-ца" в редиците на Клоп.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • Replies 457
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Холандците играят супер последните мачове, в момента според мен са най-силно играешият национален отбор в Европа и това разбира се дължи на две основни фигури - Ван Дайк и Вайналдум :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Според много хора пишещи тук или коментиращи ШЛ по бТВ Екшън Вайналдум е слаб и го оприличават с призрак. Да кажем по-меко, че е спорен играч.

 

Първото нещо след мача вчера беше да върна 2-3 минутки назад. Направи ми впечатление, че в продълженията от 3:40 до 3:51 той държеше топката. Цели 11 секунди и то в средата на терена. Не знам колко от вас играят футбол за удоволствие, но нека следващия път като го правят да пробват да си засекат да държат топката повече от 10 секунди. Разбира се, няма да го има това напрежение, няма да я има и тази преса от съперника, но все пак :)

Link to comment
Сподели другаде

Вайналдум си е супер, нестандартен халф, играе еднакво добре и в двете фази на играта. За мен си е попадение, за Холандия също се превърна в основен играч и е един от виновниците за прогреса им в последните месеци. Физиката му позволява да влиза единоборства, да задържа топката, има много добра техника, обича да се включва в атаката, помага и на защитата. Много интересен и нестандартен халф както казах, според мен си е топ класа и би бил титуляр във всеки голям отбор.

Link to comment
Сподели другаде

Според много хора пишещи тук или коментиращи ШЛ по бТВ Екшън Вайналдум е слаб и го оприличават с призрак. Да кажем по-меко, че е спорен играч.

 

Тези определения се отнасят за миналия сезон,когато като изключим донякъде заключителната фаза на сезона, през останалото време си беше слаб.

Разбира се няма как да се отрече, че от началото на този сезон играе много силно, както за Ливърпул, така и за националния отбор и аз искам да го виждам точно в тази светлина, защото е много полезен за отбора.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен повечето хора нямат проблем с Вайналдум, а с това, че е еднотипен на Хендо и Милнър - тичач, пресиращ в средата. Просто тримата на терена нямат място. Ако Вайналдум играе с Кейта и Фабиньо ще е пушка. Така имаш тръгващ на дрибъл напред халф (Кейта), имаш рушач (Фабинката), имаш и тичач и задържащ топката с тяло - Вайналдум.

 

Не казвам, че Джини, Милнър и Хендо са абсолютно еднакви (не са), но не се допълват добре на терена. А че миналия сезон имаше бая мачове, в които Вайналдум беше адски слаб и незабележим - еми това си е така. Но този сезон бележи напредък, което е ОК и трябва да се отбележи, разбира се.

Link to comment
Сподели другаде

Чак пък да е титуляр във всеки голям отбор,едва ли.

Джини е халф,който разполага с малко от всичко,но с нищо изключително като качества.Като има ден прави доста добри мачове,но има и доста посредствени игри.Факт,че има доста подобрение в сравнение с миналата година.Важното е,че се раздава максимално и дава 100% от себе си,май и той е от играчите с безкраен въздух.

Link to comment
Сподели другаде

Според много хора пишещи тук или коментиращи ШЛ по бТВ Екшън Вайналдум е слаб и го оприличават с призрак. Да кажем по-меко, че е спорен играч.

 

Първото нещо след мача вчера беше да върна 2-3 минутки назад. Направи ми впечатление, че в продълженията от 3:40 до 3:51 той държеше топката. Цели 11 секунди и то в средата на терена. Не знам колко от вас играят футбол за удоволствие, но нека следващия път като го правят да пробват да си засекат да държат топката повече от 10 секунди. Разбира се, няма да го има това напрежение, няма да я има и тази преса от съперника, но все пак :)/>

 

Аз я държа по повече, като играем "софийските инвалиди" от форума.

 

Вайналдум се подобри през 2018та спрямо предни години.

Link to comment
Сподели другаде

Джини е много странен футболист :D

Както може да "изчезне" в мача, така може и да е супер полезен /задържа страхотно топката, може да премине футболист, може гол да вкара/ като в мача с Наполи.

Link to comment
Сподели другаде

Вижте,Джини може да не е от играчите които блестят,но той е изключително работоспособен,вършее на голям периметър,умее да задържа топката,а това са качества,които Клопо цени!

Link to comment
Сподели другаде

Забележете, че Джини "изчезва" от терена само когато е двойка с Хендо, тоест когато му покрива гърба и стриктно изпълнява регулировческите напътствия. Когато е в партньорство с Кейта, Мили, дори и с Фабиньо, Джини е моторът на отбора.

Link to comment
Сподели другаде

Защото с Хендо трябва да 'рине', а с другите двама е 'валът'! :)

Ако под рине имаш предвид дефанзивните функции, интересно ми е Хендо какво прави в тоя случай? Щото нито плеймейкърства, нито дефанзивства (нали Джини рине), нито вкарва, нито асистира... Гони и пресира. Което прави и Вайналдум. Може би пък аз не съм те разбрал правилно. Но реално заедно с Хендо, Джини би следвало да има по-офанзивни функции.

Link to comment
Сподели другаде

С Хендо в състава Джини играе 10-15м по-напред като бокс2бокс и получава топката зад гърба на нападателите. За да я овладееш и обработиш там се изисква добра техника и бързомислие, каквiто той има и понякога го прави доста добре. Та според мен той си е баш плеймейкър в този случай.

Link to comment
Сподели другаде

Ако под рине имаш предвид дефанзивните функции, интересно ми е Хендо какво прави в тоя случай? Щото нито плеймейкърства, нито дефанзивства (нали Джини рине), нито вкарва, нито асистира... Гони и пресира. Което прави и Вайналдум. Може би пък аз не съм те разбрал правилно. Но реално заедно с Хендо, Джини би следвало да има по-офанзивни функции.

 

Мисля, добре си ме разбрал. :D

Link to comment
Сподели другаде

С Хендо в състава Джини играе 10-15м по-напред като бокс2бокс и получава топката зад гърба на нападателите. За да я овладееш и обработиш там се изисква добра техника и бързомислие, каквiто той има и понякога го прави доста добре. Та според мен той си е баш плеймейкър в този случай.

 

 

Имаше наскоро статия в Ехо, май я споделих тук.. В нея имаше интервю с Жи-жи жи-та-та-та - Джини Вайналдум!, в която холандеца обясняваше за трансформацията, която е претърпяла играта му под Клоп в сравнение с ролята му в Нюкасъл. Та при касълите казсаше, че е бил повече атакуващ халф отколкото бокс2бокс.Точно това, което обясняваш ти казва и той - там го играел 10ка получавайки топката пред отбраната на противникови отбор и организиращ атаки. Не му е толкова чуждо ми е думата. Някои негови представяния също го доказват това - има техника доволно, има и поглед. Може и да се надиграва 1в1 с опонентите си.

 

Просто явно Клоп изисква малко по-различно нещо от него. Ако мога да направя асоциация мужду футбол и работа на строеж Вайналдум би бил онзи човек дето като го питат "Кво прайш на работа?" той отговаря: "Те.. - бъркам бетон и си питам @$$!я, през свобдното време хвърлям тухли"

Link to comment
Сподели другаде

В началото Джорджиньо адски ме нервираше с пасивността си и тези ала Дейвид Коърфийлд номера. Не можеш да го намериш с телескопа Хабъл. Направо си ми беше втори Хендерсън.

 

Уж нещо се мотка, а полза от присъствието му на терена зироу. Казвах си, абе иска време, не бива да бъде отписван с лека ръка...Дългичко продължи адаптацията му, но мисля, че вече е коренно различен играч и си е баш на мястото.

Не е някакво леке, което си въобразява, че футболът започва от него и всичко се върти около него. Лек характер, бори се доста в огромна част от времето.

Голяма роля в реабилитирането му(в очите ми) изгигра, че го видях на живо с Ман Сити, когато вкара и единствения гол с глава и игра много добре. На загрявката пипаше топката като човек, който има сериозен технически арсенал.

Тоест кривите му, безплодни изяви не са били от липса на талант, а е било нужно да се адаптира.

 

Умее да пази топката много добре, като му тръгнат финтовете доволно преминава играчи, а като полудее показва и завидна скорост. Нужни са такива бойци с универсални функции на този отбор. Не може всички да са топ техничари и мега звезди в един тим. Кой ще стои пейка тогава....

Той и не е мрънкач, учи се момчето и иска да бъде полезен. Клоп го харесва. Все повече ще си намира мястото.

Нужно е да поработи по силата на удара си, както и завършването на атаките, когато може. Мотае се ненужно понякога, когато може да стреля или изплюва топката някъде си със слаб или хипер неточен удар.

Link to comment
Сподели другаде

Забележете, че Джини "изчезва" от терена само когато е двойка с Хендо, тоест когато му покрива гърба и стриктно изпълнява регулировческите напътствия. Когато е в партньорство с Кейта, Мили, дори и с Фабиньо, Джини е моторът на отбора.

 

Ми не е точно така. Пусни си пак мача с Наполи.

 

Ако под рине имаш предвид дефанзивните функции, интересно ми е Хендо какво прави в тоя случай? Щото нито плеймейкърства, нито дефанзивства (нали Джини рине), нито вкарва, нито асистира... Гони и пресира. Което прави и Вайналдум. Може би пък аз не съм те разбрал правилно. Но реално заедно с Хендо, Джини би следвало да има по-офанзивни функции.

 

Именно - пак ще кажа. В мача с Наполи, игра доста по - напред и по - често с топката. А и добре му се получи. Но дори и в този мач, има периоди все едно се изключва от атакуващата част на играта. Може би това са инстукции ....

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • S.Gerrard changed the title to Жоржиньо Вайналдум (Ал-Етифак)
  • Simply Red changed the title to Жоржиньо Вайналдум (Рома - наем)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...