Jump to content

Жоржиньо Вайналдум (Ал-Етифак)


Препоръчан пост

  • 2 weeks later...
  • Replies 457
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Много жалко, наистина. Винаги съм имал малко по-различен поглед над играчите и поне аз винаги мното съм го харесвал, дори и в моментите, в които повечето хора го наричаха невидим. Щом е решил така, добре, играе до последно за отбора във всеки мач, което в днешните времена е много рядко срещано и да, както батко си Дирк, феновете ще го обичат и след раздялата.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Нямам търпение да свърши този сезон и повече никога да не го видя с червената фланелка...да не говорим пък с капитанската лента. За мен е разочарованието на сезона, да си ходи в Барса да развява тениската...

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

В много мачове е бил безличен, в други беше фантастичен. Днес си тръгна със стил. Направи великолепен мач и е с голяма заслуга за победата и третото място. На добър път!

Link to comment
Сподели другаде

Фиелен Данк, Хер Джини! Ще ми липсва тази Суринамска усмивка ... давам една точка да се премести, ако не в Легенди, то поне в значими играчи .... ама щом БиГ Кок Дивок е легенда, що и Джинката да не е ... 🙄

Link to comment
Сподели другаде

12 hours ago, Dr.G. said:

Фиелен Данк, Хер Джини! Ще ми липсва тази Суринамска усмивка ... давам една точка да се премести, ако не в Легенди, то поне в значими играчи .... ама щом БиГ Кок Дивок е легенда, що и Джинката да не е ... 🙄

Принципно в 99% от останалите клубове, това което е направил Джини за нас щеше да му носи несъмнено титлата "легенда", но имайки предвид нашата история и стандартите, които са зададени, ако Джини го причислим към легендите, ще трябва още 30-40 човека да прибавим сигурно. По-тесен е  кръга на легендите и малко повечко постижения се изискват, за да се попадне в този кръг сякаш.  Играчи като Шаби Алонсо, Хаман, Хупия, също не са там. Джини попада в тяхната категория по мое мнение.

Много би се раздуло иначе това понятие легенди. 

От този ни отбор има играчи с по-значим принос от Вайналдум и някои от тях със сигурност ще попаднат в листата на легендите след като им приключи кариерата при нас. И като прекарани години и като влияние ще са пред Джини, което да им даде такъв статут.

Салах, Мане, Боби, Хендо, Върдж.. Робо и Трент + Алисон когато натрупат повечко стаж, ще са все хора с по-голямо влияение за отбора и постигнатите успехи, отколкото Джини. Без изобщо да подценявам приноса му в последните години.

Дивачето по съвсем други причини ще застане сред легендите. Неговото магическо докосване в рамките на кратко време е едно на милион. Няма как да не бъде отчетено.

Link to comment
Сподели другаде

Споровете дали суринамския нидерландец е легенда са безсмислени. Не е легенда и няма да бъде! С 2 гола срещу Барса и един случаен срещу Шефийлд не се става легенда за клуб от ранга на Ливърпул! Желая му здраве, няма да ми липсва!

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, AllorNothing said:

Принципно в 99% от останалите клубове, това което е направил Джини за нас щеше да му носи несъмнено титлата "легенда", но имайки предвид нашата история и стандартите, които са зададени, ако Джини го причислим към легендите, ще трябва още 30-40 човека да прибавим сигурно. По-тесен е  кръга на легендите и малко повечко постижения се изискват, за да се попадне в този кръг сякаш.  Играчи като Шаби Алонсо, Хаман, Хупия, също не са там. Джини попада в тяхната категория по мое мнение.

Много би се раздуло иначе това понятие легенди. 

От този ни отбор има играчи с по-значим принос от Вайналдум и някои от тях със сигурност ще попаднат в листата на легендите след като им приключи кариерата при нас. И като прекарани години и като влияние ще са пред Джини, което да им даде такъв статут.

Салах, Мане, Боби, Хендо, Върдж.. Робо и Трент + Алисон когато натрупат повечко стаж, ще са все хора с по-голямо влияение за отбора и постигнатите успехи, отколкото Джини. Без изобщо да подценявам приноса му в последните години.

Дивачето по съвсем други причини ще застане сред легендите. Неговото магическо докосване в рамките на кратко време е едно на милион. Няма как да не бъде отчетено.

Е, за Хупия не мога да се съглася, че не е легенда. Игра 10 години за клуба, беше капитан преди Стиви, както и има доволно повече трофеи от Джини с отбора. Алонсо и Хаман ОК, но Хупия си е легенда и то доста голяма, особено сред игралите в клуба през този век. Аз също не бих определил Джини като легенда, но тези клишета не са толкова важни. По-важното е, че Вайналдум и Мане бяха едни от първите части на пъзела, който Клоп започна да реди, когато дойде при нас и с тях общо взето започна нашето възраждане от клуб, борещ се за зона ЛЕ, до претендент и победител в най-големите състезания. И Джини, както всички останали, имаше своят принос и няма как да не му го признаем и да му благодарим, вече дали е легенда или не, не е от голямо значение. Предполагам, че щом викат Хосе Енрике за мачове на легендите, вероятно и Джини ще викат след време... 😄

Link to comment
Сподели другаде

Ами въпрос на интерпретация - за мен Хюпия и Алонсо са много по-големи легенди за Пуул от Вайналдум, защото не всичко се измерва в трофеи. Вайналдум изигра много слаб сезон, в който явно главата му вече беше в Барса.. да е жив и здрав на мен лично няма да ми липсва, но е много важно и с кого ще го заменим. 

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Жоржиньо Вайналдум (Ал-Етифак)
  • Simply Red changed the title to Жоржиньо Вайналдум (Рома - наем)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...