Jump to content

Как да гледаме мачове чрез компютърен или мобилен софтуер


Svet

Препоръчан пост

Браво за темата, която си отворил.

Отдавна имам Mobdro и на телефона, и на таблета и също съм доволен от него. Лошото е, че както вече писах, през миналия сезон на него често блокираха английските канали, когато предават на живо мач от ВЛ. Но пък в приложението има и други канали, тези на bein например, които също предават английски мачове. Картината обаче не винаги е достатъчно добра. Гледането на клубната телевизия също е голям плюс.

Имам въпрос. Какъв е този преходник, с който прехвърляш картината от телефона на телевизора и откъде се купува?

Link to comment
Сподели другаде

Е кажи и какъв точно е тоя преходник. Цена, откъде може да се купи, марка и модел.

 

You'll Never Walk Alone!

 

Имам въпрос. Какъв е този преходник, с който прехвърляш картината от телефона на телевизора и откъде се купува?

Първо мислих да поръчам този кабел:

http://olx.bg/ad/nov...ka-ID4Ydgk.html

Оказа се обаче, че телефонът ми не поддържа функцията MHL. Ако някой мисли да поръчва, първо да потърси дали телефонът му поддържа тази функция! Ако я поддържа, мисля, че няма да имате проблеми, но не мога нищо да гарантирам, защото не съм пробвал кабела. Аз лично си купих HTC Media Link HD:

Излезе ми 30 лева, но предимството му е, че телефонът се свързва с телевизора безжично. Разбира се, работи само на HTC телефони. Ако телефонът ви не поддържа MHL или не е HTC, потърсете в Google относно HDMI преходник за вашия телефон. Аз лично така намерих за моя.

Link to comment
Сподели другаде

аз също ползвам mobdro от доста време и съм страшно доволен. Има стотици канали, за всичко буквално.

Преди бях с Андроид и ми бе лесно, после видях как си обяснил за лаптопа и са се радвам (не, че го гледам толкова, но все пак :) )

Интересно ми е за IOS има ли го и как?

Колкото до сопкаста , аз съм супер доволен. Особенно руските стриймове с по 3500 стигащи до 7000кб, са с великолепно качество.

Добра тема, дано всеки споделя нещо интересно, макар и чак толкова не вярвам някой да гледа всичко :)

Link to comment
Сподели другаде

СопКаста съм го опъвал на 50 инчова плазма и качеството от руските транслации е супер. :doubleup: .

Лично аз сега нямам време точно сега да ровя и експериментирам, но ако някой е в час с " Kodi " и дали е надеждна, моля да го сподели.

Иначе съм си на Sopcast или Acestream

Link to comment
Сподели другаде

Аз ще споделя един сайт, който вероятно ви е известен, понеже набра поопулярност последните години. Изисква регистрация (безплатна) и програмата Aceplayer http://torrent-tv.ru/h_how_to_look.php

 

Ето и сайта: http://torrent-tv.ru/index.php

В категория спорт има десетки спортни канали, които се стриймват нонстоп. Повечрто са руски или от републиките. Има и много в HD качество. Обикновено има много пиъри и картината върви леко без насичания.

 

ПС: понякога руските коментатори са по-скучни и от Драгоев, предупреждавам :)

Link to comment
Сподели другаде

СопКаста съм го опъвал на 50 инчова плазма и качеството от руските транслации е супер. :doubleup: .

Лично аз сега нямам време точно сега да ровя и експериментирам, но ако някой е в час с " Kodi " и дали е надеждна, моля да го сподели.

Иначе съм си на Sopcast или Acestream

Аз се бях заигравал навремето. Стори ми се много трудно и само от злоба успях да подкарам да вървят разни спортни телевизии. Мнението ми е, че е ужасно сложно за настройка, но не дава нищо повече от Сопкаст и Aceplayer. Може би ако някой държи да гледа нонстоп британските спортни канали, тогава има смисъл. Естествено, аз успях да го подкарам само на лаптопа. Има начин да се направи и на смарт ТВ, което вече ще е страхотно, но аз не се чувствам достатъчно грамотен да експериментирам :)

Иначе доколкото си спомням принципа, инсталираш Коди, което е платформата. После през тази платформа добавяш различни приложения/плъгини/пакети (не знам как точно да ги нарека). Всеки един такъв плъгин дава голям набор от телевизии. Можеш да си инсталираш неограничен брой плъгини. Нямам спомен вече кои бяха известните, търсих ги с гугъл.

Link to comment
Сподели другаде

Само да добавя и някои кусури на AceStream, аз също го ползвам като резервен вариант, но все пак трябва да се спомене, че за него трябва наистина хубав интернет, освен това гледането става посредством свързване с пиъри, демек гледането на дадения стрийм зависи от това дали ще се свържете с тях. Друг малък проблем е, че повечето стриймове изостават с около 2 минути от реалното време, а тези на SopCast с може би минута, но както се казва това са бели кахъри.

Link to comment
Сподели другаде

Аз ще споделя един сайт, който вероятно ви е известен, понеже набра поопулярност последните години. Изисква регистрация (безплатна) и програмата Aceplayer http://torrent-tv.ru/h_how_to_look.php

 

Ето и сайта: http://torrent-tv.ru/index.php

В категория спорт има десетки спортни канали, които се стриймват нонстоп. Повечрто са руски или от републиките. Има и много в HD качество. Обикновено има много пиъри и картината върви леко без насичания.

 

ПС: понякога руските коментатори са по-скучни и от Драгоев, предупреждавам :)

 

А чисти ли са? От опит знам, че много подобни руски сайтове лепват досадни адуери и се налага почистване и студен рестарт на браузърите след това.

Link to comment
Сподели другаде

Само да добавя и някои кусури на AceStream, аз също го ползвам като резервен вариант, но все пак трябва да се спомене, че за него трябва наистина хубав интернет, освен това гледането става посредством свързване с пиъри, демек гледането на дадения стрийм зависи от това дали ще се свържете с тях. Друг малък проблем е, че повечето стриймове изостават с около 2 минути от реалното време, а тези на SopCast с може би минута, но както се казва това са бели кахъри.

 

В другата тема Бай Иван беше обяснявал вече как да се намали изоставането във времето при Ace Stream. Макар че и две минути по-късно да видим гола на Фирмино, емоцията е същата.

Изобщо Бай Иван знае много за футболните онлайн магии, ама нещо не се мярка напоследък тук. Може да е клекнал край Марица и да чака да мине кораба Радецки оттам.

Link to comment
Сподели другаде

"Изобщо Бай Иван знае много за футболните онлайн магии, ама нещо не се мярка напоследък тук. Може да е клекнал край Марица и да чака да мине кораба Радецки оттам."

 

Нещо подобно, край някой басейн или на планина, но вече свърших.

Утре може би ще пиша по темата повечко.

За момента само това - АСЕ си има автоматични настройки, но е добре,

според индивидуалните хардуерни възможности, да ги промениш ръчно.

Зависи и дали ти е добър интернета. Е, колко добър, достатъчно е към 10-20 мб/с,

Такива настройки, като :място за "кеширане" в диска, вместо автоматично,

тури му едно 30 - 50 ГИГАбайта /ако ги имаш свободни де/

Започването на стрийма ще го заварите обикновено 60 секунди,

но по-добре да си го направиш 120 сек, да посъбере материал и да не прекъсва.

При сносен интернет и стрийм с 1024х576 спокойно може да върви почти без закъснение,

да кажем 5-10 сек. При 1280х720 и битрейт 2000, 3000, пак можеш десетина минути

след като е започнал и когато видиш, че "сваляш" и "качваш" добре и

че си свързан с да кажем 20 източника, може да преместиш плъзгача напред до към

30 сек закъснение или нажива. Има и стриймове с 9000 битрейт, но не ги препоръчвам,

защото трябва стабилен интернет а и товари доста процесора/ите/.

 

Като начало е достатъчно да можеш да гледаш ВИНАГИ, по всяко време,

независимо какво предават, телевизия, която има правата и излъчва Висшата лига.

Такова място има, проверено и ползвано от мен от години, казано е и от други хора.

линка по-долу е пряко към канала ФУТБОЛ 1, но в менюто вляво като кликнеш

на каналите Матч ТВ, Футбол 2, 3. виждаш какво дават в момента, както и

програмата за няколко часа напред /цял ден почти/

 

http://allfon.org/?id=19#11

 

Това е за АСЕ и много желателно, препоръчително като броузер, FIREFOX

с инсталиран и разрешен в него VLC player (ver 2.1.3 = ekstra) + ACE PLAYER

 

това е за windows ( може XP :) 7, 8, 10 )

 

Снощи например заварих по Футбол 2 нашия мач с Борусия /реванша/ повторение

и си го изгледах с голям кеф от 35 мин до края /без почивка/

 

Коментатора беше страхотен, нещо като Сокачев, самият той си каза, че е голям наш фен

"болелшчик" и при двата гола пасив имаше вяра, че можем да обърнем. Накрая "полудя" !!!

като каза, че този мач ще остане в световната история като уникален и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Това е за АСЕ и много желателно, препоръчително като броузер, FIREFOX

с инсталиран и разрешен в него VLC player (ver 2.1.3 = ekstra) + ACE PLAYER

 

Какво означава това "с инсталиран и разрешен в него VLC Player"

VLC Player нали си е отделна програма, която се качва в уиндоуса. Как да бъде инсталирана в Мозилата?

 

Вероятно някои знаят какво означава това, но тази тема и затова е полезна - и ние еднооките да прогледнем поне с едно око и половина.

Link to comment
Сподели другаде

Какво означава това "с инсталиран и разрешен в него VLC Player"

VLC Player нали си е отделна програма, която се качва в уиндоуса. Как да бъде инсталирана в Мозилата?

 

Вероятно някои знаят какво означава това, но тази тема и затова е полезна - и ние еднооките да прогледнем поне с едно око и половина.

 

Да, VLC Player си е отделна програма, както и АСЕ .... но в по-старите версии на Мозила, докъм 43

( вече последната е 48 ) се явяват като добавки, в Мозилата. /в меню Инструменти/Добавки/ ако е на БГ език/

и там от "питай за изпълнение" да се промени на "винаги разрешено", също да се "научи" какво да прави с такива:

acestream:// ............

 

Това за добавките в Мозила е по-скоро за Windows XP !!! тъй като там не вървят по-новите версии,

а те - новите версии на Firefox - на Windows 7+ вече "се оправят сами" с тези добавки :)

и не се виждат повече в списъка на добавки (разширения и приставки)

За преобладаващото мнозинство хора няма да имат нужда да се грижат за това :)

( снощи го писах в бързината между другото и не съм го прецизирал ).

Link to comment
Сподели другаде

....

Такива настройки, като :място за "кеширане" в диска, вместо автоматично,

тури му едно 30 - 50 ГИГАбайта /ако ги имаш свободни де/

Започването на стрийма ще го заварите обикновено 60 секунди,

но по-добре да си го направиш 120 сек, да посъбере материал и да не прекъсва.

....

 

Моля те, пусни скрийншотове къде са тия настройки, че в Aceplayer са буквално стотици и не успях да ги намеря (а и не знам как точно се казват)

Link to comment
Сподели другаде

ОК. не са стотици само 5-6 са .....

НО НАСТРОЙКИТЕ НЕ СА В ПЛЕЙЪРА ! /там вярно са стотици/

 

Поставяш мишката вурху иконата с кръгла форма при пуснат плейър.

(не тази икона на самия плейър, която е конус) и после с десен бутон на мишката излиза меню

най-горе е [ Options ] кликаш на него показвам го по-долу на първа снимка.

има и подменю [Advanced] показвам го на втора снимка ...

 

http://prikachi.com/images/442/8870442k.png

 

http://prikachi.com/images/440/8870440E.png

Link to comment
Сподели другаде

ОК. не са стотици само 5-6 са .....

НО НАСТРОЙКИТЕ НЕ СА В ПЛЕЙЪРА ! /там вярно са стотици/

 

Поставяш мишката вурху иконата с кръгла форма при пуснат плейър.

(не тази икона на самия плейър, която е конус) и после с десен бутон на мишката излиза меню

най-горе е [ Options ] кликаш на него показвам го по-долу на първа снимка.

има и подменю [Advanced] показвам го на втора снимка ...

Лелееее, ако пък съм знаел, че там има настройки...... Страшно благодаря.

 

PS: Споделям впечатления след препоръчаните настройки. Снощи няколко часа гледах олимпиада по руските канали, включително и на HD-тата и не засече нито за миг!! Интернетът ми е много бърз, но все пак минава през wi-fi, което го окастря сериозно и миналия сезон, когато се налагаше да гледам мач онлайн, винаги ми е спирало да буферира поне няколко пъти за 90 мин.

Link to comment
Сподели другаде

Нещо не мога да се оправя с настройките. Излиза ми на български и иконата е Ace Player HD (VLC)- това е иконката за плеъра нали? Имам и една икона Ace Stream Media Center и там не откривам Options ? Моля за помощ.

Link to comment
Сподели другаде

трябва да се казва "Ace Stream HD" изглежда кръгла, многоцветна с триъгълник в средата.

Скрита е, ако не си го променил ръчно - виж "покажи скритите икони"

 

ПП: така е поне до версия 3.1.2 с която съм аз на този комп.

в публикуваните картинки е за вер 3.0.12 но няма принципна разлика,

ако се види в списъка за инсталирани програми е "Ace Stream Media" 3.1.2

Вече в сайта е налична за теглене / инсталиране версия 3.1.7

би могло при нея да има някаква разлика, но ще си я инсталирам и пробвам утре,

на друг компютър, защото трябва първо да се премахне по-старата и т. н.

 

 

Иначе там настройките са по подразбиране, като за повечето хора и ще си работи, но ...

разликата може да е като да имаш по подразбиране група от 14-15 футболисти преди мач,

но много по-добре ще е да имаш група от 30 футболисти , нали? :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...