Jump to content

Лига на нациите на УЕФА


Препоръчан пост

1 hour ago, Kimi said:

Стойкица, за кого ще си на финала? Доколкото знам никак не долюбваш и двата отбора.

Няма как да съм за Франция в никакъв спорт, докато испанците са ми антипатични само на футбол и то предимно заради клубните им отбори и съдийските издевателства над останалите в тяхна полза.

Енрике го харесвах като футболист, ама попадна в куци периоди и за двата отбора. Като треньор ми е малко странен, но неговата Барселона беше единственият отбор, който спечели ШЛ без в нито един момент нещата да са на кантар и да са се измъкнали само с късмет или някакво съдийско отсъждане в тяхна полза в ключов момент.

Дешан също го харесвах като играч, той поне направи подобаваща кариера. На хартия е по-добрият от двамата, ама вече ми се струва поизчерпан за Франция и ми се струва, че испанците ще го измъкнат мача. Казвам това без да съм гледал мачове на националните отбори след европейското а изключение на нашите национали.

Link to comment
Сподели другаде

28 minutes ago, kukuchev711 said:

Мбапе не беше ли в засада или съм сляп?

За мен беше засада, но вероятно защитника докосва топката и не го отчитат за офсайд. Което е малоумно. Мача беше страхотен и е престъпление да бъде решен от субективно съдийско отсъждане. За разлика от европейското в този турнир Испания играеше страхотен футбол и заслужаваше титлата. Радвам се обаче за Бензема, защото заслужаваше купа и с националния отбор.

Link to comment
Сподели другаде

Тайната се крие може би в една дума - Суперлига... ПСЖ са рицарят, който защити УЕФА, а само Барса и Реал М дръзнаха да се опълчат на Чеферин. За мен това беше показно как на Испания и вдигнаха жълт картон. Преди дни Ла Лига си позволи да атакува ПСЖ и не ми се мисли какво балтии ще има в Катар. Знам, че за повечето тук обяснението ми ще бъде нелепо. Може и да се филмирам, но когато няма разумно обяснение идва теорията на конспирацията...

Link to comment
Сподели другаде

7 hours ago, Сиймор said:

Тайната се крие може би в една дума - Суперлига...

Тайната се крие не в една, а в две думи - Пиерлуиджи Колина, за когото все още се намират хора да твърдят, че е добър съдия.

Няма абсолютно никаква засада, защото има умишлена игра с топката на играча на Испания. Така се тълкува футболния правилник към момента.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Stojkica said:

Тайната се крие не в една, а в две думи - Пиерлуиджи Колина, за когото все още се намират хора да твърдят, че е добър съдия.

Няма абсолютно никаква засада, защото има умишлена игра с топката на играча на Испания. Така се тълкува футболния правилник към момента.

За Колина не ми се коментира, но за умишлена игра да се отчита докосване което не променя дори траекторията на паса е нелепо. Знам, че е такава трактовката, защото имаше мисля подобна гавра с нас в първенството. За мен може да се тълкува като умишлена игра само ситуация в която играча има контрол над топката, а не при докосване при опит за шпагат или изчистване. В ситуацията с Мбапе има засада в момента на паса и защитника в нито един момент не контролираше топката, за да сгреши при опит за пас или връщане на вратаря. Това не е засада само в света на сеньор Колина може би...

Link to comment
Сподели другаде

39 minutes ago, Сиймор said:

но за умишлена игра да се отчита докосване което не променя дори траекторията на паса е нелепо.

Факт.

39 minutes ago, Сиймор said:

Това не е засада само в света на сеньор Колина може би...

Още един факт. Само че този свят, който е някакъв вид паралелна реалност е натресен на съдиите и те са длъжни да живеят в него.

Link to comment
Сподели другаде

Чиста засада, не разбирам споровете. Колко пъти такива засади са се свирили както и при рикошет. Ако рикошира в защитник и иде в играч в засада пак е засада. Трябва да си имал контрол над топката и да я върнеш умишлено назад, иначе е все засада.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Днес в 19 часа е жребия за новия сезон. България изпадна в Лига Ц след последното място в Лига Б. Мачовете ще се изиграят през юни и септември следващата година.

Ето урните:

aAO2Pug.png

Урните в Лига А и Б:

JhaKV7J.jpg
HLXqnAm.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ето и резултата от целия жребий

 

League A

Group A1: Austria, Croatia, Denmark, France.

Group A2: Czech Republic, Switzerland, Portugal, Spain.

Group A3: Hungary, England, Germany, Italy.

Group A4: Wales, Poland, Netherlands, Belgium.

League B

Group B1: Armenia, Republic of Ireland, Scotland, Ukraine.

Group B2: Albania, Israel, Russia, Iceland.

Group B3: Montenegro, Romania, Finland, Bosnia-Herzegovina.

Group B4: Slovenia, Serbia, Norway, Sweden.

League C

Group C1: Faroe Islands, Lithuania, Luxembourg, Turkey.

Group C2: Cyprus/Estonia, Kosovo, Greece, Northern Ireland.

Group C3: Kazakhstan/Moldova, Azerbaijan, Belarus, Slovakia

Group C4: Gibraltar, Georgia, North Macedonia, Bulgaria.

League D

Group D1: Latvia, Andorra, Kazakhstan/Moldova, Liechtenstein.

Group D2: San Marino, Cyprus/Estonia, Malta.

Link to comment
Сподели другаде

Все още не е уточнено, но ще е по-различно от предното Европейско тъй като този път Германия се класира директно и ще се разиграва с 1 място по-малко. Сигурно първенците от Д ще ги набутат при тези от Ц.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...