Jump to content

Джердан Шакири (Чикаго Файър)


Препоръчан пост

Спомням си докато още беше в Базел колко исках да го вземем,голям талант беше.После Байерн го взеха,Базел взеха Салах за заместник на Шакири,а сега ние го взимаме за резерва на Мо :)

За тези години Шакири не е показал кой знае какъв прогрес в играта си,а наш Мо всяка година се подобрява и надгражда.

Честно казано много рядко го гледам,най-вече на национално ниво,мачове на Стоук освен ако не са срещу Ливърпул не бих ги пуснал.

Едно време като отиде в Мюнхен оцели Робен и Рибери топ форма и нямаше никакъв шанс да играе редовно,периода в Интер изобщо не го броя,а при дърварите никога не е имал добри съотборници.Надявам се при Клоп и при по-добър отбор около себе си да покаже малко повече и макар и със 5-6 години закъснение да ме зарадва :)

 

Само да отбележа, че този играч завърши с 8 гола и 7 асистенции в най-слабия отбор във ВЛ. Което е показателно според мен за класата, която притежава.

И Вайналдум имаше 12 гола в последния си сезон за Нюкасъл като изпаднаха,но тази "класа" не се пренесе и при нас.

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм доволен от привличането на Шакири. Ще придаде малко разнообразие в атака от което имаме нужда. Държи под напрежение бековете на противника когато е в игра.

Link to comment
Сподели другаде

Шакири ми направи изключително лошо впечатление с провокацията срещу Сърбия, когато показа орела на Албания. Просто ненавиждам политиката да се набърква в спорта. За качествата му също не съм убеден, най- малкото и развитието на кариерата му го показва.

Link to comment
Сподели другаде

Спомням си докато още беше в Базел колко исках да го вземем,голям талант беше.После Байерн го взеха,Базел взеха Салах за заместник на Шакири,а сега ние го взимаме за резерва на Мо :)

За тези години Шакири не е показал кой знае какъв прогрес в играта си,а наш Мо всяка година се подобрява и надгражда.

Честно казано много рядко го гледам,най-вече на национално ниво,мачове на Стоук освен ако не са срещу Ливърпул не бих ги пуснал.

Едно време като отиде в Мюнхен оцели Робен и Рибери топ форма и нямаше никакъв шанс да играе редовно,периода в Интер изобщо не го броя,а при дърварите никога не е имал добри съотборници.Надявам се при Клоп и при по-добър отбор около себе си да покаже малко повече и макар и със 5-6 години закъснение да ме зарадва :)

 

[/font][/color]

И Вайналдум имаше 12 гола в последния си сезон за Нюкасъл като изпаднаха,но тази "класа" не се пренесе и при нас.

Позицията на Джини при нас беше много различна от тази при тях. Докато Шакири ще си играе крило.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Като се има предвид, че продадохме играч като Айб за 15 млн, то Шакири си е топ сделка. Качва се класата на резервната ни скамейка. Все още има какво да се желае, но се вижда прогрес.

 

Пожелавам на Шакири да вкара достатъчно голове и да направи достатъчно асистенции, че да оправдае гласуваното му доверие. Жив и здрав да е и май месец да се снима с голям трофей!

Link to comment
Сподели другаде

Доколкото прочетох трансферът на Шакири минава под мотото "А дано, ама надали".Ниска цена,пълнеж на дупки,препродаване с печалба, а дори и нищо да не стане какво са 13 млн. при съвременните цени и прочее мнения на задоволство, които на мен ми звучат като застраховка/недоверие/ за този играч.Но мисля,че Клоп твърдо доказа таланта си да изцежда максимума от така наречените спорни играчи и да изненадва и себе си как играят под негово ръководство/без вратари, засега/.Шакири има всички качества да се превърне в основен играч на Ливърпул/удар,пас,дрибъл,борбеност,поглед върху играта,опит,глад за успехи/,плюс осъзнаването, че идвайки при нас получава може би последен шанс да играе в топ отбор.Вярвам,че Клоп може да го преобрази, затова само "А дано" въпреки рекламата.

Link to comment
Сподели другаде

Пак ще се включа без да съм някаккво мерило.

Клоп не е " Клоп твърдо доказа таланта си да изцежда максимума от така наречените спорни играчи " и давам някои примери. Може и не до там съвпадащи.

Вратари- Клоп купи флоп (няма сила на света да ме убеди, че не е така), при все , че имаше флоп на тоя пост.

Клоп обаче не е вратар, не е и бил. Той е играл защитник. Купи Матип (ок "купи" за без пари), но все пак не за малка заплата и взима място, нали?

Шакири не е лоша идея (за не разбралите ме), но не е попълнение - НУЖНОТО, НАЛОЖИТЕЛНОТО !!!!

Да , вземи го, ако си Сити и имаш по 3,4,5 играча да си правиш експерименти, но за нашата черга и нужди, трябва да купуваме това , което ни трябва.

А след днешния (и не само) мач, за мене голкипера е приоритет №1

Link to comment
Сподели другаде

много се извинявам, но въпроса към мен ли е зададен. Защото ако е, аз съм отговорил на него .......... индиректно.

Но все пак, вземем ли 1 и 10 Шакири ще ми е "швепс" , както се нарича

Link to comment
Сподели другаде

Height - 1.70 m

Weight - 72 Kg.

 

 

По-скоро 1.65м, килограмите също са му малко.

 

Преди години много исках да го вземем, сега не мога да преценя. Но закучен мач, трябва ни гол, предпочитам Шакири пред Лалана, Окса и Соланке.

 

Трансферът много наподобява този на Балотелката, само че този път треньорът го иска.

Link to comment
Сподели другаде

 

Но все пак, вземем ли 1 и 10 Шакири ще ми е "швепс" , както се нарича

 

Е Швепс ще ти е. Колкото е важно да имаме нова 10-ка и нов вратар, толкова важно е да имаме и стабилна резервна скамейка.

 

Именно заради това е взет Шакири. Щото едно е да имаш Швейцареца резерва, друго е да имаш Милко и Морко. Или пък, ако Шакири е титуляр в някой мач, да имаш резерва Мане, новата 10-ка, Салах и.т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Height - 1.70 m

Weight - 72 Kg.

Тоя ако е 1.70, аз съм 1.90 поне. Виж, за килата не знам, щото при някои хора трудно може да се прецени. Аз като го гледам ми идва по-скоро към 75-78 и то щото не ми изглежда много изчистен. Все тая де, важното е колкото и кила да е, да не му пречат да тича.

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност ти намесваш повече политика отколкото той. Това, че показал някакъв жест, което разбираш ли за Сърбия значело нещо? Ти сърбин ли си? Обиден от жеста му ли си? Ливърпул сръбски отбор ли е?

Няма да се учудя да си поредния русофил в страната ни и затова така да подскачаш. Но ти вкарваш повече политика в спорта и то без изобщо да имаш досег и всичко случило се да ти е много далечно.

 

Страхотен футболист. Убеден съм, че ще има голям принос за отбора. От него лъха на футбол.....

Каква Русия, какви 5 лева, направо не знам как правите такива връзки. Бих ти отговорил, но не си струва да се занимавам с глупостите в поста ти.

Link to comment
Сподели другаде

Дано се разбират с Груич :) Екшъли не знам и него какво ще го правим тая година. Шакири само времето ще покаже дали е добре или зле тоя трансфер. Щем не щем, хората го купиха.

Link to comment
Сподели другаде

Интересно че Клоп винаги е казвал че много държи на това какъв човек е даден футболист...или Шакири не е такъв за какъвто го мислим или Клоп е направил компромис.

Link to comment
Сподели другаде

Еми говореше се из форума че е мързелив, незаинтересован...имаше из мрежите някакъв негов цитат че няма как да направи нещо повече в Стоук предвид липсата на качества в съотборниците му....не знам дали е истински...та оттук са тия заключения.

Link to comment
Сподели другаде

Че излъгал ли е за Стоук?

 

Иначе т'ва с орела е страшна тъпотия от където и да го погледнеш, ОБАЧЕ, ако ние играем с Турция и някои от нашите убавци я наръга и се съблече и отдолу има тениска Свобода или Смърть, голяма част от хората ще са супер щастливи, нали? Не казвам, че са тук от форума, тук е по-различно, но в масата, които плюят Шакира...

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Джердан Шакири (Чикаго Файър)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...