Jump to content

Европейско първенство 2020


Препоръчан пост

По на сметка другия път. Нали са безплатни? После можеш да им вземеш хубави пари. Аз мисля, че тва са митове за децата с огромен потенциал. Има хиляди в БГ, ок, да кажем, че тук методиката на работа е от преди 40 години и няма как да стане. Има стотици деца на емигранти обаче които тренират в големи клубове с традиции, включително Милан и Барселона. Защо аджеба тогава тея симпатяги, се озоваваъ в А Група след има няма 3 4 години. Примери безброй.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 984
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Опа, опа, методиките отпреди 40 години пратиха България на полуфинал на световно. Едно време България има 4 поредни световни, три пъти европейски шампион за младежи по същото време, българските клубове изглеждат на светлинни години пред турски и румънски отбори. Плод на същите методики и инвестиции е и последното читаво поколение, класирало България на европейско първенство.

Обаче... т.нар. "златно поколение" никога не са били подготвени за управници. Няма и да бъдат. Все пак са ритнитопковци, прекарали времето си основно в тренировки и мачове. И макар и да има все някой по-интелигентен, начетен и подготвен, то не може всички накуп да са такива. По-нормално е този някой с управленски потенциал да е изключение. То всеки от мундиалистите '94 мина през хранилката я на националния отбор, я на някой домашен клуб, я през БФС-то.

Link to comment
Сподели другаде

Методика, липса на качествени треньори и изграденият манталитет на футболистите в България е това, което ни пречи.

 

До преди 10-на години важеше и опрадвданието с липсата на база, но сега вече това не е валидно, защото терени на които да тренират децата, дал господ из почти всички краища на България.

 

Най-важна е липсата на хора, които да изграждат младите футболисти. Да развиват качествата им, да ги научат на нещо.

Защо във Волейбола откакто съществува света ние винаги успяваме да изкарваме волейболисти на високо ниво, на световно такова дори? Ей го предния месец юношите ни до 17 играха финал на европейското първенство, а тези до 19 1/4 финал на световното. Школата пак си върви и след време отново ще има момчета, които да играят на голямо ниво в Европа.

Просто във волейбола е запазен чалъма, хората знаят как да изграждат волейболисти. Освен да ги изграждат чисто спортно-технически, знаят и как да ги накарат да работят здраво и да им изградят характер, който да не ги провали когато идат по чужбина.

 

А във футбола ни какво става? Появи се някой малко по-различен от останалите, харесат го някъде от Европата, иде там и след 5 месеца вече е на друго място.

Тошко Неделев, Десподов, Божо Краев, Симеон Славчев, Сашо Тонев, Домовчийски, имаше още един от Левски дето отиде в Удинезе, ама сега докато пиша не мога да се сетя името му. / сега играе в Ботев/. Та всички те се водеха големи таланти в последните години и след като излязоха по чужбина какво стана? Всеки един от тях с провал, никой не успя да се наложи в клуба дето отиде.

Едното от нещата, които им пречи със сигурност е здравата работа, която трябва да вършат там. Физическата подготовка със сигурност е на много по-високо ниво. Другото е манталитета. Там вече няма джиджи-биджи, да си голямата работа и със самочувствие на древногръцки бог. Там отиват и са никои, тепърва трябва да се борят за да успеят. И те не го правят, защото повечето нямат характера за това. Защото повечето са лигльовци.

 

А волейболистите ни може да са всякакви, но не са лигльовци. Такива ги изграждат да бъдат от ранна възраст. Аз лично не съм чул да се говори за някой от тях.. с коя бил.. с Николета ли, с някоя фолк певица ли, па тоя се напил, ония бил в онова заведение.

Може и да има отделни случаи, не казвам че няма, но цялостното им поведение е съвсем друго. На истински спортисти, които се трудят за да играят на най-високо ниво.

Във футбола ни за съжаление не произвеждаме такива хора вече. А ние сме страна която от времето на тиранозаврите е успявала да произведе футболисти от високо европейско ниво. Поне по 1-2-ма на поколение винаги е имало дето да са били топ, а сега няма нито един. Нищичко няма. Таланта със сигурност изведнъж не се е изпарил, просто няма кой да го развие този талант и да го въведе в правилната посока.

 

Школата ни се избуги, от методика, до подход към изграждането на личности.

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Поне успяха да продадат няколко младежи в западна Европа. Стефан Велков си е титуляр в Ден Бош и се представя доста добре, интересно защо не получава повиквателна за националния.

Щото дебелия селянин Бордюров трябва да се продаде някъде, затова се и вика без да е играл мачове за клубния си отбор. По същата причина се вика и футбалер номер едно на България, който не беше играл от март за клубния си отбор. Не казвам, че щяхме да бием или нещо от сорта, но ми стана смешно като пускаше това момче от Етър в края на мача, забравих му името и коментатора каза, че той имал 8 гола, а всичките ни останали офанзивни играчи имали сумарно 9. И после играели тия в най-добра форма, дрън-дрън.

Link to comment
Сподели другаде

Като си бях в България миналия месец, срещнах един набор, баща му е треньор по борба в местното спортно училище. Аз борба не съм тренирал, но имам приятели които бяха в спортното и от тях знам, че е много строг. И тоя разправя, че сега децата не тренират както преди, не може да си строг с тях, камо ли да ги пердашиш. А баща му едно време се славеше с твърда ръка. Децата се оплаквали на родителите, те пък недоволствали пред треньорите. И тоя познат вика, баща ми един ден изкара плановете за тренировки от преди 20 години. И като им показа как са тренирали тогава, родителите се хванали за главата. Сега не правели и половината на това отпреди. А без много труд, таланта не е достатъчен за изграждането на шампиони. Така е сигурно и в много други спортове. Отделно, че за много от спортовете няма бази за тренировки, няма пари, въобще всичке е оставено на самотек.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм съгласен, че е викнат оптималния състав. Сърмов е приключил с футбола, ако въобще някога е ставал за него, с тоя огромен гъз не знам как се вижда като дефанзивен халф, Бодуров и Десподов не са ти играли от 3 месеца сигурно въобще, Марселиньо, когато получи повиквателна, беше в забвение в Разград, Вандерсон в момента е твърда резерва на Чибота, Малинов е по-слаб халф от Жоро Миланов категорично, Страхил Попов мисля, че е на 35 или там някъде, жълтото момче усилено го пробутват за най-добрия централен защитник в България, а е един въздух под налягане и в почти всеки голям мач прави ключова грешка, повиквателната на Христо Иванов, който е 1,70, и е прекарал цялата си кариера почти в Монтана няма да я коментирам даже, Галин Иванов цял живот ще го пробутваме в тоя отбор.

 

Като ще се прави нещо дай шанс на млади играчи, поне да развием някакъв сносен отбор далеч под средноевропейското равнище, но който да се раздава. Хубчев тръгна да прави нещо такова, но му биха шута и на него. Балъков е може би един от най-слабите треньори в България, къде ли не се провали, затлачи Черноморец и ги докара най-много до 5 място, а се наливаха милиони, близки до тези на Лудогорец в началния му период, изпадна с Кайзерслаутерн, които така и не се върнаха след това, в Хайдук Сплит също се наля маса пара, а даже не поизпоти Динамо Загреб за първото място.

 

Като ще сме жив ташак, поне да се дава шанс на млади момчета или сравнително като Иван Горанов, Мартин Минчев, Петър Витанов, който ще е в пъти по-добре от Сърмов, Жоро Терзиев и т.н.

 

В момента се лобира на мениджърски интереси и нациолналният е трамплин за някакви отбори средняци.

 

Да, с гореоизброените пак вероятно щяхме да бъдем разгромени, но поне знаеш, че се опитваш нещо ново да направиш, а не със стари курви, нов бардак, хора, които от 10 години са в категорията обещаващи.

Link to comment
Сподели другаде

Опа, опа, методиките отпреди 40 години пратиха България на полуфинал на световно. Едно време България има 4 поредни световни, три пъти европейски шампион за младежи по същото време, българските клубове изглеждат на светлинни години пред турски и румънски отбори. Плод на същите методики и инвестиции е и последното читаво поколение, класирало България на европейско първенство.

Обаче... т.нар. "златно поколение" никога не са били подготвени за управници. Няма и да бъдат. Все пак са ритнитопковци, прекарали времето си основно в тренировки и мачове. И макар и да има все някой по-интелигентен, начетен и подготвен, то не може всички накуп да са такива. По-нормално е този някой с управленски потенциал да е изключение. То всеки от мундиалистите '94 мина през хранилката я на националния отбор, я на някой домашен клуб, я през БФС-то.

 

Би ли ми припомнил коя година методиките ни от преди 40 години ни направиха полуфиналист и кога за последно играхме на голямо първенство?

 

Т'ва което казваш е все едно да ми кажеш, че хероина е ОК лекарство, защото лекарите с помощта на Байер са го предписвали през началото на миналие век, все едно сега ти предписват Аспирин?

Link to comment
Сподели другаде

Бомбере, в момента големият проблем не е в методиките, а в управлението и кликата наречена "златно поколение". Обаче, ако никой не ги изрита ще си кютат още 20 години, защото са на перфектната възраст за това :)

Link to comment
Сподели другаде

Бомбере, в момента големият проблем не е в методиките, а в управлението и кликата наречена "златно поколение".

 

Глупости. Това с методиките е валидно за абсолютно всеки спорт в България. Абсолютно всеки. Там се крие разковничето за всичко. А тези от "златното поколение" просто са си тъпи. И нещата се навързват.

Link to comment
Сподели другаде

Имаше един образ дето обираше парите на децата в Левски на свара. Владко Шаламанов. Та мнозинството от треньорите в тия школи са на такова ниво. Плюс това, че знам случаи, в които тия боклуци директно си искат пари от родителите, за да играе редовно детето им. После чакайте да има футбол.

Link to comment
Сподели другаде

Имах един колега пазарджиклия, чийто син бил тогава много перспективен. Като добри левскари отишли на проби в Левски, а Емил Спасов (ако не се бъркам) им поискал няколко хиляди лева, за да играе момъка при юношите или там възрастовата група, в която бил. Ами откъде да му вземат толкова пари хората от едно пазарджишко село? После синът му тръгнал по дискотеки и така.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам как да коментирам поста на Стойко. Истински не знам. Малоумщин? Жестока наглост? Абсолютна неателност? Чудовищна некадърност? Или коктейл от всичко това?

 

И после червени, сини, оранжеви, зелени и всякакви други клоуни водят битка на "честта" кой е подпиран, кой е турчин, кой евроидиот и кой ребрандиран. Лумпените нека да си набият в празните кратуни, че БГ футбола е един голям кенеф, а те не са нищо повече от екскременти вътре в него, мислейки си че са в басейн. Плюя.

Link to comment
Сподели другаде

Е, нормално. Няма Фирмино до него, няма Хендерсън, няма Фабиньо, няма Ван Дайк зад него. Все хора, които му пазаят задника, за да направи 11 асистенции (колкото Коутиньо прави за сезон и половина в най-креативните си години).

Link to comment
Сподели другаде

Да гледат нашите чалгари и да се учат. С нашите вечни оправдания, терени, бази, а тия Косово държава на 11 години..

 

п.с. малко поизбързах, май и косоварите ще отидат на разлика, но пак остават с добри шансове за класиране.

Link to comment
Сподели другаде

В ББС пишеше, че с този мач правят 10 години без загуба в квалификации за голям турнир.

Това си е сериозно постижение.

Тъкмо обаче да ги похваля и те показаха как може да се защитават))

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...