Jump to content

Европейско първенство 2020


Препоръчан пост

Гледайки Белгия срещу Русия си мисля, че "червеният динамит" направо им се лепи. Страхотен мач правят. Дано запазят формата и нататък, че леко ми писна от "обичайните заподозрени". 

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 984
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

49 minutes ago, cyberfan said:

Междувременно за неразбралите, другия мач Белгия-Русия започна и белгийците водят с 1:0. Пряко по Диема и Диема Спорт 2.

Можеше и да го отмени тъй като руснака въпреки че опита да играе с топката, буквално тя го удари отколкото той нея ама все тая де руснаците много слаби, отиват на 3,4 +. Иначе Лукаку поздрави Ериксен след гола

Кастан и Кузяев пък за малко да се обезглавят

Появиха се информации, че като е бил стабилизиран в болницата Ериксен се е свързал със съотборниците си и ги е помолил да доиграят мача, което в крайна сметка се оказа лошо решение. Изпуснаха дузпа, а финландците им отбелязаха с единствения си удар. Следващият им мач е с Белгия и като нищо ще си заминат, а финландците с/у тази Русия имат големи шансове и огромна възможност да се класират напред.

Link to comment
Сподели другаде

4 minutes ago, HardRedRock said:

Гледайки Белгия срещу Русия си мисля, че "червеният динамит" направо им се лепи. Страхотен мач правят. Дано запазят формата и нататък, че леко ми писна от "обичайните заподозрени". 

"Червения динамит" са Дания, Белгия са "червените дявали"! Знам, че ги знаеш тези неща, но... да уточня, че ми е скучно на полувремето 😜

Link to comment
Сподели другаде

Белгия и те като Англия - винаги с големите кошници и някой им ги пълни. Хич не впечатляват с Русия, от 50-ата мин насам руснаците даже са по-активният отбор. Изглеждат си като сбор от добри индивидуалности, но не и кой знае какъв тим. 

Link to comment
Сподели другаде

5 minutes ago, Dacheff said:

Белгия и те като Англия - винаги с големите кошници и някой им ги пълни. Хич не впечатляват с Русия, от 50-ата мин насам руснаците даже са по-активният отбор. Изглеждат си като сбор от добри индивидуалности, но не и кой знае какъв тим. 

Е, в групите при 2:0, за какво да излизаш второто да мачкаш противника. 

Иначе това им е последният шанс на поколението на белгийците, даже в Катар вече няма да имат защита почти с Вермаелен, Вертонген и Алдервайрелд. Аз, честно казано, заради защитата не ги виждам, ама май първият от тяхната група отиваше в по-лесен поток или се бъркам?

Link to comment
Сподели другаде

Медиите ги слагат фаворити, главно заради 1-вото им място в класацията на фуфа - даже тоз по Диема ги направи основен фаворит заради тази победа, повтори го сигурно около 10 пъти. Иначе просто намалиха оборотите и въпреки това пак им отбелязаха още 1. 

Отиват на един от 3-тите на осминафинал, след това на четвъртфинал евентуално Италия, на полуфинал някои от възможните са Англия/Хърватия/Франция/Германия/Португалия.

Link to comment
Сподели другаде

Белгия и Франция като потенциал са основни фаворити за титлата. Само контузии или вътрешни раздори могат да ги спрат. Другите фаворити са Португалия. Всеки друг шампион ще си е изненада за мен. Аз си викам за Испания, но шансовете им са нищожни. Белгия могат да викнат в отбора си не 26, а 33 равностойни играчи, Ориги, Лукаку, Дембеле, Наинголан, Дефур, Фелайни, Янузай на прима виста се сещам. Повечето са на възраст, но все още има хляб в тях. Може би някои от тях са с контузии. Лукаку в Лацио преди време играеше добре и дори беше национал. Не мисля обаче, че при тях е на живот и смърт турнира. Ще изкарат още много играчи следващите години, защото работят правилно с децата. Ние да му мислим.

Link to comment
Сподели другаде

Аз от както съзнателно следя футбол не се сещам отбор да е оглавявал ранглистата на ФИФА, без да е печелил голям турнир, което е много куриозно. Франция, Германия, Испания, Бразилия са били на първо място след спечелено Евро/Световно. 

Иначе с двамата Дебройне и Азар имат много по-големи шансове, ама вторият е жив зян. Той даже изглежда като приключил. 

Link to comment
Сподели другаде

Белгийците не мисля, че са някакъв надут балон, който лесно се е пукал до сега. Реално това им поколение има само една излагация срещу Уелс на миналото европейско. Бронзовите медали на миналото световно са си много голям успех. През 2014-та бяха много млад състав, но пак не може да се каже, че са били разочарование. 

Имат своите шансове сега, зависи какво ще направят Азар и Де Бройне. Много са сработени имат много класа, може би и късмет ще им трябва. 

Днес англичаните ще са интересни днес. Имат много млад отбор в момента и може би най-добре технически подготвен от 30 години. Санчо, Фоудън, Маунт, Грийлиш, са нещо бая по-различно от бегачите като Уолкот и Ленън в предните години. На мен ще ми е интересно как точно ще са наредени в атака, защото имат много опции. Кейн е сигурен, но при останалите е мистерия. Различното в случая им е, че имат футболисти, които в младежките си години станаха световни и европейски шампиони и имат някакъв изграден манталитет.

Link to comment
Сподели другаде

Белгийците изобщо нямат чааак такъв дрийм тийм, какъвто се опитвате да изкарате. Фелайни, Наинголан, Янузай (?!) Дефур, Ориги били топ играчи? Може, ама за бундеслига 3. Стига моля ви. Да, имат супер играчи като Де Бройне, Тилеманс и дори Лукаку, който извън Юнайтед явно е добър. Защитата и вратарят са им добри, но не топ 3 в света примерно. Азар някой помни ли откога не е правил силен мач? Мисля, че от Челси насам. 

Добър сбор от индивидуалности са, но чак такъв фаворит ми е странно. И някой може ли да обясни по ква причина са първи в ранклистата на ФИФА? 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Dacheff said:

И някой може ли да обясни по ква причина са първи в ранклистата на ФИФА? 

Поради добрите им резултати срещу други отбори в последните 1-2 години,

които имат по-голям приоритет пред мачове и резултати от предишни години.

Обаче те са им най-вече от Лигата на нациите и разни официални приятелски срещи и квалификации срещу по-слабички отбори. 

Link to comment
Сподели другаде

От ерата 2008-2012 на Испания, няма отбор, който рязко да изпъква сред останалите най-вече като отбор, а не просто от "индивидуалисти" както споменахте по-горе. Така, че изненади не са изключени да се случат, при токова изравняване на силите. По принцип не следя с толкова голям интерес националите, защото често съм раздвоен.

Подкрепял съм преди Англия по обективни причини (Оуен, Джерард). Сега имат качествени млади момчета, но я нямам тази симпатия, както преди 15-20 години. Испания също ми беше любима предимно заради Торес и Алонсо, а също така Шави, Иниеста, Давид Силва и Давид Вийя. Сега също по подобие на Англия не ме "грабват".

Така, че нямам изявен фаворит, както съм имал предишни години. Надявам се да се получат интересни мачове и колкото и изтъркано да звучи, най-добрият да спечели.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

12 hours ago, The King said:

Аз от както съзнателно следя футбол не се сещам отбор да е оглавявал ранглистата на ФИФА, без да е печелил голям турнир, което е много куриозно. Франция, Германия, Испания, Бразилия са били на първо място след спечелено Евро/Световно. 

Иначе с двамата Дебройне и Азар имат много по-големи шансове, ама вторият е жив зян. Той даже изглежда като приключил. 

Няма как да се сетиш, защото няма друг - ранглистата я има от 1992-ра, а те са са завършвали годината 1-ви 4 пъти -повече от Германия, Аржентина, Франция.

2 hours ago, Dacheff said:

Белгийците изобщо нямат чааак такъв дрийм тийм, какъвто се опитвате да изкарате. Фелайни, Наинголан, Янузай (?!) Дефур, Ориги били топ играчи? Може, ама за бундеслига 3. Стига моля ви. Да, имат супер играчи като Де Бройне, Тилеманс и дори Лукаку, който извън Юнайтед явно е добър. Защитата и вратарят са им добри, но не топ 3 в света примерно. Азар някой помни ли откога не е правил силен мач? Мисля, че от Челси насам. 

Добър сбор от индивидуалности са, но чак такъв фаворит ми е странно. И някой може ли да обясни по ква причина са първи в ранклистата на ФИФА? 

За местните си е дрийм тийм, все пак подобриха 4-то си място от 86-та, но като цяло са на нивото на хърватите, само че за тях никой не говори и не ги слага в сметките въпреки 2-рото място преди 3 години. Днес дори пак слагат англичаните фаворит с/у тях.

Главно заради добрите си последни 4 квалификационни цикъла - 40 мача - 34 победи, 5 равни и само 1 загуба за близо 9 години.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Dacheff said:

И някой може ли да обясни по ква причина са първи в ранклистата на ФИФА? 

Там обяснение няма. Същият въпрос - какво правят Португалия на 5-то място? За последните 5 години имат 2 победи на големи първенства в редовното време.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Stivi_G said:

От ерата 2008-2012 на Испания, няма отбор, който рязко да изпъква сред останалите най-вече като отбор, а не просто от "индивидуалисти" както споменахте по-горе.

Ъъъ, Германия 2014г. какво беше. Въобще, когато говорим за отбор, а не индивидуалности МАНШАФТА 90% от всички първенства които е взимал участие е отбор. 

Link to comment
Сподели другаде

54 minutes ago, Stojkica said:

Там обяснение няма. Същият въпрос - какво правят Португалия на 5-то място? За последните 5 години имат 2 победи на големи първенства в редовното време.

Е Португалия поне са европейски шампион, действащ при това. Белгия са първи в ранглистата щото са били в квалификациите Таджикистан и Молдова. А и Португалия по постове имат според мен по-силен отбор от Белгия (ако ги сравним 1:1) - Кансело, Роналдо, Диаш, Бруно, Жота, Феликс, Бернардо и по-периферни като Семедо, Невеш, Далот, Фонте, Герейро, Патрисио и тн. 

Англичаните пак са it's coming home, но и на мен ми е трудно да си представя Саутгейт шампион на нещо, някак несъвместими са ми. 

Link to comment
Сподели другаде

Гледах сега репортажи то вчерашните мачове.

Нямам абсолютно никаква идея защо беше отсъдена дузпа за Дания. Ама никаква. Нито има докосване на нападателя от защитника, нито има влизане межди него и топката без игра с нея. Тейлър щом е англичанин, значи е слаб съдия. Не знам обаче за къв чеп са сложили ВАР. Защо той не каза нищо? Ако е бил англичанин - ще разбера, ама поне другите могат да се намесват като има грешки.

И второ - за първия гол на Лукаку. Този кретен (един безкос мангал от италия, нарочно с малка буква), който е измислил така правилото за засада, че това да е редовно положение трябва да бъде публично обесен на рамката на вратата и това да се излъчва пряко по всички канали, които излъват футбол.

Link to comment
Сподели другаде

3 minutes ago, Dacheff said:

на мен ми е трудно да си представя Саутгейт шампион на нещо

Абе той може да е шампион на нещо, ама това нещо е много далеч от футбола.

Групата ще си я вземат без проблем, после идва домакински 1/8 финал срещу Германия или Франция на Уембли. Срещу Германия биха били фаворити с малко, срещу Франция е 50/50 или айде, 55/45 за Франция, защото ако се стигне до дузпи, англичаните със сигурност губят. Тук ако го вземат този мач, ще са фаворити на 1/4 финала и после се прибират обратно на Уембли. Домакинското им предимство може да бъде решаващо. Но не мисля, че Саутгейт има капацитет да настрои отбора си за 7 безпогрешни мача, те ще метнат парцали, марцали и т.н. само при една издънка в групата.

Link to comment
Сподели другаде

17 minutes ago, Stojkica said:

Нямам абсолютно никаква идея защо беше отсъдена дузпа за Дания.

 

Защото бяха домакини в този мач, както и ще са в още няколко занапред,

а с резултата до момента бяха заплашени от отпадане, която заплаха остана.

  

Link to comment
Сподели другаде

27 minutes ago, Stojkica said:

Нямам абсолютно никаква идея защо беше отсъдена дузпа за Дания. Ама никаква. Нито има докосване на нападателя от защитника, нито има влизане межди него и топката без игра с нея

Има докосване. Удря го с коляното. Чиста дузпа си е, смисъл по новите правила. Ама на повторенията не показаха добре, коментаторът на мача също нещо друго гледаше.

Link to comment
Сподели другаде

5 minutes ago, oZZy said:

Има докосване. Удря го с коляното. Чиста дузпа си е,

Пак го гледах току-що и го видях това с коляното върху стъпалото, вижда се от камерата зад вратата. Така е, настъпва го. Първите пъти като го гледах ми се стори, че има движение на нападателя към защитника, но не беше така.

Link to comment
Сподели другаде

35 minutes ago, Stojkica said:

Гледах сега репортажи то вчерашните мачове.

Нямам абсолютно никаква идея защо беше отсъдена дузпа за Дания. Ама никаква. Нито има докосване на нападателя от защитника, нито има влизане межди него и топката без игра с нея. Тейлър щом е англичанин, значи е слаб съдия. Не знам обаче за къв чеп са сложили ВАР. Защо той не каза нищо? Ако е бил англичанин - ще разбера, ама поне другите могат да се намесват като има грешки.

И второ - за първия гол на Лукаку. Този кретен (един безкос мангал от италия, нарочно с малка буква), който е измислил така правилото за засада, че това да е редовно положение трябва да бъде публично обесен на рамката на вратата и това да се излъчва пряко по всички канали, които излъват футбол.

https://i.imgur.com/ndl8xI1.png - ето го контакта

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...