Jump to content

Европейско първенство 2020


Препоръчан пост

  • Replies 984
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Най-накрая им се усмихна късмета на голям турнир в последните години може би в най-неочаквания момент след тази изпусната дузпа. 2006-та спечелиха групата с Франция, отпаднаха от Украйна с дузпи след това, 2010-та нанесоха единствената заагуба на Испания, не минаха групите, 2014-та загубиха от Аржентина на осминафинала в 118-та минута, 2018-та равен с Бразилия в групите, отпаднаха от Швеция с минимална загуба, на последното европейско пък загубиха на дузпи от Полша.

Link to comment
Сподели другаде

47 minutes ago, Dacheff said:

Не помня да съм гледал такова първенство, дето да няма ни един силен отбор. Макар че така пък е по-яко, щото е по-равностойно и непредвидимо. Определено доста интересен турнир дотук. 

Евро 2016 беше такова. Тук не бих казал, че няма силен отбор. Италия са силни със слаби единици, Испания играят силно със средни единици и ужасен завършващ удар. Дания и Чехия като черен конник също играят силно от позицията на аутсайдер.

Link to comment
Сподели другаде

Много слабо представяне на Мбапе не само в този мач, ами и като цяло на първенството.Очакваше се той да прави разликата в мачовете ама не се получи.Защитата на Франция пълен потрес.Заслужена победа за Швейцария малко са отборите, които могат да се върнат от 1:3 със световния шампион.

Link to comment
Сподели другаде

Много слабо представяне на Мбапе не само в този мач, ами и като цяло на първенството.Очакваше се той да прави разликата в мачовете ама не се получи.Защитата на Франция пълен потрес.Заслужена победа за Швейцария малко са отборите, които могат да се върнат от 1:3 със световния шампион.
Мбапе беше слаб и срещу МС.

Това европейско е много непредвидимо. Като нищо някой като Чехия или Швейцария може да го спечели.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

За мен това е най-доброто европейско, което аз съм гледал.  Освен супер драми, е и много резултатно, а футбола който се играе не е слаб. Така че липсата на ярко изразен фаворит, не мисля че се отразява на качеството на играта. А точно обратното

Не знам някой дали се замисля, но дали тази равностойност на отборите дали, не е защото през този сезон за първи път почти всички първенства бяха еднакво натоварени и без зимни паузи. Така има едно равнопоставено положение, а не само играчите които са били във ВЛ да са били без почивка зимъска. 

Каквато ѝ да е причината, аз се радвам че се получава такова първенство, в което почти всеки се види, че има шанс да го спечели. 

Днес да видим немците и англичаните какво ще направят. Там развой без драма бих изключил. 

Link to comment
Сподели другаде

10 minutes ago, AllorNothing said:

За мен това е най-доброто европейско, което аз съм гледал.  Освен супер драми, е и много резултатно, а футбола който се играе не е слаб. Така че липсата на ярко изразен фаворит, не мисля че се отразява на качеството на играта. А точно обратното

Не знам някой дали се замисля, но дали тази равностойност на отборите дали, не е защото през този сезон за първи път почти всички първенства бяха еднакво натоварени и без зимни паузи. Така има едно равнопоставено положение, а не само играчите които са били във ВЛ да са били без почивка зимъска. 

Каквато ѝ да е причината, аз се радвам че се получава такова първенство, в което почти всеки се види, че има шанс да го спечели. 

Днес да видим немците и англичаните какво ще направят. Там развой без драма бих изключил. 

Не само, вдигна се и нивото на националните отбори, които не се слагат сред така наречените фаворити, в последните години. Вече масово играчите им играят в топ 5 първенствата и тук-таме някой в местното. Примерно Австрия 2008-ма имаха само 2-3-ма навън - сега почти целия им състав играе в Бундеслигата. Разликата ще се скъсява все повече и фаворити ще има само според коефициентите в букмейкърските къщи.

Саутгейт щял да бори немците с тяхното 3-4-3 - с Уокър, Стоунс и Главата отзад. Не е излизал с такава система от 2 години, но я практикували на тренировки 

Link to comment
Сподели другаде

Мбапе винаги съм го смятал за малко оувърхайпнат, а и за мен той се отличава само при свободни пространства, иначе не е нищо особено.

А Французите играеха смешен и умрял футбол още на Световното. Само че тогава им върза, от части защото и тогава повечето големи отбори бяха трагични. Тоя Погба не разбирам какво го възхваляват цялото Евро- пълен шанаджия. Първо ще даде някое фенси пасче или ще вкара гол, ама после ще се насере зверски и ще загуби една камара топки в центъра и ще им вкарат гол след негова грешка. Тая халфова линия се движи почти изцяло от Канте, ония играе като в махалата. 

Предният период на Енрике Испания играеха много добър и атрактивен футбол, бърз. Сега преди Еврото, също изиграха някои силни контроли. Не знам сега какъв е тоя зор, който виждат и да създават положения, и да вкарват. 

Link to comment
Сподели другаде

Вчера беше страхотен футболен ден, днес очаквам да не падне гол. Гарт невестулката ще иска да ни убие от скука. Единствено немците могат да направят мача интересен, като се осерат в защита на няколко пъти.

Link to comment
Сподели другаде

Ето че, големия фаворит отпадна и то срещу мижава Швейцария. Още ли искаме Мпапето при нас след това фиаско, а и Реал Мадрид дали го искат вече. Определено е надценен този футболист, колко години станаха вече от как играе в ПСЖ, 5-6 години. Много се радвам че отпаднаха петлите и то по-такъв срамен начин. Айдеее чаооо франсетаааа!

Link to comment
Сподели другаде

Мбапе игра добре, всеки може да изпусне дузпа. Например Де Хея...

Испания трябва да започва според мен с: Унай Симон- Аспиликуета, Лапорт, Пау Торес, Гая - Йоренте, Бускетс, Коке - Феран, Морено, Сарабия, а като резерви да влизат Алба, Родри, Мората, Олмо, Алкантара и евентуално Педри, ако има продължения. Иначе никакъв шанс за нещо повече от драматично отпадане от Швецария или на полуфинал. 

Link to comment
Сподели другаде

4 hours ago, The King said:

Тоя Погба не разбирам какво го възхваляват цялото Евро- пълен шанаджия. Първо ще даде някое фенси пасче или ще вкара гол, ама после ще се насере зверски и ще загуби една камара топки в центъра и ще им вкарат гол след негова грешка. Тая халфова линия се движи почти изцяло от Канте, ония играе като в махалата. 

Защото и коментаторите разбират колкото тук колегите във форума. Някой халф не вкарва ли голове с тупалки значи не става. Черноработниците никога не се оценяват.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Сиймор said:

Мбапе игра добре, всеки може да изпусне дузпа. Например Де Хея...

Испания трябва да започва според мен с: Унай Симон- Аспиликуета, Лапорт, Пау Торес, Гая - Йоренте, Бускетс, Коке - Феран, Морено, Сарабия, а като резерви да влизат Алба, Родри, Мората, Олмо, Алкантара и евентуално Педри, ако има продължения. Иначе никакъв шанс за нещо повече от драматично отпадане от Швецария или на полуфинал. 

Морено не е за голям футбол, видя се, че просто дори и с по-добри цифри от Мората той е за отбори като Селта/Виляреал. Както Аспас който прави цифри в Селта, ама дотам. Затова Енрике предпочита Мората който също е слаб, трагичен в завършващия удар, но всичко друго му е добре.

 

Лапорт и Пау Торес са и двамата с ляв крак, затова се пуска Гарсия.

Link to comment
Сподели другаде

5 hours ago, The King said:

Мбапе винаги съм го смятал за малко оувърхайпнат, а и за мен той се отличава само при свободни пространства, иначе не е нищо особено.

Тоя Погба не разбирам какво го възхваляват цялото Евро- пълен шанаджия. Първо ще даде някое фенси пасче или ще вкара гол, ама после ще се насере зверски и ще загуби една камара топки в центъра и ще им вкарат гол след негова грешка.

Водил съм спорове в защита на Мбапе, обаче бавно се убеждавам, че хората, които твърдят, че е оувърхайпнат, май са прави. Действително е много добър в пространства, но в подобни мачове като снощи (каквито са 80% от нашите мачове във ВЛ) не е много идеен.

А Погба, ах Погбицата. Всички се плюнчат по него как играел за Франция и къв гол вкарал. Само дето тъпунгерът направи зверска грешка в центъра и подари топката на швейцарците при контраатаката им за третия гол. Така че си носи огромна част от вината. 5 минути като маймуна се радва с 10 поредни титток танца, за да се осере за третия гол - красота!

5 hours ago, fishek said:

Аве вие снощи гледахте ли мача ? Кво го ожулихте тоя мбапе ?

Ако не избяга сега ще стане поредната нереализирана надежда.

Какво разбираш под нереализирана? Щото е намсиколкопъти шампион на Франция, купи на Франция, на 20 години стана световен шампион. Може да постигне още разбира се (ШЛ примерно) но чак нереализиран не бих го нарекъл.

4 hours ago, The King said:

А преди това колко пъти изпусна Мбапе по време на мача? 

Мбапе има 7 удара към вратата снощи и нито един точен. Бях сигурен, че ще изпусне дузпата и ми стана тъпо още като отиде към топката. Исках Погбицата да я насере :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Според мен не трябва да се вадят заключения за класата на даден играч по разните европейски и световни първенства. По тая логика Шик трябва да е турбо класа, а те се чудят на кой да го дадат на клубно ниво. Мбапе ако дойде при нас ще разпори статуквото, в това съм сигурен. Де да имаше шанс да дойде, де. 

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, oZZy said:

Защото и коментаторите разбират колкото тук колегите във форума. Някой халф не вкарва ли голове с тупалки значи не става. Черноработниците никога не се оценяват.

Е той вчера вкара гол с тупалка...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...