Jump to content

Европейско първенство 2020


Препоръчан пост

  • Replies 984
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Това европейско си има чар. Големите звезди (не отричам, че не са такива, за това не слагам "") Роналдо, Де Бройне и Мбапе са аут. Една Италия, която няма толкова нашумели единици ги смачква всички до момента.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да дойда, боли ме крака. Сама съм, наще ги няма.

Ще почакат явно беглийците за златното си поколение, това се оказа бронзовото им. 3-то отпадане на четвъртфинал в последните 4 големи турнира. Много брак в играта им,  включването на контузения Де Бройне се оказа безмислено, че го държа и цял мач. Тоз Доку им беше най-добрия, може и да осъществи трансфер някъде това лято.

Link to comment
Сподели другаде

Чехите победата над Холандия им беше максимумът това първенство. Датчаните имат доста повече аргументи да успеят да разбутат първенството и да стигнат евентуално на финал. Вече са на крачка от това само.

Link to comment
Сподели другаде

Първото полувреме никакви ги нямаше и се получи въможно най-лошия развой - да получиш гол в началото и в края на полувремето. Второто с направените смени влезнаха добре, но за 15 миинути, после датчаните пак овладяха мача. Те пък са на гребена на вълната са и се въползват максимално, може би ако не се беше случило това с Ериксен нямаше да стигнат до тук.

Link to comment
Сподели другаде

Както и се очакваше, Украйна и Швеция трудно биха оказали съпротива в тези си варианти на Англия.

 

Общо взето, всички 1/8-финали бяха по-интересни завързани от 1/4-финалите, в които само на Швейцария и Испани имаше повече интрига.

 

Дано полуфиналите са по-завързани, макар че не изключвам Италия и Англия лесно да си прегазят опонентите. Все пак датчаните наистина си хванаха гребена на вълната и емоцията от случката с Ееиксен и очаквам да е корав мач, а испанците просто нямат никак класни нападатели, иначе не играят лошо, така че не трябва да се отписват.

Link to comment
Сподели другаде

Напълно очаквано, протоколен мач. Украинците са един от най слабите отбори на първенството, с една измъчена победа над македонците се добраха до тук.

Link to comment
Сподели другаде

Голяма радост за англичаните, все едно са спечелили турнира вече. Играха с един от най-слабите отбори. Лесният жребий + късмет и домакинствата са сред основните причини да стигнат до 1/2 финал. Може би заради участието на Хендерсън не са ми антипатични, но не мога да кажа, че и ги подкрепям.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Stivi_G said:

Голяма радост за англичаните, все едно са спечелили турнира вече. Играха с един от най-слабите отбори. Лесният жребий + късмет и домакинствата са сред основните причини да стигнат до 1/2 финал. Може би заради участието на Хендерсън не са ми антипатични, но не мога да кажа, че и ги подкрепям.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 

Ако искаме да сме обективни, първо и 4те отбора бяха домакини. Второ Дания например записа само една победа в групите и отстрани Уелс, които биха нас в последната минута наскоро и Чехия. Испанците също с една победа в групите и две продължения. Значи тези два отбора нямат късмет, а Англия, които са първи в групата, победа над Германия и 0 допуснати гола за 5 двубоя имат? Не виждам логиката. 

 

При това горното го пиша, въпреки че много ме дразни Саутгейт, че избира ориза и марката тв пред Хендо и вчера яко им стигнах палци и на двамата за жълт картон, но уви. 

Link to comment
Сподели другаде

27 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Не виждам логиката. 

Е как не виждаш логиката? Погледни по-дълбоко в настройката на повечето хора /не само в този форум/ спрямо Англия и ще разбереш. А един път като се настроят ходи им обяснявай.

27 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

много ме дразни Саутгейт, че избира ориза и марката тв пред Хендо

И по-добре така, той нямаше нито една игрова минута от февруари до първата свирка на европейското, с изключения на някакви минути в контролите преди него. Ще е адски необходим в първите 10-12 кръга до ноември, когато ще трябва да се отваря разлика със Сити.

Link to comment
Сподели другаде

17 minutes ago, Stojkica said:

Е как не виждаш логиката? Погледни по-дълбоко в настройката на повечето хора /не само в този форум/ спрямо Англия и ще разбереш. А един път като се настроят ходи им обяснявай. 

Не само в този форум, ми направо в целия свят не ги тачат много англетата. Чак да се замисли човек, дали пък няма причина за това :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

15 minutes ago, Dacheff said:

дали пък няма причина за това

Разбира се, че има. Както има и за Франция, както има и в по-малка степен за Белгия, а незнайно защо всеки си трае за Испания. За САЩ и Русия даже няма да обелваме дума.

Да се върнем на футбола. Когато само Франция през 1984-та е спечелила първите си 5 мача на европейско, а англичаните /и италианците/ го повтарят и да се каже, че всичко е жребий и късмет е доста далеч от всякаква логика. Даже съм 99% сигурен, че англичаните са единственият отбор от трите, който го прави без допуснат гол. Сега дали няма да се насерат срещу Дания е отделен въпрос, аз не вярвам. Иначе срещу Италия ще е като срещу Германия - само това, че мачът ще е на Уембли ще го уравновеси, ако беше на неутрален терен, италианците щяха да са абсолютен фаворит.

Link to comment
Сподели другаде

Ама това, че има определена настройка срещу англичаните значи ли, че трябва да се отрича когато правят нещо? 

Англичаните заедно с Италия са най-силните на това първенство, без значение дали и двата отбора ще стигнат финал. В един мач всичко става и двата отбора могат да отпаднат на 1/2 финал.  На Англия за 5 мача им направиха 5 положения. И не играха само срещу Слаби отбори както се твърди, защото се видя какво направиха Хърватите с Испания, Чехите с Холандия, а Германия си е Германия. 

Сега, ясно е, че всеки може да си харесва който си иска, но като се почне едно такова.. аме те късмета, все със слабите играели, ама това и онова.  Били домакини също се вади като нещо негативно, все едно само те са били домакини в историята на футбола на някое първенство. 

Украинците е вярно, че не са нищо особено, но дали са нещо повече от Исландия? Щото баш Исландия отстрани англичаните на предното Европейско. Да не говорим през годините англичаните с колко подобни отбори са играли, но никога не са печелили така убедително на големи първенства. Видим е възхода при тях.  Дали на някой му харесва или не, това е отделен въпрос и въпрос на предпочитания, но си има факти, които не могат да се пренебрегнат.

Link to comment
Сподели другаде

On 3.07.2021 г. at 12:28, S.Gerrard said:

Не мога да дойда, боли ме крака. Сама съм, наще ги няма.

Ще почакат явно беглийците за златното си поколение, това се оказа бронзовото им. 3-то отпадане на четвъртфинал в последните 4 големи турнира. Много брак в играта им,  включването на контузения Де Бройне се оказа безмислено, че го държа и цял мач. Тоз Доку им беше най-добрия, може и да осъществи трансфер някъде това лято.

Не гледах мача и не знам в тази ситуация играча получил ли е жълт картон за симулация? Изобщо на някого от талианците дадоха ли картон за лежане или минаха тънко?

Link to comment
Сподели другаде

Аз казах само, че Украйна са слаби. А се радваха все едно вече са спечелили Европейското. Късмета и домакинствата също са от значение, но не са само те разбира се. Отстраниха Германия, което си е постижение, не само за тях, а като цяло. Все пак не е лесно да биеш немците на директни елиминации, независимо от формата им. 

П.С. Никъде не съм казал, че само с лесни отбори играят, но групата и потока им не беше от най-трудните и това също има значение. 

П.С.2 Кейн сега се бори да си вдигне цената, за да може на МС да им е трудно да го купят или да им изчерпа голям % от бюджета. Тези към които имаме интерес пък си бутат цената, за да ги купим. Нашите играчи пък гледат да отпаднат по-рано с отборите си за да са свежи за новият сезон. Общо взето всичко работи за нас на това Евро 2020.

Link to comment
Сподели другаде

Е няма да го повторят. Всички знаеха, че Украйна са слаби и стигнаха тук благодарение на тва, че Испания разгроми Словакия та да може и с тяхната мижава голова разлика и трето място да продължат. Иначе Австрия още можеше да им вкара поне 3-4 гола ама много пропускаха

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...