Jump to content

Европейско първенство 2020


Препоръчан пост

  • Replies 984
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Dacheff said:

Ти ме цитира 5 пъти, за да кажеш едно и също - че всеки фал в наказателното е дузпа. Аз правилника го знам (макар и сега да има непряк свободен вътре в наказателното), но не съм съгласен. Просто наказанието трябва да бъде в унисон с нарушението. Не може да тичаш към центъра (обратно на вратата) и да те препънат или дръпнат за тениската в кьошето на наказателното поле, на 20 метра от вратата с гръб и наказанието да е 80%-ов гол. Просто е нелепо.

Така много ще усложниш правилника.

Фал ли е, в наказателното ли е, дузпа си е. Ако не е фал, няма дузпа. Такива средни положения като "абе фал е, ама ситуацията не беше много опасна, затова непряк свободен удар" ще усложният всичко по 20 пъти. По-добре без.

 

1 hour ago, Dacheff said:

Нещо такова обаче се получава във футбола - буташ топката силно, падаш и никой не гледа, че е на 5 см от аутлинията и ти нямаш шанс да я стигнеш - дузпа.

Това и сега е така. 

Link to comment
Сподели другаде

Много беше дразнещ вчера, толкова никога не е прекалявал в оливанията си. Хубаво, че Виденов каза, че той ще коментира финала, а не Бобката, който ще води студиото. Че тея от БНТ, ако сложат Мексикото, и по-хубаво да се хвърлиш отнякъде пред това да избираш :sarcastic:

Най-култов беше, като броеше всеки провален полуфинал на Англия като прокоба все едно са някаква огромна бройка, а в същото време за датчаните каза какво огромно постижение било достигането до тази фаза и после евентуално до финал при положение, че до вчера датчаните имаха повече финали от англичаните на ЕП и равен брой участия на полуфинали.

Link to comment
Сподели другаде

Пожелавам успех на Италия на финала, дано вземат купата. Само лоши неща за противния отбор, техен съперник, добутан до финала с нагласени домакинства, посредствени съперници и измислена дузпа на полуфинала. Противен отбор бяха, противен отбор си остават, но това срещу Дания беше върха на гнусотията.

Link to comment
Сподели другаде

6 hours ago, ReD_Gerrard said:

Така много ще усложниш правилника.

Фал ли е, в наказателното ли е, дузпа си е. Ако не е фал, няма дузпа. Такива средни положения като "абе фал е, ама ситуацията не беше много опасна, затова непряк свободен удар" ще усложният всичко по 20 пъти. По-добре без.

За мен правилата трябва да обуславят една справедлива игра. Те не са нещо, което е вечно - както виждаме се правят промени. Въпросът е да е честно и балансирано. Вероятно и за връщането с крак към вратаря и правото му да хване топката с ръце е имало противници (като са го отменили), но просто така е по-честно. Дузпата е най-тежкото наказание във футбола и е несправедливо да се раздава като бонбони за всякакви малоумни ситуации. Трябва обективно да спреш голова атака, както е с червения картон. Там също се преценява според ситуацията. 

 

6 hours ago, ReD_Gerrard said:

Това и сега е така. 

Знам де, затова го изкоментирах. Изключително малоумно е като цяло, но винаги се свири. 

Link to comment
Сподели другаде

Що пък Англия да не заслужават да са на финал?В крайна сметка до момента са допуснали само един гол.И то дошъл след пряк свободен удар.Разбира се това не означава, че са нещо уникално като отбор при все че във всеки един мач до момента с изключение на този с Украйна имаха периоди, в които имаха проблеми.Отделен е въпроса, че имат затруднения при отбелязването на гол, дори и да изглеждат като по-добрия отбор на терена.Поради тази причина смятам, че Италия са фаворит във финала, имат по-сработен отбор, повече опитни играчи, особено в отбрана и по-добър треньор.Англичаните ще налеят гипса и докато влязат в мача, може и вече да са изоставащи.

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм отвратен от това европейско. Като цяло не гледам национални отбори, но винаги заради ВЛ и Ливърпул съм бил пристрастен в мачовете на националния им отбор. Не следя всеки мач, но цялото това бутане на англичаните, повечето, ако не и всичките, им мачове на Уембли, лазери, отвратителното "Its coming home" по всички социални мрежи ми идва много. Не харесвам италианците, но заслужават много повече и се надявам разреват Уембли.

Link to comment
Сподели другаде

13 hours ago, flyhorse0906 said:

В крайна сметка до момента са допуснали само един гол.

Ето пример за правила, които са написани, ама никой не спазва. Имаше един такъв гол на Брайтън срещу нас в шампионския сезон, когато изгониха Алисон. Важното е всичко да е еднопосочно.

https://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/football-news/england-denmark-mikkel-damsgaard-goal-20997142

Link to comment
Сподели другаде

14 hours ago, Dacheff said:

За мен правилата трябва да обуславят една справедлива игра

Справедлива е, защото и двата отбора имат еднакво големи наказателни полета, в които са еднакво уязвими.

Link to comment
Сподели другаде

Дачев, всеки един треньор пари дава топката да се закара до наказателното поле независимо дали играчът ще е с гръб към вратата, ще бяга от него в обратна на вратата посока или ще е до аут линията. За миг от неголова атака и такава, която видимо няма да се получи, може да излезе попадение.

Link to comment
Сподели другаде

За мен пък дузпите по време на мач трябва да се изпълняват както и тези след 120 минути- изпълнителят стреля, ако вратарят спаси играта продължава с владение на топката за защитаващия се отбор. Без довкарвания и такива глупости, това е супер несправедливо към потърпевшия отбор и реално си е двойно наказание. Тъкмо ще престанат и споровете кой кога е навлязъл в наказателното поле.

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък предлагам, в подкрепа на Дачев, при нарушение в нак. поле да се изпълнява 

пряк свободен удар, без право на стена, но ... точно от мястото на нарушението,

а не от сегашната точка на 11 метра. 

Често може да е на 14-15-16 метра или доста близо до аут линията,

но също така и само на 5-6 метра!  

Може да се добави и правило, ако  нарушението е във вратарското поле, мястото на удара да се изтегли на чертата на вратарското поле.  Освен това вратарят да не е длъжен да стои на голлинията, а да е с малко повече свобода.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, baivan said:

Аз пък предлагам, в подкрепа на Дачев, при нарушение в нак. поле да се изпълнява 

пряк свободен удар, без право на стена, но ... точно от мястото на нарушението,

а не от сегашната точка на 11 метра. 

Често може да е на 14-15-16 метра или доста близо до аут линията,

но също така и само на 5-6 метра!

Това е много интересна идея. Ай Лайк. Само не се знае как ще бъде компенсиран ако нарушението е до аутлинията, от там няма шанс да вкара. Може да има някаква дъга примерно до ъгъла на голямото наказателно поле, и при фаул извън тази дъга, да се премества наказателният удар вътре…

Link to comment
Сподели другаде

Унгарците със 100 000 а теа с 30 000. Ей туй ако не е дискриминация аз съм трамвай 🤪

И едните и другите са показали неуважение (освиркването на химна и някакво мъгливо дискриминационно отношение). Унгария отнася и 2 мача лишаване от публика. Явно святкането с лазер в лицето на вратаря е дреболия. Скоро може и да го целят със стрелички от дартс примерно. Почти безнаказано.

Link to comment
Сподели другаде

Спечелят ли ингилизите тази титла, ще стане нещо страшно. Всички ще ги възхваляват колко са добри, колко са велики и т.н. Социалните медии ще бъдат заляни с тях, а хора като Линекер там няма да може да се понасят пък.

Link to comment
Сподели другаде

Ако спечели Италия ще е същото. Нали не мислиш, че ще е нещо по-различно?
Не си ли попадал на снимки възхваляващи Манчини или пък такива с него, Виали, Евани и там още някой от екипа му?
Еврото се играе веднъж на 4 години и да го спечелиш си е не малка работа.
Ние 30 години стана говорим за четвъртото място от 94-а. Факт!
You'll Never Walk Alone!



Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...