Jump to content

Пред банята - за всичко, свързано с футбола


Препоръчан пост

За мен неправилно се говори за календарна година, а не за сезон. То май, май и за тоя тип класации не важат август-декември, а по-скоро целите сезони. Така или иначе, аз не споря кой трябва да е по-напред, а за "огромната разлика в класите", пък било то и за календарната година.

 

 

 

Голове и асистенции за календарната 2019-та за Ливърпул:

 

Салах - 20 гола / 10 асист. Мане - 29 гола / 7 асист.

 

Салах има 4 гола от дузпи за 2019-та.

 

За целия сезон доста се подобряват тия цифри за египтянина.

 

Не, ти просто си се хванал за метафората с класите, която съм използвал, за да изтъкна, че Мане е по-добър от Салах през тази година.

Кое за теб е правилно няма значение, за календарната година се говори в случая.

 

А ние тук поне като фенове на Ливърпул, сме ги гледали под лупа и двамата цяла година. Не са ни нужни само цифрите за да видим разликата в приноса, който имат двамата. Просто в самата игра има огромна ралика, защото Салах в поне половината ни мачове през тази година е в плачевно състояние откъм отигравания.

 

Играта му я няма, а иначе като статистика си е много добре Мо, дори и този сезон.

 

Освен това пренебрегваш факта, че Мане игра финал със Сенегал, а Салах не успя да направи нещо с Египет.

Link to comment
Сподели другаде

Не, ти просто си се хванал за метафората с класите, която съм използвал, за да изтъкна, че Мане е по-добър от Салах през тази година.

Кое за теб е правилно няма значение, за календарната година се говори в случая.

 

 

Не е нужно да използваш такава хипербола, за да кажеш, че Мане според теб трябва да е по-напред в някаква класация с гласове. Нищо, де, още едно мнение, доказвайки, че Салах е подценен.

Оставам си на мнението, че за миналия сезон Салах допринесе, колкото, ако не и повече от Мане. И не говоря само за голове/ асист, които са в полза на първия.

 

Има още много мачове през 2019та, как ще дават тогава сега награда за 2019та?

Link to comment
Сподели другаде

Сега какво е било нужно да напиша, си го решавам аз сигурно, нали аз пиша мнението.

 

Ти бягаш от темата и слагаш някакви други факти в опит да се изкараш прав в някаква теза.

Гласуването е за календарната 2019 година. През тази календарна година Мане е по-добрият играч от Салах, и това е очевидно.

 

Аз тук съм дискутирал това гласуване, за тази календарна година и то показва, колко нерелевантно е.

 

В крайна сметка мисля, че и двамта се съгласихме, че аз съм прав.

Link to comment
Сподели другаде

Реално за уж календарната година гледат представянето от януари до октомври и номинират.

Отделно избирателите вероятно се влияят и от някои неща от миналата год, макар, че не трябва.

Link to comment
Сподели другаде

Ще върна малко към Либертадорес. Ривър Плейт изглеждаха по-опитният и по-знаещ отбор, а Фламенго по-можещият. Аржентинците докато имаха сили не им даваха и да помислят за организиране на нещо по-опасно, но към края на мача поувяхнаха и сгрешиха в защита. Та срещу Ривър Плейт би било по-тегаво, отколкото срещу Фламенго. Голям плюс за нас сега за разлика от 1981 е, че нямат магьосник като Зико. Отделно аржентинците влизаха всеки път като че искат да си изкарат картон.

Фламенго за къде да се пънат тройно (за да ги забележи някой) срещу нас като състава им е от застарели или неутвърдили се в Европа играчи? Ако не се лъжа имат вторият по големина бюджет в Южна Америка след Коринтианс ли беше Палмейрас ли беше, не ми се рови сега. Един вид са ПСЖ-то или Ситито на Ю.Америка.

Link to comment
Сподели другаде

Реално нищо не гледат Бай Иване.

 

Канаваро 2006 г. по-добър сезон ли е имал от ВВД и по-добър играч ли е от него? Решиха ли да дадат златна топка тогава на защитник? Решиха.

Модрич ли се открояваше с нещо над останалите през миналия сезон? Не. Дадоха ли му топката, дадоха му я.

 

ВВД поне се открояваше осезаемо над всички останали в защитен план, за разлика от горните двама.

Link to comment
Сподели другаде

Ай после да говорим, че не трябва да продаваме шампоанчета и чипс! Аман! Ако не е оня с огледалцето ще е гномчето! Пълен цирк, огромно разочарование! Все си мислех, че футболните хора виждат, когато един играч има реално истински принос към даден отбор. Ама не. Няма го бъде тва. Не че бълхата няма принос, но това което ВВД даде на Ливърпул, и което постигна с него е огромно! Още повече, че лилипутчето беше обезличен от нашия, когато трябваше. Жалко!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...