Jump to content

Пред банята - за всичко, свързано с футбола


Препоръчан пост

Не знам защо се вайкате толкова. Разбирам да са я дали на Хари Кейн, Серхио Рамос, Бернардо Силва или пък Кун Агуеро. Хора, дават я на Меси, да Меси. Това е индивидуална награда и ако не точно Меси да има най-добрите технически качества, кой друг? Вижте го само как води топката, няма друг като него. Тук ще отворя една скоба, че грам не съм му фен и винаги съм симпатизирал на играчи тип Канте, Милнър и Фирмино, които имат и нещо повече от футболни качества.

 

Та така. Аз винаги съм си го представял така. Десетимата най-добри са се събрали да играят пред блока заедно с мен и приятел и аз съм наред първи да избирам кой да играе в моя отбор. Е, 100 пъти от 100 ще избера Меси, честно, другото е фенски пристрастия. Сигурно няма да ви приятно да го прочетете, понеже играе за един от най-омразните отбори за нас, но такъв като Меси ние едва ли ще видим пак. Да, има играчи като Роналдо, Мбапе, защо не и Мане в момента, ще има такива и в близко бъдеще, но като Въшката не вярвам.

 

В заключение, да си втори в индивидуална класация с Меси е много по-престижно, отколкото вие си мислите. Мое мнение. :) А на тези индивидуални награди се радват повече лапетиите. :)

Link to comment
Сподели другаде

Как промиват мозъците на феновете със тези измислени златни топки,просто не е истина.Меси златни топки,Меси бил живата легенда на Барселона.Глупости на търкалета..Бащи ми жевее в Испания повече от 34г.Има приятели фенове който гледат мачове на отбора им повече о 30г.Та те му казват,че за феновете на Барселона трите футболни легенди са Шави,Иниеста и Пуйол.Без тях Барселона е щяло да си останат само със КЕШ-а от времето на Стоичков.Те са били мозъка и гръбнака на отбора.То това се вижда,след отказването им вече Барселона тихичко и леко угасва.

Баща ти сигурно живее в Мадрид. В Барселона Меси е със статут на Бог.

 

А нормално за останалата част от Испания испанци да са живите легенди - все пак те им донесоха световното, а не аржентинецът.

Link to comment
Сподели другаде

 

Баща ти сигурно живее в Мадрид. В Барселона Меси е със статут на Бог.

 

А нормално за останалата част от Испания испанци да са живите легенди - все пак те им донесоха световното, а не аржентинецът.

Ти предполагам знаеш и виждаш,че след напускането на тези тримата за които писах Барселона ги бият като тъпани по Европа.Позорни загуби да изброявам ли от кои?А за твое сведение баща ми живее във Валенсия,но е работил дълги години във международна транспртна фирма в Барселона.Атези за които писах са от град Барселона,приятели и бивши колеги на баща ми.
Link to comment
Сподели другаде

Кефи ми заядливия ти коментар, за това ще му отговоря :)

То въпроса е какво може да направи един защитник, за да спечели ЗТ?

Ако ще говорим за футбол, нищо. Всички знаем като деца как определят постовете. При централните защитници се иска физика, бързина, интелигентност, но техническите качества, смяната на посоката, пронизващия пас и т.н. ги няма, което е напълно нормално - то не му се и налага да ги има.

А, ако Меси наистина е толкова голям футболен бог, щеше и с Аржентина да направи нещо за последните 15 години.

Малко по детски тук. Започваме да представяме индивидуалната награда като отборна. Футболът от миналия век отдавна се промени много. Вече не е нужно да имаш Пеле и Марадона и веднага да станеш Световен шампион. Футболът стана наука и физическата подготовка, храненето, тактиката, вече са на едно много по-различно ниво, което води и до изравняване на силите. Всичко това трябва да те наведе на мисълта, че ако ще печелиш трофеи, то ти трябват 10 много талантливи съотборници.

 

Като му гледаме как води топката, ми що не му я дадоха и миналата година. Той и тогава си беше гений.

А де? Ето, сам виждаш, че миналата година този рошльо не заслужаваше.

 

Отново ще каже, че не симпатизирам на Меси, а още повече на Барса, точно обратното. Идеята ми беше да пробвате да погледнете от друг ъгъл и да видите какви престижни награда спечелиха седемтимата снощи. :) Не случайно написах, че тези награди са за лапетиите, за нас мисля най-важните са отборните такива.

Link to comment
Сподели другаде

Отделянето на вратарската награда е едно добро начало. Иначе врата никога няма да се вреди да спечели ЗТ. Затова да вземат да ги разделят - вратар, дефанзивен и офензивен играч. Иначе като не е Меси ще я дават после 4 години поред на Мбапе примерно, ако иде в Реал. Щото ще вкарва по 25-30 гола на сезон.

Link to comment
Сподели другаде

То въпроса е какво може да направи един защитник, за да спечели ЗТ?

Как да ги сравниш двамата като играят на различни постове и са съвсем различен профил играчи.

Меси е най-добрият в атакуващ план, а Върджил в дефанзивен.

А, ако Меси наистина е толкова голям футболен бог, щеше и с Аржентина да направи нещо за последните 15 години.

Само дето там май се оказва, че има значение и с кои други футболисти играеш. Не можеш да биеш другите сам.

 

Като му гледаме как води топката, ми що не му я дадоха и миналата година. Той и тогава си беше гений.

Златната топка трудно се дава на защитник.Какво трябваше да направи легендарен защитник като Паоло Малдини например,които е спечелил двойно повече купи от Меси и Роналдо събрани заедно.
Link to comment
Сподели другаде

Кефи ми заядливия ти коментар, за това ще му отговоря :)/>

 

Ако ще говорим за футбол, нищо. Всички знаем като деца как определят постовете. При централните защитници се иска физика, бързина, интелигентност, но техническите качества, смяната на посоката, пронизващия пас и т.н. ги няма, което е напълно нормално - то не му се и налага да ги има.

 

Малко по детски тук. Започваме да представяме индивидуалната награда като отборна. Футболът от миналия век отдавна се промени много. Вече не е нужно да имаш Пеле и Марадона и веднага да станеш Световен шампион. Футболът стана наука и физическата подготовка, храненето, тактиката, вече са на едно много по-различно ниво, което води и до изравняване на силите. Всичко това трябва да те наведе на мисълта, че ако ще печелиш трофеи, то ти трябват 10 много талантливи съотборници.

 

А де? Ето, сам виждаш, че миналата година този рошльо не заслужаваше.

 

Отново ще каже, че не симпатизирам на Меси, а още повече на Барса, точно обратното. Идеята ми беше да пробвате да погледнете от друг ъгъл и да видите какви престижни награда спечелиха седемтимата снощи. :)/> Не случайно написах, че тези награди са за лапетиите, за нас мисля най-важните са отборните такива.

 

Да, променен е футбола и вече не е достатъчно да имаш Марадона за да направиш нещо на национално ниво, но при Меси освен липсата на успехи с Аржентина, самата му играе съвсем друга. Никакъв блясък.

С какво някой помни Меси от последните 3 световни?

Чисто индивидуално, защо не блести там?

Вероятно защото Аржентина не успява да наложи нужният контрол над мачовете, Меси няма комфорт на терена и геният му изчезва.

 

Докато при Върджил и за Ливърпул, и за Холандия нивото си е едно и също.

 

Това, което ме дразни мен е, че според зависимост от претендентите, ЗТ се дава един път заради постигнати успехи през годината, друг път за индивидуално представяне.

Всичко това е според дали топката ще се даде на играч на някой от двата испански отбора.

Трябва човек да е със заровена глава в пясъка, за да отрече това.

 

Когато през 2006 г. се даде топката на Канаваро, погледнахме успехите, които има през сезона. Не се зачете индивидуалният гений на Роналдиньо и Анри.

Да, но Канаваро беше играч на Реал по това време.

Лука Модрич никога нямаше да вземе ЗТ, ако играеше в Интер както Снайдер.

Холандеца с повече успехи и с по-добро индивидуално представяне от хърватина, остана без ЗТ.

 

И така в историята ще остане мъпет като Канаваро със ЗТ, а защитник като ВВД няма да има най-вероятно. И да, холандеца е с класа като представяне над италианеца. А и като футболни възможности.

Само дето завалията играе за Ливърпул, а не в Испания.

Link to comment
Сподели другаде

Да кажеш за Канаваро, че е мъпет е смешно и детинско. Централен зашитник 1.75 в най-добрите години на Серия А от началото на века, първенство в което физиката, сблъсъците, мръсните номера изобилстват, беше сред най-добрите защитници в първенството и света.

Link to comment
Сподели другаде

Дразнещето в тази класация, че няма изявени критерии за избор на носител на ЗТ. Веднъж уж се гледа постигнатите успехи, веднъж индивидуалното представяне. Меси бил имал 41 гола и 15 асистенции. Къде беше на Анфийлд? Тотално беше обезличен. И Барса останаха само с една титла при все, че Реал бяха тревожно слаби. При малко повече класа АМ можеше да измести Барселона от първото място. В ШЛ коментирахме. За Купата на краля и там се провалиха. Ами с Аржентина какво направи на Копата? Нищо както обикновенно. Е да там са играели само покемони като Агуеро, Тевез, Ди Мария, Машчерано и пр. Абе ниво ЧШ.

 

Някой беше споменал, че поне я е взел Меси, а не Агуеро или Бербардо Силва и тн. Въпреки, че са ни преки конкуренти и двамата заслужават повече ЗТ от Меси. Особено Бернардо. Човека направи требъл със Сити и спечели Лигата на нациите с Португалия. Алисон взе три златни ръкавици и 2 от най-значимите отличия на клубно и национално ниво. Ама такива футболисти са вечено пренабрегнати, заради медиините звезди Роналдо и Меси. Че какво направи толкова гелосания, че да е в тройката? Юве са 7 пъти поред шампион с него или без него така или иначе щяха да вземат Скудето. Роналдо не беше фактор с Юве и в ШЛ. Единственото което, че взе Лигата на нациите и това му беше.

 

Не ме разбирайте погрешно. И Роналдо и Меси са сред най-добрите футболисти за всички времена, но за конкретната година не заслужаваха и в топ 5 да са. Камо ли да са 1ви и 3ти. Тази награда не е за цялостен принос. И ако Роналдо беше останал в Реал познайте дали Модрич щеше да помирише ЗТ. Една пародия е тази награда, както вече някои колеги казаха, за пред лапетета. Като се карат кой измежду Роналдо и Меси е по-добър "ами Меси вече води с една ЗТ". А играчи каго ВВД, Алисон, Фирмино, Мане, Бернардо Силва и пр остават недооценени, заради медиините пропаганди по адрес на Меси и Роналдо.

Link to comment
Сподели другаде

Да кажеш за Канаваро, че е мъпет е смешно и детинско. Централен зашитник 1.75 в най-добрите години на Серия А от началото на века, първенство в което физиката, сблъсъците, мръсните номера изобилстват, беше сред най-добрите защитници в първенството и света.

 

Добър играч беше Канаваро естествено, но не е близко до играчи като Малдини, Неста, Варан, Ван Дайк, Фърдинанд.

Камо ли през 2006 г. камо ли за златна топка.

Особено в периода му в Реал, на които знам, че си им фен, Канаваро и златна топка си заслужава подигравателно отношение.

Link to comment
Сподели другаде

Добър играч беше Канаваро естествено, но не е близко до играчи като Малдини, Неста, Варан, Ван Дайк, Фърдинанд.

Камо ли през 2006 г. камо ли за златна топка.

Особено в периода му в Реал, на които знам, че си им фен, Канаваро и златна топка си заслужава подигравателно отношение.

Напълно съгласен. Като Канаваро е бил такъв титан в Сериа А, защо не взе ЗТ тогава, а като отиде в Реал? Това дали си играч на Барса/Реал има основна роля при определянето на ЗТ. Както споменах вече играч като Бернардо Силва е чак 9ти в класацията. Един Мбапе е пред него под #6?!?!

Link to comment
Сподели другаде

Последните години пародията Златна топка се превърна в състезание между Меси и Роналдо - кой е по по най! Нашето момче заслужаваше напълно наградата, но стана жертва на поредната интрига. Просто защото Роналдо напусна Реал, "пострада" ВВД. Ако гела си бе седял едва ли неговото лоби би допуснало да се наруши паритета между него и меско точно преди залеза и на двамата.

Link to comment
Сподели другаде

Добър играч беше Канаваро естествено, но не е близко до играчи като Малдини, Неста, Варан, Ван Дайк, Фърдинанд.

Камо ли през 2006 г. камо ли за златна топка.

Особено в периода му в Реал, на които знам, че си им фен, Канаваро и златна топка си заслужава подигравателно отношение.

 

Мойте уважения, ама да поставяш Вайн Дайк до тези е кощунство. Какво имаше той до скоро спечелено- брояхте му мачове, в които никой не го бил минавал. Това освен обикновена статистика, какво друго носи- някаква особена гордост, по-скоро граничеща с фетишизъм. Сега вече отското има ШЛ.

А Канаваро далеч не е спечелил наградата заради Реал М- дадоха му я, защото беше капитан на Световния шампион и направи силен сезон. Есента обикновено вече всичко е предрешено и от нея нищо не зависи и почти не влияе на избора. А той в Реал, че не беше същия футболист- не беше.

Link to comment
Сподели другаде

Нали се сещаш, че говорим на база индивидуални качества?

Кощунство било.

 

Кои са Тоти и Шиарър тогава на база клубните им успехи.

 

И кои са Уес Браун и Джон О'Шей с една торба успехи.

 

А на Ван Дайк успехите не е да ги няма, при все че още няма 29 години.

Но дори и нищо да не спечели в следващите 7 г. индивидуалните качества никой не може да му вземе.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

То затова трябва да има баланс като се гледат и отборните успехи, ама тоя баланс балансира само когато е в полза на определени два отбора от Испания.

Link to comment
Сподели другаде

Тук вече голямо значение има и кой брои гласовете.

7 точки разлика...

 

Да не излезнат после пак данни, че има неотчетен вот, и че някой е гласувал за един, пък дали гласа му за друг.

Link to comment
Сподели другаде

Резултатите по континенти, Ван Дайк печели в Европа и Азия, а Меси в Африка и Южна Америка, ключовия момент е Африка, където Садио е втори, а Ван Дайк остава трети.

 

Europe :

Van Dijk (231 pts)

Messi (194)

Ronaldo (151)

 

Africa:

Messi (187)

Mané (170)

Van Dijk (154)

 

South America:

Messi (47)

Van Dijk (39)

Ronaldo (34)

 

Asia:

Van Dijk (155)

Messi (134)

Ronaldo (100)

Link to comment
Сподели другаде

Стана ясно разпределението на вота на всички журналисти, гласували в тазгодишното издание на "Златната топка". Както е известно, наградата отиде при Лионел Меси, който събра 686 точки, докато вторият в класацията Вирджил ван Дайк получи 679 пункта.

 

От всяка държава е гласувал по един представител. За България своя комбиниран вот са дали Румен Пайташев и Михаил Савов. На първо място те са поставили Ван Дайк, на второ - Кристиано Роналдо, на трето - Меси, на четвърто - Килиан Мбапе и на пето - Рияд Марез.

 

 

Българският вот за "Златната топка 2019":

 

1. Вирджил ван Дайк (Холандия/Ливърпул) - 6 точки

2. Кристиано Роналдо (Португалия/Ювентус) - 4 точки

3. Лионел Меси (Аржентина/Барселона) - 3 точки

4. Килиан Мбапе (Франция/Пари Сен Жермен) - 2 точки

5. Рияд Марез (Алжир/Манчестър Сити) - 1 точка

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Парадокс е, но дори от това гласуване става ясно, че Биг Върдж трябваше да вземе топката.

 

Парадокс е защото от много наши играчи претенденти за тая топка, са му изядени точки на ВВД.

Главно в Африка където Мане и Салах обират много точки.

 

Това за мен показва по колко неправилен начин се извършва гласуването.

Все едно ние да избираме президент с вот от един тур.

Изтърсват ни 20 кандидата, някой събира 27%, които отговарят на 1/9 от България примерно, и хоп...той ни става президент.

Подобно гласуване трябва да е в два тура, като първото да отсее топ 3 и след това само измежду трима, да избират всички гласуващи.

 

Да видим тогава дали измежду ВВД, Меси и Роналдо, щеше да е отново аржентинеца.

 

А ся от Панама примерно бай Хосе е дал 6 точки на Меси и другите ги е разпределил там измежду латино играчи.

Да, ама ако трябва да избира между трима, иска не иска, ще даде точки и на Биг Върдж.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...