Jump to content

Пред банята - за всичко, свързано с футбола


Препоръчан пост

Разни класации за десетилетието в Англия.

https://www.skysport...nagers-and-more

 

Интересна е тази за топ перформанс от играч, вижте и другите страници за местата до 100

https://www.skysport...decade-revealed

 

ето и за менажери

 

Manager Pts per game

1 Pep Guardiola 2.37

2 Alex Ferguson 2.27

3 Jürgen Klopp 2.15

4 Antonio Conte 2.14

5 Roberto Mancini 2.04

6 Carlo Ancelotti 2.03

7 José Mourinho 1.95

8 Arsène Wenger 1.88

9 André Villas-Boas 1.79

10 Louis van Gaal 1.79

Link to comment
Сподели другаде

Джурнализъм от класа:

Испанската версия на AS със заглавен материал за контакти на Реал Мадрид с агента на Мане

as-es.png

 

На английската версия липсва каквото и да е споменаване на Мане или Ливърпул из цялата страница

as-en.png

Link to comment
Сподели другаде

ФИФА официално предлага промяна на правилото за засада

 

ФИФА възнамерява да промени правилото за засадата през лятото. Предложението е за засада да се счита, когато има разстояние между тялото на нападателя и последния защитник. Или с други думи, атакуващият трябва да е изцяло в положение на засада.

Първи за ситуацията се сети шефът на УЕФА Александър Чеферин, който обясни, че по сегашния правилник, ако имаш по-дълъг нос, значи постоянно ще си в засада, напомня "24 часа". Ако поне една част от тялото на нападателя е на една линия със защитника, то тогава няма да има засада.

Промяната може да бъде направена чак след края на сезона, когато по традиция се събира международният борд по правилата. Той е единствената институция, която има право да променя или да коментира правилника. Решенията му влизат в сила веднага.

Предложението на ФИФА ще бъде дискутирано на заседанието на борда на 29 февруари в Северна Ирландия. Ако бъде прието, ще влезе в сила от 1 юни.

Link to comment
Сподели другаде

ФИФА пак с идея - глупост, сега ще се мери дали цялото тяло е в засада или не, същата история. Най-правилно е да се гледат само краката на играчите, а не примерно, че като се е наклонил леко, главата му била в засада или рамото.

Link to comment
Сподели другаде

А сега ако имаш много голям и стърчащ назад гъз като Стърлинг, значи никога няма да си в засада?!

 

Ама примерно Ибряма сега ще е доволен, защото носът му на него винаги е в засада.

Link to comment
Сподели другаде

Джурнализъм от класа:

Испанската версия на AS със заглавен материал за контакти на Реал Мадрид с агента на Мане

 

 

На английската версия липсва каквото и да е споменаване на Мане или Ливърпул из цялата страница

 

 

И в АС, и в Марка го има на английски.

Link to comment
Сподели другаде

ФИФА пак с идея - глупост, сега ще се мери дали цялото тяло е в засада или не, същата история. Най-правилно е да се гледат само краката на играчите, а не примерно, че като се е наклонил леко, главата му била в засада или рамото.

 

И според мен това е най-адекватно - да се гледат само краката. Много по-лесно за преценяване и много по-малко спорове ще има. Не да ми чертаят някакви измислени ортогонали и накрая мишницата на Фирмино да била в засада

Link to comment
Сподели другаде

По повод трите турнира, в които участваме:

 

 

Иванчо бил ратай при попа. Дядо поп имал три дъщери. Една сутрин дядо поп казал на Иванчо:

-Иванчо, стягай се, ще ходим да копаем лозето с попадията.

Иванчо се приготвил, натоварили каруцата и тръгнали. Близо до къщата видяли, че са забравили мотиките.

-Иванчо, скачай от колата и отиди да ги донесеш! казал дядо поп.

Върнал се Иванчо в къщи и гледа трите дъщери на попа и им казал:

-Дядо поп каза да ви опъна и трите!

Те обаче не му повярвали и тогава Иванчо се провикнал:

-Дядо попе, и трите ли?

-И трите, и трите, синко! -отвърнал дядо Клоп. :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

По повод трите турнира, в които участваме:

 

Имам едно питане.

 

Какво предпочитате - Да станем invincibles с над 100 точки през кампанията

Или Да вземем дубъл ПЛ + ШЛ ?

 

Отговор "и двете" не се приема

Link to comment
Сподели другаде

Имам едно питане.

 

Какво предпочитате - Да станем invincibles с над 100 точки през кампанията

Или Да вземем дубъл ПЛ + ШЛ ?

 

Отговор "и двете" не се приема

 

А може ли дубъл и Invincibles с по-малко от 100 точки?

Link to comment
Сподели другаде

Отговарям на горния въпрос така:

- Предпочитам Непобедими в 55+ мача, до края на сезона, а дали точките са 100+ не ми е важно;

- Като гарнитура към титлата да прибавим и ФА купата, (не се приемало+ШЛ) но може+ФА, нали ?

 

Лятото за карабао ще играем със себе си :), но според правилата ще е с втория, дано да е Лестър.

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Имам едно питане.

 

Какво предпочитате - Да станем invincibles с над 100 точки през кампанията

Или Да вземем дубъл ПЛ + ШЛ ?

 

Отговор "и двете" не се приема

 

Хах, точно същия въпрос щях да пусна като анкета тия дни. На мен пък непобедими + центуриони в един сезон ми звучи доста яко. Никой не го е правил досега наведнъж и вероятно няма да го направи още 30 години. Автоматично оставаш в историята на английското първенство като най-силният евър. Като че ли маааалко повече ме блазни от дубъл с ШЛ.

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Имам едно питане.

 

Какво предпочитате - Да станем invincibles с над 100 точки през кампанията

Или Да вземем дубъл ПЛ + ШЛ ?

 

Отговор "и двете" не се приема

 

Естествено, че дубъл, тия точки кой ти ги гледа, гледа се кой е шампионът. Точките не можеш да ги сложиш в клубната витрина, но купата можеш, да оставим точките на ститистиците и математиците.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...